Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı abatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 ve GV650 modellerinin en sevmediğim yanı, egzozun birleşerek, tek ve kalın bir parça olması. onu değiştirip çift egzoz yapsak maliyeti ne kadar olur ve garantisi biter mi?
    Evet garantisi varsa garanti dışı kalır. Fiyatı yaptıracağın yere ve egzoza göre tahminimce en az 500-600 TL'den başlar. Ayrıca ek bilgi 2008 öncesi Gv250'lerin egzozları çift.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı İzci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    Nisan ayında 2013 GV250 aldım. Şuana kadar 2300 km. yol yaptım. Şimdiye kadar 1 kez İstanbul-Şile-Ağva-Kandıra Kefken-Kandıra-İzmit-İstanbul turu. Çok defa Yakacık-Polenezköy-Cumhuriyetköy-Taşdelen-Sarıgazi-Ümraniye turu. yine çok kez İstanbul-şile-İstanbul turu. 1 kez Abant turu. 1 kezde sapanca turu yaptım. Şuana kadar yaklaşık 2300 km. yol yaptım. Henüz herhangi bir sorunum yok çok şükür. Motorumu çok severek ve keyifle kullanıyorum. Tek başıma yol yapmaktan sıkıldım. Burada planlanan uzun yol turlarına katılmayı umuyorum.
    Fotoğrafta koyacaktım ancak bir türlü beceremedim.
    Bir çoğunuzda hala olduğu gibi ya da geçmişte yaşadığı gibi bende yan çanta sıkıntısı çekiyorum. Deri istemiyorum. İstediğim sert plastiklerde malumunuz çok pahalı. Bu cumartesi kaportacı tanıdığıma gidip yan çanta yaptırma konusunda fikir danışıp fiyat alacağım. Çünkü küçük çadırla gecelemeli yol yapmayı planlıyorum. Bunun için Kocaeli civarında 7 tane yayla benzeri yer saptadım. Cumartesi gidip cumartesi gecesi kamp kurup pazar günü döneceğim. Çadır ve gerekli malzemeler için yan çanta belki arkaya topcase ihtiyacım var. Bir ara alimunyum alet çantalarından kendim yapmayı düşündüm. Ancak şimdilik bu fikir askıda. Kaportacı ile yapacağım görüşme sonrasında bu fikri tekrar canlandırabilirim.
    Bu yaz motor ve camp ile ilgili elde edeceğim tecrübeler ışığında seneye sadece benzin parası harcayarak 1-2 haftalık Yunanistan turu planlıyorum.
    Yan çanta konusunda yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum...

ben 2 yıl kullandım gv-250'yi. armode ar-750 kullanmıştım. hacmi çok geniş. market alışverişi bile yapıp gelebiliyordum. yalnız 1 sene dayanıyor. sonra arka sert plastiklerden kırılma yapıyor. ikinci çantamda arka kısmına bir saç kestirip destek yapmıştım. o daha uzun dayandı. 150 TL verip 1 sene kullanmak bana 400-500 TL verip 4-5 sene kullanmaktan daha mantıklı gelmişti. her sezon değiştirsem bile sonuçta her sezon yeni bir çantam oluyor... bu fiyata kabul edilebilir.

yani azizim kırılmaması için önlem alırsan armode ar-750 çantalar çok yakışıyor gv-250 ye. zaten honda shadow çantası bunlar. tavsiye ederim.

muncipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650 AQUILA
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
    aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hoşgelmişler.
    ben hala uzak diyarlarda sürtmeye devam ediyorum..
    yakın zamanda go pro serisi kamera almayı planlıyorum..kafama takılan şu:
    internetten hero 3 ün yorumlarını okudum memnun olan da var olmayanda.ama hero 2 den neredeyse herkes memnun..
    şimdi ben hero 2 almayı planlıyorum ama kafama takıldı kaldı.hangisini önerirsiniz?
    sanırım alternatif olaran başka düzgün kamera yok.
    bu konularda her türlü fikirlerinize açığım.
    şimdiden ilgilenecek arkadaşlara ilgilerinden ötürü teşekkür ederim.
    saygılarımla.
    Kesinlikle Hero 3 Black edition. Aralarında dağlarca fark var.Birincisi 4 k 2,5 K kayıt yapabiliyorsunuz 720 P 120 FPS yani slow motion kayıt var silverda daha düşük çözünürlükte var. Hero 3 teHDR video kayıt var artı sarsıntı ve diger görüntü yetenekleri hero 2 ile karsılastırılamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı muncipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Hero 3 Black edition. Aralarında dağlarca fark var.Birincisi 4 k 2,5 K kayıt yapabiliyorsunuz 720 P 120 FPS yani slow motion kayıt var silverda daha düşük çözünürlükte var. Hero 3 teHDR video kayıt var artı sarsıntı ve diger görüntü yetenekleri hero 2 ile karsılastırılamaz.
    http://www.youtube.com/watch?v=PtbpTToPh-0
    Tabii ki 3 Black edition daha iyi ama doğru olan en iyisini almak değil ihtiyacı en iyi karşılayanı almaktır bence. Mesela 4k kayıt yapmaya ihtiyaç duyacak birisini tanımıyorum bile. 720p'de 60 fps kayıt da çoğu kişi için yeterli. Yani bunlara ihtiyacı yoksa alacak kişinin, neden kullanmayacağı özellikler için daha fazla para versin? Bu biraz, her gün sadece 500m uzaklıktaki bakkala gidecek ve başka hiç bir yere gitmeyecek olan birisine en iyisi bu deyip R1200GS tavsiye etmek gibi oluyor bence
    DeathRacer bunu beğendi.

İzci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 yıl kullandım gv-250'yi. armode ar-750 kullanmıştım. hacmi çok geniş. market alışverişi bile yapıp gelebiliyordum. yalnız 1 sene dayanıyor. sonra arka sert plastiklerden kırılma yapıyor. ikinci çantamda arka kısmına bir saç kestirip destek yapmıştım. o daha uzun dayandı. 150 TL verip 1 sene kullanmak bana 400-500 TL verip 4-5 sene kullanmaktan daha mantıklı gelmişti. her sezon değiştirsem bile sonuçta her sezon yeni bir çantam oluyor... bu fiyata kabul edilebilir.

yani azizim kırılmaması için önlem alırsan armode ar-750 çantalar çok yakışıyor gv-250 ye. zaten honda shadow çantası bunlar. tavsiye ederim.
    Tecrübe paylaşımınız için teşekkür ederim. Kaportacı 500 TL hesap çıkardı. Motorun bir parçası gibi, çok profesyonelce olacak falan dedi. İki yan çanta için 500 TL vermek istemedim. Açıkçası. Tavsiyeniz üzerine armode ar-750 yi inceleyeceğim. Aliminyum alet çantalarından uydurup uyduramayacağımı araştırıyorum şimdi.

Selam foruma yeni üye oldum. bursadan bir gv 250 almayı planlıyorum. ilk motorum olacak inşallah. Pazar günü motoru gösterebilecieğim bana yardımcı olabiliecek usta tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

Uzun yol da nasıl acaba kullanan varsa tecrübelerini yazabilir mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Fusu145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol da nasıl acaba kullanan varsa tecrübelerini yazabilir mi?
    3500 km civarı bir gezim olmuştu, haftaya da 4000+ km gibi bir şey planlıyorum. Yeterli uzunluktaysa merak ettiklerini sorabilirsin.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3500 km civarı bir gezim olmuştu, haftaya da 4000+ km gibi bir şey planlıyorum. Yeterli uzunluktaysa merak ettiklerini sorabilirsin.
    Ben cbr250 de karar kılmıştım ama iki hafta önce gv250 yi görünce hayran kaldım merak ettiğim
    Konfor bakımından nasıl olduğu cbr250 kullanan varsa karşılaştırma açısından
    Yolda arıza çıkarma gibi problemleri nelerdir
    Bir de kafamı kurcalayan benzin harcama durumu nasıl benim için önemli

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben cbr250 de karar kılmıştım ama iki hafta önce gv250 yi görünce hayran kaldım merak ettiğim
    Konfor bakımından nasıl olduğu cbr250 kullanan varsa karşılaştırma açısından
    Yolda arıza çıkarma gibi problemleri nelerdir
    Bir de kafamı kurcalayan benzin harcama durumu nasıl benim için önemli
    Cbr250 kullanmadım ama konfor açısından Gv250'nin daha iyi olacağı belli bir şey zaten. 40.000 km'dir kullanıyorum herhangi bir arıza çıkmadı henüz. Hatta motorun neredeyse her şeyini yapabilecek olmama rağmen bu uzun gezilerimde nasıl olsa bir sorun çıkmayacak diye düşünüp yanıma tornavida dahi almadım şimdiye kadar. Yakıt tüketimi Cbr250 ile aynı. Ortalama 3,5 lt / 100 km. Çok tasarruflu kullanmaya çalışırsan 2,9 litreye, çok rüzgarlı bir sürüş yapar ya da çok zorlarsan 4, maksimum 4,5 litreye çıkar tüketim.

Hız olarak nasıl cbr 250 den düşük mü yoksa aynılar mı

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 yıl kullandım gv-250'yi. armode ar-750 kullanmıştım. hacmi çok geniş. market alışverişi bile yapıp gelebiliyordum. yalnız 1 sene dayanıyor. sonra arka sert plastiklerden kırılma yapıyor.
    sert plastik kırılmasını sıcak tornavida tarzı bişeyle deliyosun plastiği aynı şekilde deri kısmı da arkadan ufak ufak deliyorsun sonra makrome ipi ile dikiyosun(terciden anneye ya da hanıma diktirilmesi daha başarılı sonuç sunabilir) eskisinden sağlam oluyor ;)
    Bir de arkadaşlar yağ filtresinin markası çok önemli midir ? K&N 20 tl civarı şöyle bişey buldum 5tl ye ne gibi bi farklılık yaratabilir http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-yag-filtresi-tvc-apache-hyosung-an-125-gt-250-gv-250-yag-filtre-75383083/detay/

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Arkdaslar yakın zamanda motoru plaka vs isşemler sonunda motoru alıyorum sızden fıkır almak ısterım 200 ustu kask mont ve yan canta onerılerınızı alabılırmıyım ayrıca cam sperlık e gerek varmı baska tavsıyelerınızızde dıkkate alacam forumdakı arkadasların onerılerıyle gv 250 ye karar vermıstım sımdıden tesekkur

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cbr 250nin hızı daha yüksektir.. hızlanmayı bilemem bizim motorda az değil yani
    zaten hız hız motoru değil zaten hız yapmaya kalktınmı çok aşırı rüzgara maruz kalıyorsun pek zevkli olduğu söylenemez yani ben daha son hızını görmedim ama görücem çarşamba erdeğe gidiyorum bir kere deniycem yahu

bu arada egzos kapağı varya egzosun orta kısmında diyebiliriz onu ben söktüm aliminyum folyoyla sarım içini (niye yaptım bilmiyorum içimden geldi..) neyse 2 tane vidası düşmüş o kapağın ama taktığıma eminim.. titreşimdenmi düştü acaba? yenisini aldım bugün.. bunları taktım ama düşermi diye tereddütteyim..

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    slayer,

hocam motopark'a ne zaman uğrarsın bir ara gelmek istiyorum. hem tanışmış oluruz

ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaslar yakın zamanda motoru plaka vs isşemler sonunda motoru alıyorum sızden fıkır almak ısterım 200 ustu kask mont ve yan canta onerılerınızı alabılırmıyım ayrıca cam sperlık e gerek varmı baska tavsıyelerınızızde dıkkate alacam forumdakı arkadasların onerılerıyle gv 250 ye karar vermıstım sımdıden tesekkur
    nolan n91 çeneden açılır kask ve yazlık revit termac air kullanıyorum. tavsiye ederim.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaşlar, daha önceki mesajımda belirttiğim sensörlerden sorun yaşayan olmuş muydu aranızda?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Beygir gücü olarak çok az farkla cbr250 daha güçsüz aslında ama aerodinamisi gereği son hızı daha yüksektir kesinlikle.

Alıntı Slience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de arkadaşlar yağ filtresinin markası çok önemli midir ? K&N 20 tl civarı şöyle bişey buldum 5tl ye ne gibi bi farklılık yaratabilir http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-yag-filtresi-tvc-apache-hyosung-an-125-gt-250-gv-250-yag-filtre-75383083/detay/
    5 Liraya bulduğun filtreyi alabilirsin, orijinaliyle tamamen aynı.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada egzos kapağı varya egzosun orta kısmında diyebiliriz onu ben söktüm aliminyum folyoyla sarım içini (niye yaptım bilmiyorum içimden geldi..) neyse 2 tane vidası düşmüş o kapağın ama taktığıma eminim.. titreşimdenmi düştü acaba? yenisini aldım bugün.. bunları taktım ama düşermi diye tereddütteyim..
    Vidasını yeterince sıkamamışsındır dolayısıyla titreşimden düşebilir.

Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slayer,

hocam motopark'a ne zaman uğrarsın bir ara gelmek istiyorum. hem tanışmış oluruz
    Hafta için neredeyse her gün 18.00 gibi uğruyorum yolumun üstü olduğu için, Cumartesi günleri de çoğu zaman uğrarım ama saat veremem.
    Slience bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta için neredeyse her gün 18.00 gibi uğruyorum yolumun üstü olduğu için, Cumartesi günleri de çoğu zaman uğrarım ama saat veremem.
    abi napıyosun orda merak ettim benim motorum hiç sorun çıkarmıyor nihahahaha diyip çaylarınımı içiyosun :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi napıyosun orda merak ettim benim motorum hiç sorun çıkarmıyor nihahahaha diyip çaylarınımı içiyosun :D
    Benim gibi gelen boş adam çok var, muhabbet etmeye gidiyorum. Ayrıca çay kahve beleş, hatta bazen yemek yediğim bile oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler