Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Duke200 ile ~370 km yolu, (5~5.5 saat) sadece benzin almak için durarak ve çok kısa bir yemek molası vererek aldım. 1sn bile popom acıdı demedim. Çünkü deri pantolon giyiyordum, kot pantolon ile 1 saatlik sürüşte canım acıyorken derinin bukadar farkedeceğini tahmin etmemiştim doğrusu
    Kumaş motosiklet pantolonu acıma konusunda sıkıntı yok ama kayma konusunda tank ped istiyor gibi... En azından dizler ile destek almak için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

duke'ün 5000 bakımının 3 küsür lira oldugu doğru mu yoksa bir efsaneden ibaret mi?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı mutluakkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke'ün 5000 bakımının 3 küsür lira oldugu doğru mu yoksa bir efsaneden ibaret mi?
    6000 bakımına 380 civarı bi para verdim spormotoda (yıkama dahil )
    wolrath bunu beğendi.

Merhabalar herkese,

Forumdaki ilk post um KTM Duke 200 ya da 125'ten birisini almayı düşünüyorum ama ilk motorum olacak. Honda'dan birinci seviye güvenli sürüş eğitimi aldım, motor alıp biraz tecrübelendikten sonra ikinci seviyeyi de almak istiyorum. Daha sonra başka yerlerden yararlı olabilecek eğitimlere, seminerlere de giderim diye düşünüyorum ama yine de ilk motor için 200 çok mu agresif olur emin olamıyorum. Etrafımda motor kullanan danışabileceğim bir arkadaşım olmadığından forumdan fikir almak istedim. Daha ufak bi motor kendimi geliştirmem için daha mı iyi olur sizce yoksa 200cc'ye de kısa sürede uyum sağlanabilir mi? Özellikle ilk motoru duke 200 olanlar varsa görüş belirtebilirlerse çok sevinirim.

Daha aksesuar falan bi ton şeye karar vermek gerekiyor ama alacağım kask dışında emin olduğum hiçbir şey yok galiba

Şimdiden teşekkürler cevaplar için

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Forumdaki ilk post um KTM Duke 200 ya da 125'ten birisini almayı düşünüyorum ama ilk motorum olacak. Honda'dan birinci seviye güvenli sürüş eğitimi aldım, motor alıp biraz tecrübelendikten sonra ikinci seviyeyi de almak istiyorum. Daha sonra başka yerlerden yararlı olabilecek eğitimlere, seminerlere de giderim diye düşünüyorum ama yine de ilk motor için 200 çok mu agresif olur emin olamıyorum. Etrafımda motor kullanan danışabileceğim bir arkadaşım olmadığından forumdan fikir almak istedim. Daha ufak bi motor kendimi geliştirmem için daha mı iyi olur sizce yoksa 200cc'ye de kısa sürede uyum sağlanabilir mi? Özellikle ilk motoru duke 200 olanlar varsa görüş belirtebilirlerse çok sevinirim.

Daha aksesuar falan bi ton şeye karar vermek gerekiyor ama alacağım kask dışında emin olduğum hiçbir şey yok galiba

Şimdiden teşekkürler cevaplar için[/QUOTE]
    benim ikinci motorum.ilk 125 lik aldım sahibinden satışı aldım sokak içinde bir kere gittim geldim etiler den cendere yoluna indim ilk 13 km de bu motor bana ufak dedim ne eğitim nede ehliyet vardı hata ilk defa vitesli motora binmiştim .

sıkıntı olmaz alırsın 200 duke pişman olmazsın ben 19 ay oldu alalı her bindiğimde iyiki almışım diyorum

satıp yamaha mt 07 alsam diyorum .ama satıp pişman olur muyum diye düşünüyorum.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı ErtugrulGazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,
    Hafta başında Duke 200 aldım. Dün akşam 100 km kadar yol yaptım. Gazın tepkilerine hasta oldum. 200 cc motor için mükemmel tepkileri var. sol şeritte oyalanmıyorsun direk sürati 120'ye yaslıyor. Uzun yolda seleye alışmak lazım. Hep öne doğru kayma temayülü var. onun haricinde rahatsızlık verecek birşey yok. Ama küçük de olsa göğsünüzü koruyacak bir ön siperlik/cam lazım. Taktırırsam sürüş konforunu ciddi şekilde arttıracağını düşünüyorum. Herşeye rağmen kırmızı ışıkta kalkışlarda, mevcut ssürati 90 dan 120 çıkarmak 200 cc motor için mükemmel.
    Saygılarımla.
    Bu arada makul fiyatlı ön cam nereden bulabilirim. Bilen var mı? (Servisten soracaksın, araştıracaksın diyecek arkadaş varsa boşuna zahmet edip yazmasın...burada fikir ve tecrübelerinizi soruyorum.) Mesela Zeus marka camlar var. kullanan varsa resmini paylaşabilir mi?
    O zeus camı ben kullandım ve sonra da çıkarttım. O varken biraz rüzgarı kestiği doğru ama rüzgar bu sefer suratımda patlamaya ve aşırı gürültüye neden oldu. O yüzden çıkarttım ben de. Ayrıca çok ama çok çirkin gözüküyor benden söylemesi.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zeus camı ben kullandım ve sonra da çıkarttım. O varken biraz rüzgarı kestiği doğru ama rüzgar bu sefer suratımda patlamaya ve aşırı gürültüye neden oldu. O yüzden çıkarttım ben de. Ayrıca çok ama çok çirkin gözüküyor benden söylemesi.
    Çok teşekkür ederim yorumunuza. Peki göğüsteki rüzgarı kesecek bir cam falan kullanan var mı forumda. Yoksa gazete kağıdı mı koyacağız göğsümüze...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Çok teşekkür ederim yorumunuza. Peki göğüsteki rüzgarı kesecek bir cam falan kullanan var mı forumda. Yoksa gazete kağıdı mı koyacağız göğsümüze...
    göğsüne gelen rüzgar içine girdiği içinmi istiyorsun camı ?

içine neopren yelek giy sıcakta tutar rüzgarda girmez.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    ben şu göğüs korumadan kullanıyorum, soğuk ve rüzgarla arada kalınca bir katman oluştuğu için baya rahatlatıyor
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göğsüne gelen rüzgar içine girdiği içinmi istiyorsun camı ?

içine neopren yelek giy sıcakta tutar rüzgarda girmez.
    Göğüse giren rüzgar yanında 100-110 km üzerinde daha stabil olması için düşünmüştüm. Yoksa koruma giysileri ile problem halledilebiliyor. Geçen gün otobanda gider iken rüzgar baya sarstı. Hem daha rahat sürüş hem de kisisel korunma için ön cam konusunda fikrinizi almak istedim.

Motosikleti
    MT-07
    matur küçülteyim diyorum

xawa bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz hafta bende KTM Duke 200 aldım. İlk motorum Mondial idi ve 4000 km kullandıktan sonra satmıştım. geçtiğimiz hafta arkadaşımın Yamaha xmax' ını kullanınca motor aşkı geri döndü. Biraz araştırmadan sonra hep gönlümde olan KTM' i almaya karar verdim. Şuan 32 km yaptım. Motoru çok tanımıyorum şuanda zamanla alışacağız birbirimize.
    RAMİREZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Değerli Arkadaşlar,
    Bugün yeni aldığım motosikletim ile İzmir'den Konya'ya geldim. Yemek, yakıt ve çay için molalar dahil yaklaşık 7 saat 30 dakika sürdü. Uzun yol için izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim.
    Genellikle 100-110 km hızla seyahat ettim. Uzun yolda kulak tıkacı kesinlikle konforu arttırıyor. Motosikletin yan ve ön rüzgar dengesi çok güzel. Konya'ya girerken fırtına vardı resmen, buna rağmen denge sıkıntısı yaşatmadı. Ama daha önce dediğim gibi uzun yolda ön cam stabilite için olumlu olur kanatindeyim. Devam edeceğim. Sorularınız olursa yanıtlarım. saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Gelelim yolculuk değerlendirmesine...590 km yol yaptım yaklaşık 80 tl ile İzmir'den Konya'da eve geldim. Dedigim gibi ortalama 100 km hız ve karşıdan esen hakim rüzgar ile. Ben oldukça zevk aldım ama son 50 km sele oldukça rahatsız etti. Ona bir güzellik düşünüyorum.
    Fatihes bunu beğendi.

KTM 200 Duke'ün üzerinde gelen MRF marka lastikleri 4800 km kullandıktan sonra Pirelli Diablo Rosso 2'lerle değiştirdik. 820 Lastik, 20 TL kargo, 50 takma ve balans olmak üzere toplam 890 TL tuttu.

Çıkardığımız lastiklerde hasar, eskime veya benzeri bir sıkıntı yok. Almak isteyen olursa MRF lastik takımını satabilirim.

Ebatlar ve tarihler
    Ön: 110/70 R17 2013 1. hafta
    Arka: 150/60 R17 2013 2. hafta

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Dostlar gece gece aklıma geldi; şimdi bu bajaj pulsarlar bizim motorlarla aynı ya.. Acaba bazı parçaları daha ucuz olur mu? Olursa (buji vs) bizim motorlara uyar mı? Mantıksız mı oldu soru acaba? İyi geceler diliyorum

Merhaba arkadaşlar,

Motosiklete yeni başlayan (17-18 yaşlarında birkaç ay sürdüğüm peugeot marka mobilet tabir edeceğimiz motoru saymazsakbiri olarak almayı düşündüğüm birinci model bu motordur. Bu konuda yazılan 120 sayfayı foruma üye olmadan okudum. Çok yararlı bilgiler paylaşılmış herkese teşekkürler. A2 kursuna yazıldım Nisan da sınavım var ayrıca Ankara'da Ulusal Motorda güvenli sürüş eğitimi alıyorum. Teorikler bitti pratik yapıyoruz onun da son seferini duke 200 ile yaptım. Gerçekten başlangıç olarak bana yeterli olacak gibi geldi. Hocamız duke 390 da düşünebilirsin dedi sanırım sürüşümü beğendi ancak ben yinede tedbirli olmak istiyorum. gerçi forumda okuduğum kadarıyla duke 390 ile başlayan arkadaşlarda var. Sonuçta 34 yaşında evli barklı çocuk sahibi bir adamım gaz açıp gezeyip hava yapayım demiyorum kanımda çok deli akmıyor tedbirli olmak istiyorum ancak duke 200 den de hemen sıkılırmıyım diye de korkuyorum. sonuçta belli bir bütçe ayıracağım hemen sıkılıp satarsam illa ki zararım olacaktır. sizlerin bu konuda ki düşüncelerini almak istiyorum. Gerçi sürüşümü göremediğiniz için yorum yapmanız da zor olacaktır. Ancak bu motoru kullananların sıkılma sürelerini merak ediyorum. yani büyütmek adına. Eğer becerebilirsem sağlam bir ekipman alacağım paradan ödün vermeyeceğim ve aracımı bırakıp işe gelip giderken(yaklaşık 80km) ve tek yapacağım tüm gezmeleri motorumla yapacağım. şimdiden herkese teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    390 doğrusu bana da çok abartılı gelmiyor başlangıç için

fazla ama çok fazla değil diye düşünüyorum. tabii kullanıcıdan kullanıcıya değişir

eğer her viraja ben limitlerimi göreyim diyerek girmezseniz sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

kendi adıma konuşayım. ben 4k kmden beri ne zaman 2 hafta süre binemesem sıkıldım motordan. ama sonra biner binmez bi şekilde kendine bağladı beni kendine yine
    uzun yol ve yüksek hızlı (+120) seyahatler harici çok sıkmaz sizi 200. ama 390 da hacim olarak çok tatlı ve tr'de zor bulunan bir aralıkta.

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    390 doğrusu bana da çok abartılı gelmiyor başlangıç için

fazla ama çok fazla değil diye düşünüyorum. tabii kullanıcıdan kullanıcıya değişir

eğer her viraja ben limitlerimi göreyim diyerek girmezseniz sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

kendi adıma konuşayım. ben 4k kmden beri ne zaman 2 hafta süre binemesem sıkıldım motordan. ama sonra biner binmez bi şekilde kendine bağladı beni kendine yine
    uzun yol ve yüksek hızlı (+120) seyahatler harici çok sıkmaz sizi 200. ama 390 da hacim olarak çok tatlı ve tr'de zor bulunan bir aralıkta.
    Çok teşekkür ederim birde internette çok fazla duke 200 satışı var, yapılan km leri incelediğimde de öyle 10.000km yi deviren pek yok. tamam motorlarda modelli zaten 2012-2013 ama hemen satılığa konması dikkatimi çekip korkuttu açıkçası. Forumlardan videolardan izlediğim kadarıyla motor sürüşünü geliştirmek adına 30.000km felan düşük cc li motorla yol yapın deniyordu. Ondan dolayı birazda kafam karıştı. tabi söylenenle uygulanan bir olmuyor olsaydı zaten bu kadar motor kazası da olmazdı diye düşünüyorum. Neyse Ankaradayım bende umarım ehliyeti de alınca bir organizasyona katılıp tanışma imkanımızda olur. Şimdilik sahibinden.com üzerinden araştırmaya devam edeceğim hangisinden hesaplı mantıklı bütçeme de uygun bir seçenek gelirse onu değerlendireceğim. teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    ikisi de pişman edecek motorlar değil sıkılma mevzuu da tamamen kişisel. ben ilki 5k kmde olmak üzere birkaç defa büyütme fikrine kapıldım, o veya bu sebeple 17k kmdir de satmadım. kimisi 700kmde satıyor büütmek için. o olay size bağlı

gelirseniz her çarşamba saat 19dan itibaren anıttepe döngel sokağın köşesindeki sefa cafede buluşuyoruz. bu çaşamba ben de oada olacağım daha ayrıntılı konuşuruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)