Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motora koruma takozu taktıracam,ama öyle bir olsun ki hem bloğu korusun hemde devrilme anında ayaklarımı ve bacaklarımı korusun, Bildiğiniz bu tip ürünleri imal eden bir yer var mı?

Şöyle Bir Şey;
    http://i.hizliresim.com/nLZG0N.jpg
    Orjinal sis farları ve koruma demiri var bende, Honda Yan çantalar sürekli takılı vaziyette. Bu durumda hem çantalar zarar görmesin, hemde sanki ön kısım orjinal honda koruma demiri ile hiç korunmuyor gibi geliyor bana, önü korumak üzere, şu andaki haline ek düzgün seçenek olursa bende taktırmayı isterim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal sis farları ve koruma demiri var bende, Honda Yan çantalar sürekli takılı vaziyette. Bu durumda hem çantalar zarar görmesin, hemde sanki ön kısım orjinal honda koruma demiri ile hiç korunmuyor gibi geliyor bana, önü korumak üzere, şu andaki haline ek düzgün seçenek olursa bende taktırmayı isterim.
    Bende bekliyorum ,Bu resimdeki motor yamaha xj6 bu koruma takozunu aydın kardeşler diye bir firma var onlar takmış telefondan yarın arayacam bizim nc lere göre yapıyorlar mı?

Bu arada motor daki takır takır sesler yeni yağ değişimiyle birlikte gitmiş eve gelirken dinledim gayet stabilize çalışıyor,vites geçişlerinde yine ses var ama bir öncekine göre daha az.Artı şunu da belirteyim bundan önceki yağda 2 den Veya 1 den boşa almak zordu bir kaç hamle yapmam gerekiyordu özellikle bugün denedim direkt boş vitese çok rahat geçiyor.
    Arenli bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Koruma demiri üzerine bir takoz kesinlikle lazım, ben bir kere yana devirdim motoru ve hem sis farım zarar gördü hemde ayağımın sıkıştığını hissettim.

trnpkr Turan abi koruma demirine sert ama hafif esnek bir malzemeyi takoz olarak montalamış, ekstra bir uzunluğu yok kendi yüksekliği 5 cm filan ama iş görür. Takozu Karaköy'den kafasına göre seçip almış, satılan yeri ben de biliyorum aslında gitsem alırım kendime de.

Ha yok nc ye özel bir uygulama yapılırsa Waytake tarafından vs, ben de talip olurum.
    Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    koruma takozları sadece hafif yatmalarda yararlı diyorlar diğer türlü şaseye bile zarar verir diye duymuştum...o yüzden pek önerilmiyor diye biliyorum...

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri üzerine bir takoz kesinlikle lazım, ben bir kere yana devirdim motoru ve hem sis farım zarar gördü hemde ayağımın sıkıştığını hissettim.

trnpkr Turan abi koruma demirine sert ama hafif esnek bir malzemeyi takoz olarak montalamış, ekstra bir uzunluğu yok kendi yüksekliği 5 cm filan ama iş görür. Takozu Karaköy'den kafasına göre seçip almış, satılan yeri ben de biliyorum aslında gitsem alırım kendime de.

Ha yok nc ye özel bir uygulama yapılırsa Waytake tarafından vs, ben de talip olurum.

olcay koruma demiri üstüne değilde daha aşağıya ayak basamakları hızasına ve öne bir takoz lazım gibi. motor devrilince motor bloğunu ve ayaklarımızı korumak adına

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma takozları sadece hafif yatmalarda yararlı diyorlar diğer türlü şaseye bile zarar verir diye duymuştum...o yüzden pek önerilmiyor diye biliyorum...
    ufak yatmalar sıkıntılı zaten büyük kazalarda yapılacak birşey yok. ufak yatmalarda motor bloğu ve bagaj plastiğini korumak adına
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250

benimkiler hafif yatmalarda faydalı olur belki topu topu 5 lira verdim çünkü.Bu başka şey diğer markalarda var ama zatem o takozlarda grenaj parası neredeyse
    mehmetenis bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Dün akşam Waytek Ziya ile görüştüm kendisinde bu fotoğraftaki gibi takozlar var
    Bugün motorun yanlarının detaylı fotoğraflarını çekip kendisine WhatsApp dan yollayacam

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Dün akşam Waytek Ziya ile görüştüm kendisinde bu fotoğraftaki gibi takozlar var
    Bugün motorun yanlarının detaylı fotoğraflarını çekip kendisine WhatsApp dan yollayacam

Mehmet bey, aslında öyle takoz değilde, en azından iki noktadan motor isleletine bağlanan, bir boru koruma daha iyi bile olabilir diye düşünüyorum? İlla takoz diye düşünmeye gerek yok. çünkü bir nedenle yattığında, takoz tek noktadan iskelete baskı uygularken, en az 2 noktadan iskelete bağlı ise, iskelete gelen basınç yarı yarıya düşmüş olacak. Zarar görme olasılığı da ona göre düşecek.
    mehmetenis, _oXXo_ ve ee_ee bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mehmet bey, aslında öyle takoz değilde, en azından iki noktadan motor isleletine bağlanan, bir boru koruma daha iyi bile olabilir diye düşünüyorum? İlla takoz diye düşünmeye gerek yok. çünkü bir nedenle yattığında, takoz tek noktadan iskelete baskı uygularken, en az 2 noktadan iskelete bağlı ise, iskelete gelen basınç yarı yarıya düşmüş olacak. Zarar görme olasılığı da ona göre düşecek.
    Ayrıca sonradan takacağımız malzemenin çok sert olmaması lazım, icabında eğilebilmeli ki şaseye ya da bağlantı yerlerine zarar vermesin.
    aydin-ist bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Waytek Ziya benden motorun yandan resimlerini istedi bende sağ ve soldan detaylı çekip gönderdim.Kendisini aradım ama cevap vermiyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

O demirden bende de var adı Light bar o sadece ön grenajları ve amortisörleri koruyor.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu arada orta sehpa kaykayını bugün bitirdim, Yarın fotolarını eklerim, isteyen var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu arada orta sehpa kaykayını bugün bitirdim, Yarın fotolarını eklerim, isteyen var mı?
    Bekliyoruz ama karter koruma içinde kimseden ses seda çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Takoz Böyle bir şey olacak,Waytek Ziya dan geldi bu resim.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Bekliyoruz ama karter koruma içinde kimseden ses seda çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Takoz Böyle bir şey olacak,Waytek Ziya dan geldi bu resim.
    http://i.hizliresim.com/rZnq13.jpg
    Bugün webde ebay givi aksesualarlara bakarken görmüştüm bunu iş yapar
    mehmetenis bunu beğendi.

m.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x
    2014 750 x aldım.tercih etmemdeki sebep oturma pozisyonu sele yüksekliği dengeli olması yakıt tüketimi ve görünüşü.bakalım uzun yolda neler yapacak.
    ee_ee ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    bu takoz işimizi görür mü ki?

hepimizde motor koruma demiri var, ayni yere nasil montaj yapacağız?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı m.r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 750 x aldım.tercih etmemdeki sebep oturma pozisyonu sele yüksekliği dengeli olması yakıt tüketimi ve görünüşü.bakalım uzun yolda neler yapacak.
    İyi iş yapar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Valla benimkinde koruma demiri yok olanlar düşünsün.
    _oXXo_ bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII

kendi adına konuş. mehmet ben ve aydın abi birde mustafada layttt bar var :D
    aydin-ist ve mehmetenis bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

şehir içi ve uzun yol içi ideal ve havalı.

Rüzgarla yarışacak kadar cesur.

Honda varsa sıkıntı yok, Honda'dan şaştığım gün motosikleti bırakırım.
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı m.r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Gecmis postlarda konusulmustur muhtemelen ama guncel bilgi olursa daha iyi olur, usb port girisi olarak ne kullaniyorsunuz NC'lerde?

Aliexpress'te satilanlar saglam midir, alirken neye dikkat etmek lazim?

Bir de baglanti isini kendimiz yapabilir miyiz pek tecrubemiz yoksa?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler