Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bugün itibarıyla gv 250 sahibi oldum arkadaşlar.izmit onaran motordan tuna onaran a ilgi alakasından dolayı teşekkürler forumu takip ediyorsa.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle. İstanbul'a gelirsen bekleriz =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar..

Uc gundur arazideyim kampta. Yarin ogleden sonra donus yapacagim musait olunca resimleri yukleyecegim
    Selam,

Ah ahh bizim şirket 1 mayıs tatil ama 2 mayıs çalıştırdı itler =) bu nedenle çıkamadım bende planlar yapmıştım ne güzel.. Fotoğrafları bekliyoruz dostum, biz gidemedik bari fotoğraflarla iç geçirelim =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    Allah razı olsun sorgut kardeş

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Ya motoru detaylı bir yıkadıktan sonra arka suspansiyon sağ tarafından (ya da ben suspansiyon diyorum belki alakasız bir şey de olabilir henüz lokalize edemedim) motorun üzerinde ciddi yük verince veya bozuk satıhta nadiren çok az bir vik vik sesi geliyor şiddeti az motoru her gün kullanmayan duymaz,bu arka sağ suspansiyonu söksem yağlasam değer mi o işe?

Takırtı falan yok sadece bunu yapıyor.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya motoru detaylı bir yıkadıktan sonra arka suspansiyon sağ tarafından (ya da ben suspansiyon diyorum belki alakasız bir şey de olabilir henüz lokalize edemedim) motorun üzerinde ciddi yük verince veya bozuk satıhta nadiren çok az bir vik vik sesi geliyor şiddeti az motoru her gün kullanmayan duymaz,bu arka sağ suspansiyonu söksem yağlasam değer mi o işe?

O bir türlü çözemediğim garip sese alıştım ben, eskiden 2012 model vardı ses vardı, şimdi 2006 model var bunda da ses çıkıyor. Belki durumu çözen olmuştur ama ben bir kaç kişinin motorunda da duydum. Bir süre sonra arka amortisörlerden ses geliyor..

Motosikleti
    Alıntı sorgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bir türlü çözemediğim garip sese alıştım ben, eskiden 2012 model vardı ses vardı, şimdi 2006 model var bunda da ses çıkıyor. Belki durumu çözen olmuştur ama ben bir kaç kişinin motorunda da duydum. Bir süre sonra arka amortisörlerden ses geliyor..

İşin garibi amortisör olduğuna da emin değilim, yani duymak için gerçekten odaklanmak ve varlığına inanmak gerekiyor :D

Bir şey yağlanmak istiyor ama o parçayı bulamadım gitti.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Kamptan donus yaptim evdeyim baya foto var aksama atarim

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

sağ tarafta fren sisteminden geliyor olabilir o ses, tek hareketli kısım fren çünkü o kısımda

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ tarafta fren sisteminden geliyor olabilir o ses, tek hareketli kısım fren çünkü o kısımda

Ama dostum sadece motorun suspansiyonuna yük bindirince geliyor üstünde zıplamak derin çukura sokmak gibi

gerçi düşününce arka lastik ön lastik değiştikten sonra çıktı ortaya ve amortisör sökülmüyor o işlemde ama fren merkezi sökülüyor zaten yanlış ayar yapmıştı üzüyordu ilk aldığımda.ben ayar pedalını bir kontrol edeyim freni söküp takacaktım zaten sökünce onu da denerim.

ama sanki o değil? dediğim gibi duymak için varlığına gönülden inanmak gerekiyor şeytan diyor kurcalama

edit: aslında düşündüm de çıkan ses öten bir frenin çıkardığı ses tınısıyla aynı şiddeti onun 1/10 u kadar olmasa dahi.

iyi akıl ettin. bakayım bi ona zaten zımpara vakti gelmişti arka rotorun.

Motosikleti
    Ama dostum sadece motorun suspansiyonuna yük bindirince geliyor üstünde zıplamak derin çukura sokmak gibi

gerçi düşününce arka lastik ön lastik değiştikten sonra çıktı ortaya ve amortisör sökülmüyor o işlemde ama fren merkezi sökülüyor zaten yanlış ayar yapmıştı üzüyordu ilk aldığımda.ben ayar pedalını bir kontrol edeyim freni söküp takacaktım zaten sökünce onu da denerim.

ama sanki o değil? dediğim gibi duymak için varlığına gönülden inanmak gerekiyor şeytan diyor kurcalama

edit: aslında düşündüm de çıkan ses öten bir frenin çıkardığı ses tınısıyla aynı şiddeti onun 1/10 u kadar olmasa dahi.

iyi akıl ettin. bakayım bi ona zaten zımpara vakti gelmişti arka rotorun.
    bana sorarsan orasıdır mesela arkama ağır birisini aldığım zaman fren yaparken motorun yaylanması frenide etkiliyor. arka amortisör ve fren aslında bağlantılı gibi.. elinden geliyorsa bir söküp takmak bile düzeltebilir bu durumu

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    mac555 bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Beyler bu motorun son hizi nedir?
    Titresim var mi?
    Artci ve surucu konforu nasildir?
    Sifirlari nasildir,ariza verir mi?

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu motorun son hizi nedir?
    Titresim var mi?
    Artci ve surucu konforu nasildir?
    Sifirlari nasildir,ariza verir mi?
    1.ibrede 145
    2.8 bin devirden sonra titreşim başlar ayrıca 4-5 bin devirde vuruntu şeklinde titreşim var. diğer devirlerde sıfır..
    3.artçı titreşim hissediyor uzun yolda, ben rahat edemedim ama normal insanlar rahat eder herhalde..
    sürücüye gelirse uzun yolda (200km+) kalçaların uyuşabilir mola vermek zorunda kalırsın, selenin şeklinden dolayı böyle bir sorun var..

1.ibrede 145
    2.8 bin devirden sonra titreşim başlar ayrıca 4-5 bin devirde vuruntu şeklinde titreşim var. diğer devirlerde sıfır..
    3.artçı titreşim hissediyor uzun yolda, ben rahat edemedim ama normal insanlar rahat eder herhalde..
    sürücüye gelirse uzun yolda (200km+) kalçaların uyuşabilir mola vermek zorunda kalırsın, selenin şeklinden dolayı böyle bir sorun var..
    120 ile rahat ve stabil gidebilir miyim? Titreşim mevzusu ve özellikle artçı konforu önemli benim içinde o yüzden soruyorum. Ayrıca markanın geleceği ne olacak bir bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Birde hangi yıldan sonraki kasalar enjeksiyonlu?

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 ile rahat ve stabil gidebilir miyim? Titreşim mevzusu ve özellikle artçı konforu önemli benim içinde o yüzden soruyorum. Ayrıca markanın geleceği ne olacak bir bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Birde hangi yıldan sonraki kasalar enjeksiyonlu?
    en akıcı gittiği hız 110 ama 120 ilede çok gitmişliğim var.. titreşim tam olarak 120 de başlıyor
    parçaları ve motorun kendisi türkiyeye gelmeye devam edecektir. ama servis işi ne olur bilmiyorum

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu cumartesi İstanbul Motor'a (Kızıltoprak) gittim arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Hyosung Ana Bayii burası oldu. İlk etapta 3 model gelmiş söylediklerine göre. Bunlar GV250, GT250R ve GD250N. GV250'yi yakından inceledim ve şahsi kanaatime göre kırmızısı çok güzel duruyor. Ama mavi ve siyahta da aynı depo renkleri kullanıldığı için tam bir görüntü kirliliği diyebilirim. Hadi siyah yine bir nebze de, mavide olmamış. Onun dışında hiçbir değişiklik yok 2014'lerle aralarında.

Yedek parça stoğunu sordum. Üniteks şu anda Kuralkan'ın elindeki bütün stoğu satın alıyormuş. Haziran ayı itibariyle de hazırda yedek parça stoğu bulunduracakmış ki bizler için en iyi haber bu denebilir. En ufak parça için bile hyosungsource'tan almaya gerek kalmayacak, veya internetten beklememiz gerekmeyecek.

Teknik servis sorumlusu ile görüştüm. Diğer bayilerdekilerden daha bilgili bir adama benziyor. İlk intiba tabii bu. Kendisini tanımıyorum. 2009 yılında Beykoz Hyosung bayiinde çalıştığını ve daha önceki ilk Hyosung'ların satışını yapan kişi olduğunu iddia etti, ismi Çetin'miş. "Çetin Usta dersen herkes tanır." dedi. Ben tanımıyordum şahsen. Bilen tanıyan varsa, bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.

İlk izlenimlerime göre Hyosung için çok hevesli olduklarını gözlemledim. Kymco elimizden gittiği için üzüldük ama Hyosung iyi oldu dediler. GD250N'in görüntüsü de aklımı acayip çeldi. İlk kez yakından gördüm, kesinlikle çok şık bir motor. GV650 ve ST7 gibi motorları fiyat yüksek olacağından getirmiyorlar ama sipariş üzerine getirtilebilirmiş.

Bu arada teknik servis için izin-onay gibi işlemler bu hafta tamamlanacakmış, servise gidecekseniz haftaya randevu veriyorlar ki motor garanti kapsamından çıkmasın. Bu bilinçlilik hoşuma gitti.

Anadolu Yakası'ndaki iyi bayilerden biri olacaklarını umut ediyorum, internette araştırdım pek bir şey çıkmadı ama çıkanlarda da pek şikayet görmedim. Hepimize hayırlı olsun.

Markanın geleceği için de şüphelenmeyin. Seneye Hyosung'un 1000 cc'lik motor blokları üzerine yoğun çalışmalar olacağını duydum, aramızda kalsın yani gelişime devam ediyorlar
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    gv 1200 olsa ne güzel olur ama

Motosikleti
    gv 1200 olsa ne güzel olur ama
    Sana Kawasaki VN 2000 verelim hacı, 1200 kesmez şimdi : ) Şaka bir yana Hyosung cidden 1000 cc olayını yıllar önce başlatmıştı. Sonuçlarını merakla bekliyorum. Umarım ülkemizde de görebiliriz. Hoş 37000 TL'ye satılan ST7 varken herhalde GV1000 filan çıksa 100.000 TL'ye satılır burada. Sonra herkes az daha koy Indian al der : )

Motosikleti
    vn2000 zaten efsane bir motor; çalıştığında gökyüzüne bakıyorsun helikopter mi geçiyor yoksa gök mü gürlüyor diye ama gv serisi yüksek devir çevirdiği için daha agresif olur kısacası 1000 cc olursa çok deli gider

Motosikleti
    vn2000 zaten efsane bir motor; çalıştığında gökyüzüne bakıyorsun helikopter mi geçiyor yoksa gök mü gürlüyor diye ama gv serisi yüksek devir çevirdiği için daha agresif olur kısacası 1000 cc olursa çok deli gider
    Bence o motor bloğunu GT'ler için kullanırlar, biz de ağzımızdan sular akarak bakarız : (

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cumartesi İstanbul Motor'a (Kızıltoprak) gittim arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Hyosung Ana Bayii burası oldu. İlk etapta 3 model gelmiş söylediklerine göre. Bunlar GV250, GT250R ve GD250N. GV250'yi yakından inceledim ve şahsi kanaatime göre kırmızısı çok güzel duruyor. Ama mavi ve siyahta da aynı depo renkleri kullanıldığı için tam bir görüntü kirliliği diyebilirim. Hadi siyah yine bir nebze de, mavide olmamış. Onun dışında hiçbir değişiklik yok 2014'lerle aralarında.

Yedek parça stoğunu sordum. Üniteks şu anda Kuralkan'ın elindeki bütün stoğu satın alıyormuş. Haziran ayı itibariyle de hazırda yedek parça stoğu bulunduracakmış ki bizler için en iyi haber bu denebilir. En ufak parça için bile hyosungsource'tan almaya gerek kalmayacak, veya internetten beklememiz gerekmeyecek.

Teknik servis sorumlusu ile görüştüm. Diğer bayilerdekilerden daha bilgili bir adama benziyor. İlk intiba tabii bu. Kendisini tanımıyorum. 2009 yılında Beykoz Hyosung bayiinde çalıştığını ve daha önceki ilk Hyosung'ların satışını yapan kişi olduğunu iddia etti, ismi Çetin'miş. "Çetin Usta dersen herkes tanır." dedi. Ben tanımıyordum şahsen. Bilen tanıyan varsa, bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.

İlk izlenimlerime göre Hyosung için çok hevesli olduklarını gözlemledim. Kymco elimizden gittiği için üzüldük ama Hyosung iyi oldu dediler. GD250N'in görüntüsü de aklımı acayip çeldi. İlk kez yakından gördüm, kesinlikle çok şık bir motor. GV650 ve ST7 gibi motorları fiyat yüksek olacağından getirmiyorlar ama sipariş üzerine getirtilebilirmiş.

Bu arada teknik servis için izin-onay gibi işlemler bu hafta tamamlanacakmış, servise gidecekseniz haftaya randevu veriyorlar ki motor garanti kapsamından çıkmasın. Bu bilinçlilik hoşuma gitti.

Anadolu Yakası'ndaki iyi bayilerden biri olacaklarını umut ediyorum, internette araştırdım pek bir şey çıkmadı ama çıkanlarda da pek şikayet görmedim. Hepimize hayırlı olsun.

Markanın geleceği için de şüphelenmeyin. Seneye Hyosung'un 1000 cc'lik motor blokları üzerine yoğun çalışmalar olacağını duydum, aramızda kalsın yani gelişime devam ediyorlar
    Eski Hyosungcuların hepsi Çetin Usta'yı bilir.
    1000cc konusu eskiden olsa güzel olurdu diye söylenmişti ama çalışma yapıldığına dair birşey duymadım.
    ver gazı... ver çoşkuyu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler