Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    iki motor arasında son hız farkı var. inazuma son hızda 150 yapıyor sym 140. bu hızlar zaten bu motorlara fazla. son hızda ne kadar kullanacaksınızki. bence asıl önemli olan 0-100 hızlanması. seri bir motor son hızı 10 km fazla olandan daha iyidir diye düşünüyorum. inazuma aha kuvvetli olabilir ama sym daha hafif kıvrak. tek silinir daha az yakar. bmw f 650 gs bile tek silindir. adamların bi bildiği var demekki..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan kp 150
    suzuki 150 yapıyor ama 130 dan sonra 2 ileri 1 geri yapıyor 150 ye çıkana kadar baya zaman geçiyor sym 5. viteste 135 yapıyor

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=P6-ze...eature=related
    bu da 150

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki motor arasında son hız farkı var. inazuma son hızda 150 yapıyor sym 140. bu hızlar zaten bu motorlara fazla. son hızda ne kadar kullanacaksınızki. bence asıl önemli olan 0-100 hızlanması. seri bir motor son hızı 10 km fazla olandan daha iyidir diye düşünüyorum. inazuma aha kuvvetli olabilir ama sym daha hafif kıvrak. tek silinir daha az yakar. bmw f 650 gs bile tek silindir. adamların bi bildiği var demekki..
    tek silindirde titreşim olacağini göz önünde bulundurmuyorsunuz...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    140 ta kaldığını kim neresinden çıkardı onu anlamadım yannız ben )))

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    160 165 diye biliyorum ben doğrumudur.

Motosikleti
    ben en son 147 de kaldım ancak ruzgarlıydı... engin' le son görüştüğümde 160 a yaklastığını soyledi...

Motosikleti
    TVS apache...
    titreşim varmı acaba.

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    arkadaşlar sym serilik olarak 0-100 hızlanması 7 sn 3. viteste 103 4.viteste 124 5.viteste 143 6. viteste en son 153 yaptım ama hava ve yol şartları daha gitmesine izin vermedi sahibindende birisi 167 yapmıs son kaydında gözüküyo benim tahminimde 165 cıvarı kesiciye girer diye düşünüyorum ve ben istanbulda yasayan biri olarak bi hızlanma örneği vereyim halıç köprüsüne cıkıyorum topkapı istikametine doğru giderken 3.vitesle köprüye giriyorum köprünün yarısına gelmeden 140 ı deviriyo ama trafik yüzünden daha gidemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

titreşim konusuda şu şekilde çok uzun yolda bı ufak rahatsız eder oda şu şekilde indiğinizde sadece ellerinizde karıncalanma olur ama 7500 devir cıvarı seyrederseniz titreşiim yok çünkü motor en iyi performansını o devirde veriyor.. ve içinizde motoru benim kadar zorlayan yoktur sanırım gecen hafta egsoz yaptırdım motora 600 tl ye mal oldu bloktan cıkıp susturucusuna kadar yapıldı orjınalıne el sürülmedi

EminFurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar öncelik merhaba sezon bitmesine yakın motor almaya karar verdim.Beğendiğim motorda belli yalnız şöyle bir durum var şimdi ben antalyada yaşıyorum burda Motorun sıfırını satan bayi herşeyi dahil 10,000 tl istedi sahibinde de motorun 2, ellerine bakıyorum daha motor 500 km 1000 km 1500 km satıyorlar. Satan 2 tana elemana sordum kusura bakma Senin motoru alamam fakat yanlış anlamazsan nie satıyorsun dedim alma sakın dur dedi biri güzel ama pişmanın falan gibisinden konuştu diğeri sadace uzak dur git 2000 daha ver yamaha suzuki falan bişey al dedi. Niçin bir insan 10250 gibi bi fiyata alıp 7750 7500 gibi 2500 3000 tl zararına satsın daha yeni motoru. Bir arkadaş daha sormuş benim sorumu ama Sezon bittiyor ondandır deyip geçilmiş.Şimdi burdan alan arkadaşlara soruyorum nesi varda adam daha 1000 km yapmadan satmaya kalkıyor motoru sonuçta az para vermicez paramızı çöpe atmıyalım boşa kusura bakmayım gerçekten merak ediyorum insan kendi malını övmesini sever varsa bi kusuru kronik hatası lütfen paylaşalım.
    c3nk bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS apache...
    ben sordum hocam. kimse yoğurdum ekşi demedi. seninde okuduğun ve yazdığın gibi mantıklı açıklayıcı bi cevap alamadım. sahibindeni takip ediyorum. nerdeyse ilan veripte motorunu satanı göremedim. çok mantıksız fiyat yazıyolar. sonra bakıyolar satılacağı yok gıdım gıdım fiyat iniyolar. vallah billah bu son yazıp bikaçgün sonra gene fiyat kırıyolar. defalarca yazdım gene yazıyorum ikinci el almak isteyen arkadaşlar 7000 liradan yukarı verdiğiniz her kuruş zarardır. nedenine gelince satarken bu fiyatın üztüne verdiğiniz rakam sizden çıkacak. düşünün bi adam 10000 verip almış 8650 istiyor satamıyor bir aylık motoru. üç aydır. demekki ederi bu değil. arzla talebin biyerde buluşması lazım. mesela benim fikrim 10000 vereceğime 4000 daha koyup f 650 gs almak. en azından motora binerim. 150 ve 250 genelde % 90 geçiş motoru olarak alınır kısa süre sonra satılır. kimse geçiş motorundan kısa süre kullanıp en az 1500 zarar etmek istemez. kiralasa daha uygun fiyata gelir. 8500 verdin aldın. 7000 e sattın alım satım sigorta. bir iki defada bakım yaptın. iki üç ay kullandın sana maliyeti 2000 civarı.

Motosikleti
    loading...
    arkadaşlar 2800 kmdir kullanıyorum fakat ben bir sorun ve kıranik bi hastalığına rastlamadım ve yurtdışındaki forumlardada kıronik sorunu yok diyor yakıt olarak 150 cc motor kadar yakıyor gideri desen oda iyi rahatlıkla 140 in üzerine cıkıyor. sonucta dediğiniz gibi 10 000 tl para bağlıyosun insan o parayı hurda yıgınına vermek istemez satanların yada satmaya çalışanların başına ne geldi bilinmez belki tecrubesız bi servise denk geldi soğudu motordan yada 250 ccden 500 cclik performans bekledi soğudu motordan önemli olan olumsuz yorum yapanların gercekciliği ikinci elde ne eder ne etmez onu ben şu anda diyemem ama motor karizması ile ilgi odağı oluyor yoldada tek silindirli 250 cc bu tarz motorlarla oynuyorsunuz..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2800 kmdir kullanıyorum fakat ben bir sorun ve kıranik bi hastalığına rastlamadım ve yurtdışındaki forumlardada kıronik sorunu yok diyor yakıt olarak 150 cc motor kadar yakıyor gideri desen oda iyi rahatlıkla 140 in üzerine cıkıyor. sonucta dediğiniz gibi 10 000 tl para bağlıyosun insan o parayı hurda yıgınına vermek istemez satanların yada satmaya çalışanların başına ne geldi bilinmez belki tecrubesız bi servise denk geldi soğudu motordan yada 250 ccden 500 cclik performans bekledi soğudu motordan önemli olan olumsuz yorum yapanların gercekciliği ikinci elde ne eder ne etmez onu ben şu anda diyemem ama motor karizması ile ilgi odağı oluyor yoldada tek silindirli 250 cc bu tarz motorlarla oynuyorsunuz..
    Yolda kaç tane 250 cc tek silindirli motor görüyorsunuzki naked olarak yada en çok ne karşınıza çıkıyor oynadıklarınızdan
    çelikatlı bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS apache...
    enginogurlu verdiğin bilgiler ve bizimle paylaştığın deneyimlerin için teşşekkür ederim. motor sahiplerinde bi gizemdir gidiyor. herkez senin kadar yazsa keşke. diğer marka model forumlarında civatasına kadar yorum yapılıyor. olmayan inazumanın bile kırk sayfaya yakın yorumu var. burada cımbızla bilgi ediniyoruz.

Motosikleti
    loading...
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda kaç tane 250 cc tek silindirli motor görüyorsunuzki naked olarak yada en çok ne karşınıza çıkıyor oynadıklarınızdan
    naked yok zaten mesela ktm duke 200 peşime gelemiyor cbr250r onunlada cok oynadım hatta cbr600f 2 kişi iken ışıklarda kalkışta 100 e kadar gelemediği cok oldu peşime birde herşey plotajda bitiyor motoruna hakim cıkmak gerekiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginogurlu verdiğin bilgiler ve bizimle paylaştığın deneyimlerin için teşşekkür ederim. motor sahiplerinde bi gizemdir gidiyor. herkez senin kadar yazsa keşke. diğer marka model forumlarında civatasına kadar yorum yapılıyor. olmayan inazumanın bile kırk sayfaya yakın yorumu var. burada cımbızla bilgi ediniyoruz.
    atilla eğer kötü bi motor olsa idi inan burda şu anda bi dunya yok şu başıma geldi yok bu başıma geldi diye yorumlar görürdük millet sorunsuz ve az yakan motoru bulmuş totosunun üstünde durmuyo devamlı geziyo :D ben elimden geldiğince bilgilendiriyorum ve sorulacak her soruyo elimden geldiğince adil şekilde cevap vermeye calısırım..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked yok zaten mesela ktm duke 200 peşime gelemiyor cbr250r onunlada cok oynadım hatta cbr600f 2 kişi iken ışıklarda kalkışta 100 e kadar gelemediği cok oldu peşime birde herşey plotajda bitiyor motoruna hakim cıkmak gerekiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

atilla eğer kötü bi motor olsa idi inan burda şu anda bi dunya yok şu başıma geldi yok bu başıma geldi diye yorumlar görürdük millet sorunsuz ve az yakan motoru bulmuş totosunun üstünde durmuyo devamlı geziyo :D ben elimden geldiğince bilgilendiriyorum ve sorulacak her soruyo elimden geldiğince adil şekilde cevap vermeye calısırım..
    Şimdi Ktm ye hız olarak sözüm yok KTM kendi haline ni cumhuriyet..yalnız diger motorlarda sen motorlarla değil üstündeki kişilerle oynamişsin gibime geldi..yada onlar seninle.. belki kalkış olarak 1-2 boy cbr 250 nin önüne geçtinsede 5-6. viteslerde cbr alacaktır.. 600F te bırakayım gitsin demiştir heralde Ktm yi ayrı tutuyorum onun amacı başka..cc olarakta düşük..Aslında bende inazuma gelmezse aklımdaki motor uzun süre kullandıktan sonra ekmeğini yeriz..

Motosikleti
    loading...
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Ktm ye hız olarak sözüm yok KTM kendi haline ni cumhuriyet..yalnız diger motorlarda sen motorlarla değil üstündeki kişilerle oynamişsin gibime geldi..yada onlar seninle.. belki kalkış olarak 1-2 boy cbr 250 nin önüne geçtinsede 5-6. viteslerde cbr alacaktır.. 600F te bırakayım gitsin demiştir heralde Ktm yi ayrı tutuyorum onun amacı başka..cc olarakta düşük..Aslında bende inazuma gelmezse aklımdaki motor uzun süre kullandıktan sonra ekmeğini yeriz..
    ktm som hız olarak düşük zaten 0-100 olarak düşünürsen sym 0-100 e 7 sn de cıkıyor cbr 250 içinde 0-100 konuşuyorum onun hariçinde bana göre parasının hakkını hertürlü veriyor

Motosikleti
    dostum bi sıkıntımız yokki durup durup yazalım orasından ses geldi burasından bilmem ne çıktı diye )) koyuyoruz benzini arada yağını değiştirip geziyoruz )) ne varsa kafanızda sorun cvp verilmeyen bir soru yok engin yada ben mumkun olduğunca yanıtlıyoruz cevapları... kendi adıma konusuyorum ben gayet memnunum motorumdan, ya surasıda soyle olsaydı dediğim bir yanıda olmadı bu gune kadar... 2 arkadasım kullandı motoru biri çık memnun diğeri beğenmedi... beğenmeyen arkadaşın yorumu; abi çok guzel makine ama 600 rr dan sonra kesmiyo... 600 dan inen adama yetmez tabiiiki onu göz önune alıp karar verin... otobanda 200 basarım diyen adama gelmez... ki tahminimce satan arkadaşlarında nedeni budur muhtemelen...
    enginogurlu bunu beğendi.

Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bi sıkıntımız yokki durup durup yazalım orasından ses geldi burasından bilmem ne çıktı diye )) koyuyoruz benzini arada yağını değiştirip geziyoruz )) ne varsa kafanızda sorun cvp verilmeyen bir soru yok engin yada ben mumkun olduğunca yanıtlıyoruz cevapları... kendi adıma konusuyorum ben gayet memnunum motorumdan, ya surasıda soyle olsaydı dediğim bir yanıda olmadı bu gune kadar... 2 arkadasım kullandı motoru biri çık memnun diğeri beğenmedi... beğenmeyen arkadaşın yorumu; abi çok guzel makine ama 600 rr dan sonra kesmiyo... 600 dan inen adama yetmez tabiiiki onu göz önune alıp karar verin... otobanda 200 basarım diyen adama gelmez... ki tahminimce satan arkadaşlarında nedeni budur muhtemelen...
    Saol Hocam verdiğiniz bilgiler için dediğim gibi insan merak ediyor niye 0 motoru alır almaz satar insanı diye biraz kıllanıyor tabiri caizse olabilir herkeszin motordan beklendileri farklı olabilir. Zaten böyle şeylerde kendi aklına yatarsa alıcaksın sana göre süper olan bişey bana vasat olabilir zevk meselesi yani

Arkadaşlar bide alcağım motor daha 500 km ne kadar zaman rodaj sürüyor ne zaman bakımı yapılıyor bilgi verebilir misiniz?

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    600f size yol vermiştir buyuk ihtimal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler