Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bugün Honda Bora'da 4000 bakımı yaptırdım. Hava filtresi temiz çıktığı için değiştirmediler. Usta bir tur attı, motor çok iyi kaçıyor çok güzel gaz yiyor dedi. Bence de gerçekten seri bir motor.

En son 20 liralık benzinle 130 km. gitmiştim (kış lastikleri ile). Spacy Fizy'nin yarısı kadar yakıyormuş doğru mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hesabınız doğruysa 20 tl benzinle 130 km yani 100 km de 4 lt demek. yakıt çok fazla yakıyor. 400 cc scooter kadar.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Yapma yahu acemi olduğum için ben normal zannediyordum yakıtı. Keşke servise söyleseydim bugün şu kadar yakıyo diye ya da bujileri değiştirtseydim...

buji değiştirme etkili olmaz. problem karbüratör ayarında olabilir. subap ayarlarınıda kontrol ettirin.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Diğer fizy kullananlar da ne kadar yaktığını söyleyebilir mi? Belki bu makinalar genel olarak böyledir.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer fizy kullananlar da ne kadar yaktığını söyleyebilir mi? Belki bu makinalar genel olarak böyledir.
    2,5 - 3,5 arası yakıyor basmana göre 60-70 gidersen 2,3-2,5 leri görürsün fakat 80-90 yardırırsan 3,5-4 ü buluyorsun.
    ki basmadanda ben duramıyorum yakıyoruz işte. Herne şekilde olursa olsun arabadan az yakıyor ve gezip tozup işini hallediyorsun.
    Spacy kullananlara bakmak gerek. O injeksiyonlu bu karburatörlü. Onun az yakması gerek.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ben pakette kullanıyorum kısa mesafe git-gel o yüzden fazla yakıyor sanırım.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Merhaba arkadaşlar.Bugün benim fizyin bir depo benzinle ne kadar gidebileceğini test ettim.Geçen hafta depoyu fullemiştim.9572 km.Bugünde ibre kırmızıya geldiğinde yanıma bidonla yedek benzin aldım.Amacım fiziyin depodaki benzin bitene kadar kullanmaktı.Ve 9788 km'de benzin bitti motor stop etti.9788-9572=216 km.Buda 100 km/2.78 lt. Benzin tüketimi yapıyor.Not:bu ölçüm şehiriçi ve max hız 60 km/h olarak yapıldı.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Yahu benimki en son 140 km yaptı onda da dibine kadar çektirdim neredeyse. Daha önce servise gittiğimde usta bu motor çok yakıyor 20 lirayla 100 km. gidiyor dedim kafasından 1-2 hesap yaptı çok normal benzin pahalandı dedi

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Benzin göstergesi kırmızıya geldiğinde depoda 1.5 lt.benzin kalmış oluyor.Benim gibi deneme yap bakalım depo bitene kadar kullan yanınada yedek benzin al bidonla.o zaman anlarsın tam yakıt tüketimini.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ben depo olarak değil de aldığım benzine göre hesaplamaya çalışıyorum o da biraz zor oluyor haliyle. Fiyata karşılık gelen benzinin litresini hesaplamak gerekiyor. Deponun bitmesini bekleyemem çünkü paket servisi yapıyorum. Bazen öyle yoğun oluyor ki durup benzin doldurmaya harcayacağım bir kaç dakika bile çok kıymetli oluyor. En son 140 kilometre yaptım 20 lirayla (hep 20 liralık alırım). Bilmiyorum normal mi. Motor 4000'de.

ustana gittiğinde bu motor 100 km de 4 lt yakıyor de. eğer normal derse servisini değiştir o servise uğrama bir daha. öncedende dediğim gibi 400 cc kadar yakıyor motorun.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Fizy'de bir de hız sıkıntısı var. 70 i geçince ciddi yakıyor motor. 50-60 tin in gidince Mert'in dediği gibi yakıyor. Yok 80-90 basınca bu scooterla yakıyor birde 2 kişiyseniz ve rüzgar vs varsa...
    Rüzgardan çabuk etkilenen bir motor , ve hava şartlarından.

adam kızmış bana uzun yol için far sorduğumda fizy şehir içidir diye :"(
    Ali expressden powerledlere bakıyorum. Gönlüme küstüm.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizy'de bir de hız sıkıntısı var. 70 i geçince ciddi yakıyor motor. 50-60 tin in gidince Mert'in dediği gibi yakıyor. Yok 80-90 basınca bu scooterla yakıyor birde 2 kişiyseniz ve rüzgar vs varsa...
    Rüzgardan çabuk etkilenen bir motor , ve hava şartlarından.

adam kızmış bana uzun yol için far sorduğumda fizy şehir içidir diye :"(
    Ali expressden powerledlere bakıyorum. Gönlüme küstüm.
    Fizy ile uzun yola gittiniz mi hiç?

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Fizy ile uzun yola gittiniz mi hiç?
    350 km lik yola çıktım en son , ondan öncede ŞU YAZI daki 270 km lik yola çıktım. ikisindede tek mola verdik.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    350 km lik yola çıktım en son , ondan öncede ŞU YAZI daki 270 km lik yola çıktım. ikisindede tek mola verdik.
    O zaman ben de arada ufak ufak kaçabilirim demek ki. Cesaretim yoktu da

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    O zaman ben de arada ufak ufak kaçabilirim demek ki. Cesaretim yoktu da
    80-90 uzunca yardırmayın , 100-150 km de dinlenin.arka taraftan ses gelirse (yola çıkmadan önce) kesinlikle baktırın, yağına baktırın yola çıkmadan önce. Honda'yı geç adamlar ne motorlarla scooterlarla uzun yola çıkıyorlar motor iyi olur , sizde nasıl kullanmasını bilir , motorunuzu tanırsanız gider...
    İyi yolculuklar.
    "men dakka dukka"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    80-90 uzunca yardırmayın , 100-150 km de dinlenin.arka taraftan ses gelirse (yola çıkmadan önce) kesinlikle baktırın, yağına baktırın yola çıkmadan önce. Honda'yı geç adamlar ne motorlarla scooterlarla uzun yola çıkıyorlar motor iyi olur , sizde nasıl kullanmasını bilir , motorunuzu tanırsanız gider...
    İyi yolculuklar.
    0km'si 1400 liralık çinli motorla istanbuldan tekirdağa gittim geldim bi günde, 300km yol.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Heyecanlandım. Sırf buradaki gezilere katılmak için ybr alıp rodajını bitirmeyi bekliyordum. Fizy ile de giderim o zaman

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Heyecanlandım. Sırf buradaki gezilere katılmak için ybr alıp rodajını bitirmeyi bekliyordum. Fizy ile de giderim o zaman
    YBR niz varsa onunla çıkın. Fizy belli bir süre sonra yolda sizi bayar 80-90 tam gaz basmak insanı yoruyor.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0km'si 1400 liralık çinli motorla istanbuldan tekirdağa gittim geldim bi günde, 300km yol.
    http://img546.imageshack.us/img546/8458/img0004oxj.jpg
    Aslında Birazda Motorla (Küçük cc ile) yola çıkmak akıl dengesine bağlı bulurum
    Amaaaaan en fazla ölürüz mantığı ile çıkıyoruz Nasip...
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler