Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    hazzılhar kardeş ne güzel yazmışsın kesip saklanacak bir yazı olmuş.ki ben sakladım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Arkadaslar kozmetik kusurlara takılmayın fazla,bu isten anlayan Gvyi tanıyan(gercekten tanıyan)bir ustaya götürün motoru,saga sola çekme var mı,yag yakıyor mu,debriyaj kaçırıyor mu,gidonda eğrilik saside amortisorde ya da mesnetlerde yamulma var mı diye baksın,voltmetreyle statoru kontrol etsin,motorun çalışırken ürettiği voltaji ölçsün(konjektorde arıza varsa ya da biryerlerde kisadevre varsa hemen anlarsınız)bazen aku gebermis ve kisadevre yapıyor oldugundan konjektoru bozan sey ağırlıkla bu oluyor aklinizda olsun.
    En önemli konu aslında motorun calışma sesi,bunu tanıyan ve kulağı aşina olan biri aksaklığı hemen ayırt eder rahat olun hatta eksozlari bezle tikayip biraz dinlesin kusurları ortaya çıkar..
    Kozmetik olarak illa bir yerlere bakacaksanız on ve arka teker rulmanlarini kontrol edin,arka dişliye ve zincire bakın,eksozlarda yanık izi var mı diye bakın bir sure tek silindir çalıştıysa anlarsınız.
    Bunun dısında tavsiyem motoru aldığınızda eger bildiginiz bir makine degilse lastiklerini,bujileri ve yağını filtresi ile birlikte değiştirirseniz sık sık servise girmezsiniz.
    Enjeksiyonlu alacaksanız 2012 ve sonrasını tercih edin,delphi beyni o seride kullanmaya başladılar ve gayet sorunsuz çalışır.
    Karburatorlu ve temiz bir motur bulursanız hic kaçırmayın,fiyatı da hesaplı olur ve üzmez..

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    enjeksiyonlu modeller hangi yıldan sonra başlıyor.

karburatorlu motorlar hangi yıldan sonra başlıyor.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bu arada ek bilgi olsun buji pipolari zorlanmadan degil tamamen hatalı hammadde seciminden kaynaklanıyor,tazyikli suyla yıkanmanın bir zararı olmaz(tabancayı selenin altına doğru tutmazsanız) ve motorda ellerinizi bırakırsanız zaten düz gitmiyor,hatta belirli hız aralığında saga,diger hız aralığında sola doğru gidiyor sanırım denge hatası,Rıdvanin teorisine gore de lastikle alakalı ve balans ayarı yapınca düzeliyor.
    Ayrica oksijen sensörleri bozulduğunda sürüşe etkisi olur,giderek de artan bir kesiklik ve gaz yememe durumu ortaya çıkar ki bunu da bizzat yasadım,yaşayanları da gordum cok da ucuz bir parca da degil hani..
    Sanırım 2009dan sonra enjeksiyonlu olmus,sentec daewo ve son olarak delphi beyin kullanmışlar
    dadaş-bb bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ek bilgi olsun buji pipolari zorlanmadan degil tamamen hatalı hammadde seciminden kaynaklanıyor,tazyikli suyla yıkanmanın bir zararı olmaz(tabancayı selenin altına doğru tutmazsanız) ve motorda ellerinizi bırakırsanız zaten düz gitmiyor,hatta belirli hız aralığında saga,diger hız aralığında sola doğru gidiyor sanırım denge hatası,Rıdvanin teorisine gore de lastikle alakalı ve balans ayarı yapınca düzeliyor.
    Ayrica oksijen sensörleri bozulduğunda sürüşe etkisi olur,giderek de artan bir kesiklik ve gaz yememe durumu ortaya çıkar ki bunu da bizzat yasadım,yaşayanları da gordum cok da ucuz bir parca da degil hani..
    Sanırım 2009dan sonra enjeksiyonlu olmus,sentec daewo ve son olarak delphi beyin kullanmışlar
    Peki tercih olarak hangisini tercih etmek lazım.

Yani masraf çıkardığı zaman enjeksiyon mu yoksa karburatorlu olsun tercihim.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Masraf olarak enjeksiyon sisteminden arıza çıkaranı daha duymadık,bazı ustalar sensorlerden anlamadığı icin konuyu direkt olarak enjeksiyon sistemindeki aslında var olmayan arızaya bağlarlar genelde ve asılsız çıkar,keza beyni de cok uğraşmazsanız yakamazsiniz yani zaten en pahalı parçalar bunlar ama doğru ellerdeyse arıza yapması pek soz konusu degil.
    Bence ikisi de alınabilir,ancak temiz olması durumunda.sizden onceki sahibi apacinin tekiyse ve yağına dikkat etmediyse kacariniz yok gibi,ancak dikkatli inceleyip alırsanız sorun olmaz sonucta ultrasona sokmaya gerek yok iyi bir ustanız varsa hersey gayet açik şekilde anlaşılır

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Masraf olarak enjeksiyon sisteminden arıza çıkaranı daha duymadık,bazı ustalar sensorlerden anlamadığı icin konuyu direkt olarak enjeksiyon sistemindeki aslında var olmayan arızaya bağlarlar genelde ve asılsız çıkar,keza beyni de cok uğraşmazsanız yakamazsiniz yani zaten en pahalı parçalar bunlar ama doğru ellerdeyse arıza yapması pek soz konusu degil.
    Bence ikisi de alınabilir,ancak temiz olması durumunda.sizden onceki sahibi apacinin tekiyse ve yağına dikkat etmediyse kacariniz yok gibi,ancak dikkatli inceleyip alırsanız sorun olmaz sonucta ultrasona sokmaya gerek yok iyi bir ustanız varsa hersey gayet açik şekilde anlaşılır
    Anladım teşekkürler. Zaten yıllardır babadan gelme çapır kullanan abimizde enjeksiyonlu tavsiye etti ve sıvı/yağ soğutmalı olsun ve en son hyosung gv 250 yolda bırakmaz her il de de servis var dedi.

Bende bir ay içinde alacağım ama motorsuzluk tak etti almak istiyorum bir an önce

İnşallah mayıs haziran gibi 1500 km lik trakyadan doğuanadolu ya(tekirdağ-erzurum) memlekete gitmeyi düşünüyorum.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Enjeksiyon değil ama beyni değişen ve yeniden programlanan 2 kişiyi okumuştum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2005-2008 karbratörlü
    2008-2015 enjeksiyonlu

2008 yılındaki modellerin bazıları karbratörlü bazıları enjeksiyonlu diye biliyorum.

bu arada ben youtubede 2001 gv 250 gibi bir video gördüm. korede veya başka ülkelerde daha eski modelleri varmıdır bu motorun..

birde egzosla ilgili sorum var. egzoslardaki derin çizikleri nasıl giderebiliriz, izmirdeki avcromda falan yaptırılıyormu böyle işler?
    dadaş-bb bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar aklıma geldi de sorayım dedim, mart ayı ortalarına kadar piyasayı takip edip o şekilde alayım diyordum fakat yavaş yavaş sezon açılırsa fiyatlar yükselir mi ne diyorsunuz bu hafta içi alayım mı acaba ?

site de 41 tane ilan var Türkiye geneli ve bana yakın olan (ben Tekirdağ'dayım) veya gidip alabileceğim yerlerde bir kaç ilan buldum

http://www.sahibinden.com/motosiklet-hyosung-gv-250

Edirne de : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00586770/detay

Nasıl yapsam ki acaba çelişkideyim :S

Bir de karşılaştırma yapmıyorum ama lifan modeli var mesela bu makine de bilinçli kullanıcı tarafından kullanılmış gibi duruyor zaten baya baya açıklama detay yazmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02557707/detay

"AKINCILAR..."

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aklıma geldi de sorayım dedim, mart ayı ortalarına kadar piyasayı takip edip o şekilde alayım diyordum fakat yavaş yavaş sezon açılırsa fiyatlar yükselir mi ne diyorsunuz bu hafta içi alayım mı acaba ?

site de 41 tane ilan var Türkiye geneli ve bana yakın olan (ben Tekirdağ'dayım) veya gidip alabileceğim yerlerde bir kaç ilan buldum

http://www.sahibinden.com/motosiklet-hyosung-gv-250

Edirne de : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00586770/detay

Nasıl yapsam ki acaba çelişkideyim :S

Bir de karşılaştırma yapmıyorum ama lifan modeli var mesela bu makine de bilinçli kullanıcı tarafından kullanılmış gibi duruyor zaten baya baya açıklama detay yazmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02557707/detay
    yazın çok abartı fiyatlar vardı, kışında bu fiyatlar devam etti.. piyasayı biraz takip edin acele etmeyin fiyatlar artacak diye.
    ben karbratörlülerin 500 ile 1000 tl arasında fazla yazıldığını düşünüyorum. gösterdiğiniz motor değerindemidir bilmiyorum 8500 e falan alınır gibime geldi km ve model yılı gayet iyi.

lifan hakkındada yorum yapayım linkini verdiğiniz motoru ben çok beğendim. gvlerden daha güzel olmuş bence, motorda ciddi aksesuar var belliki severek para harcanmış motora ve güzel olmuş.
    piyasasını bilmiyorum fiyatına yorum yapmayacağım.
    malzeme kalitesi olarak ve motor ömrü olarak hyodan daha iyi olduğunu sanmıyorum ama sıra 2 silindirli motorlardan çok daha iyidir eminim.
    dadaş-bb bunu beğendi.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    2015 yılı motosikletlerin yeni renkleri.
    Her geçen sene hyosung renk ve desenleri daha da kötüleşiyor.
    Aynalar farklı mı? Bana mı öyle geldi?

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    mrb arkadaşlar...İnternette kanuni seyhan 250 cc chopperin parçalarına bakıyordum ,büyük bir kısmı gv 250 parçalarına çok benziyor ,fiyatlarıda oldukça makul, aranızda kullanan ve ya uygun olup olmayacagı konusunda bilgisi olan varmı ?

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Kanuni Seyhan yoktur abi
    Az votka vardır
    blackarca bunu beğendi.

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    konyadaki kanuni bayisi pişkinler
    kırkından sonra azanı

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Kanuni Seyhan yoktur abi
    Az votka vardır
    benim sorunumla ilgili bi görüşme yapacaktınız yapabildiniz mi?kısa bir özet geçeyim vites bola geçmiyordu.balata ve yağ değişmesine rağmen hala geçmiyor.
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    2015 yılı fotolarını yükleyemedim en azından bağlantısını koyayım
    http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2015/2015-Hyosung-GV250-Aquila.htm
    Tıklayınız

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    fuarda bir motoran yetkilisiyle konuştum hyosung u aldık dedi, 2015 ler bikaç ay sonra gelecek ve kuralkan fiyatlarından daha ucuz olacak dedi

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Arkadaşlar, Lifan'ı sakın övmeyin burda. Fuarda inceledim ve çok ama çok kalitesiz bir motosiklet olduğunu gördüm. Şekil güzel ama GV250'den ince bir motor. Malzeme kalitesi oldukça kusurlu ve kaynaklar ile boyalardaki özensizlik rezaletin de ötesindeydi. Alana karışmam ama almayı düşünene önermem.

GV250'nin en büyük rakibi herhalde Daelim Daystar şu anda ve Daelim'de manet pozisyonu ayarlama gibi özellikler de vardı. 2015 fiyatı da 11.325 TL imiş KDV ve ÖTV dahil. Kalabalıktan çok inceleyemedim. RKS Cruiser da önerilebilir ama Çinlilerden uzak duralım ve Hyosung'la kıyaslamayalım. Arada ciddi bir kalite farkı var.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Daelim dystar olan modellerde ilgli cekmisti aslinda. Ne dersiniz tercih edilebilir bir makine mi acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler