Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Motoru almadan önce iyi inceleyin sadece motoru şanzumanı diye düşünmeyin yedek parçası pahalı krom aksamlarını deposunu diğer parçalarınıda kontrol edin motor hakkında yardımcı olacak bir önerim var motorla atıyorum 3.vites 60 km hızla giderken debriyaja basıp bu şekilde tam gaz verin egsozdan siyah bir duman çıkıyorsa kesinlikle uzak durun şanzuman konusunda motorun soğuk ve sıcak durumlaarında vites geçişleri değişir mümkünse motoru ısındaktan sonrada deneyin daha önce bir gv250 yi yakından görmediyseniz parçaların durumu güzel deyip aldanmayın motorla kaza yapılmışsa bazı parçalar zarar görmüş vede bu parçalar orjinalleri pahalı olduğundan ucuz çin malı motorlarının parçalarıyla değiştirilmiş olabilir yani ben bir görüşte anlarım ama ilk defa gören bir kişi anlamayabilir doğal olarak bence en güzeli motora bakmaya giderken yanınızda bu motoru kullanmış birisi olursa çok yardımı dokunur diye düşünüyorum özellikle forumdan istanbulda oturan bir çok kişi var bir çok arkadaşın yardım isteğini geri çevireceğini sanmam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor camiası böyledir satacının neden sattığını kimse bilemez bazen paraya sıkışır benim başımada geldi bazen aradığı motoru bulmuşdur üçe beşe bakmaz elden çıkarmaya çalışır buda başıma geldi motor sektörüde araba gibi değil alması kolayda en fazla sirkülasyonu olan modeller bile bazen piyasasal durumlardan kitlenip kalabiliyor.. birde piyasası olmayan motorları düşünün.. o yüzden bazen insanlar belli nedenlerle ellerinden çıkartmak için üçe beşe bakmadan veriyorlar.. ben böyle sattımda zamanında aldımda ...

zaten motor işinde ibr kar rant beklemekde anlamsız keyif hobi işi.. keyif hobi işleride genelde bu işin ticaretini yapmadığınız sürece her zaman zarar hanenizde yazılı bir giderdir..

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı GTaylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçükyalıda ikamet ediyorum. Yakınlarda tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı? Yağ deşimi, arka fren balatası ve zincir değiştirmem gerekiyor. Tecrübe ettiğiniz tahmini bir fiyat çıkarabilirmisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Çok teşekkürler.
    bu konularda yardımcı olabilirim gerekli parçalar ve malzemeler mevcut.hatta ögrenmek istersen ögtetirim harem garaj olarak bir gurubumuz var yerimiz haremde gelirsen tanışır hallederiz .tel 5322124353.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Yurt dışından http://koreanbikeparts.com parça getirtmeyi düşünüyorum her hangi bir parçaya ihtiyacı olan varsa benimle iletişime geçsin her halükarda 22$ kargo parası verilecek 2 - 3 parça birşey değişmiyor
    arkadaşım harem garaj olarak burayla anlaşmamız var genelde parça lazım olan arkadaşlar bize bildiriyorlar ordan toplu getirtiyoruz ve nakliye vs. daha uygun oluyor gürükle ilgili sıkıntı olursa gümrükcümüz var hallediyor.istersen ara yardımcı oluruz.5322124353

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı sonerbilgic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bine karbüratörlü model var da, işim gereği hepsine tek tek gidip bakacak zamanım olmuyor, sahibinden.com'dakiler de temiz görünüyor ama bilemeyiz tabi mekanik bir sıkıntısı var mı yok mu :/ yoksa birkaç makine var istanbulda satılık... yine de kısa zamanda aranıza katılabileceğim gibi duruyor
    15 gün önce 2007 model 28000 de makinayı 5000 ne verdik arkadaşındı motor almıştı paraya ihtiyacı vardı istanbuldaysan ara beni yardımcı olmaya çalışırız.

Motosikleti
    yakında umarım.
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün önce 2007 model 28000 de makinayı 5000 ne verdik arkadaşındı motor almıştı paraya ihtiyacı vardı istanbuldaysan ara beni yardımcı olmaya çalışırız.
    özelden yazdım, çok teşekkür ederim.

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar benim hız göstergesi bozuldu hareket etmıyor 0da duruyor.. arkadas motorcuya gıttım park lambası taktırmaya ıkıncı gun yerınden cıkmıs tekrar gıttım muayne yuzunden.. nyse artık ön tarafta oynarlarken devreyemı dokundu eleman noldu anlamadım.. sımdı motorcuyada gıtmek ıstemıorum basıma baska bısey cıkmasın busefer dıye :D nasıl cozerım ben bu ısı bılgısı olan ?

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı chuckmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim hız göstergesi bozuldu hareket etmıyor 0da duruyor.. arkadas motorcuya gıttım park lambası taktırmaya ıkıncı gun yerınden cıkmıs tekrar gıttım muayne yuzunden.. nyse artık ön tarafta oynarlarken devreyemı dokundu eleman noldu anlamadım.. sımdı motorcuyada gıtmek ıstemıorum basıma baska bısey cıkmasın busefer dıye :D nasıl cozerım ben bu ısı bılgısı olan ?
    km kablonu kontrol ediver..büyük oranda sıkıntı orada
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çok teşekkür ederim. Özelden ayrıntıları yazdım. En kısa zamanda görüşmek üzere.

selam arkadaşlar gecenlerdede yazmıstımda cevap gelmedi kimse egsoz acmadımı enjeksiyonluda ?????gv250 alalı 1 ay oldu hava sartları ve iş imkanları el verdikce sürdüm bin km falan yaptım. benim tek sorunum bu egsoz sesini nasıl acarız enjeksiyonlu modellerde nasıl oluyor bu durum bilen yapan ne kadar mal olur bilen vardır diye sormak istedim bu oksijen ölcen sensörlerden dolayı olmuyor diyorlar ama arkadasta kawazaki vn900 var oda enjeksiyonlu oksijen sensör yanıltıcı koydurmus o yanıltıcı bunada uyarmı yada bunun için olan varmı yada diyorum actırmayıp yeniden sıfır egsoz yaptırsak fikirleriniz nelerdir bu konuda siz degerli hem buyuklerime danısmak tecrubelerinizden yararlanmak istedim....

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı gkhn41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar gecenlerdede yazmıstımda cevap gelmedi kimse egsoz acmadımı enjeksiyonluda ?????gv250 alalı 1 ay oldu hava sartları ve iş imkanları el verdikce sürdüm bin km falan yaptım. benim tek sorunum bu egsoz sesini nasıl acarız enjeksiyonlu modellerde nasıl oluyor bu durum bilen yapan ne kadar mal olur bilen vardır diye sormak istedim bu oksijen ölcen sensörlerden dolayı olmuyor diyorlar ama arkadasta kawazaki vn900 var oda enjeksiyonlu oksijen sensör yanıltıcı koydurmus o yanıltıcı bunada uyarmı yada bunun için olan varmı yada diyorum actırmayıp yeniden sıfır egsoz yaptırsak fikirleriniz nelerdir bu konuda siz degerli hem buyuklerime danısmak tecrubelerinizden yararlanmak istedim....
    Dostum nerede oturduğunu bilmiyorum ama izmir tirede halil abi var netten araştır istersen avcrom diye arattır ara konuş egsozda bir numara bence ben orada yaptırdım ses konusunda çok iyi oldu işçiliğide çok güzel eğer düşünürsen bana dön yardımcı olurum ayrıca oksijen sensörü araba için konuşuyorum egsoz manifolduna bağlanır yanmamış gaz varsa beyne ikaz gönderip karışımın zengin olduğunu söyler dolayısıyla oksijen sensörü arızalı olan bir aracın hava yakıt karışımı ayarlanamayacağından aracın yakıt sarfiyatı artabilir ama sen egsozun tüpünü yani susturucu tarafını değiştireceğinden zaten oksijen sensöründen ileriye bir işçilik yapmış olacaksınki bunu oksijen sensörü göremez diye tahmin ediyorum (sadece tahmin) yinede daha önce deneyip uygulamış birinden akıl alman daha mantıklı olur bence ama nihayetinde 250 cc bir motordanda çopk fazla bir şey beklememek gerekir.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum bir kac sayfa once yazmıştım;biz egsozun sensörlerden sonrasını komple çıkardık bir gun denemek icin.rezil olduk herkese cok yuksek ses çıkıyordu,hic susturucu yoktu ama fİ yakmadı(feysbukta grubunda videosu var).sonra yerine bağlarken flanştan biraz uzağa sabitledik,böylece egsoz biraz açılmış oldu.ben bir hafta denedim hic arıza vermedi.yalniz o bir hafta kafa utuledi ciddi anlamda,motordan soğudum o derece..ses yuksek olmamasına rağmen devirli bir makine olduğu icin berbat bir ses çıkıyor.3000-4000 devirde kullanabilirim derseniz fena degil,tavsiye ederim ama daha sonrasında bozuluyor..yine de yapmak isterseniz gidip istediğiniz gibi bir egsoz yaptırıp kullanın derim,sadece uzun yol yapmadık,uzun süre giderseniz hata verir mı bilemiyorum.

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir kac sayfa once yazmıştım;biz egsozun sensörlerden sonrasını komple çıkardık bir gun denemek icin.rezil olduk herkese cok yuksek ses çıkıyordu,hic susturucu yoktu ama fİ yakmadı(feysbukta grubunda videosu var).sonra yerine bağlarken flanştan biraz uzağa sabitledik,böylece egsoz biraz açılmış oldu.ben bir hafta denedim hic arıza vermedi.yalniz o bir hafta kafa utuledi ciddi anlamda,motordan soğudum o derece..ses yuksek olmamasına rağmen devirli bir makine olduğu icin berbat bir ses çıkıyor.3000-4000 devirde kullanabilirim derseniz fena degil,tavsiye ederim ama daha sonrasında bozuluyor..yine de yapmak isterseniz gidip istediğiniz gibi bir egsoz yaptırıp kullanın derim,sadece uzun yol yapmadık,uzun süre giderseniz hata verir mı bilemiyorum.
    aynen sende söyleyince iyice emin oldum sensörden sonrası söküldüğü için arıza vermiyor demek uzun sürede kullanılsa vermez o zaman ama güçten düşebilir makina

bozanaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum gv 250 orta sehpa arıyorum nasıl uygun fiyata bulabilirim yada uyan başka bir orta sehpa bulabilirmiyim,pazar günü de motorlar ilgili bir arıza başıma geldi FI ikazı yandı ve motorum stoğa etti daha öncesinde de hafif bir kablo kokusu geldi ve bir duman çıktı duruma daha bakamadım arızayı tesbit edince buradan yazmaya çalışacağım bilgisi deneyimi olan arkadaş varsa yardımcı olabilirse şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km kablonu kontrol ediver..büyük oranda sıkıntı orada
    usta km kablosu hangısı bılmıyorum ki :D gostergenın altındaki kabloyla oynadım ama braz tık yok

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı chuckmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta km kablosu hangısı bılmıyorum ki :D gostergenın altındaki kabloyla oynadım ama braz tık yok
    Ön park lambasını değiştirirken şase yaptırmıştım. Ön park lambasında duy yok. Lamba iki metal parçanın (artı ve eksi)ortasına girerek ayırıyor. Ben lambayı söküp çok yakın bir parçacıya kadar gidip geldim. Bir kaç kere motor stop etti.

Söktüğümde hız göstergesinin soketini de görmüştüm. Ön sol teker göbeğinden geliyor. Deponun altında ön boğaza geliyor (Plastik olan kısım).Burada depodan gelen kablolar ve elektrik kabloları ile birleşip gösterge soketine giriyor. Burada sigortalar vardı. Ön boğazı açıp sigortaları ve kabloları kontrol edebilirsin.Şase vb. nedeniyle sigortaları yanmış olabilir.

nagash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,Uzun suredir uyeyim ama sadece takipteydim araya bir yurtdısı girdi gecen yıl geldim ve gecen yaz GV 250 aldım ancak iş yogunlugundan pek suremedim ama bu sene bahara iyi basladık vakitte bulunca bir merhaba diyeyim dedim.

6038 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    Arkadaşlar 2011 ve sonrası GV250'ye sahip olanlar için söylüyorum bu motosikletlerde Bujinin üzerine takılan pipolarda sıkıntı varmış. Motosikletiniz tekleme yapmaya başladığı zaman ilk buna baktırın. Sonra benim gibi gereksiz masraflar yapmayın.
    Yol yapıp gaz açmak bütün mesele bu kadar basit

Hocam bu arıza varken FI ışığınızda yanıyormuydu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Hocam bu tekleme varken FI ışığınız yanıyormuydu

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Geçen hafta benimki de teklemeye başladı (2012 model), dün bujileri değiştirdim, değiştirdiğimden beri tekleme yok.

bozanaki FI ışığı yanmadı hiç.

Hyce tsk ler ilgin için

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön park lambasını değiştirirken şase yaptırmıştım. Ön park lambasında duy yok. Lamba iki metal parçanın (artı ve eksi)ortasına girerek ayırıyor. Ben lambayı söküp çok yakın bir parçacıya kadar gidip geldim. Bir kaç kere motor stop etti.

Söktüğümde hız göstergesinin soketini de görmüştüm. Ön sol teker göbeğinden geliyor. Deponun altında ön boğaza geliyor (Plastik olan kısım).Burada depodan gelen kablolar ve elektrik kabloları ile birleşip gösterge soketine giriyor. Burada sigortalar vardı. Ön boğazı açıp sigortaları ve kabloları kontrol edebilirsin.Şase vb. nedeniyle sigortaları yanmış olabilir.
    hocam hiç anlamam ki bu işlerden acsam toplayamam heralde :D sımdı bıde baska bıseyı bozam dıye tırsmıslıkta var ustumde.. pekı sence bu o park lambasından kaynaklanıyormudur.. cunku ıkıncı gıdısımde cocuk vardı bı tane orda lambanın yuvasındakı plastık zımbırtıyı cıkartmak ıcın baya ugrastı penseyle flan cekti :@ Yaw birde bu fi ikazı nedir ne işe yarar benımki sürekli yanıp sonuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler