Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler cevaplarınız için,
    Yalnız bu 2014 modelde daha önce alüminyum olan kısmını mat yapmışlar,
    Alüminyum olan modelini daha çok beğeniyorum,
    GV 250 nin tipi çok hoşuma gidiyor fiyatına göre,,,
    Uzun yolu daha çok otobanda yapacağım ve arada da işe git-gel lerde şehir içinde kullanacağım,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu 2014 modelde daha önce alüminyum olan kısmını mat yapmışlar,
    Alüminyum olan modelini daha çok beğeniyorum,
    GV 250 nin tipi çok hoşuma gidiyor fiyatına göre,,,
    Uzun yolu daha çok otobanda yapacağım ve arada da işe git-gel lerde şehir içinde kullanacağım,
    Orası alüminyum değil yalnız. Nikelaj kaplama. Evet 2014'te o kısmı kaplama yapmadan satıyorlar. Görüntü olarak sizinle aynı fikirdeyim ama kullanışlılık amacından katılmıyorum, çünkü nikelajların düzenli parlatılması, en ufak sürtmede tekrar kaplanması gibi dertleri de var. Ha evet chopper ve cruiser'larda nikelaj, kromaj, ışıltılı paslanmazlar filan müthiş duruyor ama şehiriçi kullanım ağırlıklı bir motosiklette özellikle de sahibinin çok ayıracak vakti yoksa bu işlere pek de kullanışlı olmayabiliyor. 2014 öncesi tüm modellerinde motor bloğu nikelaj kaplı.

Bu arada ben de motoru İstanbul'da yoğun olarak işe gidip gelmelerde kullanıyorum (Kalamış-Tuzla arası) Şehiriçinde tatmin edici seviyede kıvrak ve bir cruiser için hafif. Bu özelliğiyle diğer motosikletlerden aşağı kalır yanı yok. Yolculuğum 40 dk. sürüyor, arabayla gittiğimde sabah 45; akşam 90 dakika, cuma akşamları 110 dakika. Evet İstanbul trafiğinin özeti budur.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dediğiniz gibi hava yağ soğutma olmasının etkisi vardır elbet. mesela kış aylarında motor ısınmıyor bile, 50 km yol gidiyorum indiğimde motor bloğu ılık oluyor. bende radyatörü naylonla kapatsammı diye düşünmeye başladım artık
    Yok yok aman sakın : ) Motorun zaten ideal bir çalışma sıcaklığı var ki yağ çabuk ısınır, çabuk soğur. Kışın aynı zamanda ısıtmak için 2-3 dakikanın yeterli olduğu nadir motosikletlerden GV250.
    oenaj ve ogzcngdk bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Merhaba arkadaşlar,
    Yeni evlendim, kısmetse yazın yıllık izinimizde eşimle motorla ege, akdeniz şeridini gezmek istiyoruz, yalnız forumun etkinlik gezi fotoğrafları bölümüne girdiğimde motorlar genelde enduro tarzı yamaha ve honda lar, bir üyemiz 125 lik yamaha ile avrupa turu yapmış, imrenmemek elde değil, hyosung gv250 almayı düşünüyordum ama açıkçası tereddüt oluştu, bu motorla sorunsuz uzun yol yapan arkadaşlar/ınız var mı? Yoksa rotayı honda-yamaha ya mı çevirmek gerekir?
    Surekli uzun yol ve ara sıra ise gideceksen daha yuksek cc almani tavsiye ederim,shadow750 gayet rahat ettirir bence.ben mecbur kalmadıkca otobana girmiyorum cunku bir cok defa elimin altındaki gücün yetersizliğini hissettim evet gayet sorunsuz kullanırsın ama bir süre sonra fazlasını istersin.otoban dışındaki sehirler arası yollarda bu dedigimi yasamazsın keyif alırsın.
    Yalniz oturuş pozisyonu ve rüzgara maruz kalma olarak cruiser modeller dezavantajlidir aklında olsun hem yorar hem de cok rüzgar yersin hele ki benim gibi cam kullanmıyorsan cok etkiler yolculuğunu haberin olsun
    oenaj, logaritma ve İlker41 bunu beğendiler.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    otobandada otobanın şehrin içinde kalan kısımlarında o sıkıntıyı çekersin şehrin dışında kalan kısımlarında otobanlarda genelde çok sessiz sakin keyifli oluyor..

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Çıktığın otoban yoğun ve sürekli arabaların sıkıştırdığı bir otoban ise eğer,cruiser hiçbir model tavsiye etmem.

Suzuki C800 ile dahi arkamdan sıkıştırıp 180 ile giderken( evet mecbur bıraktı yoksa asla...) halen selektör yakan p...ç kasa BMW ler var iken,cruiser bu tip otobanda doğru motor değil.Çünkü frenleri hiçbir zaman bir SS/Sport touring kadar iyi olmuyor ve ağır motorlar,direksiyon kitleyebilir. DOlayısıyla o tip otobanlarda sürekli gitmek ise sizin için önemli olan, 3.5 yıldır o veya bu şekilde cruiser kullanan biri olarak, bu tarzı çok fazla önermem.

Uzun yol için demiyorum bakın,hızlı otoban için diyorum lütfen yanlış anlaşılma olmasın.
    Salih_T bunu beğendi.

Sürekli uzun yol yapmak değil tabi amacım,yılın çoğunda şehir içinde kullanacağım, eşimle işe gidip gelmek için, arada günü birlik köyler arası keyfiye geziler için kullanacağım,
    Sadece yazın yıllık izinde 15 günlüğüne eşimle motora atlayıp camping yapa yapa zonguldaktan çıkıp ege hattını gezmek ve fethiyeye ulaşmak hayalim,
    Fethiyede abim var öğretmen,
    Dönüşte de eşim abimlerle dönecek ben tek döneceğim,
    Yamaha YZF R25 lansman fiyatıyla 13.500 den satışa sunuldu,
    Motorun tipini gerçekten çok beğendim,
    Almaya da niyetlendim,
    Fakat artçı için sıkıntı olur mu o yuzden hevesim kaçmıyor da değil,,,

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bahsettigin hatta yari yolda otobus bulmak sorun olmasa gerek
    oenaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Artçı için de sürücü için de racing motorlar yorucu olur. Sebepleri sert, ince sele ve oturma pozisyonu. Uzun yolda gerçekten sık mola vermeden gitmeniz pek mümkün değildir. Ha uzun yol yapmaz mı ? Kesinlikle yapar. Ancak oturma pozisyonları ve seleleri daha konforlu olan enduro ve cruiser'larda 150 - 200 km'de bir mola veriyorsanız, bu racing motorlarda belki 100 km'ye düşecektir. Belki de siz pek hissetmezsiniz, daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bu konu hakkında kesin konuşmak yanlış olur. Ayrıca bu fiyat sabit kalmayacak R25 için, bu konu çok tartışıldı.

Ben şehiriçinde (otobanda ve ara sokaklar dahil), şehirdışında cruiser ile gayet mutluyum. Aslında imkanınız varsa beğendiğiniz farklı tipteki motorların test sürüşlerine katılın. O zaman siz kendi kendinizi zaten bir motosiklete yöneltmiş olacaksınız. Önemli olan sizin hangi motosiklet üzerinde daha rahat ettiğiniz. Ben ve diğer arkadaşlar aslında tamamen genellemeler üzerinden konuşuyoruz ve elbbette subjektif bakış açılarını baz alıyoruz. Sanırım bu motosiklet konusunda kimse objektif olamayacak. Çünkü zevkler gerçekten kişiden kişiye çok değişiyor.
    oenaj bunu beğendi.

Bahsettigin hatta yari yolda otobus bulmak sorun olmasa gerek
    Otoban üzerinde otobüslerin durması yasak ise sorun olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

HAZZILHAR
    Bulunduğum il küçük il olduğu için test sürüşü imkanım yok malesef,
    Hatta burda o beğendiğim yamaha nın bile servisi yok, en yakın düzcede var, bulunduğum il zonguldak bu arada,
    Buralar hep bayır,tepe olduğu için motor pek yaygın değil,
    Evet fiyatların artacağı söyleniyor,o yüzden fiyatı yükselmeden alayım diyorum,
    Beni de zaten en fazla arka sele düşündürüyor,
    Honda CBR 250 yada Suzuki Inazuma 250 GW modelleri bu Yamaha modeline oranla daha rahat gibi artçı için,
    Bekar olsaydım hiç düşünmeden alırdım şu yamahayı,,,

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Selam oenaj.
    Bende başlarda gv250 bakıyordum sonra gittim cbr 125 aldım.
    Kullanımı çok kolay, gv den daha hafif, aralara rahatça girip çıkıyordum hatta iyi ki cbr 125 almışım dedim bu sayfada ama hiç uzun yol yapmamıştım. Geçen kurban bayramı Mürefteye gittim arkadaşla, inan eziyet oldu,oturuş pozisyonu çok yordu beni, R25 ile Cbr125 karşılaştırılmaz elbette ama oturuş pozisyonu aynı, belki az bir şey daha dik oturabilirsin R25 te ama sizin oralarda o motorla dolaşmak zor olur, hele bir de artçıyla..

Hadi diyelim R25 i aldın, uzun yola çıktın, çantalarınızı nereye koyacaksınız ?
    Gv250 de iki yan çanta, arkada heybe, yetmez ise 2 sırt çantanı bağla heybelerin üstüne, artçında sisy bar'a yaslanır, manzaranın keyfini çıkartarak gezersiniz..

Motoruda ne pazarladım be

Bu arada bende ki cbr125 i satıp, gv 250 alacağım inş.
    oenaj bunu beğendi.

Sam@
    Teşekkür ederim,
    Düşüncem sıfır bi motor almak,
    GV 250 bende düşünüyordum ve başlık altında yazılanları baya okudum,
    Boşa alma sorunu, gaz yememe sorunu gibi problemleri olduğunu gördüm,
    Yeni modelde de bu vites sorunu devam ediyormuş heralde,
    Birde nikelaj kaplama olmayışı düşündürdü yeni modelde,
    Cruiser modeli özellikle o parlak nikelajları için seviyorum,,,
    Hatta bende Jawa Laser 250 var, Sanayide sordum ustaya bu motorun olduğu yeri parlak yapabilirmiyiz diye o kadar beğeniyorum yani o metal parlaklığını cruiserlar da,
    Bulunduğum il köy gibi olduğu için ne yamahanın servisi var, ne suzuki nin, hyosung ve hondanın da merkezde yok ilçelerinde var servisi,
    Yine memleketimden soğudum şunları yazarken ya

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Teşekkür ederim,
    Düşüncem sıfır bi motor almak,
    GV 250 bende düşünüyordum ve başlık altında yazılanları baya okudum,
    Boşa alma sorunu, gaz yememe sorunu gibi problemleri olduğunu gördüm,
    Yeni modelde de bu vites sorunu devam ediyormuş heralde,
    Birde nikelaj kaplama olmayışı düşündürdü yeni modelde,
    Cruiser modeli özellikle o parlak nikelajları için seviyorum,,,
    Hatta bende Jawa Laser 250 var, Sanayide sordum ustaya bu motorun olduğu yeri parlak yapabilirmiyiz diye o kadar beğeniyorum yani o metal parlaklığını cruiserlar da,
    Bulunduğum il köy gibi olduğu için ne yamahanın servisi var, ne suzuki nin, hyosung ve hondanın da merkezde yok ilçelerinde var servisi,
    Yine memleketimden soğudum şunları yazarken ya
    Jawa kalsın, ilerde cafe racer yaparsın
    Ben senin memleketinde olsam sıfır almam, enjeksiyonlu sorun olabilir, sıkıntı olsa motorun beynini hangi servise bağlatacaksın ? Al karbüratörlüyü kafan ağrımasın.
    Benim görüşüm bu,burada ki ustalarımız daha iyi bilir tabi ki, ukalalık yapmayayım.
    oenaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    125cc lik motorla üsütne artçı ile heleki ss tipi bir motorla ben uzun yol önermem.. gerek oturuş poziyonu gerek çanta edavat koyucak gözlerin alanların olmaması büyük sıkıntı yaratır..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc lik motorla üsütne artçı ile heleki ss tipi bir motorla ben uzun yol önermem.. gerek oturuş poziyonu gerek çanta edavat koyucak gözlerin alanların olmaması büyük sıkıntı yaratır..
    Yamahanın ki 250cc,
    Uzun yol için 250cc bile biraz yetersiz gelebilir artçı ile yolun durumuna göre,
    Gerçi 250 cc Jawa Laser den sonra yeni teknoloji 250cc motorlarda fark vardır illaki
    Oturuş pozisyonu konsunda haklısınız Yamaha R25 konusunda, Özellikle artçı için çekilmez bir yolculuk olur,
    Yan çanta koyma sıkıntı olur,
    Ben sadece görünüm olarak çok beğendim ve fiyatı da uygun gelmişti,
    Inazumayı da araştırıyorum, yeni f modeli çıkmuş,

Motosikleti
    Arkadaşlar ön cam kullanınız var mı? Pek satılık model bulamıyorum şu dalgalı olanlardan aldım kendine faydası var ancak.

Motosikleti
    Ben şimdi güzel bir camlı ön karenaj yapıyorum motosikletime. Çünkü camın ne kadar çok faydası olursa olsun rüzgar kesme konusunda çok uyduruk durduğundan görüntüsü hoşuma gitmiyor. Motosiklette bunun dışında büyük chopper ve cruiser'larda görebileceğiniz bir çok değişiklik de yapıyorum ki 2 hafta içerisinde muhtemelen tamamlanır. Bittiği zaman fotoğraflarını paylaşıp yorumlarınızı alacağım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yol yapılmak istensin her şekil yapılır o biraz insanın ruh haliyle kendi yapısıylada ilgili.. ümmet abimiz var misal bunun en güzel örneği.. 100cc lik makinayla 125cc lik makinalarla kaç defa türkiye turu attı.

zaten ciddi bir uzun yolda ortalama 45 dakkada bir dinlenmeniz gerekir.. tabii bu kuralları pek ipleyen yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

ben şayet gv alırsam ön fara custom şu tip bir çerçeve düşünüyorum fiberden..

Motosikleti
    VZR 1800 Intruder bu renklerle acayip yakışıklı yahu. Çok param olsa düşünmeden alacağım motosiklettir kendisi. Sport-cruiser akımı çok hoşuma gidiyor. Modern ve klasik bir arada. Sırf bu yüzden bir sonraki motosikletim olarak Kawasaki Vulcan S'i seçtim. Bir aksilik olmazsa ve fiyatı çok artmazsa GV250'yi satıp Vulcan S'i yaz sonu kış ayları gibi bir zaman diliminde almayı planlıyorum.

Bu arada hafif ve ucuz imalatından ötürü custom işleri yapan yerler polyesterden yapıyorlar genelde karenajı. Fiber biraz daha ağır kalıyor ama polyester de çok dayanıksız. Şu lunaparklardaki balerin gibi oyuncakların oturulan kısımlarında görebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi güzel bir camlı ön karenaj yapıyorum motosikletime. Çünkü camın ne kadar çok faydası olursa olsun rüzgar kesme konusunda çok uyduruk durduğundan görüntüsü hoşuma gitmiyor. Motosiklette bunun dışında büyük chopper ve cruiser'larda görebileceğiniz bir çok değişiklik de yapıyorum ki 2 hafta içerisinde muhtemelen tamamlanır. Bittiği zaman fotoğraflarını paylaşıp yorumlarınızı alacağım.

Vaktin varsa bedelini söyle bana da yap hocam istersen ;) anlaşırız fiyatta.

Motosikleti
    Keşke vaktim olsa. Ekim ayında işsiz kalmıştım, Aralık'ın son haftasına kadar. O arada biraz motorla uğraştım. Malumat, inşaat mühendisi olduğumdan haftasonum bile olmuyor + 2 haftada 1 gün iznim olabiliyor, bir de üstüne üstlük müzik işleri var. Vaktim olsa zaten ve düzgün bir gelir getireceğinden şüphe duymasam bir custom atölyesi açma planımız olmuştu makine ressamı arkadaşımla ama işte hayat...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler