Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MertGoren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk arka eger yetmezse on freni yavasca sıkıyorum Ama iki freni birden acıl durcaksam arka sıkarım yetmıyosa hem arka hem on
    Yahu bisiklet değil ki bu . Bence gidip eğitime katılmanızda fayda var. Frenlemeyi doğru yapmak kritik bir konu çünkü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    sen dua et sana bir şey olmadı büyük ihtimal bu durumdan seni abs kurtardı diğer seçenekte arka yanında olurdu sonra yerdesin.

vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı MertGoren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu motorda tek nefret ettigim sey lastik bugun 3 defadan fazla kaydı ayak freni yuksek hızda anı durus yapınca hafıf sag kayma yaptı arkada yolcu varken ve hafıf bastınca arada kayıyo ve fren performansını acsyıp dusuruyo bence bu lastik sizce prelli diablo 2 mi takıyım yoksa michelin cift hamurlu bi lastikmi
    sen abs kapatmayı soruyordun önceki sayfalarda, yanlışlıkla kapatıp kapalı unutmuş olmayasın? halloldu mu o konu? abs ışığı yanık ya da yanıp sönen durumda değil, değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Alıntı zombieahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 20 dakika once ilk motoru yatirma tecrubesini yasadim. Bayir asagi saga dusuk hizda donus yaparken. Kaldirmaya calisirkende sicak motor ayagimi yakti... motorda on fren birazcik surtunmus gordum baskada bisey goremedim gece gozuyle ama yarin bakacaz...
    Hayirli aksamlar...
    çok geçmişolsun... nasıl oldu, ayrıntılı anlatabilir misin? ders çıkaralım biz de.

zombieahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700 X 2013
    Alıntı vanesy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen abs kapatmayı soruyordun önceki sayfalarda, yanlışlıkla kapatıp kapalı unutmuş olmayasın? halloldu mu o konu? abs ışığı yanık ya da yanıp sönen durumda değil, değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

çok geçmişolsun... nasıl oldu, ayrıntılı anlatabilir misin? ders çıkaralım biz de.
    Eyvallah vanesy...
    Bizim evin garaji yaklasik 45 derece egimli dik bir bayirin ortasinda . Dar bir yol tam ortada durup tam saga donus yapmam gerekiyor garaja girmek icin. Motoru aldigimdan beri 7-8 kere indim bisey olmadi ama bu sefer donusu daha sert yaptim galiba.birde tam donus asamasinda arka frene de basiyordum onle beraber biraz hizli indim bayiri. Arka fren hatasi buyuk ihtimal...
    vanesy bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    249 km yol tamamı şehir dışı molasız 8.9 litre
    15 kusur kuruş kmde
    3.57 litre 100 kmde

MertGoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Verdigniz bilgiler icin tesekur ederim bende egitimpere katilmak isterim ama 17 yi doldurmama aylar kaldi ve ehliyetim yok ))) bu ilk vitesli tecrubem ama 6 7 senedir scooter 150lik atv kullaniyorum halada duruyo kymco

kursatk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Öncelikle selamlar... motoru ilk aldığım da bende arkayı çok kaydırdım, bu konuda lastik onemli bir etken ama bence bir nedeni daha var, motor fabrika çıkışlı olarak arka fren biraz yukarıda kalıyor basmak için ayak ucunu fazla yukarı kaldırmak gerekiyor buda dengesiz frenlemeye neden oluyor o yüzden motoru aldığım gün serviste arka freni aşağı aldırdım ve şimdi daha dengeli basıyorum. Fark etti diyebilirim arka kaydırma sorunu olan arkadaşlar en azından bir denesin yararlı olabilir. Nasıl yapılacağı kullanma klavuzunda da yazıyor iki somonla hallediyor.
    vanesy bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Arkadaşlar üstündeki lasikleri bir an önce değiştirin viraja yatırmıyo frende ölümcül oluyor o lastikler. Ölüm sebebi tam anlamıyla. Ben pirelli çift hamurlu power pure taktırdım inanılmaz memnunum mutlaka acımayın paraya alın bi en kralından lastik. Değiştirdikten sonrada 200 km sakin kullanın üstündeki tabaka iyice sıyrılsın.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar üstündeki lasikleri bir an önce değiştirin viraja yatırmıyo frende ölümcül oluyor o lastikler. Ölüm sebebi tam anlamıyla. Ben pirelli çift hamurlu power pure taktırdım inanılmaz memnunum mutlaka acımayın paraya alın bi en kralından lastik. Değiştirdikten sonrada 200 km sakin kullanın üstündeki tabaka iyice sıyrılsın.
    Kardes simdi pirelli diyosun ama pirellide power pure diye bisey yok michelinde var. Birde tam ölcülerindemi taktın birebir mi uyuyo ebatlar. Be hangi marka hangi model. Nekadar masraf cıktı

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Pardon ya michelin pure power. Amcam Lastik vs bayiisi arkadaşlarını aradı hepsi burayı önermişti sağolsunlar ilgilenmişlerdi ben memnunum adamlardan. Tam olarak karıştırma sebebimde o yüzden bırak bize biz takalım dediler power pure takmışlar Michelin. Buz motor'da taktırdım 1000TL arka lastiğe 160-60-12 öne 120-70-17 taktırdım dahada büyütmemi önermediler Buz Motor'da virajda sıkıntı çıkar dediler.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    ehliyetim olsaydı gezilere bende gelirdim

Ancak ocaktan sonra ehliyetim olcak 2014

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Bugün 2 günlük Ankara-Karabük-Amasra-Bolu-Ankara gezisini bitirdik sıkıntı yaşamadan.
    Rota da şudur. 900 km devrildi.

Yolda motordan yana sele dışında hiç bir sıkıntı olmadı. Bilgisayara atınca fotoları da eklerim.

Şimdi bir sorum olacak. Bu 5000 bakımı için neler yapılması gerekiyordu, ve yetkili serviste yaptıran arkadaşlara ne kadar fatura çektiler acaba?
    kokopellifd bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 2 günlük Ankara-Karabük-Amasra-Bolu-Ankara gezisini bitirdik sıkıntı yaşamadan.
    Rota da şudur. 900 km devrildi.

Yolda motordan yana sele dışında hiç bir sıkıntı olmadı. Bilgisayara atınca fotoları da eklerim.

Şimdi bir sorum olacak. Bu 5000 bakımı için neler yapılması gerekiyordu, ve yetkili serviste yaptıran arkadaşlara ne kadar fatura çektiler acaba?

yağ
    yağ filtresi
    buji
    hava filtresi
    300-360 tl arası bir şeydi.
    kendin yaparsan 2 litre yağ 80 tl 1.5 lt yağ alıyor bir dahaki sefere yarım lt elinde hazır olacak.http://www.turkoilmarket.com/Shell-A...-LT,PR-19.html

yağ filtresi 15 tl K&N 155 bu yağ filtresi aynı ölçüdeyse sorun yok satanla görüşmek lazım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9561689/detay/

buji 25 tl bosch yerine ngk http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...60/pasif-ilan/

hava filtresi K&N alaçaksın bir seferlik 45 euro de ömürlük, şimdilik hava tutarsın üstünde olana alana kadar seni götürür 15 bin km yapıp dğiştirmeyende var.

60+25+15=100 tl ye kendin yaparsan bu fiyata iş bitirmiş olursun.
    umurcan, kokopellifd ve rmz_71 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07

Bolu Gölcük ve Beypazarı arasındaki yol o kadar mükemmel ki kelimeler yetmez. Orman, dere, bozkır. Değişik sıralarda hepsinden vardı.
    Yolları da tek gidiş geliş ve asfaltın kalitesi değişkendi. Maceralı bir sürüş oldu ama aradığımız da oydu zaten.

Yorgunluk ve bir zamanlamaya sadık kalma telaşesiyle pek fotoğraf çekmeye zaman ayıramadık ama burası bizi bizden aldı. Resimdekinden çok daha ileri uzanıyor o menekşe olduğunu tahmin ettiğim çiçekler.

Sonuç olarak yorgunluktan perişan olduk, ama çok da eğlendik. Genelde olduğu gibi "şehrin 100-150 km dışına çıkalım yemek yiyip dönelim" gezisi olmadı
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    arkaya römörk taksaydın
    rmz_71 bunu beğendi.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bolu Gölcük ve Beypazarı arasındaki yol o kadar mükemmel ki kelimeler yetmez. Orman, dere, bozkır. Değişik sıralarda hepsinden vardı.
    Yolları da tek gidiş geliş ve asfaltın kalitesi değişkendi. Maceralı bir sürüş oldu ama aradığımız da oyd

Yorgunluk ve bir zamanlamaya sadık kalma telaşesiyle pek fotoğraf çekmeye zaman ayıramadık ama burası bizi bizden aldı. Resimdekinden çok daha ileri uzanıyor o menekşe olduğunu tahmin ettiğim çiçekler.
    http://k1304.hizliresim.com/18/w/mkj5f.jpg

Umurcan o çiçekler dağ sümbülü menekşe değil Oçiçeğin kökleri yeniyor. Bilseydiniz bir tadına bakardınız.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60+25+15=100 tl ye kendin yaparsan bu fiyata iş bitirmiş olursun.
    Aslında çok güzel rakam da, garantiyi bozmiyim diyorum abi ya
    Daha önce bi kere gaz kesme oldu, bi daha olursa da garanti olmazsa çok kötü şeyler olabilir hani o yüzden garanti bitene kadar kasayım diyorum.

Peki bizim garantiler kaç km ve yıldı? 2 yıl gibi kalmış aklımda da.
    Bir soru daha başlamışken, benim toplam km 5200 olmuş, rodajdan sonra da 5000'de bir bakımlar. Bunlar bana "5000'i geçmişin garanti gitti" gibi bir yaklaşımda bulunabilir mi?
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok güzel rakam da, garantiyi bozmiyim diyorum abi ya
    Daha önce bi kere gaz kesme oldu, bi daha olursa da garanti olmazsa çok kötü şeyler olabilir hani o yüzden garanti bitene kadar kasayım diyorum.

Peki bizim garantiler kaç km ve yıldı? 2 yıl gibi kalmış aklımda da.
    Bir soru daha başlamışken, benim toplam km 5200 olmuş, rodajdan sonra da 5000'de bir bakımlar. Bunlar bana "5000'i geçmişin garanti gitti" gibi bir yaklaşımda bulunabilir mi?
    zannetmiyorum öyle bir şey yapsınlar sen zaten 1000 km yağ değiştirdin. olması gereken 5000 km bakımsa 4000 km yapmışken bakıma gidiyorsun tekrar. bir dahaki 10 binde zaten 1 bin km erken gitmiş oluyorsun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaya römörk taksaydın
    He valla ya İlk gezi olunca biraz pimpirik yaptım, anca ona sığabildik.
    Ama inip binmesi dertli oldu Şu sıralar birine uçan tekme atmam gerekirse hiç yabancılık çekmeyeceğim garanti

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umurcan o çiçekler dağ sümbülü menekşe değil Oçiçeğin kökleri yeniyor. Bilseydiniz bir tadına bakardınız.
    Bi sonraki sefere inşallah abi Bi ara ters istikamette yapılabilir aynı yol.
    Bu arada misafirperverliğiniz için bir kere daha teşekkürler sizlere Çok güzel bir buluşma oldu
    Heil Spellcheck

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Biz teşekkür ederiz sayenizde bizde güzel bir gün geçirdik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)