Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Alemin kralıdır.NC dayanıklılık,uzun ömür,pratiklik,basit bakım ve yakıt verimliliğinin en iyi birleşimidir.
    Honda kesinlikle bu serilerde en iyi çok yönlü motosikleti üretti.
    Bi ara XJ6 kullanıcısı biri vardı forumda, düşük devirli kullanınca Nc ile aynı yakıyor vs diyip NC nin itibarını zedeleyecek nitelikte açıklamalar yapmıştı.

Ben 4 silindirli motorun NC kadar az yakacağını düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara XJ6 kullanıcısı biri vardı forumda, düşük devirli kullanınca Nc ile aynı yakıyor vs diyip NC nin itibarını zedeleyecek nitelikte açıklamalar yapmıştı.

Ben 4 silindirli motorun NC kadar az yakacağını düşünmüyorum.
    Sert gaz açmadan düşük devirde NC kadar az yakıyor. XJ6'nın uzun yol ortalaması 3.8 / 4.2 litre. Bende en azından bu kadar yakıyordu. Şehir içi ortalaması da 4.7 / 5 litre civarında. Agresif sürüşte de ortalama 6 litreye kadar çıkabilir.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Xj6 dan Nc750 ye geçmiş biri olarak Xj6 yla uzun yolda 4litre yakıyordum nc ile henüz okadar uzun yol yapamadım. Xj6yı 4 yakacak gibi nc kullanırsanız ncde 3 litre yakar. Bu arada Xj6 bloğu ncde olsa çok güzel bir tur motoru ortaya çıkardı
    Ezio41 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 dan Nc750 ye geçmiş biri olarak Xj6 yla uzun yolda 4litre yakıyordum nc ile henüz okadar uzun yol yapamadım. Xj6yı 4 yakacak gibi nc kullanırsanız ncde 3 litre yakar. Bu arada Xj6 bloğu ncde olsa çok güzel bir tur motoru ortaya çıkardı
    Nasıl hocam mutlu mesut kullanıyorsunuz değilmi NC'nizi bir şikayetiniz varmı?
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Ben genelde spor modda kullanıyorum bu sekılde 4 lıtre yakıyor. EKO modda bunuda en geberik hale getiriyorum tork kontrol vs her seyı ayarlıyınca bu sekılde de 3.5 lıtre.Belkı motor yenı o yuzden ılerıde dusebılır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı matay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genelde spor modda kullanıyorum bu sekılde 4 lıtre yakıyor. EKO modda bunuda en geberik hale getiriyorum tork kontrol vs her seyı ayarlıyınca bu sekılde de 3.5 lıtre.Belkı motor yenı o yuzden ılerıde dusebılır.
    Manuel versiyonu ile 3,9-4,1 arası yakıyordum. Genellikle efendi ve sakin kullanırım, ben bile 4 yaktırıyorsam 3,5 yaktırmak için oldukça uğraşmak gerekir diye düşünüyorum; eziyet vallahi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı matay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km yi geçmezseniz 3,2 ye kadar düşme ihtimali var. Ben zamanında Kastamonu dan Safranbolu ya kadar 2,6 ile gelmiştim. Ama . Genel olarak ortalamam 4 lt altına nadiren düşüyor. 5,7 ile de depo bitirdim. 3,4 ile de
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km yi geçmezseniz 3,2 ye kadar düşme ihtimali var. Ben zamanında Kastamonu dan Safranbolu ya kadar 2,6 ile gelmiştim. Ama . Genel olarak ortalamam 4 lt altına nadiren düşüyor. 5,7 ile de depo bitirdim. 3,4 ile de
    Ahmet Abi aslında senin ruhunda "eski tip 4 silindir, karbüratörlü ss kullanıcısı" profili var ama ısrarla nem vermiyorsun, çaktırmıyorsun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Abi aslında senin ruhunda "eski tip 4 silindir, karbüratörlü ss kullanıcısı" profili var ama ısrarla nem vermiyorsun, çaktırmıyorsun.
    Yok ya benim motor hayatım NC ile başladı onunla biter hiç hevesim yok. İşimi görüyor. Açgözlü değilim bu konuda oğlanın GS var 2 defa bindim...hiç de istemiyorum
    Tekpiston ve blueway2 bunu beğendiler.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl hocam mutlu mesut kullanıyorsunuz değilmi NC'nizi bir şikayetiniz varmı?
    Nc alma amacım zaten ekonomiydi. Tek alışamadığım şey 6. Viteste motor gitmiyor resmen. 5.vitese kadar güzel ivmeleniyor. Sanki 6.vitesi atlatıp motora 7.vites koymuşlar gibi onun dışında pek bir eksiği yok gözümde ne kadar ekmek o kadar köfte.

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc alma amacım zaten ekonomiydi. Tek alışamadığım şey 6. Viteste motor gitmiyor resmen. 5.vitese kadar güzel ivmeleniyor. Sanki 6.vitesi atlatıp motora 7.vites koymuşlar gibi onun dışında pek bir eksiği yok gözümde ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Kazasız belasız uzun km'ler dilerim.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasası güzel olmuş da eskisi hem ruhsuz hem arada bir motor gibi. 2020 sonrası gelen yakıt zamlarının üstüne ilaç gibi gelebilir, Honda yapıyor bu işi.
    Nc ile mutluyuz, herhalde motosiklet kültürümüz yetersiz ya da fakir fukaranın tekiyiz, kim bilir belki de zevksizin tekiyiz, ne nc'ymis arkadaş, ruhu motorda arıyorsanız o ruhtan sizde pek kalmamış, bayağı bir uzağına düşmüşsünüz.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Geri çağrılma hakkında. dakika 6:45

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Arkadaşlar merhabalar herkese, bugün 2014 750 x motorumu yirmi km yol yaptıktan sonra park ettim.Aradan yarim saat geçti çalıştırmak istedim ,kontağı açtığımda ne ekran ne far nede benzin pompasi çalıştı.Sinyal ve kornada ona keza. Akü yeni ,marş rölesi üzerindeki dahil tüm sigortlar sağlamdı.Son çare vurduralalim dedik istemesekte,daha sonra kendi kendine geldi fakat sorunu çözene kadar yola çıkmam.Bu arada motor geri çağrıldı yakın zamanda serviste marş rölesi değişti garanti kapsaminda.Bu tarz bir şey başına gelen varsa yardimlarinizi rica ediyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar herkese, bugün 2014 750 x motorumu yirmi km yol yaptıktan sonra park ettim.Aradan yarim saat geçti çalıştırmak istedim ,kontağı açtığımda ne ekran ne far nede benzin pompasi çalıştı.Sinyal ve kornada ona keza. Akü yeni ,marş rölesi üzerindeki dahil tüm sigortlar sağlamdı.Son çare vurduralalim dedik istemesekte,daha sonra kendi kendine geldi fakat sorunu çözene kadar yola çıkmam.Bu arada motor geri çağrıldı yakın zamanda serviste marş rölesi değişti garanti kapsaminda.Bu tarz bir şey başına gelen varsa yardimlarinizi rica ediyorum
    Benzer bir sıkıntıyı yaşadığımda statörümün yandığını gözlemlemiştik. Bu nedenle akü şarj olmuyor, ekran vs patates oluyordu. Ben orijinal sargı almaktansa sanayide sardırmıştım, yağ ve işçilik dahil 1100 TL param gitmişti. Sizinki de belki aynı sıkıntı olabilir. Yine de konuya benden daha hakim üyeler sizi daha doğru yönlendirecektir.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Teşekkür ederim hocam ama akü sıfır, kendi kendine düzeldi sıkıntısız marş ve diğer fonksiyonları yerine getirdi

Motosikleti
    Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam ama akü sıfır, kendi kendine düzeldi sıkıntısız marş ve diğer fonksiyonları yerine getirdi
    Aklıma gelen bağlantı gevşekliği. Ya da Kontak bozulmuş olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir sıkıntıyı yaşadığımda statörümün yandığını gözlemlemiştik. Bu nedenle akü şarj olmuyor, ekran vs patates oluyordu. Ben orijinal sargı almaktansa sanayide sardırmıştım, yağ ve işçilik dahil 1100 TL param gitmişti. Sizinki de belki aynı sıkıntı olabilir. Yine de konuya benden daha hakim üyeler sizi daha doğru yönlendirecektir.
    NC lerde daha statör, marş yada konjektor sorunu hiç duymadım
    ergunerbaş bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Servise geri götürün dokundukları ne varsa tek tek kontrol etsinler, bir yeri düzgün takamamış veya sabitleyememişler.
    ergunerbaş bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Arkadaşlar sorunu hallettim. Kontağı parçaladım temizledim,kablolarını yeniledim.Soketleri felaket oksit yapmıştı içini temizledim Başına gelen olursa diye yazmayi düşündüm
    Thesinner83 bunu beğendi.

Arkadaşlar yağ değişimlerinizi kaç km lik bakım aralıklarında yapıyorsunuz🤔

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler