Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı ericdean adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende bugun fizzy 125 siparişi verdim ödememi yaptım inşallah cuma gün gelecek kargoyla.Bulunduğum ilde honda servısı yok bu yuzden en uygun olanı bulup istanbuldan sipariş ettım.fizzy hakkında hiçbir bilgim yok belırlı bır sure 60km yı gecmeyecegımı anladım yanlışım yoksa.Motorsıklette yenı bırı değilim fakat bız karadüzen moblette kullanırdık eskılerdeinşallah fizzy 125 modelını tercıh ettığım için pişman olmam.Okuldan eve evden okula gıtsem yeterlı tabı bırde balık sevdamız var.Çin mallarına göz attım 2200 den kapı açıyolar dedım ben bıraz daha verıp honda alayım.Hepinize saygılar sunuyorum.ıyı akşamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Birde zahmet olmazsa bu model için vergi nedir ,sigorta kaç liradır, plaka ruhsat kaça patlar bir arkadaş açıklarsa memnun olurum.Biz baya motorsıkletlerden uzak kaldık bizim zamanımızda ne vergı vardı ne sıgorta
    Ben 9 aydır falan biniyorum.
    D.e arkadaşın dediği gibi bir -iki hafta sürmüyor. ben ilk gün aldım. gittim sigortacıya sigortasını yaptırdım. O sigorta kağıdıyla emniyete gittim. ertesi günde ruhsatımı emniyete gidip aldım. yani 1-2 gün üzerine düşerseniz alırsınız. Kaliteye gelincede yahu bu kadar paradan Honda Goldving kalitesi beklemeyin.
    Plastik ise Beat'da aynı , spacy de aynı PCX de aynı plastik malzeme - grenajları. Activa ile karşılaştırmayın. O metal grenaj,

Ben 9 ay önce 64 TL'ye yaptırmıştım sigortayı axa'dan ve Honda axa sigorta ile anlaşması web sitesinden bakabilirsin. Birazdaha hesaplı diye biliyorum.
    benim hiç kendimden suçlu kazam olmadı. ve yaş 23....

rodajda ben 80-90 gittim. tabi tepesine 100 kilo binipde 80-90 gitmeyin. yormadıktan sonra rodajını rahat yaparsınız. kilometrede 12-13 kuruş arası yakıyor Bende iridyum buji ve genelde şehir içi 80-90 dan aşağı inmem. KOnya'da anayolda kullanırım genelde çarşı - kampüs arası yardırırız...

Çinden iyidir... Şükür yani....
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125

"men dakka dukka"

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Honda'nın yeni zamları hayırlı olsun.Bizim Fizy 3630 TL. Olmuş.100 TL. zam geçirmiş honda tr.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Yaz geliyor ya! Normâldir. İyi ki 200-300 TL. zam koymamışlar.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın yeni zamları hayırlı olsun.Bizim Fizy 3630 TL. Olmuş.100 TL. zam geçirmiş honda tr.
    Honda nın işi o
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Hemen sitesine girip kendilerini kınadım. Yaz gelmeden zamı koymuşsunuz diye...

http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de hala Cb125 ace modelinde disk fren olmamasına rağmen kopyala-yapıştır yaptıkları Cb125e'nin teknik verilerini değiştirmeden cb ace'i inatla hala disk frenli diye tanıtmalarına anlam veremiyorum

Motorsıkletım bugun elıme geçti 3230 liraya peşin aldım.150 tl istanbuldan naklıyesı tuttu 50 de korkuluk.Yenı olduğundanmı nedir zor çalışıyor ve bazen stop ediyor.Arkadaşlar rodaj için 60ı geçmememiz mi gerekıyor??kaç km 60 ı geçmeyecez

Motosikleti
    ericdean@ Motorunuz hayırlı olsun.Honda bayileri nakite indirim yapıyorlar bende geçen sene 3100 TL. ye almıştım nakit.Marşa bastığın zaman hafif gaz vermen lazım bu şekilde kolay çalışır.Stop etmesi tahminim rolanti ayarının düşük olması. Motoru çalıştırınca ısınmasını bekle 2-3 dk. yeterli olur

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    aranızda illaki 2 motoruda kullanmış arkadaşlar vardır, 2 motoruda kullanan arkadaşlar 2 modelinde birbirine oranla + ve - lerini söyliyebilicek olan arkadaşlar varmı acaba? fizzy ve actvia arasında? siz olsanız 2010 20 binlerde activamı alırsınız yoksa fizzmi? teşekkürler...

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aranızda illaki 2 motoruda kullanmış arkadaşlar vardır, 2 motoruda kullanan arkadaşlar 2 modelinde birbirine oranla + ve - lerini söyliyebilicek olan arkadaşlar varmı acaba? fizzy ve actvia arasında? siz olsanız 2010 20 binlerde activamı alırsınız yoksa fizzmi? teşekkürler...
    Activa'ya binmedim. Fakat 2 bin km civarı Beat'a bindim-kullandım-sürdüm...

Beat ile 80 i geçemedim hiç ve 2004 model 8binde beat'dı. ilk sahibiydi arkadaşım.
    amörtisörleri vs birazdaha yumuşakdı beat'ın,çukurları daha az hissediyordum fizy'e göre.
    Fizy 80 li hızları geçiyor 90-100 civarını rahat buluyor.
    fabrika çıkışı lastiklerini değiştirmelisiniz fizy'nin yoksa yol tutuşu ve virajlara hızlı girmeyi unutun yoksa.
    Motor sesi vs. fazla fark yok.
    ve 6000 civarı oldu 1-2 kaza dışında sadece fizy'nın yağını ve bujisini değiştirdim. -ki hafta sonları
    Konya-Karaman Konya-Beyşehir Konya-Bozkır-Hadim Konya-Ereğli yaparım arada.
    Daha geçen hafta karamana gidip geldim.
    Ve tabi ışık yetersiz xenon takmalısınız gece uzun yola çıkacaksanız.

İlk çalıştırırken gaz vererek başlatın fizy'i activa ve beat'da elden jikle vardı. Fizy'de otomatik. Çalıştıktan sonra 2-3 dakika rölantisi yüksek olur sonra düşer...
    ben daha (Maşşallah) hiç 2 kere marşa basıp çalıştığını görmedim. hep ilk marjda alır hayvancaaaz.

Yakıtı Beat ile aynı diyebilirim. Beat'ıı olan arkadaşla çıktığımızda aynı aynı benzin alırız ve aynı miktarda işte en fazla 1-2 lira oynar arada...
    Grenaj kalitesine gelince ise beat daha iyiydi haliyle. Eskinin Mercedes kaportası ile şimdiki değişiyor haliyle. Eskiden daha sağlam , metal ağırlıklı vs yaparken şimdi bakalit , plastik vs döndü üreticiler. Fakat Çin malı motorlarla kıyas edilemez. Çin kullandım uzun yolda sıkıntı çıkarırdı. evet belki yağı yoğurdu ucuzdu işciliği , fiyatı , ve tamiri ucuz ama 10 kere tamirciye gidip her seferinde 10 lira vermektese km dolunca git 50-60 lira ver kafan rahat yola çık.
    (Alındıktan sonra= xenon , çakmaklık , lastik ve korumalık takılmalı Fizy'e) tabi bu arda pantolon , ceket , kask ve eldivende şart sizin için. 80-90 bile yapan altı üstü scooter bile olsa güvenlik şart , öküz çok...
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Son durum;8600 km.Far ampulu patladı kısalar yanmıyor.10 ayda sadece far ampulu bozuldu oda 5 tl.

Arkadaşlar Honda Fizy 125 (2012 Model) sahibiyim. Motorumu kış ayları nedeni ile beklemeye almıştım. Yaklaşık 6 aydır yatıyor. Geçenlerde çalıştırmayı denedim çalışmıyor. Akü sağlam, ondan eminim. Sürekli Cıv, Cıv sesi çıkarıyor malumunuz. Bekleyen bir motoru çalıştırmak için ne yapabilirim. Ustalar yardım ederlerse memnun olurum.

6 ay icerisinde keske arada calistirsaydin yagna vs kontrol et.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Bizim fizy ayak marşıyla neden zor çalışıyor.Benim eski 150hs yaz kış fark etmez tek seferde veya ikincide çalışırdı.Bu fizy 7-8 denememde ancak çalıştırabildim.Demek akü falan bitse yandık.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim fizy ayak marşıyla neden zor çalışıyor.Benim eski 150hs yaz kış fark etmez tek seferde veya ikincide çalışırdı.Bu fizy 7-8 denememde ancak çalıştırabildim.Demek akü falan bitse yandık.
    Geçen Kazadan sonra hiç bakmamıştım. Kazayı arkadan yediydim. Ben Hiç Ayakla Çalıştıramadım Sen yinede 7-8 de çalıştırmışsın Bende Tık yok.
    "men dakka dukka"

subap ayarı yaptırın daha rahat çalışır.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarı yaptırın daha rahat çalışır.
    Olabilir. Kazadan sonra yaptırmadım hiç.
    "men dakka dukka"

belli kilometreden sonra motosiklet parçaları birbirine alıştığında subap ayarınında yapılması gerekir. sıkı veya gevşek kalabilir. motosikletin soğukken zor çalışmasının en önemli nedenlerinden biri. subap ayarı iyi yapılmış bir motor daha randımanlı ve uzun ömürlü olur.

BUGUN HONDA FİZY Mİ SATTİM DAHA 6 AYLİK 1386 KM DEKİ KİZİMİ PCX ALACAGİM GUZEL MOTOR FİZY LANET ETİRDİ

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler