Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Truva Tr 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    ok teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TRUVA 250/4 2006
    Turuva motoru olan arkadaşlar şehir ve semtlerinizi yazın daha yakın tanışalım.
    Kazasız sürüşler dileğiyle.
    BİGKİNG
    İSTANBUL
    FULYA

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    desertnight
    İSTANBUL
    GAZİOSMANPAŞA
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

TRUVA motor ile ilgili yazıları okudum.YUKI MOTOR adlı bir firmanın bu motoru ve parçalarını kendi markası ile getiriyor.BEYKOZ'daki firmamda 6 adet sattım.Müşteriler alternatiflerinden ses, işçilik, serilik olarak daha memnun edici olduğunu söylüyorlar.

sindoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    YILDIZMAK Beykoz'un neresinde firman tarif edersen gelmek isterim yanına. Görüşmek dileğiyle

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı desertnight adlı üyeden alıntı
    Hiçbir fark yok. Tek fark ithalatçı firma. İkisi de Çin'den alıyo Lifan adlı bir firmadan hatta Kanuni Seyhan - Masai Grand Eagle - Cullas -Yuki ve daha bi çokları da aynı. Ben servis durumundan dolayı elemiştim Salcano'yu. Şimdi servisleri nasıl bilmiyorum. Sevis durumu kafana yatıyosa bunların hepsi aynı.
    YILDIZMAK burayı okumamışsın heralde...
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    gupilya
    Ankara Dikmen

rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bisan aynı demişsiniz ama onunki V-motor. Lifan tabi ki...

extacy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desertnight'ın egzost la ilk fotolardakininkiler farklı,ama motor güzele benziyor ben sevdim
    [COLOR="Indigo"][/COLOR][B][I]Patatessogan geri döndü[/I][/B]

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    evet eksozlar farklı. Nedenini sordum ama net bi cevap alamadım

reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Arkadaşlar bu motoru alalı tam olarak 25 gün oldu. şu an 450 kilometredeyim aldığımdan beri hiç bir sorunla karşılaşmadım. Motoru 4000-5000 devir arasında arasıra kullandığım oluyor. motorda 80 kilometre hıza kadar çıktım ama yine devir 5000 i geçmedi. ve çokk uzun süre gitmedim. Aldığım ilk gün motoru getirdiler 7 gün önce montajı yapılmıştı tek marşta çalıştı. Halen tek marşla çalışıyor. Çalıştırmadan önce jikleyi yarım çekmeniz ve ilk çalıştırmada 3-5 dakika çalıştırmanız yeterli oluyor. Yola hemen çıkabilirsiniz fakat ilk çalıştırmadan sonra 1-2 kilometre motoru yüksek devirlerde kullanmayın mümkün oldukça düşük devirde kullanın. Motorun Boş vitese geçme sorunu var. Geçmiyor demiyorum. Ama bazen 5 saniye falan uğraştığım oluyor. Zaten geçer geçmez yeşil ışıkla uyarıyor. Aracın lastiklerine gelince önler gayet iyi fakat arka tarafa biraz fazla basarsanız kayma eğilimi gösteriyor. Bu iki defa başıma geldi. Arka fren ayarlarını çok sıkmamakta fayda var. Motosiklet ile genellikle iki kişi dolaşıyoruz. Çok keyifli bir kullanımı var. Kesinlikle öneririm.

Motosikleti
    Truva 250 TR
    benimki de 550 km oldu. servise verdik. ilk servisi olacak

cexenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba ben izmitteyim burda çok araştırıyorum sadece tek bi yerde truva motor gördüm oda keeway bayisinde çok beğendim sesinide dinledim çok iyi aklım takılı kaldı,fiyata 3500 dedi tek problem burda servis olayı nasıl olur ve parçada problem yaşarmıyım yoksa ben bunu tercih edicem burda yazılan az bi yorumdan kullanan arkadaşların memnun olduğunu görüyorum ilk motorum olucak iyi bişey söylesenizde hemen alsam herkese teşekkürler.

Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ülkemizde Truva'nın birebir benzeri en az 3 motor var. örneğin grand egl. (yanlış yazmış olma ihtimalim büyük ama marka gerçek) dolayısıyla ila Truva servisi olacak diye bir kural yok. hatta diğer firmaların servisleri daha iyi ise onlara yaptırmakta yarar var. belki garantisinde sorun yaşanabilir o kadar. büyük sorunlar yaşarsan servise İstanbul'a taşıyacan.

teşekkürler gupilya buna yan çanta sonradan montaj yapabiliyormuyuz acaba evet truvacılar nerede arkadaşlar kullanıcı bilgisi gibisi yok biliyorsunuz heralde herkes jinlun ve keewaye yönleniyor ama talep olan şey iyidir diye bi kaide yok birazda zevk meselesi sanırım

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı cexenes adlı üyeden alıntı
    teşekkürler gupilya buna yan çanta sonradan montaj yapabiliyormuyuz acaba evet truvacılar nerede arkadaşlar kullanıcı bilgisi gibisi yok biliyorsunuz heralde herkes jinlun ve keewaye yönleniyor ama talep olan şey iyidir diye bi kaide yok birazda zevk meselesi sanırım
    Tabii ki yan çanta ve sosis çanta montajını sonradan yaptırabilirsin. Ben öyle yaptım mesela, fotoları koyarım yakında. Truvacı arkadaşlar motorla gezmekten yazmaya pek vakit ayıramıyor galiba benim gibi..

Tabii bu forumda herkes kendi motorunu övecektir. Ancak Jınlun çok ciddi bayii sıkıntısı yaşıyor. Mesela sitemiz sponsoru Aygün motor Jınlun bayiiliğini bıraktı. Truva ve Hyosung bayiisi oldu. Benim tanıdığım bir kaç bayii daha var.Keeway'e gelince bir senedir motor getirecek diye bekleniyor daha ne söylenebilir ki.

Bu arada arkadaşlar motorun vites geçişlerindeki ufak sorunu çözdüm. Tabii bu konuda Truva müşteri hizmetlerinden Özcan Ekici Beye teşekkür ederim. Bu ufak problemle bile ilgilendi. Aşağıda globalmotor.com.tr/forum da yazdığım soru ve cevap var.

Soru:
    Bi sorum olacak vites geçişlerinde problem yaşıyorum özellikle 1. vitesten boşa ya da 2. vitesden boşa geçişlerde bir sorun var servistede problemi çözemediler. Özellikle motor soğukken yaşanıyor. Şanzımanla bir alakası mı var. Aynı sorun Kanuni Seyhan da da varmış ki bu model tr 250-4 ün kardeşi. Sebebi tam olarak nedir ve nasıl çözeceğiz.

Cevap
    Değerli katılımcımız ;

Problem debriyaj ayarından kaynaklanıyor olabilir. Yetkili servisimize uğradığınızda servisimiz şirketimizi ararsa problemi anlar ve karşılıklı çözeriz.

Saygılarımızla,

Özcan Ekici
    Global Motor A.Ş.
    Satış Sonrası Hizmetler Müdürü

Evet aynen de Özcan beyin dediği gibi problem debriyaj ayarından kaynaklanıyor du ve bende serviste yaptırdım. Hiçbir sorun kalmadı.

global motorun kendi sitesinede girdim yazıları okudum bu şekilde servis harici satış sonrası servis vermeleri ve ilgili olmaları çok hoşuma gitti herkesin kendi motorunu övmesi çok normal bence herkes benim gibi fazlasıyla inceliyor almadan açıkası sonra herkes kaderine razı olup alıyor birinisonuçta vardığım kanı şudur ki hepsi problemli ne kadar para o kadar motor herkes zevkini yapsın hiç bi motor alıcağım aklıma gelmezdi ama bu fiyatlar benide cezbetti açıkçası ve inşallah bi truva sahibi olucam bakarsınız alınca bende nete girmem

Motosikleti
    Truva 250 TR
    bugün servisten motoru aldım. yağ parası 25 YTL ödedim. 575 km den devam ediyoruz. Ankara YİBA çarşısı yapay deri çift çanta fiyatı 70 YTL bilginize

Motosikleti
    Terzi kendi söküğünü dikemezmiş
    arkadaşlar naptınız böyle. görende zanneder ki Truva nın sadece 250-4 modeli var. Motorların hepside birbirinden güzel. Hele bir 125-19 motosiklet var ki sormayın. 125 cc. ama kendi sınıfında gerek görüntü gerekse performans olarak artısı var eksisi yok. çok tatlı bir motor. ben mavisine bitiyorum. scooterları içinde de 150t-18 modeli bambaşka. yamahanın bir modeliyle birebir. tek farkı üzerinde Truva yazması. çok sağlam ve dayanıklı bir motor. çinli kardeşleri içinde kendini ayırıyor. bu yıl Truva nın doğuş yılı. piyasada sağlam kalacak bir kaç firmadan birisi olacağına eminim.

şu motor işinden fazla anlamıyorum ama önsezim çok kuvvetlidir bi görüşte star olucak olanı tanırım deneyimlerim insanlar üzerinde ama belki motordada tutar açıln TRUVA geliyorrr

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler