Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Truva Tr 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı HRNÇR adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar naptınız böyle. görende zanneder ki Truva nın sadece 250-4 modeli var. Motorların hepside birbirinden güzel. Hele bir 125-19 motosiklet var ki sormayın. 125 cc. ama kendi sınıfında gerek görüntü gerekse performans olarak artısı var eksisi yok. çok tatlı bir motor. ben mavisine bitiyorum. scooterları içinde de 150t-18 modeli bambaşka. yamahanın bir modeliyle birebir. tek farkı üzerinde Truva yazması. çok sağlam ve dayanıklı bir motor. çinli kardeşleri içinde kendini ayırıyor. bu yıl Truva nın doğuş yılı. piyasada sağlam kalacak bir kaç firmadan birisi olacağına eminim.
    Evet gerçeken de bu model scooterlar arasında bir numara. Hatta ben yakından inceledim. Üzerindeki Yamaha yazısını sökmeyi bile unutmuşlar. Meğer Yamaha da aynı fabrikaya fason yaptırıyomuş. Şimdi Japoncu amcalar kızacak ama gerçekler acıtır.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    diğer motorların ilk servis bedellerine baktım. Truva'nın aldığı ücret şu an en yüksek.

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı
    diğer motorların ilk servis bedellerine baktım. Truva'nın aldığı ücret şu an en yüksek.
    Walla ben ilk serviste kuruş ödemedim. Yağımı kendim götürdüm Castrol Magnatec koydum 1.6 lt para falan da vermedim. İkinci servis 3000 km de zaten.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

Motosikleti
    Truva 250 TR
    bana 1500 de gelecen dediler gitmiyeyim mi? bir de jikleyi kullanma dediler. debriyajıda sürekli tutmamamı.

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    bana 1500 de gelecen dediler gitmiyeyim mi? bir de jikleyi kullanma dediler. debriyajıda sürekli tutmamamı.
    Aslında her 1000 km de bir bakıma girmek gerkiyor. Kontrol maksatlı. Gevşeyen vidaların sıkılması, yağlanması gereken yerlerin yağlanması zincir gerdirme falan filan için. Ancak benim 3000 km dediğim olay garantinin devamı için şart olan bakım. Gitmekte fayda var. Jikle konusunda ilk çalıştırmada açık olacak sonra kapatmak gerek diye öğrendim tam detaylı sorarım. Evet debriyajın sürekli tutulması balataya zarar verir.

Kullanma kılavuzu

Arkadaslar slm
    ben kullanma kılavuzunun türkcesi varmıydı soracaktım ben motoru aldıgımda sadece ingilizce kılavuz çıktı eger yoksa global motor hemen bir türkçe kılavuz çıkartmalı bence sonucta bi dolu para verdik dimi yani

iyi seyirler.

Motosikleti
    Truva 250 TR
    ben de Türkçesi var galiba bugün bakayım da bri kopyasını çıkarayım.

arkadaşlar truva tr 250-4 aldım.yaklaşık 1 aydır 1100 km yol yaptım motor iyi fakat bursada bayi ve servis yaramaz.elcik kenarındaki nikelaj düştü bayiye gitti ne dese beyenirsiniz.ya bi takım elcik alıver piyasadan sanırım parça sorunu çıkabilir ileride global motora şikayet maili attım bakalım ne olacak

arkadaşlar bide ön fren balatalarından acayip gıçık bir gıcırtı geliyordu servise gittim balatanın ellerinde olmadığını söylediler.zımparayla hallettiler.servis ücretleri pahalı ancak kaliteli servislerle anlaşmış global motor ve bence adamlar truvayı fazla sallamıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimki 150 km de 40 km/h hızı ve 4000 deviri aşmadan doalşıyorum. aynı motorun camsız ve motor koruma demiri olmadan masai motor da grand ... adıyla satıyor. ilgilenenlere duyurulur.
    Ülkemizde Truva'nın birebir benzeri en az 3 motor var. örneğin grand egl. (yanlış yazmış olma ihtimalim büyük ama marka gerçek) dolayısıyla ila Truva servisi olacak diye bir kural yok. hatta diğer firmaların servisleri daha iyi ise onlara yaptırmakta yarar var. belki garantisinde sorun yaşanabilir o kadar. büyük sorunlar yaşarsan servise İstanbul'a taşıyacan.

arkadaşlar yanlış bilgilendirme olmasın türkiyede salcano truva ve bisan çindeki aynı fabrikadan mal çekmektedirler (lifan) ama yukarda belirtildiği gibi grand eagle bu fabrikadan değil www.hnmoto.com dan ulaşabileceğiniz fabrikadan çekilmektedir.

Bende tam lifanlar arasında gidip gelirken salcanomu truvamı şeklinde arkasında suzuki türkiye olmasından dolayı grand eagle ı tercih ettim çok memnunum herkese motorlarıyla kazasız belasız sorunsuz sürüşler dilerim

arkadaslar truva nerenin malı çin mi?

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    evet çin malı ama bi zahmet et de topici baştan bi oku herşey yazıyo zaten

ispanyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

desertnight

desertnight arkadaşım walla sana güvenip bi truva 250 de ben alıyorum yazılarını baştan beri takip ediyorum global forum da kilerde dahil sadece bana şunu söyle şu anda hiç bi pişmanlığın varmı ? keşke dediğin bişe varmı şu ana kadar yaşadığın en büyük problem ne? şimdiden tşkler ederim allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı ispanyol adlı üyeden alıntı
    desertnight arkadaşım walla sana güvenip bi truva 250 de ben alıyorum yazılarını baştan beri takip ediyorum global forum da kilerde dahil sadece bana şunu söyle şu anda hiç bi pişmanlığın varmı ? keşke dediğin bişe varmı şu ana kadar yaşadığın en büyük problem ne? şimdiden tşkler ederim allah kaza bela vermesin
    ispanyol, sana motosiklet maceramı anlatacağım. Eğer yazdıklarımı okuduysan bir çok marka topicini benim açtığımı görürsün. Ve beni motosiklet deneyimi olan biri sanırsın. Aslında ben motor olayına 27 yaşında merak salmış bir öğretmenim. 26 sene boyunca hiç mi hiç ilgimi çekmedi motosikletler. İki tekerlekli bir araca son bindiğimde kısa pantalonla geziyordum.

Fakat geçen yaz, Antalya'da, sıcak mı sıcak bir temmuz gününde virüsü kaptım galiba. Neyse kısa geçicem önce yakın çevreden sonra netten araştırmalar yaptım. Sonra MT'yi buldum 6 ay boyunca forumu takip ettim. Teknik tüm bilgileri öğrendim. Model-Marka namına ne varsa okudum. Hatta bundan başka 3 motosiklet forum sitesini de takip ettim. Acayip bir tutkuydu bu.Bu arada adımız forumda Çinliye çıktı. Walla şimdi özlüyom o sıkıntılı günleri hangisi olsun nasıl olsun enduromu cruiser mı? derken bayağı bir marka ve modeli gördüm. Fuarda da inceledim.

Son olarak da karar verdim ehliyeti ve motoru aldım. Eğer bu topicin başını okuduysan benim kişisel kriterlerim vardı Truva'yı tercih etmemde. Bu motoru Türkiye'de ilk alan benim. Neden sence böyle bir riski göze aldım. Kimsenin bilmediği ve kullanmadığı bir markayı tercih ettim. Açıkcası tek sebebi kriterlerime en uygunu idi. Şu anda 1000 km'de ve büyük bir sorunum olmadı. İnşaallah da olmaz. Keşke demedim. En büyük problemim şu ana kadar debriyaj sorunu idi. O da basit bir ayar da halledildi. Müşteri hizmetleri konusunda gerçekten iyiler. Zaten en büyük tercih sebebim bu. Diğerleri 3-5 kuruş daha ucuz ama Truva'da Satış Sonrası Müşteri Temsilcisi diye bir müdürlük var. Dikkat ediyorsan satlık ikinci el bir Truva bulamazsın. Ben buna da dikkat etmiştim markayı seçerken.
    Neyse bunlar benim tecrübelerimdi bence fazla düşünme ve sende seninkini edin.

ispanyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler kardeşim çarşamba günü çağ motor da (iç anadolu ana bayii)idim ellerinde bi tane kırmızı kalmış haftaya çarşambadan öncede monte edemeyiz dediler (fuar dan dolayı) bakalım sanırım bekleyecez bu arada senın kinin rengi ne idi?varsa son resimleri yollarsan sevinirim

Motosikleti
    Truva 250

Ankara dan yeni bir Truva'cı...

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de Ankara'dan aranıza katıldım. Truva alalı 1 hafta filan oldu. Şu anda henüz 100 km. deyim. Fazla bir motor deneyimim yok ama şimdilik memnunum. Desertnigt arkadaşa teşekkürler. Bu motoru seçmem de büyük etken oldu kendisi, umarım pişman olmam... Şu an için tek sıkıntım, boş vitesi bulabilmek, bir kaç denemeden sonra ancak ulaşabiliyorum. Bayinin dediğine göre ilk servisten sonra düzelecek... Tüm truvacılara selam ve sevgiler.. (diğer motorculara da tabiki...)

Motosikleti
    Truva 250 TR
    hayırlı olsun 250 cc mi?

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    runnercity hayırlı olsun. Tercihinde katkım olduysa ne mutlu. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Truva 250
    ttopchu, motor resimlerine baktım... boyası bir harika.. orjinalimi böyleydi yoksa sonradanmı yaptırdın...

selam arkadaşlar..
    Yeni ve acemi TR250 sahibi olarak ben de aranıza katıldım. Acıkcası cok ta araştırma yapmadan gittim Istinye Motor'dan aldım. İstinye'de oturuyorum da en iyisi evin dibinden almak diye düşündüm. Başına bi iş gelirse ite kaka götürmek için daha uygunu olamazdı

İki haftadır güzel güzel geziyorum mahallede (henüz ehliyeti almadım da söylemesi ayıp mahalleden dışarı çıkamıyorum :( )

Anlaşılan bu vites sorunsalı genel bir sorun. Benimkinde şöyle de enteresan bi durum var. Bazen boş vites ışığı yanıyor gene de boşa girmiyor. Bakalım 300 km de servise bi göstereceğim, ne diyecekler merak ediyorum.

Bu arada Istınye motoru da bayi ve servis olarak pek gözüm tutmadı. İlk servis deneyiminde görücez inşallah. Motoru ilk aldım ertesi gün ön çamurlukta koca bir çizik farkettim. İki gün sonra götürdüm. Satıcı eleman bi dolu ayak yaptı. Elimizde yok sindi efenim o da nazarlık olsun falan. Ben de gerci cok üstelemedim. Nasıl olsa kırar dökerim ben bunu diye

Bi de jantlardaki turunculara gıcık oluyorum. Naapsam diye düşünüyorum. Aceba vitray boyası alıp güzel siyaha boyasam mı...

Neyse ilk truva deneyimlerim böyle.. Acemi bir motorcu olarak zevkten dört köşeyim... Bu modeli özellikle herkese tavsiye edecek kadar teknik bilgim yok ama on gündür pek te bir sıkıntı yaşamadım keyif içinde gezip duruyorum, bunu tavsiye edebilirim herkese

Motosikleti
    Truva 250 TR
    hayırlı olsun. güzel bir seçim. kazasız belasız sürüşler dilerim. motorunu sağlam bir yere bağla.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler