Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    konuyu baya okudum ancak ilk defa yazıyorum, ziyaretçi modundaydım uzun zamandır
    İstanbulda yaşıyorum cbf 150 ile başladım 6 aydır kullanıyorum hiçbir sorunum da yok aslında ancak ufak geliyor uzun boylu kalıplıyım.
    İlk motoru alırken cruiser bir makinayla başlamamam, cbf - ybr gibi makinalarla başlamam için baya uyarıldım ve o şekilde de okudum.
    Ancak artık bi curiser kullanmak istiyorum ve fiyat/performans olayını dikkata alınca GV 250'yi görmezden gelmek mümkün değil.
    Motor büyütmüşken 250 lik alma konusunda da şüphelerim vardı ancak hem motorun fiyatı, hem yakıt olarak çok açılmamalıyım, güçlü de bir makina olmalı,
    Sanırım GV 250 bu kriterlere uyuyor Şuan tek sıkıntım temiz bir gv 250 bulamamak. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum o yüzden kmsi de önemli.
    İstanbul veya yakınlarında "siyah olması önemli" temiz bir gv 250 arıyorum yardımcı olmanızı rica ediyorum. Umarım güzel bir makina çıkar ben de aranıza katılırım. İlk mesajı da çok uzattığımı fark ettim kusura bakmayın.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Uzun süre kullanacaksan kredi çekip sıfır almak lazım ikinci el çok riskli. sahibinden.com da 2009 ve üstü ikinci el bir tane ilan var. Diğer ilanlar ya istanbul dışı yada sıfır

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi olur, buradaki satıcıda MSA'nın paslanmaz çelik demirinin fiyatı 500TL (montaj dahil).
    mail adresini mesaj olarak gönderirsen yarın sana iki tane fotoğraf göndereyim beğenirsen sonrasını konuşuruz
    eek bunu beğendi.

Alıntı atii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanacaksan kredi çekip sıfır almak lazım ikinci el çok riskli. sahibinden.com da 2009 ve üstü ikinci el bir tane ilan var. Diğer ilanlar ya istanbul dışı yada sıfır
    Dediğin ilana baktım az önce koymuş Resimler yok ama daha önce de koymuştu çamurluğu çatlak olmasından hatırladım. Çok da temiz değildi makina.
    Sıfırının fiyatları 11.000 ortalama, sıkıntıya sokar beni bi de o fiyatlara shadow, dragstar falan görüyorum 2.el. Şuan temiz 2.el gv250 daha uygun olacaktır benim için.
    Cevabın için çok teşekkürler.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka kalitemi bir marka, kime sorsanız 1 numara der heralde. ama yağ filtresi tavsiye edilecek birşey değil malesef yani sürüşe viteslere falan etki etmez yağın iyi süzülmesini sağlayıp motoru korur ve çek valf gibi bir sistem sayesinde motoru stop ettiğinizde yağın motorun üst kısımlarda kalmasını sağlar buda motorun ömrünü uzatır.

vites geçişlerine gelicek olursak hyosungun genel olarak vitesleri kemikli. bu konuda yapabilicemiz birşey yok yağı değiştirirseniz vites geçişleri yumuşar km yaptıkça yine kemikleşmeye başlar
    bugün hyosung gt250 si olan bir arkadaşımla konuştum. motoruna yarı sentetik 10-40 araba yağı kullandığını daha fazla katkı maddesi kullanıldığını ve daha iyi olduğunu söyledi. bu mümkünmü?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Ahmet Edip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün hyosung gt250 si olan bir arkadaşımla konuştum. motoruna yarı sentetik 10-40 araba yağı kullandığını daha fazla katkı maddesi kullanıldığını ve daha iyi olduğunu söyledi. bu mümkünmü?
    arabalarda şanzıman kısmı ve debriyaj ayrı olduğu için içinde daha farkmı maddeler var belki motoru daha iyi koruyacak maddeler vardır ama bunlar şanzıman ve debriyaja zarar verdiği için motosiklet yağına koyamıyorlardır bilemiycem.. benim size tavsiyem motosiklet yağı kullanmanız ve extra katkı vs işine girmemeniz

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    filtrenin her seferinden değişmesi gerekiyor, bu kn 131 filtrenin fiyatı ne kadar bilginiz varmı
    gittigidiyor sitesinden ön siperlikle beraber 22tl'ye almıştım.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    bursa'da görerek lastik alacağımız bir yer yok mu?

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    arabalarda şanzıman kısmı ve debriyaj ayrı olduğu için içinde daha farkmı maddeler var belki motoru daha iyi koruyacak maddeler vardır ama bunlar şanzıman ve debriyaja zarar verdiği için motosiklet yağına koyamıyorlardır bilemiycem.. benim size tavsiyem motosiklet yağı kullanmanız ve extra katkı vs işine girmemeniz
    tavsiyeni dinleyerek 2 lt mobil 10-40 motosiklet yağı sipariş ettim. ilgi ve alakan için çok teşekür ederim.
    ogzcngdk bunu beğendi.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selamlar;
    Yeni Gelen Katılan arkadaşlar hoşgeldiniz Öncelikle.
    Gv başlangıç motosikleti olabilir o kadar abartılacak bir durum yok, Önemli olan dikkatli olmak.

Eğer uzun süre kullanmayacaksanız ve CC büyütmek gibi bir hedefiniz varsa şayet Sıfır alınması taraftarı değilim.Temiz 2. el bulursunuz elbette, sadece biraz sabır ve günlük ilan takipleri yeterli olacaktır.Ama ne olursa olsun motosikletinizi bir ustaya gösterin (bisikletçi ustalar olmasın bi zahmet )kafanız rahat olur

Yağ konusunda araba yağı kesinlikle kullanmayın , Katkı maddesi vb şeyler de eklemeyin makinenize..
    Onun dışında herhangi bir marka motosiklet yağı kullanabilirsiniz.
    Her yağ değişiminde kesinlikle filtreyi de değiştirin,Motorunuzun ömrüne katkısı olacaktır.Zaten filtre ucuz birşey
    Kullanım kitapçığındaki belirtilen km den erken değiştirin bence.Özellikle şehir içi kullanıyorsanız Yağ bakımını aksatmayın makinenizin..

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Gv başlangıç motosikleti olabilir o kadar abartılacak bir durum yok, Önemli olan dikkatli olmak.Eğer uzun süre kullanmayacaksanız ve CC büyütmek gibi bir hedefiniz varsa şayet Sıfır alınması taraftarı değilim.Temiz 2. el bulursunuz elbette, sadece biraz sabır ve günlük ilan takipleri yeterli olacaktır.Ama ne olursa olsun motosikletinizi bir ustaya gösterin (bisikletçi ustalar olmasın bi zahmet )kafanız rahat olur
    Hoşbulduk teşekkürler .. Tersi anlaşıldı sanırım, büyütmüşken 250 cc den daha büyük birşeye mi geçsem direk diye düşündüm onu belirtmeye çalıştım. Ancak gv 250 de 250 ccde 28 hp gibi bir güç olunca ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıyalacağına karar verdim. Dediğin gibi hergün ilanlara bakıyorum ama pek değişmiyor, hep aynı ilanlara bakmaktan gına geldi . Henüz tanışmadığım şuan alacağım motoru kullanan arkadaşa sesleniyorum, temiz kullan hırpalama :D

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Mesut Ertaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk teşekkürler .. Tersi anlaşıldı sanırım, büyütmüşken 250 cc den daha büyük birşeye mi geçsem direk diye düşündüm onu belirtmeye çalıştım. Ancak gv 250 de 250 ccde 28 hp gibi bir güç olunca ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıyalacağına karar verdim. Dediğin gibi hergün ilanlara bakıyorum ama pek değişmiyor, hep aynı ilanlara bakmaktan gına geldi . Henüz tanışmadığım şuan alacağım motoru kullanan arkadaşa sesleniyorum, temiz kullan hırpalama :D
    Almak istediğiniz tarz nedir bilmiyorum ama Eğer aklınızda 600 CC racing falan varsa unutun 125'likteki tecrübeniz yetersiz kalır çünkü.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Selamlar;
    Gv başlangıç motosikleti olabilir o kadar abartılacak bir durum yok, Önemli olan dikkatli olmak.

Eğer uzun süre kullanmayacaksanız ve CC büyütmek gibi bir hedefiniz varsa şayet Sıfır alınması taraftarı değilim.Temiz 2. el bulursunuz elbette, sadece biraz sabır ve günlük ilan takipleri yeterli olacaktır.Ama ne olursa olsun motosikletinizi bir ustaya gösterin (bisikletçi ustalar olmasın bi zahmet )kafanız rahat olur

Yağ konusunda araba yağı kesinlikle kullanmayın , Katkı maddesi vb şeyler de eklemeyin makinenize..
    Onun dışında herhangi bir marka motosiklet yağı kullanabilirsiniz.
    Her yağ değişiminde kesinlikle filtreyi de değiştirin,Motorunuzun ömrüne katkısı olacaktır.Zaten filtre ucuz birşey
    Kullanım kitapçığındaki belirtilen km den erken değiştirin bence.Özellikle şehir içi kullanıyorsanız Yağ bakımını aksatmayın makinenizin..
    Hoş bulduk buradaki değerli motosiklet ustaları arkadaşlarımızın yorumları ve yönlendirmeleri ışığında hareket etmeye çalışıyoruz. Zaten bu motor almam da ki sebep yine sizlersizin. çok teşekkür ederim.
    StyLeOscaR bunu beğendi.

Almak istediğiniz tarz nedir bilmiyorum ama Eğer aklınızda 600 CC racing falan varsa unutun 125'likteki tecrübeniz yetersiz kalır çünkü.
    Hayır kesinlikle racing düşünmüyorum, hoşlanmıyorum da açıkçası.. Oldum olası cruiser hayranıyım. Uyarıları dinledim 150lik cummuterla başladım sadece.. Shadow ya da GV 650 düşünmüştüm geçmişken direk ona mı geçsem diye, zaten gücüm yetmedi :D

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Mesut Ertaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır kesinlikle racing düşünmüyorum, hoşlanmıyorum da açıkçası.. Oldum olası cruiser hayranıyım. Uyarıları dinledim 150lik cummuterla başladım sadece.. Shadow ya da GV 650 düşünmüştüm geçmişken direk ona mı geçsem diye, zaten gücüm yetmedi :D
    Shadowa geçebilirsin ama gene biraz tecrübe şart ,Gv650 Biraz atiktir dikkat gerektirir,acemileri affetmez
    Gv 250 yi de beğendiysen al bir sezon kullan en kötü ihtimalle.Pişman olmazsın kesinlikle
    Mesut Ertaş bunu beğendi.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Shadowa geçebilirsin ama gene biraz tecrübe şart ,Gv650 Biraz atiktir dikkat gerektirir,acemileri affetmez
    Gv 250 yi de beğendiysen al bir sezon kullan en kötü ihtimalle.Pişman olmazsın kesinlikle
    Bulsam alcam hemen :D I want him ! Help me ! :D

Arkadaşlar hafta sonu gümüldür , özdere, selçuk , torbalı sahil turu yaptım, 300 km civarında . Çok zevkliydi . Ama motor biraz belimi ağrıttı. Bende motorda ufak bir değişiklik yaptım. Fikrinizi alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

resimleri ekledim profilime.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı arifakkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hafta sonu gümüldür , özdere, selçuk , torbalı sahil turu yaptım, 300 km civarında . Çok zevkliydi . Ama motor biraz belimi ağrıttı. Bende motorda ufak bir değişiklik yaptım. Fikrinizi alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

resimleri ekledim profilime.http://www.motosiklet.net/forum/atta...=11700&thumb=1
    hocam boyun uzunsa bel ağrısı yapıyor aynı sorunu bende yaşıyorum. ama resimleri göremedim ve merak ettim

resimleri profilime ekledim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Arkayı yükselttim konforu arttırdım. Ödemiş beydağ alaşehir yayla turunda deneyeceğim.

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    arabadaki debriyaj sistemi kuru çalışır zaten şanzuman yağı ise ya atf yada 90 numara yağ olur yani motosikletle alakası yok motosiklette kullanılan yağ ile hem motor hem dişli kutusu yağlandığından daha çok ısınıp daha çabuk ısınıyor bu yüzden arabada normalde 10000 de değişen yağ motorda 3000de değişiyor ama benim düşüncem 10-40 yağ özellikle yazın bizim motorlara ince geliyor bence yaz ve kış durumlarına göre yağın derecesini değiştirebiliriz ama dediğim gibi kimse bunu kriter almasın bu benim düşüncem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler