Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı D.e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BUGUN HONDA FİZY Mİ SATTİM DAHA 6 AYLİK 1386 KM DEKİ KİZİMİ PCX ALACAGİM GUZEL MOTOR FİZY LANET ETİRDİ
    Hayırlı Olsun. Hayırdır?
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Benim fizy 9000 km.oldu .Daha beni hiç üzmedi.inşALLAH böyle gider.

Motosikleti
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fizy 9000 km.oldu .Daha beni hiç üzmedi.inşALLAH böyle gider.
    Allah kaza bela vermesin...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    veeeeee

Konya'da Honda bayii diyen geçinen insan yahu yapma...
    Motora 10 liralık yağ koyup 35 Tl alma... Daha 1000 Km gitmeden motor yağı bitermi yahu...
    Önceden Castrol alırdım gözümün önünde koyardı,kazadan sonra 1-2 gün yattı ondan sonra bakmadım.
    -Debriyajdan ses geliyor
    -1000 kmde yağ bitmiş
    -Ayak marşı zor çalışıyor hatta çalışmıyor

bunlar haricinde sıkıntı yok , oda usta diye daha doğrusu servis diye geçen adamların. Garantiyi falan boşverdim. Kendi Ustama götürüyorum artık.
    Konya'da Dillan Motor var Adem abi. Öneririm.
    Not: 50 cc lik veya 100cc lik le gitmeyin almaz. 600 cc veya CBF den altına bakmaz.
    "men dakka dukka"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    veeeeee

Konya'da Honda bayii diyen geçinen insan yahu yapma...
    Motora 10 liralık yağ koyup 35 Tl alma... Daha 1000 Km gitmeden motor yağı bitermi yahu...
    Önceden Castrol alırdım gözümün önünde koyardı,kazadan sonra 1-2 gün yattı ondan sonra bakmadım.
    -Debriyajdan ses geliyor
    -1000 kmde yağ bitmiş
    -Ayak marşı zor çalışıyor hatta çalışmıyor

bunlar haricinde sıkıntı yok , oda usta diye daha doğrusu servis diye geçen adamların. Garantiyi falan boşverdim. Kendi Ustama götürüyorum artık.
    Konya'da Dillan Motor var Adem abi. Öneririm.
    Not: 50 cc lik veya 100cc lik le gitmeyin almaz. 600 cc veya CBF den altına bakmaz.
    Benim cub'a 10-40W turbodizel yağ koyuyorum 4 litresi 25 lira, bi sıkıntı yok çok dert etmeyin ucuz yağdan bişey olmaz ama 10 liralık yağa 35 lira yazması haksızlık. Bide yağ nasıl bitmiş anlamadım ya benim çinlilerde bile o kadar yağ sorunu yok.

Motosikleti
    Bendede yoktu işte. adamların zaten doğru dzgün ustaları yok , millete maaş vermezler ustalara 2 de 1 usta değişir , akrabam (50 CC lik HSUN) motorunu 400 TL ye vermişti oraya adamlar 900 TL ye satmışlar yahu insaf diyorum. Yağ meselesinide oradan çıkan usta diyor zaten , kaç motorun Km sini düşürdüm diye. Neyse Fazla uzatmayım. Sinirliyim ve düşündükçe insanın canı sıkılıyor düşünmemem lazım. Ötede alırız...

Bendede yağ yakma sorunu yoktu fakat kazadan sonra bi kıçı düzeltemedim motorun
    Soğudum gerçekten ya. güya sıfır motor aldık 1-2 sene binip değiştirelim diye. Sattıracak gavur bana kendini.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Amaninmb@ Geçmiş olsun.1000 km'de ne kadar yağ eksiltiyor.Yağ çubuğun neresinde oluyor?
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Dibinde oluyor çubuğun. çok azıcık birşey kaldı. Bakalım supap ayarına , Castrol yağ vs son bakımını başka yerde yaptırdım bakalım. Baktım durdum tepesinde
    Teşekkürler.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Bir kademe olsa normal derdim ama seninki baya fazlaymış.inşALLAH sorunun çözülür.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Benim fizy maşallah tek ayakta çalışıyor. Debriajdan gelen ses bendede vardı ama debriajdan değil kavramanın havalandırma deliği var altta metal bir parça var titreme yapınca ses yapıyor oraya bi slikon attım ne ses var ne bişey benim tahminim debriaj değil.

Motosikleti
    Benim gidondaki honda yazısını çıkartmaya çalışırken kırmışlar.yazının yarısı yok.Ne günlere kaldık adamlar nelere tenezzül ediyorlar.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Henüz motoru alalı 150 km oldu. Yakıt biraz fazla gibi. Rodaj aşamasında olduğu için 60 ı geçmememe rağmen depo çabuk bitti. 25 ( 5.5 lt) liraya depo doldu ve sadece 130 km gitti!( Genelde 2 kişi biniyoruz) Bu normal mi?

Selesi bana çok rahat geldi. Belki ağır siklet birisi olduğum içindir. İlginçtir daha önce sahibi olduğum pahalı aprilialardan daha rahat ve sessiz geldi üstelik daha seri.

Sessizliği seriliği mükemmel. Titreşim sıfıra yakın, kask ile neredeyse çalışıp çalışmadığı anlaşılmıyor. 2 kişi binince altı biraz alçak kalıyor. Şehir içi için çok pratik, beni tek rahatsız eden konu şu anda yakıtı ve bazı kasislerden geçerken altını sürtmesi.

Motosikleti
    Ben bu motoru spacy'den daha çok beğeniyorum ama altı cidden alçak, 2 kişi binince arka amortisör dibe vuruyordur o yüzden altı sürter kasislerde. Arka tek amortisör olan çinli scooterların amortisörlerinden alınıp takılabilir, 2-3 santim daha uzun bir amortisör bulunursa 2 kişi altı sürtmeyebilir.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    olsun spor arabada yere çok yakın...olaya bi de bu açıdan bakın....haa birde g.tü yere yakın olandan korkucan aga
    amaninmb ve bingabiloglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benim gidondaki honda yazısını çıkartmaya çalışırken kırmışlar.yazının yarısı yok.Ne günlere kaldık adamlar nelere tenezzül ediyorlar.
    geçmiş olsun. hangi balta girmemiş öküzmüş o?
    mert136 bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Benim Fizy 9500 km. oldu.Yağını kontrol ettim biraz eksilme var.8000'de yağı değişmişti. 1500 km'de bir çizgiden biraz az eksilme var.

Motosikleti
    Eyvah gitti motorun 2.el değerinin yarısı

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    Selamunaleykum... Fizzyciler... Nasılsınız.. benim beyaz güvercin 150 Km de 4,61 litre yakmış. Geçen sene 100 km de 2.5 yakarken şimdi neden bu kadar arttı bilmiyorum.
    Eskiye göre daha hızlı kullanıyorum ama yakıtın bu kadar artmesı garip geldi bana.. Yakıt tüketiminizi paylaşabilirmisiniz. tşk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Mert selam nasılsın? 70 km ve ara ara üzerine çıkınca yakıt tüketimi iki katına çıkıyor. bu normal mi? Yoksa teknik aksamda bir sorun mu var. Ne dersin?
    mert136 bunu beğendi.

Motosikleti
    70-90 arası gidiyorum. Benzin 4,6 ken 14 Tl yaktı 100 Km de. (Ben sadece 55 Kg'ım )
    supap ayarlarına, yağına,filtrelerine ve lastik basıncına baktırın.

Bu arada benim yağ yakmada kalktı son tamirciden sonra...
    mert136 bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Aleykümselam hyorumez.tşk iyiyim.sen nasılsın.özlettin kendini.benim yakıt tüketimi şehiriçi son ölçümüm 100 km/2.9 lt.70km/h ve üzeri çıktığın zaman dediğin gibi çok yakıyor.100 km/3.2 lt. Yakıyor.teknik aksamda sorun yok.nedeni karbüratörlü ve küçük cc olması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Ayrıca rodaj döneminde sakin kullanıyorduk.Şimdi daha seri ve agresif kullandığımız için yakıt tüketimi doğal olarak biraz yükseldi.
    hyorumez bunu beğendi.

Motosikleti
    Hacııı it gibi basıyoruz acımıyorum açıkcası. 55 kg adamım taşısın gidi.
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler