Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Alıntı Lydian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Motosikletim şu an 1250 km de ama karbüratör ile ilgili bi sorunu var. Gaz açınca havayı fazla alıyo ve motoru boğuyo. Geçenlerde usta 4 saat uğraştı yapamadı. Yeni karbüratör fiyatı 250 tl civarı. Karbüratör değişimi ile sorun çözülürmü emin değilim.Motordan soğudum ne yapsam bilemiyorum..
    Yeni motor galiba, bu tür sorunlar garantiye girmesi lazım, girmiyor mu ? (Bayada pahalıymış parçası)
    Motosiklet = Özgürlük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Buradaki servisle aram iyi değil. Adamlar resmen motoru benden almadıysan bana getirme, kullanıcı hatası derim garantiye sokmam gibi şeyler söylüyorlar. Bayağı bi tartıştık. Şimdi gidersem kesin kavga ederiz. Yakın ilçedeki başka bi servise götürcem bakalım.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motor galiba, bu tür sorunlar garantiye girmesi lazım, girmiyor mu ? (Bayada pahalıymış parçası)
    lydian,
    Biraz yetkili servisi zorla. Antep ile görüş. Garanti süresi içerisindeyse değiştirmeleri ücretsiz değiştirmeleri gerekir. gerekirse Antep'e isimini de bildirerek toplu bir telefon trafiğine tutalım.
    motoco bunu beğendi.

Kullanıcı hatası olup olmadığına fabrika karar verir. Merkezle irtibat kurun nazik bir dilde sorununuzu anlatan bir mail atın. Web sitesinde illaki mesej / mail kısmı vardır.
    hitit63 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün bayiye gidip discovery'i inceledim baya ama malzeme kalitesi olarak pek hoşuma gitmedi ucuza kaçılmış gibi duruyor.
    Rks duruş itibariyle daha iyi. Ama önemli olan motorun dayanıklılığı ve yakıt.
    Günlük 30km yol yapıcam net olarak. Fazlası olur aşşağısı olmaz. Ev iş arası.
    Pişman edip üzmeyecek sorun çıkarmayacak makina istiyorum kısacası
    dostum ben hergün 50 km yol yapıyorum elimdne gelidi kadarda geziyorum izinli günümdede en az 100 km geziyorum su ana kadar sadece zincir gevsemesi ve hafif ses geliyor bende discover düsündüm ama gercekten küçük duruyor sekli yok ve benim için en onemli konu vites seklii 100 mondial gibi rks sekli semali yerinde lastikler kalın ivmelenme güzel farları cok net aydınlatıyor son hız biraz az olabilir ama 115 yeterli bir hız diye düşünüyorum farbrika lastikler eh işte gercekten kötü sele rahat artcıda rahat güzel tekerede geliyor bi kaç kere denedim bi daha tövbe denemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar dayanamadım aranıza döndüm. Bugün 300 km yaparak Ümitköy,Polatlı,Sivrihisar'a gelmeden 15 km önce sola dönüp mihallıçık istikametine Derviş Yunus'u ziyarete gittik.Hava sıcak mı sıcak.dur kalk yapıyoruz. Arka dişli 43 ten 45 e çıkmış.Fakat bilinçli yapılmamış.Onun için sizlere sorulmuş.Cevap alınamayınca Ulaş aranmış. Ulaş tarafından bilgi gönderilmiş. Sağolun var olun. Şimdi dişliyi 45 yaptığınızda ne oluyor. Önve onu paylaşayım sizlerle:
    -Başınız göğe ermiyor.

-Yokuşlarda acayip bir çekiş gücü kazanıyor. Kalkışlarda küheylan gibi öne fırlıyor.
    Vites aralıklarında ise şöyle oluyor:
    60 devirde 60 ile gidiyor 3.vites
    70 devirde 80 ile gidiyor 4. vites
    80 devirde 90 ile gidiyor 5. vites
    90 devirde 100 ile gidiyor 5. vites bu ne mi demek?
    arkadaşlar 43 dişli ile yapacağınız hıza 45 dişli ile daha yüksek vites aralığında çıkıyorsunuz. Buradan da şu sonuç çıkar:
    Motoru şehir içerisinde kullanacaksanız. Mükemmel atak bir malina haline geliyor.Uzun mesafelerde kullanacaksanız dişlilere hiç elleşmeyin. Dişli değiştikten sonra uzun yolda yakıt henüz ölçülmedi yarın depoyu tam doldurunca sizlerle paylaşacağım.
    Bu anlattıklarım hep boş şeyler. Size şimdi anlatmaya çalışacağım esas Yunus'a yaptığım yolculuk.

İşte Yunus'un mekanı. Gösterişsiz.Hatta o kadar gösterişsiz ki külliyenin içerisinde mekanı gösterecek bir görevli bile yok. Her gelen ziyaretçi görevli arıyor. Sanırım amaçları Yunus'u gönüllerimizde bulamamız anlaşılan.
    http://i.hizliresim.com/mqNY41.jpg
    külliyenin restorasyonu ve çevre düzenlemesi Yılmaz Büyükerşen tarafından yaptırılmız. teşekkürler size Yılmaz Başkan.
    http://i.hizliresim.com/EQAar8.jpg
    Durun size daha önce yollarda gelirken pisliklerini oraya buraya atarak Bozkırın bile anasını ağlatan milletimim eserini de göstereyim.
    http://i.hizliresim.com/2voXnj.jpg
    Derviş Yunus'un üç nokata simetrik olarak konuşlanmış mezarı var. Nedeni ise bu fotoğraftaki açıklama:
    http://i.hizliresim.com/Q1z6Ay.jpg
    İşte ilk mezarı:
    http://i.hizliresim.com/M9BOE1.jpg
    İşte ikinci mezarı:
    http://i.hizliresim.com/bQEn5Z.jpg
    İşte üçüncü mozole şeklinde mezarı:
    http://i.hizliresim.com/d4N15D.jpg
    Bunlar da Yunus'dan bize bir armağan ola:
    http://i.hizliresim.com/2voDlq.jpg
    http://i.hizliresim.com/M9BN0M.jpg
    http://i.hizliresim.com/q9N6bZ.jpg
    Selam ve sevgilerimle...
    Abi ne demek elimden geldigi kadar yardımcı olmaya calıstım .Abi haftaya persembe eskisehir motosiklet festivaline gidicez ankara motosiklet sevdalıları olarak persembe sabahtan yola cıkılacak cuma öglen ankarada olma planımız var tabi bazı arkadaslar pazar gününe kalıcak abi işin yoksa katılmanı isterim acıkcası ama cumasabah da yola cıkılıp cumartesi öglende dönülebilir tam bişey diyemem festival 28 baslıyor 31 i bitiyor saygılar abi )

Motosikleti
    dominar 400
    Sevgili Ulaş,
    24 Ağustos - 7 Eylül arası Yıllık izindeyim ve Ankara dışındayım. Katılmam mümkün değil. Ancak daha sonraki günlerde Ankaralı arkadaşlarla Karagöle gidelim derim.
    ulasgncrock bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj ayarına bi bak istersen aynı sorun bendede vardı ayarladım sorun kalmadı debriyajdaki bboşluğun hepsini almannı öneririm manette cok azbi boşluk kalsın o yeter daha sonra viteslerin nasıl rahatladığını göreceksin
    Debriyaja nerden ne ayarı yapıcam? Benimkini de geçirirken tak tak diye geçiyor

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    motor bloğunun sağ tarafından ,yağ gösterge kısmının üstünden inen debriyaj kablosu var dışında yay var kablonun onu ayarlıcaksın (yanlış yatırlamıyosam 13 numara 2 ağızlı küçük anahtar kullanman gerekiyo) pek acıklayıcı olmadı ama fotoğrafla desteklemek daha aydınlatıcı olur

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Aynen şimdi yanlış bişey felan yaparım mundar olur :(

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Hu hu hala RKS kullanıcısı var mı buraları neredeyse örümcek bağlamış yıllık izni bitirip çanakkaleye dönmeden önce Altınoluk'tan bir kaç kare paylaşayım dedim. Ayrıca Çanakkale'dekilerle yaz bitmeden bi etkinlik yapalım

Sayın hitit63;
    Yanlış hatırlamıyorsam cbf 150 tecrübeniz bulunuyordu. Size zahmet olmazsa sezon sonuna yaklaştığımız şu günlerde RKS ile tekrardan kıyaslayabilir misiniz? Sırf sele rahatlığı ve 100km hızlarında stabil gidiş için ufak çaplı da olsa arayış içerisindeyim. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

fren hidroliği konusunda gözle kontrol yeterli midir ? Belli km yada zaman diliminde değişimi yapılmalı mı ?

Burdayız burdayız.. takip ediyoz
    hakan_biolog bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdayız burdayız.. takip ediyoz
    Öyle İzmir'den kuru kuruya takip etmekle olmaz hani İzmir temalı kareler şaka kısmı bir yana İzmir'de motor kullanmak güzel olduğu kadar zor da, Allah yardımcınız olsun. Kaldığım 3 sene boyunca o sahil yolu trafiğinden ve metro çalışmaları yüzünden trafiğin saçma sapan yerlere aktarılması yüzünden balçova narlıdere arası haricinde bir yere gitmiyordum motorun 3. sahibi olarak alalı 2.000 km yi devirmişim 2 ayda ve 500 km sonra bakıma girmeyi düşünüyorum. Özellikle dikkat etmemi önerdiğiniz bir nokta var mı ? Yoğunluğum azalırsa motor koruma demirine sis farı uygulaması yapmayı düşünüyorum yada sürekli uzunları yakarak dolaşanların gözüne flash patlatma etkisi oluşturmak için ek halojen lamba bağlayabilirim. Bozcaada'dan dönerken selektör yapmaktan parmaklarım ağrımıştı

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    uzun farlarını yakan şöförlere tek çare projektör onuda motosiklete monte edicek yer yok malesef bide bu koruma demirini sorayım hakan bey rks nin kendi demirimi yoksa ybr nin koruma demirininde uyduğunu söylüyolar hangisi acaba

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    koruma demiri......

Aydın'da yaşayan forum üyesi üretip satışını Sahibinden,n11 vb gibi sitelerde yapıyor. Bagaj demiri ve yan çanta için de üretiyor. İstersen benim motordaki koruma demiri ve bagaj demirine bakabilirsin.

Valla söz bende foto çekipde koyayım yakında inşallah
    hakan_biolog ve paramedic. bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    en son yaptığım yakıt hesaplamasında 19 kuruş bir değer çıktı arkadaşlar. ne yapabilirim?

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hu hu hala RKS kullanıcısı var mı buraları neredeyse örümcek bağlamış yıllık izni bitirip çanakkaleye dönmeden önce Altınoluk'tan bir kaç kare paylaşayım dedim. Ayrıca Çanakkale'dekilerle yaz bitmeden bi etkinlik yapalım

https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-d.ak/...13777644_n.jpg
    https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hpho...21473209_n.jpg
    https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/...91dff33e7678d4

Sayın hitit63;
    Yanlış hatırlamıyorsam cbf 150 tecrübeniz bulunuyordu. Size zahmet olmazsa sezon sonuna yaklaştığımız şu günlerde RKS ile tekrardan kıyaslayabilüir misiniz? Sırf sele rahatlığı ve 100km hızlarında stabil gidiş için ufak çaplı da olsa arayış içerisindeyim. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

fren hidroliği konusunda gözle kontrol yeterli midir ? Belli km yada zaman diliminde değişimi yapılmalı mı ?
    Hakan güzel fotoğraflar için teşekkürler. Forum da bildiğin üzere honda cbf 150 ile rks 150 titanic karşılaştırması yapmıştım. Honda cbf i yaklaşık 12.000 km kullandım. Sele mesafesi daha yüksek ve uzun yolda ayak bileğini yormuyor.Hatırlarsan senin gibi bende uzunyolda seleyi bir nebze yüksetmek için minder koymuştum. Uzun boylular için rks de bu bir dezavantaj. Honda çok sessiz bir motora sahip sürüş halinde kuş, böcek vb. Sesleri duyuyorsun. Bu farkedilme açısından bir dezavantaj da sayılabilir. Bu memlektte sessiz oldun mu tepene çıkıyorlar. Honda yı ikinci elde peynir ekmek gibi satabilirsin.Honda da titreşim çok çok daha az uzun yolda yormuyor diyebilirim.
    Ancak rks yi kötülemek veya honda yı övmek değil amacım. Rks nin güzel tarafını anlatayım biraz. Şu anda 6.600 km yol yapmış durumdayım. Yokuşlarda ve sıcak havalarda çekişten hiç düşmüyor. İlk kalkışta honda dan daha hızlı.
    Bir de unutmadan yazayım. Lütfen en kısa zamanda zincirini o-ringli ve kalın zincirle değiştir. Ben bu işi yaptım. Şu anda daha güvenle geziyorum. Üzerindeki zincir ince ve güvensiz. Yalnız ön ve arka dişlileri değiştirsen bile dişli sayısı farklı olan bir dişli taktırma çünkü fabrika bence en uygun dişliyi kullanmış.HAkan sonuç olarak iki motor arasında performans açısından çok büyük fark yok. Ama daha iyi bir motor diyorsan suzuki inazuma bekle biriktir al. Performans,ekonomi gözü kapalı al. Forumları incelersen kullanıcılarından tam puan alan bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı paramedic. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son yaptığım yakıt hesaplamasında 19 kuruş bir değer çıktı arkadaşlar. ne yapabilirim?
    Normal olarak 15 kuruş civarında yakması lazım. Motorun yeni ise biraz beklemek lazım.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan sonuç olarak iki motor arasında performans açısından çok büyük fark yok. Ama daha iyi bir motor diyorsan suzuki inazuma bekle biriktir al. Performans,ekonomi gözü kapalı al. Forumları incelersen kullanıcılarından tam puan alan bir motor.
    Tekrar karşılaştırma yaptığınız için teşekkür ederim. Bende 2.000 km lik tecrübeyi rks ile edinmiş oldum. Zaten performansla pek işim yok. RKS den memnunum ama sonrasında bütçemi çok da yükseltmeden uzun yolda kullanıcı ve bütçe dostu olan modellere bakıyorum. İnazuma ve cbf sayfalarını sıkça okuyorum. 10 Ağustos günü içerisinde motorla 350 km yaptım ve yarısı şehir içi trafiğindeydi. O gün beni biraz yorduğunu hissettim, minder de bir süre sonra fayda vermiyor :D ( sabah 7 den gece 12 ye motora in bin yapınca normal tabi ). Hondayı bu modeliyle kendini iyiden iyiye kanıtladığı ve piyasada bolca bulunduğu için daha fazla düşünüyorum ( en az 2 sene sonrası için). inazuma da hem bütçe olarak hemde yakıt olarak birazcık fazla. Zaten her yer radar ve bozuk yolla dolu olduğundan 88 i pek geçemiyoruz, gereği de yok =) zincir olayını bütçe yüzünden birazcık ertelemek zorundayım. şehir içinde 7 km lik mesafede kulanıyorum ve yolda kalsam bile mesai arkadaşım da motorcu olduğundan bir şekilde yürütürüz sanırım, yine de teşekkür ederim.

Gezi olarak gökçeada ve bozcaadayı tavsiye ederim veya imkan dahilinde kuzeyden güneye ege kıyılarını =)

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    motor 6000 km de

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    uzun farlarını yakan şöförlere tek çare projektör onuda motosiklete monte edicek yer yok malesef bide bu koruma demirini sorayım hakan bey rks nin kendi demirimi yoksa ybr nin koruma demirininde uyduğunu söylüyolar hangisi acaba
    eski modekl sakalsızlara ybr takılabilir ancak sakal varsa ybr olmaz sakallılar için ayrı bir koruma demiri ürettik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydın'da yaşayan forum üyesi üretip satışını Sahibinden,n11 vb gibi sitelerde yapıyor. Bagaj demiri ve yan çanta için de üretiyor. İstersen benim motordaki koruma demiri ve bagaj demirine bakabilirsin.
    öncelikle bizi tavsiye ettiğin için teşekkür ederim hakan_biolog. diğer arkadaş için ise http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-rks-titanic-150-on-koruma-demiri-motor-koruma-demiri-175740160/detay/ koruma demirine burdan bakabilirsin ilandaki motor kendi motorumdur. geçtiğimiz cumartesi günü malesef bir minübüs şöförü yüzünden sola yatırmak zorunda kaldım motoru yoksa kaza yapacaktım koruma demiri hem bacağımı hemde grenajları korudu motorda çizik dahi yok. koruma demiri gerçekten hakkını verdi. kendi üretimimiz olduğu için demiyorum ama olmasaydı bacağımın halini düşünmek bile istemiyorum.
    kara_kule bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler