Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar;

Honda NC 750X DCT ile 1 aydır aranızdayım. Daha önceki motorum CB125'ti. Motoru ilk aldığım gün iki kere arkasını kaydırdım, hızı ayarlayamadığım için. Ancak motor kendisini toparladı. 1 kere de ABS devreye girdi. ABS'nin önemini gördüm.

Rodaja çok dikkat ettiğim söylenemez. S modunda kullanıyorum genelde. Artçı ile 165'i gördüm, TEM'de..

Rüzgarlık camını değiştirdim. Ancak kaskımda dayanılmayacak bir rüzgar sesi var.

Virajlarda korkuyorum, çünkü vites değiştirdiğinde otomatik olarak biraz arka taraf hareketleniyor.

Genel olarak çok sevdim motorumu. Şehir içinde rahat kullanışlı bir motor. Boyum 1.75 ayağım tam olarak yere oturmuyor. İkisini birden kullanırsam ayağımın uçlarıyla basıyorum.

Motorla ilgili merak eden olursa cevap verebilirim.
    syg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baybo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Selam arkadaşlar 213460400 nolu İlandaki kırmızı Nc 750x Motorumu satıyorum ilgilenen olursa Motor full extra aksesuarlıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Selam bi arkadaşıma 6ay Ybr sürdükten sonra ona Nc aldık Eğitim de aldı şu an çok memnun. başlangıç motoru olabilir tabi ama sizin neyi bilip bilmediğiniz çok önemli Eğitim de alırsanız bu Motor size uyabilir ama çoğunluk tercih edilen küçük cc Motor la başlamak

CBP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Merhabalar, kısmetse bu hafta içinde bir nc750x sahibi olacağım.

Motorla ilgili sizlere sormak istediğim şey sele yüksekliği ile ilgili. Benim boyum 1.76. Motorun orjinal sele yüksekliği çok rahat olmasada sürebileceğim bir yükseklik. Fakat eşim 1.68, sürmekte zorlanacağı için alacağımız motorun selesini 4cm alçaltacağız. Bu işlemi kendi motorunda uygulayan var mı? Sürüşü negatif etkiler mi? Özellikle artçılı sürüşte ne gibi etkisi olur?

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba herkese.benim nc750 dct için
    orta sehpa:200 tl zirve motor adapazarı
    radyatör koruma 100 tl zirve motor
    arka çanta demiri:120 tl zirve
    arka canta givi blade 47 :500 tl
    koroma demiri yerli üretim givi bnzeri:140 kılıçlı motor bahçeli evler
    uzun cam yerli kappa modeli :150 kılıçlı motor
    foto eklemeyi beceremedim.ama yapıcam.elcik ve çamurluk uzatmalar kaldı.
    herkez de bu şekilde açık yazarsa alacak arkadaşlara daha yardımcı olur kanatindeyim.saygılar.kazasız sürüşler.
    ruuuuud ve mehmetenis bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı chopy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese.benim nc750 dct için
    orta sehpa:200 tl zirve motor adapazarı
    radyatör koruma 100 tl zirve motor
    arka çanta demiri:120 tl zirve
    arka canta givi blade 47 :500 tl
    uzun cam yerli kappa modeli :150 kılıçlı motor
    foto eklemeyi beceremedim.ama yapıcam.elcik ve çamurluk uzatmalar kaldı.
    herkez de bu şekilde açık yazarsa alacak arkadaşlara daha yardımcı olur kanatindeyim.saygılar.kazasız sürüşler.

bunu almadıysan biraz bekle ve ürünün doğruluğuna emin ol, daha önce bende o piyasadan (onlardan değil) demir aldım ve sorun yaşadım.

ürünün sağ sol eşit ve simetrik olduğuna emin ol.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

evet dediğiniz gibi sağ sol farklı .ama çok dert etmiyorum görevini yapması önvelikle benim için önemli olan.estetik kaygı yaratmıyor değil tabi ama hem bulamadım hemde o belli markaların demirlerine bir dünya para vermek istemedim. beklemek de istemedim.bekleseydim yada forumlarda biraz daha zaman ayırabilsem belki yerli üretim uygun fiyata ve daha dogru yapılmış bir koruma demiri bulabilirdim. ama malesef forumlarda net değil bu tip açıklamalar bilmece gibi nerden alındıgı ne kadara alındıgını anlayabilmek için alim olmak gerekiyor .:((

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    I
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet topuzların üzerine taktım, aynı çapta uzun bir vida aldım.

Senin elcik koruman hangisi ki?
    Bende sizin gibi acerbis çakmasından Aldım
    Montajı motorcuda yaptırdım benim topuzları söktük komple içini de onları taktık biraz sallantı yapıyor :(
    Ona da bi çare bulmak istiyorum bakalım

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunu almadıysan biraz bekle ve ürünün doğruluğuna emin ol, daha önce bende o piyasadan (onlardan değil) demir aldım ve sorun yaşadım.

ürünün sağ sol eşit ve simetrik olduğuna emin ol.
    olcay hocam .bir arkadaşımı nc750 x i için koruma demiri alacağız.bizden geçtide artık ama onun için düzgün imal edilmiş yerli üretim koruma demiri tavsiyeniz varmı,yoksa halihazırda böyle bir şey yokmu.sanırım bildiğim kadariyle irf motor ,irfan usta üzerinde çalışıyor.ama hazır bir şey yok.sizin bu konuda,gelişmeler hakkında veya kimden nereden,ne zamn çıkacağı hususda bilginiz varsa burdan paylaşırsanız çok memnun oluruz.çünkü koruma demiri için beklemek biraz riskli.her an şaçma bir sepepten ufak bir düşme bile telafisi zor sonuçlar yaratabilir.saygılar.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    olcay hocam .bir arkadaşımı nc750 x i için koruma demiri alacağız.bizden geçtide artık ama onun için düzgün imal edilmiş yerli üretim koruma demiri tavsiyeniz varmı,yoksa halihazırda böyle bir şey yokmu.sanırım bildiğim kadariyle irf motor ,irfan usta üzerinde çalışıyor.ama hazır bir şey yok.sizin bu konuda,gelişmeler hakkında veya kimden nereden,ne zamn çıkacağı hususda bilginiz varsa burdan paylaşırsanız çok memnun oluruz.çünkü koruma demiri için beklemek biraz riskli.her an şaçma bir sepepten ufak bir düşme bile telafisi zor sonuçlar yaratabilir.saygılar.
    Bazı honda servis ve bayileri de sanırım ilgileniyorlar. Ben motoru aldığımda DB motor koruma demiri için 200 ya da 250 tl fiyat vermişti, taktırmadım çünkü herşeyi kendim alıp uğraşmak istedim. Kış günüydü motora binmektense uğraşmak için daha çok vakit vardı

İrfan abiye ya da istanbul'da isen DB motora sorabilirsin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Honda NC serilerinden herhangi birini ilk motou olarak kullanan oldu mu? Forumda var mı?
    Uzun bıylu biriyim, bu başlangıç için öneilen bir çok 250cc lik motor altımda küçük kalıyor. Bir tek Suzuki İnazuma "biraz" uyuyor....

Nc 750s ve x lerin üzerine bir kaç kez çıktım, tabiki daha klaıplı oldugu için benim fiziki ölçülerime daha uygun...

Şu an Gis akademide eğitim alıyorum, hocalar v-strom, nc serileri gibi nispeten büyük motorlarla eğitime devam edip alışabileceğimi söylüyorlar

Evet, 600-700cc lik motolar başlangıç için faZla lakin sonuçta gaz benim elimde olacağı, bu motllarda çılgın 4 silimdirli motor olmadıkları için kafam karıştı...

Siz ne dersiniz? Böyle bir motor mu alsam, yoksa İnazuma alıp bu motolara daha sonra mı geçsem?
    Selam,

Benim ilk motorum NC700S. Hem Honda Güvenli Sürüş, hem Vespa Academyden özel ders, hem de Gis den eğitim aldım ve tepesine öyle çıktım. Gayette güzel kullanırsın. Ben en azından 20.000Km yaptım bu motorla, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama maalesef ayrılık vakti geldi Yeni bir motor aldım, bunu da satılığa çıkarttım.

Saygılar

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    orta sehpa onu almanı tavsiye etmem. ben aldım, çok memnun olduğum söylenemez. (yayı takılmasın diye yapmışlar ve orta ayak hafif yatık olması gerekirken dimdik duruyor)

koruma demiri anes motor'dan alabilirsin. hepco & becker ın modelini yapmışlar.

arka çanta demirini irf motor dan almanı tavsiye ederim. (işçilik ve kalite mükemmel. herkes hayran )

Aliexpresden acerbis elcik handguard begendim 25 dolar.fakat uyumlu olup olmayacağı kalitesi vs hususunda tereddütlerim var.alıp kullanan veya tavsiye edeceginiz bir link varsa paylaşabilirsiniz memnun olurum.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aliexpresden acerbis elcik handguard begendim 25 dolar.fakat uyumlu olup olmayacağı kalitesi vs hususunda tereddütlerim var.alıp kullanan veya tavsiye edeceginiz bir link varsa paylaşabilirsiniz memnun olurum.
    Link ver, bir bakalım. belki de aramızda alanlar vardır.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Dostlar irf motorda orta sehpa var. Tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    irf motor dan gözün kapalı alışveriş yapabilirsin. kalite ve işçilik süper

Motosikleti
    Fiyatı 280tl imiş. Orjinali ne civarda biliyor musunuz?

Motosikleti
    Honda NC750X
    Merhabalar

Bir süredir siteye üye olamıyordum. Bu sayfa için üye oldum. Ben de Ocak ayında aldım nc750x. Bir tane de resmini paylaşayım.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Selamlar,

NC750x'i İstanbul içinde test edebileceğim bir bayii var mıdır? Daha doğrusu test etme imkanı var mıdır?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı 280tl imiş. Orjinali ne civarda biliyor musunuz?
    Birde waytake e araştır birebir orj Kopyası ben 6 aydır kullanıyorum gayet güzel
    Tavsiye ederim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Waytake ne malı? İrfan beyin ürününü desteklemek istiyorum sadece piyasaya göre farkını merak ettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler