Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
97. sayfa BirinciBirinci ... 47879596979899 ... SonuncuSonuncu

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar wolf 250 tadavulden kalkmis bulunuyor sym wolf un yerine 2 ayri motor tanitmis ulkemize gelirmi bilmem ama endura olani çok guzel 2020 de piyasaya cikacakmis sym nin bir sorunuda motorlari duzenli uretmiyor gts evo gitti joymax geldi joymax gitti cruisym geldi boyle oldukca sym yer edinemez insanlar tam motoru tanaya calisiyor bir bakiyorlar motorun uretimi durmus wolf tam bu zamanlarda iş yapacakken malesef tedavulden kalkti yerine gelen motorda 25 biinin altinda gelmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı yalnız kurt5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar wolf 250 tadavulden kalkmis bulunuyor sym wolf un yerine 2 ayri motor tanitmis ulkemize gelirmi bilmem ama endura olani çok guzel 2020 de piyasaya cikacakmis sym nin bir sorunuda motorlari duzenli uretmiyor gts evo gitti joymax geldi joymax gitti cruisym geldi boyle oldukca sym yer edinemez insanlar tam motoru tanaya calisiyor bir bakiyorlar motorun uretimi durmus wolf tam bu zamanlarda iş yapacakken malesef tedavulden kalkti yerine gelen motorda 25 biinin altinda gelmez
    Kardeşim tedavulden kalkma gibi bir durum yok,Euro4 normlarindan dolayi buraya gelmiyor.

Uzakdogu ve guney amerikada wolf125-250 cr300-next300(dafra)modelleri hala mevcut
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yalnız kurt5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf.lerin zaten en sonuncusu 2015'de Türkiye'ye gelmiş. Adamlar o kadar fazla getirmişler ya da o kadar az satmayı becerebilmişler ki hala stokları tüketemediler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bizim egzozların durumu malum, mutlaka kararıyor. Bugün yeni bir metal cilası aldım ve bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla haşur huşur giriştim. Polisil diye bir metal parlatıcı, Koçtaş'ta satılıyor. Resimleri aşağıya ekliyorum. Egzoz kararması sizin de göz zevkinizi bozuyorsa, motoru tekmelemek istiyorsanız az bir uğraşla egzoz cillop gibi oluyor.

Angrypower ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim egzozların durumu malum, mutlaka kararıyor. Bugün yeni bir metal cilası aldım ve bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla haşur huşur giriştim. Polisil diye bir metal parlatıcı, Koçtaş'ta satılıyor. Resimleri aşağıya ekliyorum. Egzoz kararması sizin de göz zevkinizi bozuyorsa, motoru tekmelemek istiyorsanız az bir uğraşla egzoz cillop gibi oluyor.

https://i.hizliresim.com/36p1zO.jpg

https://i.hizliresim.com/DYy8D1.jpg
    Eskiden tuğlali sobalarin ayaklari ve kapaklari galvaniz kaplamali olurdu,verirdik komuru kurekle alev topu olurdu da yine kararmazdi.

Ben bunu niye anlattim?

Demem o ki,

Galvaniz kaplama yapan bir ustaya götursen de,egzozda rahatlasa sende..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden tuğlali sobalarin ayaklari ve kapaklari galvaniz kaplamali olurdu,verirdik komuru kurekle alev topu olurdu da yine kararmazdi.

Ben bunu niye anlattim?

Demem o ki,

Galvaniz kaplama yapan bir ustaya götursen de,egzozda rahatlasa sende..
    Hakim olmadığım bir konu ama kalıcı çözüm olabiliyorsa ki anlattığından onu anladım, götürür yaptırırım.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Hakim olmadığım bir konu ama kalıcı çözüm olabiliyorsa ki anlattığından onu anladım, götürür yaptırırım.
    Kesinlikle öyle,litrelik makina harici,bu segment bir motorun egzoz sicakligi emin ol bir sobanin sicakligindan daha düşuktur,sonuçta egzoz dış ortamda,hareket ederken ruzgar durumu var vs.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kesinlikle öyle,litrelik makina harici,bu segment bir motorun egzoz sicakligi emin ol bir sobanin sicakligindan daha düşuktur,sonuçta egzoz dış ortamda,hareket ederken ruzgar durumu var vs.
    Galvaniz konusunu araştırıyordum da agalar daldırma yöntemiyle uygulama yapıyorlar metale. Egzozun içinde bin tane parça vardır nasıl olacak,yapacaklar acaba?

Motosikleti
    ......
    Galvaniz konusunu araştırıyordum da agalar daldırma yöntemiyle uygulama yapıyorlar metale. Egzozun içinde bin tane parça vardır nasıl olacak,yapacaklar acaba?
    Tam onu yazacaktim,

Sicak galvaniz kaplama biraz zor.ama imkansiz degil,ustalik isi egzoz bogazlarini kapatip yapilabilir ama 600-650C egzoz icindeki katalizor orgusune zarar verir mi orasi tartisilir.

Senin ilacin

Soğuk galvaniz veya elektro galvaniz kaplama yontemi.

İstanbul bu işin vatani,egzoz veya gida makinalarina calisan yan sanayiler bol orada,bir görüs derim..adamin eline yapişmaz diger malzemelerle beraber ayni potada kaplar gecer.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tam onu yazacaktim,

Sicak galvaniz kaplama biraz zor.ama imkansiz degil,ustalik isi egzoz bogazlarini kapatip yapilabilir ama 600-650C egzoz icindeki katalizor orgusune zarar verir mi orasi tartisilir.

Senin ilacin

Soğuk galvaniz veya elektro galvaniz kaplama yontemi.

İstanbul bu işin vatani,egzoz veya gida makinalarina calisan yan sanayiler bol orada,bir görüs derim..adamin eline yapişmaz diger malzemelerle beraber ayni potada kaplar gecer.
    Uygun fiyatlı olursa ve işe yararsa Sym beni fabrikaya bile çağırabilir plaket için beraber gideriz, dönüşte de Hindistan'da Tvs fabrikasında incelemelerde bulunuruz
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Uygun fiyatlı olursa ve işe yararsa Sym beni fabrikaya bile çağırabilir plaket için beraber gideriz, dönüşte de Hindistan'da Tvs fabrikasında incelemelerde bulunuruz
    Tvs fabrikasina gidersek boş donmem,rtr200 olani yükler getiririm..

Dikkat ediyorumda,sendeki motor sevgisi bir başka yaw,elindeki ile mutlu olmak diye buna denilir,

Motor tutkusu bir baska,garajimda vstrom 650 olsun,yaninda da F30 kasa bmw olsun,motoru birakip arabaya binersem namerd olayim..hic gozum yok..zaten binecegim kadar binmişim..aileden dolayi el mecbur haftanin 2 gunu arabaya biniyorum.

Stres mi var?bin motoruna rahatla,yorgunmusun?atla motora dinlen..meditasyon falan hikaye..gecen gun belgeselde psikolog yorum yapiyordu,motosiklet kullanin diye..
    tommygun, karaca3 ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tvs fabrikasina gidersek boş donmem,rtr200 olani yükler getiririm..

Dikkat ediyorumda,sendeki motor sevgisi bir başka yaw,elindeki ile mutlu olmak diye buna denilir,

Motor tutkusu bir baska,garajimda vstrom 650 olsun,yaninda da F30 kasa bmw olsun,motoru birakip arabaya binersem namerd olayim..hic gozum yok..zaten binecegim kadar binmişim..aileden dolayi el mecbur haftanin 2 gunu arabaya biniyorum.

Stres mi var?bin motoruna rahatla,yorgunmusun?atla motora dinlen..meditasyon falan hikaye..gecen gun belgeselde psikolog yorum yapiyordu,motosiklet kullanin diye..
    Ben motora binmeyi çok seviyorum, borç harç kel kör bir motor aldık, imkanlar neticesinde iyi bakmaya çalışıyorum ki uzun km.ler sıkıntısız bineyim ya da satıp daha kuvvetlisini birgün alabilirsem,benim motoru satın alan arkadaş arkamdan sövmesin diye. Rtr 200'ün sarısını fuarda görmüştüm çok tatlı motor. F30 kasayı boşver de E30 kasa olacak bir de üstü açılacak, miss
    Angrypower, levend84, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    motorun yeri başka arkadaş.
    hava sogukta olsa binerim ve zevkte alırım.
    levend84 ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Pazar günü yağmur yağıyormuş. Yarın çalışıyorum. Gene bir viraj göremedi şu makinem

Hergün “if today was your last day” nidasında yaşıyorum hayatı. Yapabildiğim herşeyi yapmalıymışım gibi geliyor bu aralar. Nickelback amcalar da benim kafamda yaşıyorlar durumu. Lakin pazar günü yağmur yağıyor. Bilemedim ne yapacağım. Tekrar başarım gaza da yağmurluklar ile sürmek hoşuma gitmiyor

Yarında zincir yağlayayım. İşe motorla gideceğim zaten Gidem de fahiş fiyata zincir yağı alayım.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü yağmur yağıyormuş. Yarın çalışıyorum. Gene bir viraj göremedi şu makinem

Hergün “if today was your last day” nidasında yaşıyorum hayatı. Yapabildiğim herşeyi yapmalıymışım gibi geliyor bu aralar. Nickelback amcalar da benim kafamda yaşıyorlar durumu. Lakin pazar günü yağmur yağıyor. Bilemedim ne yapacağım. Tekrar başarım gaza da yağmurluklar ile sürmek hoşuma gitmiyor

Yarında zincir yağlayayım. İşe motorla gideceğim zaten Gidem de fahiş fiyata zincir yağı alayım.
    Wurth hayalet sprey yaği epey methediyorlar..

Amma ben 90 veya 140 numara dişli yaği kullanan eski kafalardanim..
    kdiner bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Wurth hayalet sprey yaği epey methediyorlar..

Amma ben 90 veya 140 numara dişli yaği kullanan eski kafalardanim..
    140 numara yağ ve gres yağı ile karıştırıyorum ve zinciri temizledikten sonra sür yoluna bak, biraz fazla sürersen atma yapıyor ama onunda temizliğini yapıyorum bitti gitti ne para vereceğim ürünlere.
    levend84 ve viper17 bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MT-07
    Maalesef kendime ait temiz bir yerim yok. Mecburiyetten en hızlı ve etkili çözüme odaklanmaya özen gösteriyorum. İşin aslı haftasonu olmaz ise motora bile binemiyorum. Motordaki yaptığım km'nin %90'ı işe gidip gelirken yaptığımdır. Aslında zevk ve hobi amaçlı kullanamıyorum. Servis'e geçtiğimden beridir motoru çalıştığım gün sayısı azaldı. 3000km'ye yeni gelecek motor ki neredeyse 3 ay oldu. Ben neredeyse haftada 1000km deviren adamdım

Wolf ön jant arıyorum..Elinde olanlar ulaşırsa sevinirim..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu foruma her girişimde sağdaki başlıklarda gözlerim Wolf ile ilgili yazılmış birşeyler arıyor. Lakin yine yok yine yok Rakı sofrasında eski sevgilisinden telefon, mesaj vs bekleyenler gibiyim 25000 km içindeyiz, uçuyoruz kaçıyoruz. Motorda bir sıkıntı yok çok şükür.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Şu foruma her girişimde sağdaki başlıklarda gözlerim Wolf ile ilgili yazılmış birşeyler arıyor. Lakin yine yok yine yok Rakı sofrasında eski sevgilisinden telefon, mesaj vs bekleyenler gibiyim 25000 km içindeyiz, uçuyoruz kaçıyoruz. Motorda bir sıkıntı yok çok şükür.
    Benim tvs180 sayfasida,ölü topraği..bende memnunum kemik gibi motor..amma velakin..gıymatı bilinmedi..

Tvs apache,japonla ile çinli arasinda kalan 150-180cc bandinda alinacak tek ve rakipsiz motordur..

Japondan bir tık düşük
    Çinliden üç tık yüksek
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
97. sayfa BirinciBirinci ... 47879596979899 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler