Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Omerselman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren-vites ve ayak padlerine bak. Ezik çizik varmı? Motor yatmışsa genelde gidon uçlarında , fren kollarında vites ve ayak koyma yerinde ezilme kırılma olur. Depoda ezilme çiZilme varmı ona bak.
    Böyle olursa noluyor? Almıyor muyuz motoru ?
    xawa bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çizik ezik kırık varsa ve benim için sıkıntı olmaz diyorsan al. Araba alırkende kaportasına çamurluklarına tamponuna bakıyorsun ona göre fiyat veriyorsun.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Merhaba arkadaşlar.
    Boyum kısa olduğu için acemilikte rahat olsun diye süspansiyon ayarını(yay ön yükleme) en alçağa getirttim. Konu ile ilgili pek bir bilgim yok, internette de pek anlayacağım bir şey bulamadım. Süspansiyonu en düşükte kullanıyor olmamın bir sakıncası var mı? genel olarak yol tutuş daha iyi olacağından sert süspansiyon severim fakat 100kg biri için kullanıyor olduğum süspansiyon ayarının motora yada kullanıma bir zararo var mıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Dun 120 ile kocaelihe giderken otobanda vites düşürme isteği doğdu içimde. Ayağı pege uzattım ama peg yok. Kamyon alıyordu altına.
    sonradan ne goreyım peg yerınden çıkmış sallanıyor ikinci viteste kalan 20 kmyp tamamlayıp sabah yaptım ardından motor ustasına gittim. Yağsız kaldığını ondan yaptığını dedi.

ayrıca ktmlerde 30k dan sonra sıkıntılar başlar dedi. Tavsiye etmediğini söyledi. Ne diyorsunuz bu konuda ???

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Fatihes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Boyum kısa olduğu için acemilikte rahat olsun diye süspansiyon ayarını(yay ön yükleme) en alçağa getirttim. Konu ile ilgili pek bir bilgim yok, internette de pek anlayacağım bir şey bulamadım. Süspansiyonu en düşükte kullanıyor olmamın bir sakıncası var mı? genel olarak yol tutuş daha iyi olacağından sert süspansiyon severim fakat 100kg biri için kullanıyor olduğum süspansiyon ayarının motora yada kullanıma bir zararo var mıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Arka süspansiyonu kastediyorsunuz sanırım. Duke zaten ziyadesiyle alçak oturuşa sahip, sizi boy kaç? Oturunca daha çok alçalması için yumuşatmışsınız amortisörü ama 100 kiloyum diyorsun, o amortisörlerin orjinal ayarı ~75 kglık bir sürücü için yapılmış. Siz daha da sertleştirmeniz gerekirken (ki aslında orj. hali gayet sert) yumuşatmışsınız. Orjinal haline hatta biraz daha sıkı haline getirmenizde fayda var derim. Amortisörü patlatma ihtimaliniz bile var bu durumda.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun 120 ile kocaelihe giderken otobanda vites düşürme isteği doğdu içimde. Ayağı pege uzattım ama peg yok. Kamyon alıyordu altına.
    sonradan ne goreyım peg yerınden çıkmış sallanıyor ikinci viteste kalan 20 kmyp tamamlayıp sabah yaptım ardından motor ustasına gittim. Yağsız kaldığını ondan yaptığını dedi.

ayrıca ktmlerde 30k dan sonra sıkıntılar başlar dedi. Tavsiye etmediğini söyledi. Ne diyorsunuz bu konuda ???
    Peg nerden çıkmış ?? Neresi yağsız kalmış ben anlamadım. Peg'in yağ ile alakası mı var ?? Merak ettim cidden.

Ustanız kim bilmiyorum ama bir sorun 30.000 den sonra ne gibi sıkıntılar çıkartıyormuş bu KTM ler
    #sürenadam

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    30000 km üzerinde kaç adet Duke 200 var...Meraktan soruyorum.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    aynısı bana da oldu o vites olayının. eğer yanlış anlamadıysam. vites pedalının vidası şanzımana giden milden kurtuluyor ve pedal aşağı sallanıyor.
    bi civata sıkınca da düzeliyor. şanzıman yağsız kalacak kadar az yağın olsa motoru kitlemen olası olur gibi bir sallamasyon yapayım.

yola çıkmadan önce yağ seviyesini kontrol etmişsindir herhalde? ilk motorun değil sonuçta.

30k km olayı da tamamen lagaluga. ktm ilkbatışını yaşamadan önce ktm : keine tausend meter diye dalga geçelermiş çok bozulduğu için.
    batışından kurtarıldıktan sonra taş gibi makineler üretiyor gözümde. sadece hafiflik için biraz narin oluyor dış kısımları.
    şanzıman ve motor bloğu olarak sanmıyorum ki ömrü 200 binden az olsun

30binin üzerinde 4-5 tane ancak vardır sanırım. millet genelde syanurun dediği gibi maymun iştahıyla atlamaya çalıştığı için
    düşününce ben de yapmaya kalktım aynısını 2 kere. neyse ki olmamış diyorum şimdilerde bakalım umarım yaz sonuna 30k kmde "bitmiş" bir duke 200 daha kazandıracağım bu topluluğa

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Bu arada arkadaşlar motor yağı ömrünün sonuna geldiğinde titreşimde artış oluyor mu. Benim motorun titreşimi arttı sanki.
    Saygılarımla

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Cevap için teşekkür ederim. Arka Süspansiyon sıkışırsa daha sertleşir diye düşünmüştüm. 3-4 kademe kaldırmayı deneyeceğim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Pegin bağlı olduğu alıminyum parça ile arada köprü görevi gören baş şeklinde içinde oynayan parça var. Oraya arada yağ sıkmak gerek. Bu şekilde ancak kuruma ve titreşimden kaynaklanan çözülme engellenebilirmiş. Ustaya sağlamlığından dolayı ktm aldığımı söyledim. Fakat ktmler 30kdan sonra sıkıntı çıkartır dedi. Bu arada kendisi kawa servisi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Bir hafta kullanmadım motoru. Yağmurun altında kaldı hali ile, kapalı bir yere de çekemedim. Bu sabah çalıştırmaya çalıştığımda baya zorlandı. Boğulur gibi sesler çıkardı, çıkardı. Gaz vererek çalıştırdım motoru gazı kapatınca stop etti. Bir kaç kere bu şekilde inatlaştı sonra yola çıkınca sıkıntı yaratmadı.

Bunun nedeni ne olabilir, bir daha olmaması için ne yapmam lazım? Akşam çalıştırdığımda tık diye çalıştı...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pegin bağlı olduğu alıminyum parça ile arada köprü görevi gören baş şeklinde içinde oynayan parça var. Oraya arada yağ sıkmak gerek. Bu şekilde ancak kuruma ve titreşimden kaynaklanan çözülme engellenebilirmiş. Ustaya sağlamlığından dolayı ktm aldığımı söyledim. Fakat ktmler 30kdan sonra sıkıntı çıkartır dedi. Bu arada kendisi kawa servisi.
    bir resim eklesene göreyim neresi.yada sen topkapı dan geçerken bana uğra bakayım neresi.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Eveeet)) bu gun ödememi yapmiş oldum,ALLAHİN iziniyle cuma motorumu plakasi ile alicam. Cok dusundum,sifirmi 2 elmi diye,sonunda tavsiyelernz uzere sifir aldm. KTM DUKE 200 (turuncu renk)
    Simdi yine aizin degerli yorumlariniza ihtiyacim var abiler,TURUNCU KTM DUKE icin ekipman almak istiyorum,hangi marka daha guzel yakisyor?) hem guzel otursun hem guvenlik aciaindan kaliteli olsun... Motoru aldigim yerden baktimda guzel Kask ve Mont bulamadm. Sizden rica etsem guzel kask ve Mont tavsiye edebilirmisnz?
    P.S oradaki montlarda sadece dirseklik vardi.. Sirtligi filan yok :( Kask'da 160 TL lik bir kask. Ama onuda begenmedm... Yardimmm)))!

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı İststunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeet)) bu gun ödememi yapmiş oldum,ALLAHİN iziniyle cuma motorumu plakasi ile alicam. Cok dusundum,sifirmi 2 elmi diye,sonunda tavsiyelernz uzere sifir aldm. KTM DUKE 200 (turuncu renk)
    Simdi yine aizin degerli yorumlariniza ihtiyacim var abiler,TURUNCU KTM DUKE icin ekipman almak istiyorum,hangi marka daha guzel yakisyor?) hem guzel otursun hem guvenlik aciaindan kaliteli olsun... Motoru aldigim yerden baktimda guzel Kask ve Mont bulamadm. Sizden rica etsem guzel kask ve Mont tavsiye edebilirmisnz?
    P.S oradaki montlarda sadece dirseklik vardi.. Sirtligi filan yok :( Kask'da 160 TL lik bir kask. Ama onuda begenmedm... Yardimmm)))!

hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin
    İststunt bunu beğendi.

Tesekkur ederim )

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı İststunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Ktm'ye en çok kendi lisanslı ekipmanı yakısıyor. Ama aşırı pahalı ve koruma olarakta dışarıdan bakınca pek tatmin edici durmuyor. Zaten kasklarını marushin yapıyormuş. Aynı model kask üzerinde marushin yazarsa 1 lira, ktm yazarsa 2 lira maalesef. Piyasada turuncu beyaz kask ve mont bulabilirsin. Motora aksesuar olarak ise ben acerbis kullanıyorum. ktm için özel ürünleri var.

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

Arkadaşlar stock lastik mi yoksa başka lastikmi kullanıyorsunuz? Birde sele hakkaten uzun yolda 2-3 saat sora ağrı yapıyormuş

Motosikleti
    KTM Duke 390

Arkadaşlar stock lastik mi yoksa başka lastikmi kullanıyorsunuz? Birde sele hakkaten uzun yolda 2-3 saat sora ağrı yapıyormuş
    dostum stock lastikler kötü, ben 2000 olmadan pirelli scorpion trial aldım. çok memnunum. 2-3 saat sonra her motor agrı yapar bence. molalı kullanmanı tavsiye ederim

Gökhan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke

Ben Pirelli Diablo Rosso II kullanıyorum. Çok memnunum. Stok lastikler açık konuşmak gerekirse "dandik." Güvenemedim bir türlü, yağmurda da sıkıntı yaratıyor, kuru zeminde de.

Tesekkur ederim abi! ALLAH cumlemize kazasiz belasiz sürüşler nasip etsin.
    ArdaAras bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)