Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk. Aslında motorda koruma demiri var ama sakal takılamıyor o şekilde. Sakalla da çok güzel oluyor meret ya sakalsız kullanacağım, ya da masraf yapıp tekrardan koruma demiri alacağım. Ama elde kalan son kuruşları da lastiğe harcamak daha mantıklı duruyor. Bir de noter masrafı var tabi. Of ki of, çantaya falan para kalmayacak. Kaskı montu napıcam bilmiyorum

Bu tubeless'e çevirme işlemini her lastikçi yapıyor herhalde? Hemen yaptırmak istiyorum çünkü.

Motor 2014 model 4000 km'de. 3000'den az vereceğim, satışı üstüme alayım, sonra tam rakamı yazarım. Nazar değmesin

Edit: Kaskı montu napacağım derken ekipmanım hazır zaten. Motordan indikten sonra kask ve montu saklayacak yerim yok, elimde taşımak zorunda kalacağım anlamında söyledim

Merhaba, maxem in 45 lt lık çantasını tavsiye ederim nette 80 lira civarinda fiyatı var. 3 aydır kullanıyorum gayet memnunum.koruma demiri sakalı çıkartmadan takılabiliyor.lastik olarak davayı çeşit bolluğu ve uygun fiyatlı oluşuyla tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arkadaşlar bir süredir elimizde arka çanta demiri yok. Çok trajikomik bir olay, paramızla boru bulamıyoruz, fabrikada sıkıntı oluşmuş. Sonunda boru temin ettik yakın zamanda arka çanta demirleri satışa çıkacak haberiniz olsun. Ticari açıdan değil de bir motorcu olarak söylüyorum; koruma demiri olmadan asla kullanmayın, 2 gün önce bir arkadaşım düşmüş rks titanic motoruyla, tüm ısrarlarıma rağmen koruma demiri takmadı, deposu çok kötü çökmüş. Hepimiz para kazanmak ne kadar zor biliyoruz, kimse kolay para kazanmıyor. 50-60 lira para için ne sağlığınızdan olun ne de başınıza daha büyük masraflar açın. Herkese güvenli sürüşler..

Motosikleti
    dominar 400
    Haydi hayırlı uğurlu olsun. Aman dikkatli ol sonbahar ve hatta bazen kış mevsimini hatırlatır soğuklar da olmuyor değil. sıkı giyin. koruma ekipmanını mutlaka giy veya tak.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam.

Dün motora bakmaya gittim ancak motorun üzerinde 2 vergi borcu, 2 haciz ve 4 kaza çıktı. İlginç olan motor 2014 model, ancak kazalar 2003 ve 2008 yıllarında. Motor çok temizdi ama kıllandım bi kere, vazgeçtim. Moral bozukluğuyla işe gittim sonra eve döndüm.

Eve gelince aklımda olan başka bir ilana daha yazdım, ve düşük bir fiyat teklif ettim, ilginç bir şekilde arkadaş tamam dedi. Bu sabah buluştum, aklıma yattı ve motorumu sonunda aldım 2400 liraya aldım.

An itibariyle 2013 model-2014 mart trafiğe çıkışlı, 7500 kmde siyah bir rks titanic 150 sahibiyim motoru istanbul gaziosmanpaşadan aldım, çekmeköye kadar getirdim. Başta korksam da sonra alıştım ve fıtı fıtı geldim sakalı engellemeyen koruma demiri var, kırığı çıkığı çatlağı yok. Bir iki çiziği var ama yüzeysel. Sadece amortisörün seleye bağlandığı yerde, vida var ama vidanın somun başı yok. Çelik yapıştırıcısıyla yapıştırdığını söyledi arkadaş, baya demir gibi sert ama yine de onu değiştirmem gerekecek.

Bunun dışında ilk izlenimlerim, titreşim yok gibi, rahatsız olmadım. 80'i geçince biraz kıpraşıyor ama normal gibi geldi. Gidişi dengesi çok güzel, düşük hızda 4. viteste olsam bile gaz verince hemen devrini alıyor, torku güzel yani. 50 km'ye yakın yol yaptım benzin çubuğu yerinde kıpırdamadı arkadaş rodajını çok iyi yaptığını, 1000 km 60'ı geçmediğini söyledi.

Sinyal işi biraz kafamı karıştırdı sonra çözüm sinyal verdikten sonra basmak gerekiyormuş kapatmak için, ben yoldan gözümü ayıramadığım için analog sağa sola ortaya çekiyoruz sandım ve tabiki hgs için durdum, hgs aldım ve çalıştıramadım. Sonradan ayağın açık olduğunu farkettim

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar selam.

Dün motora bakmaya gittim ancak motorun üzerinde 2 vergi borcu, 2 haciz ve 4 kaza çıktı. İlginç olan motor 2014 model, ancak kazalar 2003 ve 2008 yıllarında. Motor çok temizdi ama kıllandım bi kere, vazgeçtim. Moral bozukluğuyla işe gittim sonra eve döndüm.

Eve gelince aklımda olan başka bir ilana daha yazdım, ve düşük bir fiyat teklif ettim, ilginç bir şekilde arkadaş tamam dedi. Bu sabah buluştum, aklıma yattı ve motorumu sonunda aldım 2400 liraya aldım.

An itibariyle 2013 model-2014 mart trafiğe çıkışlı, 7500 kmde siyah bir rks titanic 150 sahibiyim motoru istanbul gaziosmanpaşadan aldım, çekmeköye kadar getirdim. Başta korksam da sonra alıştım ve fıtı fıtı geldim sakalı engellemeyen koruma demiri var, kırığı çıkığı çatlağı yok. Bir iki çiziği var ama yüzeysel. Sadece amortisörün seleye bağlandığı yerde, vida var ama vidanın somun başı yok. Çelik yapıştırıcısıyla yapıştırdığını söyledi arkadaş, baya demir gibi sert ama yine de onu değiştirmem gerekecek.

Bunun dışında ilk izlenimlerim, titreşim yok gibi, rahatsız olmadım. 80'i geçince biraz kıpraşıyor ama normal gibi geldi. Gidişi dengesi çok güzel, düşük hızda 4. viteste olsam bile gaz verince hemen devrini alıyor, torku güzel yani. 50 km'ye yakın yol yaptım benzin çubuğu yerinde kıpırdamadı arkadaş rodajını çok iyi yaptığını, 1000 km 60'ı geçmediğini söyledi.

Sinyal işi biraz kafamı karıştırdı sonra çözüm sinyal verdikten sonra basmak gerekiyormuş kapatmak için, ben yoldan gözümü ayıramadığım için analog sağa sola ortaya çekiyoruz sandım ve tabiki hgs için durdum, hgs aldım ve çalıştıramadım. Sonradan ayağın açık olduğunu farkettim
    Melih Allaha emanet ol. Gözünü seveyim fazla trafikte dolaşma.... İstanbul orası... Daha yenisin.. Allahın kulu yeni olduğunu bilmez sana zarar verir.
    Yani özetle bahara kadar garaja koy o makineyi. Daha sonra boş alanlar da biraz antreman yap. Bu makinalar scooter gibi değil. Eğer inat edip trafiğe çıkacaksan bile, Dikkatli, dikkatli, çok dikkatli ol.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Amin abi hepimiz. Çok dikkatli olmaya çalışıyorum, kask mont eldiven ve dizliksiz yola çıkmam zaten. Yağmur çamur varken yatacak, ancak güneş açarsa çıkmayı düşünüyorum. Kar olduğunda zaten yerinden oynatmam :D iyi dilekleriniz için sağolun

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Murat abi fotografları hala koyamıyorum yüklüyemedim :( netimin yavaslıgından 11 bin kmye yaklastım daha sıkıntı yok

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar dün biraz yol yaptım. Gözlemlerimi aktarıyorum;

Motor çok dengeli, hiç tehlikeli pozisyon yaşamadım. Kalkışlarda direksiyonu biraz sağa sola kaydırsam da zamanla alışacağım. Hızlanması çok iyi, ancak 80den sonra nazlı nazlı yükseliyor. 90'ı geçmedim zaten.

Şunu anladımki, kimse bizi görmüyor. Görenler var, yol verenler, ama kadın sürücüler ve şahin-kartallar çok sakat. Bir de hafriyat kamyonları. Bunun dışında diğer motorcular da ilginç. Benim girmeye korktuğum aralıktan, aynasını değdirerek geçiyorlar daha büyük motorlarla. Aynayı değdirdiği yer hafriyat kamyonunun tekerleği. Bir de kırmızı ışıkta durmuyor motorcuların çoğu. Ben en önde paşa paşa beklerken, kocaman bmw 1200 gs'li eleman direk geçti gitti.

Ama bu iş çok eğlenceli ya iyiki almışım. Uzun yıllar bineceğim inşallah.

Bi kaç sorunum var, onları da sorayım. Bagajı açamıyorum koltuk nereden açılıp kaldırılıyor çözemedim. Bir de boştayken, gaz verdikten sonra rölanti devrine düşerken, sanki bir şakırtı, sürtünme sesi geliyor gibi geldi. Bu normal mi? Ama viteste giderken bir sorun yok.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat abi fotografları hala koyamıyorum yüklüyemedim :( netimin yavaslıgından 11 bin kmye yaklastım daha sıkıntı yok
    ULAŞ, takma kafanı baharda yeni fotoğraflar çekersek onları yüklersin.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım. Sağdan sağdan giderken transporter sinyal vermeden önüme kırdı, frene asıldım ve düştüm. Bende birşey yok, motorda grenaj gibi olan küçük plastiklerden biri düştü. Koruma demirleri bacağımı korudu.

Ancak gidon biraz sağa bakıyor. Düzeltmeye çalıştım çok az düzeldi gibi ama içime sinmedi, çok az hala sağa bakıyor gidon. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Motosikleti
    dominar 400
    Melih güzel kardeşim,
    Sana daha önce ne dedim.Lütfen hatırla. Şu makinayı garaja koy.Baharı bekle. İnan kış trafiği biraz daha karışıktır. Donmuş birikintiler, günlerin kısa olması vb hepsi bir dezavantaj. Motorda ani duruşlar için el ayak senkronizasyonu çok önemli. Sen bu konularda daha eğitimli değilsin. Bu nedenle ani duruş ve kaçışlar senin için kötü tecrübeler sonunda öğreniliyor. Bir abi tavsiyesi bırak şu motoru kapalı bir yerde .Bahar gelince inan daha rahat bir sürüş yapacaksın.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Abi iyi dileklerin için çok sağol,

Ama sadece yerler kuruyken çıkıyorum, çiselese bile ellemiyorum motoru. İşten 11 gibi çıktığım için otobüs bulamıyorum, bu yüzden motorla çıkmak zorunda kalıyorum çoğu zaman. O da havalar kuru olduğunda. Yavaş yavaş tecrübe ediniyorum ama belki biraz başta abarttım, her yere gidiyorum hızdan her koşulda kaçınıyorum, dediğim gibi çok yavaştım 20 ile falan gidiyordum sanırım.

Aklım hala gidonda ama koruma tam olduğu bende hiçbir şey yok.

Motosikleti
    dominar 400
    Gidona kafanı takma.Bakıma gittiğinde düzelttirir. Ya da yenisini taktırabilirsin.Bende daha önceki motorda düşmüş gidonu eğmiştim.Fakat sağa sola çekme yapmıyorsa öylece binmeye devam et.Ama önce düzelttirmek yoluna git. Koruma demirinin ne kadar önemli olduğunu acı tecrübe de olsa insan düştüğünde anlıyor. Bu nedenle tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Arkadaşlar İSTANBUL Pendik teyim 2014 Kırmızı Rks 150 motorumu araba aldığım ve borcundan dolayı çok uygun bir fiyata satıyorum.Motorumda 57 LT Maxemin 170 tl değerinde çanta.110 tl ye taktırdığım bagaj demiri,artı 75 tl ye aldığım koruma demirini vereceğim(Koruma demirini daha taktırmadım.)
    Motorum Motoru plaka masrafları dahil 4150 tl ye almıştım artı bagaj çantası,bagaj demiri,koruma demiri hepsini 3500 tl ye vereceğim.Artı 90 tl değerinde brandasınıda veririm.Motor 2014 Haziran çıkışlı. 1650 km de.Yenilerine 3690 yazmışlar ama 600 tl masrafınız olacak bunu gözönünde bulundurun lütfen.Ayrıca ekstralarınıada 450 tl harcadım.Bakımları Maltepe motorda yapıldı.Kayıtlı Maltepe motordan sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca 2 adet bir yazlık bir kışlık 1 kalite mont.Montlar L beden,Artı 2 adet açık kapalı kask açık yazlık kask hiç kullanılmadı.Yazlık kışlık eldivenler.Disk kilidi.Artı çok kaliteli çelik kilit.1 sınıf dizlik ve Bellik.Dzlik ve belli koruması 2 kere kullanıldı.Busaydıklarımın hepsinin değeri 1200 tl bunlarıda bakılıp beğenilirse 500 tl ye vereceğim ilgilenen arkadaşlara duyuruyorum.
    Moptorumda tek çizik dahi yok.Kazası belası kesinliklşe yok.SAHİBİNDEN SİTESİNE DE EKLEYİP LİNKİ BURAYADA ATARIM.ORADAN FOTOLARADA BAKABİLİRSİNİZ.

Bana öZEL MESAJDAN YADA 530-602-22-34 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Herkese merhabalar keyifler nasıldır.Ankara ayazında geceleri motorla cıkıyorum :D iki gecedir -2 lerde motru sürüyorum 40 km yaptım durmadan neredeyse - derecelerde calısması biraz sıkıntı olsada gidiste biraz tekleme oluyor gibi lastiklerden memnunum soguk havada fren mesafesi biraz fazla uzuyor gibi geldi bana BURDAN MURAT ABİYE TEŞŞEKKÜRLERİMİ TEKRAR TEKRAR İLETİYORUM BANA KIŞLIK ELDİVEN HEDİYE ETTİGİ İÇİN )))

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar keyifler nasıldır.Ankara ayazında geceleri motorla cıkıyorum :D iki gecedir -2 lerde motru sürüyorum 40 km yaptım durmadan neredeyse - derecelerde calısması biraz sıkıntı olsada gidiste biraz tekleme oluyor gibi lastiklerden memnunum soguk havada fren mesafesi biraz fazla uzuyor gibi geldi bana BURDAN MURAT ABİYE TEŞŞEKKÜRLERİMİ TEKRAR TEKRAR İLETİYORUM BANA KIŞLIK ELDİVEN HEDİYE ETTİGİ İÇİN )))
    Ulaş ne demek. İşine yaradıysa ne iyi. Ancak Ankara gerçekten akşamları ayaza çekiyor. Gençlik bu işte ne ayaz dinler,ne kar bora fırtına.
    ulasgncrock bunu beğendi.

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, maxem in 45 lt lık çantasını tavsiye ederim nette 80 lira civarinda fiyatı var. 3 aydır kullanıyorum gayet memnunum.koruma demiri sakalı çıkartmadan takılabiliyor.lastik olarak davayı çeşit bolluğu ve uygun fiyatlı oluşuyla tavsiye ederim.
    arkadaşlar sakal problemini çoktan çözdük biz bknz. sakala engel olmayan koruma demiri modelimiz.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-rks-titanic-150-on-koruma-demiri-motor-koruma-demiri-175740160/detay

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Motoruma subap ayari, rolanti devri yukseltmesi, debriyaj ayari ve gidon duzeltmesi yaptiracagim. Bunlar bana kaca patlar tahminen

Istanbul anadolu tarafinda onerebileceginiz iyi ve uygun fiyatli is yapan bir usta var mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Arkadaslar bir de yazmayi unutmusum, bir onceki mesajimda yazdigim seyler garanti kapsaminda ucretsiz yapiliyor mu?
    Rks istanbul servisleri nerede acaba, bi bilgi bulamadim. Internet sayfasindaki sayfa acilmiyor.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım. Sağdan sağdan giderken transporter sinyal vermeden önüme kırdı, frene asıldım ve düştüm. Bende birşey yok, motorda grenaj gibi olan küçük plastiklerden biri düştü. Koruma demirleri bacağımı korudu.

Ancak gidon biraz sağa bakıyor. Düzeltmeye çalıştım çok az düzeldi gibi ama içime sinmedi, çok az hala sağa bakıyor gidon. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Geçmiş olsun. Bende benzer kazayı aldıktan 1 hafta sonra yaşamıştım. Boş ve uygun bir yerde düşük hızla bolca ön ve arka fren çalışman iyi olur. Özellikle ön arka freni farklı şekilde dozajladığın kombinasyonlar. İyice alıştıktan sonra ön,arka ve motor freniyle istediğin yerde rahat ve güvenlice durabileceksin. İnsanlar sabah işe giderken fazlasıyla dalgın olduğundan belirttiğim şekildeki frenlemeyle çok şükür kaza riskini oldukça indirgiyebiliyoruz.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Kasım ayıyla birlikte burda iyice ses soluk kesildi anlaşılan. Motoru 2. el olarak aldığımda sol ayna bağlantısının olduğu yer yalama olmuştu. Sonrasında sağolsun arkadaş aynaya bir kaç tur attırıp bir şekilde tutunmasını sağlayacak kadar diş açmıştı. Ama o dişler de haftaiçinde ne yazık ki görevini yapamaz hale geldi. Bende idareten bantla sarıp sıkıştırdım. http://www.motosikletsepeti.com/urun/debriyaj-kolu-kutuklu-rks-titanic-150200/2981 şu parçayı alıp değişim yapma haricinde öneriniz var mı ? Yuva için koca parçanın değişmesi uğraştırıcı olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler