Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Ben de aranıza katılmak üzereyim. Hobi amaçlı haftasonu vs sağa sola gezmek için , markete bakkala gidip gelirlen kullanmak için alacağım.
    Fizzy ile Spacy arasında kaldım. Başka motor düşünmüyorum. benim için önemli olan sorun çıkarmayan sağlam bir motor olması(silivriye vs giderken yolda kalıp beni motor aldıgıma pişman etmesin), yol tutuşunun iyi olması (acemi oldugum için ). motorun tipi hiç önemli değil bu yaştan sonra motorun tipiyle hava atacak durumum yok
    yaklaşık aralarında 1000 tl fiyat farkı var. Spcay daha pahalı. bu farkı vermeye değer mi sizce?
    Fizzy de karbüratör var disk fren yok diyorlar bunlar gerçekten sıkıntı çıkarır mı?
    Değerli yorumlarınız benim için önemli.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Arkadaşım merhaba.Spacy,fizy.den bir gömlek üstün bunu belirteyim.Eğer iki kişi kullanacaksan fizy alma.çünkü altı alçak.tek kişi sehiriçi için ideal.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black

fizt 125

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende geçen ay fizy aldım ve şuan 720 km de bi promlem yaşamadım şuana kadar motorumdan gayet memnunum performansıda oldukça iyi deiğiniz gibi biraz sele sert ama spacyninkide yumuşak değilki ben iş yerinde spacy kullanıyorum bana daha sert geliyo selesi ? neyse herkes için hayırlısı olsun iyi forumlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı muratkutlu06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar kısa ve öz olursak bu fiyata bu motor alınırmı alınmazmı onu söyleyin benim bütçem kısıtlı ve ilk motorum olcak ankarada şehir içinde gezmek ve hobi amaçlı kullancam ankaranın ilçelerine gidecem 75 km lik yollarda en az 80 kilodan iki kişi ve balık tutmak için mazeme bu zorlu koşullara bu motor dayanabilirmi ??? acil cvp bekliyorummm...
    Cup-Commuter tarzı motorlara bakmalısın. İlçe yollarında 2 kişi yokuslarda bayılır Fizy. Virajlarda da hızlı donmek zor Scooterlarda. Honda Wave 110i ya da 125 CGe tarzı motorlara bakın derim.

Motosikleti
    S.A Bugün sarıyer po'dan benzin aldım.192 km'de 5 lt.benzin yaktı.Yani buda 100 km/2.6 lt benzin eder.Şehiriçi sakin kullanımda bu değeri verdi.2600 km geçtim.Herkese kazasız,belasız sürüşler.

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    Arkadaşlar.. Uzun bir aradan sonra merhabalar.. Temmuz 01 2012 de aldığım Fizzy den çok memnunum. 660 km deyim.. Motor seri ve kullanışlı.. Henüz Rodaj da olan beyaz güvercinimin yakıt çizelgesi aşağıdaki gibi. Ortalama 100 km 2.54 lt yakıyor. Trafikde saygısız şoförlere çok kızıyorum.. Resmen bizi yok sayıyorlar. Arabam ile trafiğe çıktığımda motorcu kardeşlerime daha saygılıyım ( Sütten ağzı yanan yoğurdu üflermiş) Ankara dan saygılar..

KM YAKIT TUTAR DEVREDEN KM
    130,00 4,30 20,00 130,00
    175,00 4,40 20,00 305,00
    175,00 4,42 21,00 480,00
    177,00 4,50 21,00 657,00

Alıntı crazycengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Honda Spacy aldım ve gayet memnunum . O Cool arkadasımız madem öyle çok bilgili gitsin kendisine Honda cbr 600 R alsın doğru ya başka modelini çıkartısnlar madem
    sizden daha çok tecrübemin olduğu kesin. yarın öbür gün bu berbat motor sizi kesmediğinde motorun cc yükseltmek istediğinizde honda bulabilecekmisin bakalım, 13000 TL verip sh 300 alırsınız herhalde... bu motosikletide yarı fiyatına satarsınız o zaman. ben iyiliğiniz için konuşuyorum yanlış anlaşılıyorum körü körüne savunuyorsunuz ya bu motoru ben ona yanıyorum. böyle yaparsanız diğer ülkeler sh 150 ye binerken siz daha çok fizy ve spacy modellerine binersiniz ve bunlarla yetinirsiniz. motorunu körü körüne savunupta ilk altı ay içinde satan insanlarıda çok gördüm. bu motosiklet ticari amaçlı üretilmiş bir motor. kişisel kullanıcıyı tatmin etmez. ben hondadan ümidimi kestim ve italyan aldım gayette memnunum. sırf honda olsun diye içime sinmeyen motoru almadım. hondanın tipsiz motorlarından bıktığınızda sizinde tercihiniz büyük ihtimalle honda haricindeki japon, italyan yada tayvan olacak. çünkü şu anda hondanın 100-299 cc arasında binilecek bir tek pcx modeli var. 125 cc pcx modelinede 6100 TL gibi uçuk paralar verirmisiniz bilmem. çoğunuzun şu anda bana çok kızdığının farkındayım, motosiklette tecrübe kazandıkça benim ne kadar haklı olduğumu ve ülkemizin insanlarının honda tarafından nasıl enayi yerine konulduğunu sizlerde anlayacaksınız. ayrıca bir kez daha yazma ihtiyacı duyuyorum fizy ve spacy modelleri şu anda ülkemizden başka hangi ülkelerde satılıyor ? (ben araştırdım bulamadım) göklere çıkardığınız hondanın ülkemize verdiği değeri sizde gözlerinizle görün.

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    Cool113 kardeşim.. Anladık motorsiklet konusunda epey COOOOL sun.. Davanda da haklı olabilirsin.. Bazen ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir.. İnsanların tercihlerine saygısızlık ediyormuş gibi bir üslup kullanıyorsun.. Bu da doğal olarak onları (yani bizleri) rahatsız ediyor.. Herkesin yanlış tercihleri olabilir.. veya o öyle beğenmiş ve istemiş olabilir.. Bu nedenle direkt olarak-kızgın-sert-ve yargılayıcı bir üslup yerine tavsiye düzeyinde konuşursan sorun kalmaz..

HONDA FİZZY e gelince.. Benim ilk motorum.. 730 Km de şu an.. 100 Km de 2.5 lt tüketiyor.. rahat ve kullanışlı aynı zamanda seri.. (daha önce kiraladığım scooterlar ile karşılaştırıyorum) Tipi konusunda çok havalı değil. Evet de şahsen benim derdimde şöyle cool bir motora bineyim kızlar baksın değil.. Bütçeme uygun sıfır sorunsuz bir motor arıyordum buldum..

Honda Fizzy en güzel Scooter de barışalım..:-))
    mert136 ve designer79 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    hyrumez gerçekten güzel konuştun katılıyorum sana

Motosikleti
    Hayırlı Cumalar beyler.hyorumez@ çok doğru ve güzel açıklamışsın tebrik ederim.Ben motor alırken ihtiyacıma ve bütçeme uyuyormu,beni yolda bırakırmı vs. Durumları dikkate alırım.Bana fizy yetiyor.sorunsuz,rahat,ucuz.Gerisi traş.Herkese kazasız ve belasız sürüşler dilerim
    designer79 bunu beğendi.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Hoşgeldiniz. 21.000 KM'dir iş yerimde spacy kullanıyorum. Gerçekten kullanımı o kadar güzel ve rahatki o aradaki 1000TL yi vermeye değer diyorum. Spacy almanızı tavsiye ediyorum.

Alıntı hyorumez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cool113 kardeşim.. Anladık motorsiklet konusunda epey COOOOL sun.. Davanda da haklı olabilirsin.. Bazen ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir.. İnsanların tercihlerine saygısızlık ediyormuş gibi bir üslup kullanıyorsun.. Bu da doğal olarak onları (yani bizleri) rahatsız ediyor.. Herkesin yanlış tercihleri olabilir.. veya o öyle beğenmiş ve istemiş olabilir.. Bu nedenle direkt olarak-kızgın-sert-ve yargılayıcı bir üslup yerine tavsiye düzeyinde konuşursan sorun kalmaz..

HONDA FİZZY e gelince.. Benim ilk motorum.. 730 Km de şu an.. 100 Km de 2.5 lt tüketiyor.. rahat ve kullanışlı aynı zamanda seri.. (daha önce kiraladığım scooterlar ile karşılaştırıyorum) Tipi konusunda çok havalı değil. Evet de şahsen benim derdimde şöyle cool bir motora bineyim kızlar baksın değil.. Bütçeme uygun sıfır sorunsuz bir motor arıyordum buldum..

Honda Fizzy en güzel Scooter de barışalım..:-))
    ben bana yazılan mesaj karşısında öyle konuştum yoksa amacım kimseyi kırmak değil. arkadaş ukalalık yapmış cevap vermek istedim üslubum size karşı değildi o yüzden kusura bakmayın. 14 yaşımdan beridir motosiklet kullanırım 20 yıllık motosiklet tecrübem var. motosiklet almadan önce biraz tecrübeli insanların sözlerini dinleseniz bence iyi olur. bende eskiden beridir honda kullanıcısıyım sürekli kullandığım vfr 800 var halende kullanıyorum. şehir içinde gezmek bu vitesli motosikletlerle zor oluyor. şehir içinde normal kullanım için dur kalk yaparken zorlanmamak için ekonomik bir küçük cc alayım dedim. ama bunu hondada bulmak ne mümkün. tam 3 senedir honda yeni model getirir diye bekledim getirdiğim modellere bak koskoca hondanın. sadece ülkemize kakaladığı saçma sapan başka hiçbir ülkede satılmayan motor. şunuda belirteyim uzun zamanlar önce bu scooteri hyundai firması cityzen modeli olarak çıkardı tutulmadığından üretimini durdurdu honda eskiden taklit edilirdi şimdi taklit eder oldu. siz memnunsunuzdur bilmem fakat honda firması ben dahil büyük çoğunluk benimle aynı konuda hemfikir. çok küçük bir çoğunluk var sizin gibi memnun olan. benim gibi memnun olmayan kesimde zaten honda yerine başka markalara yöneldiler artık. sizlerde eminimki ilk motosikletiniz olmasaydı kişisel kullanım için memnun kalmayacaktınız hatta hiç almazdınız benim gibi. bir daha bu konuya mesaj yazmayı düşünmüyorum çünkü tarafsız değilsiniz sırf kullanıyorsunuz diye savunuyorsunuz bu modeli. birisi beğenmedim deyince dövmediğiniz kalıyor. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. sizlere fizy modellerinizle, kazasız belasız günler dilerim.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    mert136 kardeş ktılıyorum sana ama bide şu çinli resmi kaldırıp fizy koysan tam olacak

fizy hakkında bir sorunum var sola yatarken virajlarda ve özellikle 2 kişi binerken arka varyatör yani debriaj balatasından tıkır tıkır ses geliyor neden olabilir ?

Teşşekürler..

Motosikleti
    Merhaba seko;o dediğin ses bende yok.Belki plakalıktan gelebilir.Motor çalışırken plakalık zırıltı yapıyordu.Bende silikonladım plakalığı ses kesildi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı seko- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mert136 kardeş ktılıyorum sana ama bide şu çinli resmi kaldırıp fizy koysan tam olacak
    +1 .

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    merhabalar

mert o plaka titreme soorunu bendede vardı dediğin gibi plastiği çıkarıp silikonlamıştım ses ordan gelmiyor debiaj balatası acaba gevşek olabilirmi yalpalaya yalpalaya dönebilirmi ?

Motosikleti
    Seko@balata tam oturmasaydı diğer parçalarda yerine takılmazdı.En iyisi servise baktırman.İnşallah önemli bir şey yoktur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kimse niye fizy125'ini cekip fotograf koymuyor topic'e ?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse niye fizy125'ini cekip fotograf koymuyor topic'e ?
    Mash bile daha güzel çünkü :mrgeen:
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumlara yazmıyordum.Takii benim süper 8 100 kmde 4,5 litre benzin yaktığını hesap edene kadar
    Servise gittim sonuç yok silkara mail attım sonuç yok... Bende satıp fazlada üstüne yetirmeden scooter arayışına girdim. Karşıma fizy 125 çıktı.Süper 8 i satarsam düşündüğüm motor olacak.Ama benim asıl merak ettiğim 3490 tl gibi bir fiyata fizy i yerden yere vuran arkadaşlar ne önerecek? yanlız sakın kymco demeyin agility den city e ,süper8 den den cub una kadar bilirim kaldıki fizy fiyat boyut olarak sadece agility e rakip. sym hiç demeyin bi fiddle macerası geçti hayatımdan en az kullanıp en çok zarar ettiğim motordu...eeee yamaha cygnus a bakıyorum 2 cc için vergi ödüyorum kaldıki fiyatı hondadan yüksek... İtalyan motorlarını hiç sıralamama koymuyorum bi fly 100 bile 4250 tl ???
    Napayım arakadaşlar hadi bi akıl veriverin 3500 tl ye sıfır, garantili, kalitesini dünyaya kanıtlamış bi markanın modelini öneriverin bana...
    Haa... Birde 100 km de 2,5 bilemedin 3 litre yakacak en fazla... 3,1 oldumu kabulüm değildir )
    designer79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler