Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 Honda nc750x bomba gibi olmuş....led gündüz farları,led far,led stop ve şık makyaj operasyonu ile müthiş olmuş....
    Önde tek disk mi var bu modelde ? Ne kadar bir maliyeti veya zor bir işçiliği var ki diskin acaba.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önde tek disk mi var bu modelde ? Ne kadar bir maliyeti veya zor bir işçiliği var ki diskin acaba.
    Alet durmuyo, kullan takoz gibi frenleri.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent abi, burası yeri değil belki ama hayatta kullanmam dediğim makinelerden, tasarımını hiç beğenmiyorum. İsterse 1 litre yaksın.

Honda şu tasarım işini en son 2008 1000rr ile bıraktı sanırım, yeni kasa 500r göze iyi geliyor, bakalım bi değişime gidecek mi

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Levent abi, burası yeri değil belki ama hayatta kullanmam dediğim makinelerden, tasarımını hiç beğenmiyorum. İsterse 1 litre yaksın.

Honda şu tasarım işini en son 2008 1000rr ile bıraktı sanırım, yeni kasa 500r göze iyi geliyor, bakalım bi değişime gidecek mi
    Ferhat bu iş tamamen zevk meselesi, ben cok beğeniyorum NC'yi.. Ama frenlerini hiç sevemedim,,, sert kullandığım için mi acaba bilmiyorum ama her ne olursa olsun iyi değil.. Tekrar bi analiz edicem.

Ön disk büyümüs ve fren iyilestirilmis deniyor.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Gelmişsin buraya da gereksiz yorumunu yapmışsın
    Sen bu motoru kullandın mı büyük ihtimalle hayır,sendeki R6 daki frenlerle veya benim eski motorum cbf 1000 deki frenlerle karşılaştırısan tabi zayıf gelir,eğer acemiliğin varsa motoru durdurmanın sadece frenle olmadığını bilmen lazım levent.

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 Honda nc750x bomba gibi olmuş....led gündüz farları,led far,led stop ve şık makyaj operasyonu ile müthiş olmuş....
    Yalnız,2016 nc 750 x değil,700 x olmuş.geriye dönüş yani...

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Fren konusunda kimse laf edemez bence nc ye. Eden de fren yapmayı bilmiyordur. NC700X i 45.000 km kullandıktan sonra NC750x imi de 48.000 km. dir kullanıyorum. Daha hiç durmadigini ya da frenlerinin yetersiz kaldığına şahit olmadım.
    mehmetenis, dyavol-77 ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren konusunda kimse laf edemez bence nc ye. Eden de fren yapmayı bilmiyordur. NC700X i 45.000 km kullandıktan sonra NC750x imi de 48.000 km. dir kullanıyorum. Daha hiç durmadigini ya da frenlerinin yetersiz kaldığına şahit olmadım.
    Bitti daha var mı ötesi ,Levent ana sayfadaki konuya da yorum yazmış yok şöyle böyle diye,
    Ben 6.Motorum Nc dir,Tabiki frenleri bir cbf 1000 değil ama oldukça yeterli.
    Böyle konuşan adamlara fitil olurum,Böyle birisi daha vardı sonra forumdan uzaklaştırıldı,

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelmişsin buraya da gereksiz yorumunu yapmışsın
    Sen bu motoru kullandın mı büyük ihtimalle hayır,sendeki R6 daki frenlerle veya benim eski motorum cbf 1000 deki frenlerle karşılaştırısan tabi zayıf gelir,eğer acemiliğin varsa motoru durdurmanın sadece frenle olmadığını bilmen lazım levent.
    Öncelik ile uslubunuzu bir gözden geçirmenizi öneririm. İnsanların fikir ve düşüncelerine katılmak zorunda değilsiniz, ama saygı duymak zorundasınızdır, bu herkes için geçerlidir.. Bunu yapabilecek erdeminiz yok ise, buralarda kalabalıktan başka bir şey değilsiniz. Sizin beğendiğinizi bir başkası beğenmedi diye fitil olmuşsunuz, lastiğiniz patlayınca kullanırsınız artık.

Kalın selametle..

Fitil sağlıklı değil içten yama daha iyi olur

Bence de yersiz eleştri yapıyorsunuz Levent Göçmen zaten mesajında "bana öyle geldi, sert kullanmış olabilirim" diye belirtmiş.

2016 model üstte linki verilmiş modelde tek disk gördüm 500r'da da aynı feragat. Son hızı X miş, 200 görmüyorsa motor değildir kafasında da değilim ama bence bir kaliper bir disk yılda iki koyulan zam kadar bile etmez diye düşündüğümden, anlamsız buluyorum.

Honda kullanıcısıyım.

Kazasız belasız sürüşler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Fitil sağlıklı değil içten yama daha iyi olur

Bence de yersiz eleştri yapıyorsunuz Levent Göçmen zaten mesajında "bana öyle geldi, sert kullanmış olabilirim" diye belirtmiş.

2016 model üstte linki verilmiş modelde tek disk gördüm 500r'da da aynı feragat. Son hızı X miş, 200 görmüyorsa motor değildir kafasında da değilim ama bence bir kaliper bir disk yılda iki koyulan zam kadar bile etmez diye düşündüğümden, anlamsız buluyorum.

Honda kullanıcısıyım.

Kazasız belasız sürüşler.
    https://www.youtube.com/watch?v=WskheCM8tpM

Sokollu bunu beğendi.
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Öncelik ile uslubunuzu bir gözden geçirmenizi öneririm. İnsanların fikir ve düşüncelerine katılmak zorunda değilsiniz, ama saygı duymak zorundasınızdır, bu herkes için geçerlidir.. Bunu yapabilecek erdeminiz yok ise, buralarda kalabalıktan başka bir şey değilsiniz. Sizin beğendiğinizi bir başkası beğenmedi diye fitil olmuşsunuz, lastiğiniz patlayınca kullanırsınız artık.

Kalın selametle..
    Benim kalabalık yani gereksiz biri olduğuma sen mi karar vereceksin Levent Göçmen,
    Dediklerine de kesinlikle saygı duymuyorum güzel kardeşim sen gel nc formunda nc kötüle yok böyle bir dünya,
    Ben bu forumdaki 18-20 yaşındaki gençlere benzemem,
    Ben yıllarca farklı forumlarda yöneticilik yapmış bir insanım ama hiç bir forumda açılan konu başlığını kötüleyen insana iyi bakılmaz,
    Sen gel nc yi nc formunda kötüle,Düşüncelerine de saygı duymuyorum,belli ki bu motoru kullanmamışsın kullanmadan ana sayfadaki konuya da yorum yazıyorsun oradaki vatandaş belli ki acemi ki motoru fren sıktığı anda yalpalatmış belki motorda bir sorun var sen hemen nc nin dandik frenlerinden diye yorum yapıyorsun,
    Belki de o motorun frenlerin de sıkıntı var,nasıl genele yayarsınız.
    Ben buna kızıyorum,
    Senden ricam lütfen rencide edici yorumlar yapmamaya özen gösterelim.

Ben oradaki yorumda da yazdım,bu motoru 6 aydır kullanıyorum almadan evvel beni de endişelendirmişti acba tek disk sıkıntı çıkartırmı diye ama kullandıktan sonra bu düşüncelerimin beyhude olduğunu gördüm,
    Tek bir büyük disk frenleme esnasında yeteri kadar işini yapıyor,
    Tekrar ediyorum bu motor benim 6.motorum bundan önce bir çok motor sahibi oldum cbf1000 den yamaha xj6 fazer1 gibi bir çok motoru aldım sattım tabiki frenleri bir cbf1000 değil ama kötü de değil.
    Motorun hızına ve gücüne göre oldukça yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Arkadaşlar bugün bajaj arka çamurluk geldi,şimdi iç
    Aksamın gelmesini de bekliyorum o da geldimi takmaya hazır olacak hayırlısıyla...
    Ahmet Turan Peker, dyavol-77 ve blueway2 bunu beğendiler.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Biraz konu dısı olacak ama, Ilginc bir sekilde Amerikada honda nc750x satılmıyor.2 tane Honda bayisine gittim ikiside sıfır km nc700x satıyordu, galiba 750x hic getirmemisler. Bu arada sekil olarak cb500x daha sportif bir gorunume sahipmis, kullanmadım ama oturunca ergonomi bakımından her turlu cb500x derim. Merakımdan Turkiye hondaya mesaj attım telefonla geri donduler " malesef getirmeyecegiz" diye. Neyse sonra yogun bir dusunce kapladı bir benı NEEDEN? seklinde.Avrupada yokmu bu cb500x?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar,Bajaj Çamurluğu budur;
    Ama sadece dış platik aksamı inşallah bugün iç aksamı da gelecek,

Motosikleti
    nc750xdct
    beyler nc 750 x dt de kombine fren sistemimi var? bilen var mı?

yani önü sıkınca bir miktar arkayıda kendi mi sıkıyor. evya arkayı sıkınca önü de mi sıkıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    integra 750 nin aynı motoru kullandığını öğrenmem büyük sürpriz oldu.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler nc 750 x dt de kombine fren sistemimi var? bilen var mı?
    yani önü sıkınca bir miktar arkayıda kendi mi sıkıyor. evya arkayı sıkınca önü de mi sıkıyor.
    NC700X'te Kombine fren vardı. Ancak NC750X'te yok. Onun yerine kombine ABS var. Yani kombine frende ön ya da arkayı kullandığınde belirli bir süre veya basınça sonrası öbürü de devreye giriyordu. Kombine ABS'de ise tekerlerden biri kilitlenir ve ABS devreye girerse öbüründe de giriyor gibi bir durum var. Ben NC700X'in frenlerini daha çok beğeniyordum. Duyduğuma göre zaten 2016'da yeni NC700X'ler gelecekmiş ve 750 artık getirmeyeceklermiş.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    NC700X'te Kombine fren vardı. Ancak NC750X'te yok. Onun yerine kombine ABS var. Yani kombine frende ön ya da arkayı kullandığınde belirli bir süre veya basınça sonrası öbürü de devreye giriyordu. Kombine ABS'de ise tekerlerden biri kilitlenir ve ABS devreye girerse öbüründe de giriyor gibi bir durum var. Ben NC700X'in frenlerini daha çok beğeniyordum. Duyduğuma göre zaten 2016'da yeni NC700X'ler gelecekmiş ve 750 artık getirmeyeceklermiş.
    Bilgi için teşekkürler

Motosikleti
    nc750xdct
    bilgi için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi için teşekkürler
    bu arada bahsettiğin kombine abs ile ilgili bir site döküman vs varmı? ben aradım bulamadım.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler