Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ilanlara baktınmı.hatayda,kayseride ilanlar var onları incele.cihanın ilan var km 57 bin ama aksesuarlı fiyat 4700.bak beğen birine karar ver.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Cihanın ya da uğurun motorları olur bence,ikisi de ozen gosteriyor diye biliyorum tabi ki satmayip binmelerini isterim ama cihan zaten yeni makina aldı,Ugur da öyle gerekiyor dediği icin söylüyorum.diger arkadaşlarla tanismadigdan motorlarını bilemem bu isler biraz da şans işi,biraz da slağyer adlı doktor arkadasa danışmak lazım bence

hocam 4700 lük motor alıp uğraşmaktan korkuyorum evet Levent E nin dediği gibi şans işi biraz ama ne bileyim. Peki sahibinde şu an 2010 modeller 6,500-7000 yazmışlar pazarlık yapsam en fazla 6000 e düşüyorlar. sizde bakarsanız bir sizce bu motorların hakkı ne kadar unutmayın sıfınırı 8,500 liraya veriyorlar....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20098724/detay

bu arkadaş 6000 liraya bıraktı birazdaha zorlasam daha aşşağıyada bırakır ama küçük ihtimal sizce bu motor nasıl ?
    birde bu var buda 6000 e verir diye düşünüyorum.
    Eğerki kaçmayacak fırsat diyorsanız. 1.5 ayı beklemeden alırım......
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...22761105/detay

yada 1.5 - 2 ay sonra fiyatlar düşer diyorsanız bekleyeceğim ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    sıfırı 8500tl 12 ay taksitte yapıyorlar hadi 9 bin diyelim vade farklı ..

9 bin tl x 12 ay aylık 750 tl para eder.. zaten bu paranın 6 bin tlsi elinde hazır.. Yani aylık zaten 500 tl si cebinde hazır.. yada her ay 750 tl ödesen 8 aylık parası elinde hazır..
    geriye kalan parayı zaman içinde telafi edebilirsin kanımca.. bunun artısı nedir 2013 sıfır motorun olucak cebinde sıcak paran olucak 6 bin tl.. illa ikinci el alıcam diyorsan motorda modele bakma sürücüsüne sürenine bak bu çok daha önemli.. bende tdm850 var şu anda 12 yaşında motor ama dünya turuna çıkarım tık demez.. piyasada 3-4 yaşında ne touringler var yağ yakıyor piston vuruyor... yani bu forumda satan emin insanların kefil ve referans olucağı arkadaşlara yönel derim..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Benim Gv satılıktır.Bilginiz olsun...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2005-model-gv250-117486388/detay/

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı mustipasa33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 4700 lük motor alıp uğraşmaktan korkuyorum evet Levent E nin dediği gibi şans işi biraz ama ne bileyim. Peki sahibinde şu an 2010 modeller 6,500-7000 yazmışlar pazarlık yapsam en fazla 6000 e düşüyorlar. sizde bakarsanız bir sizce bu motorların hakkı ne kadar unutmayın sıfınırı 8,500 liraya veriyorlar....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20098724/detay

bu arkadaş 6000 liraya bıraktı birazdaha zorlasam daha aşşağıyada bırakır ama küçük ihtimal sizce bu motor nasıl ?
    birde bu var buda 6000 e verir diye düşünüyorum.
    Eğerki kaçmayacak fırsat diyorsanız. 1.5 ayı beklemeden alırım......
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...22761105/detay

yada 1.5 - 2 ay sonra fiyatlar düşer diyorsanız bekleyeceğim ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bakimli-hyosung-gv250-120098724/detay
    mrb bu motora biz de baktık motor sağa yatmış ve biraz sürüklenmiş egsoz fren hidroliği ve devir saatinde sürüklenmeden dolayı çizikler var . kafam rahat olsun diyorsan ben bu motoru sana tavsiye etmem diğer motora bak veya forumdaki arkadaşın motoruna bak umarım istediğin gibi bir motor alırsın şimdiden hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldin

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    hocam 4700 lük motor alıp uğraşmaktansa...
    Bu dokundurma banaydı galiba

ilker_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sym gts250i evo
    Merhaba arkadaşlar bir süredir gv250 yi inceliyorum tabiki buradan yani forumdan bi kaç arkadaşımdan ve bir kaç servisten fikir aldım özellikle gv için değilde hyo lar için tamamı karamsar konuştu bu gaz kesme cdı arızası felan sorun değil giderilir ama krank kırma gibi bir takıntısı varmış hyo ların malum krank öyle ucuz ve hafife alınacak bir parça değil lakin gv250 bende takıntı haline geldi
    aklım bulanmış durumda içinizde veya çevrenizde böyle bir durumla karşılaşan oldumu beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı 8500tl 12 ay taksitte yapıyorlar hadi 9 bin diyelim vade farklı ..

9 bin tl x 12 ay aylık 750 tl para eder.. zaten bu paranın 6 bin tlsi elinde hazır.. Yani aylık zaten 500 tl si cebinde hazır.. yada her ay 750 tl ödesen 8 aylık parası elinde hazır..
    geriye kalan parayı zaman içinde telafi edebilirsin kanımca.. bunun artısı nedir 2013 sıfır motorun olucak cebinde sıcak paran olucak 6 bin tl.. illa ikinci el alıcam diyorsan motorda modele bakma sürücüsüne sürenine bak bu çok daha önemli.. bende tdm850 var şu anda 12 yaşında motor ama dünya turuna çıkarım tık demez.. piyasada 3-4 yaşında ne touringler var yağ yakıyor piston vuruyor... yani bu forumda satan emin insanların kefil ve referans olucağı arkadaşlara yönel derim..
    hocam malesef elimde hazır değil ben 6000 lira kredi çekip 12 ayda ödemek istiyorudum ama şu yazdığınızı okudum düşündüm. işimi şansa bırakıp 7 yaşındaki motora 6.000 lira vereceğime 9.000 lira uzun vadeli çeker sıfır alırım ama acemi ve artçım olduğu için istediğim birkaç aksesuar var bunları alamıcam.(sissy bar , ön cam , koruma demiri).

birde mersindeki kanuni 8800 lira son fiyat dedi bunun içerisnde plaka ruhsat varmıdır?

yok ise plaka ruhsat sigorta ne kadar tutuyor ?

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Günaydın usta,dediğin gibi sorunları genelde eskiden hyosung servisi olup,Kanuni'den yetkili servislik alamayan adamlar sehir efsanesine dönüştürmüş,bana neler söylendi inanamazsın hem de motora sorunsuzca biniyorken..
    Bir gun po,dan yakıt aldım,isindiktan sonra motor gazi biraktigimda stop etmeye başladı,haftasonu servis kapalı başladım dolaşmaya..ne hikayeler dinledim inanamazsın,enjektor sorunundan dolayı fabrikanın motorları geri çağırmaya başlayacağından tut,debriyaj tasının kronik sorunlarına,krank efsanesinden tut bir sürü sebepten yolda kalmalara kadar..sonra cbf leri tamir eden,kendi de kuryelik yapmış bir arkadas dedi ki benzini yeni mi aldın?bir kapak katki atayım biraz incelsin,tamam dedim zaten acemiyim ve konuya uzak oldugumu düşünüyorum çünkü adamlar öyle bir konuşuyor ki bu makina araba motoru mantığıyla çalışmıyor,sanırsın ufoya biniyoruzPazartesi sabah servise giderken motor düzeldi,katki ise yaradi,ben yine de daha 2000kmde iki bujiyi de değiştirdim..sagolsun servisteki arkadaslar ve Rıdvan tüm sorulara dalga geçerek de olsa cevap verdiler ve kafam yerine geldi(dalga gecilmeyecek gibi değilmiş cidden)
    Şimdi gelelim servislere;bazıları küçük cc skuterlerle uğraşmış,yerinde saymış adamlar,ya çamur atıyor egosundan ya da efendi gibi anlamam diyor tarif edip buyuk servise gönderiyor.servis direkt saymaya başlıyor çünkü makineye dokunamiyor garanti mevzundan dolayı;globalden sonra kanuni buna servis vermemiş,hala icinde adamın çünkü adam suzuki servisi,koca koca makineler yapıyor nasil yetkili servislik verilmez diye yedirememis
    Aynı servisi bir zaman sonra gv250 ilanı vermiş görüyorum,makine efsane oluyor,Zimba gibi oluyor
    Birkac ay sonra bir baska serviste sohbet ederken buna rastlıyorum,ss bir makinayı çözememiş yine çamur atıyor,bu sefer makina yamahaydi yanlis hatırlamıyorsam
    Şimdi burada yazan arkadaslar var,68000 yapmış ve motoru acmamış,debriyaji bitmemiş,surekli gördüğüm makineler var 30000in uzerinde ve birlikte geziler yapıyoruz yetişemiyorum adamlaraher gun trafikteler sorunsuzca devam ediyorlar..
    Kimseye kulak asmayın,bu kadar uzun yazmamın sebebine gelince;motora sorunsuzca bindiğim halde o kadar etkilenip parayı çöpe attığımı bile düşündüysem,sadece soran ya da okuyanlar kim bilir neler düşünür dedim..
    Bu arada benim motor da 8ay once trafiğe çıktı ve 10000 devirdi,sadece oksijen sensörü hata verdi,garantiden değişti işçilik bile alınmadı,yeni makinalar da boyle..
    YÖRÜK ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Peki sizce bayiler yaz sonunda fiyat düşerler mi ????

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ilker_efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir süredir gv250 yi inceliyorum tabiki buradan yani forumdan bi kaç arkadaşımdan ve bir kaç servisten fikir aldım özellikle gv için değilde hyo lar için tamamı karamsar konuştu bu gaz kesme cdı arızası felan sorun değil giderilir ama krank kırma gibi bir takıntısı varmış hyo ların malum krank öyle ucuz ve hafife alınacak bir parça değil lakin gv250 bende takıntı haline geldi
    aklım bulanmış durumda içinizde veya çevrenizde böyle bir durumla karşılaşan oldumu beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
    bu sorunları hangi modeli için söylüyorlar ? ankaradaki bayi ile konuştuk senin dediğin sorun gt250r için görülebilen bir sorunmuş bu sorun direk kullanıcı ile ilgili 931 sayfa olmuş ben de yeni katıldım foruma önceki sayfaları da okudum daha ben böyle bir arızayla karşılaşan bir gv250 kullanıcısı görmedim. kullanım amacı ve kullanım şekli önemli ne için alıyorsun motoru ? buna göre karar vermelisin

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bir önceki yılın modeliyse indirim olur elinde kaldığından dolayı,ama genelde elinde kalmıyor çünkü siparişle getiriyorlar ve piyasaya kısıtlı geldiginden dolay bayiler arası da bir takas,alışveriş soz konusu oluyor.simdilerde 2012 bulursan gayet uygun alabilirsin bence..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı ilker_efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle bişey. GT250R'lerde öyle bir efsane var, o efsane de dişli filan değiştirip motoru redline'da kullanıp kıranlara borçlu payını. GV 250'de zaten sanmıyorum ki öyle sürekli basma ihtiyacı olsun, ya da motor zorlansın. GV250'de yok öyle bişey. Şehir efsanesi. Gaz kesme de eski modellerde olabiliyormuş ender aralarda, 2007'de giderildi diye biliyorum o da tamamen. CDI filan da çok çok ender. Servisler de bi halttan anlamayabiliyor, kulaktan duyma şeyler ancak, bilmeden etmeden çamur atsınlar.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam malesef elimde hazır değil ben 6000 lira kredi çekip 12 ayda ödemek istiyorudum ama şu yazdığınızı okudum düşündüm. işimi şansa bırakıp 7 yaşındaki motora 6.000 lira vereceğime 9.000 lira uzun vadeli çeker sıfır alırım ama acemi ve artçım olduğu için istediğim birkaç aksesuar var bunları alamıcam.(sissy bar , ön cam , koruma demiri).

birde mersindeki kanuni 8800 lira son fiyat dedi bunun içerisnde plaka ruhsat varmıdır?

yok ise plaka ruhsat sigorta ne kadar tutuyor ?
    kredi çekiceksen çok daha iyi.. ayda 500 vericeğine 750 ver ama sııfr motor al kredin bittimi o dediğin aksesuarlarıda yaparsın yada ufak ufak peyder pey minik minik aydan aya yaparsın dediğin şeyler öyle çok pahalı yüklü şeyler değil.. ama senin biliceğin iş..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi çekiceksen çok daha iyi.. ayda 500 vericeğine 750 ver ama sııfr motor al kredin bittimi o dediğin aksesuarlarıda yaparsın yada ufak ufak peyder pey minik minik aydan aya yaparsın dediğin şeyler öyle çok pahalı yüklü şeyler değil.. ama senin biliceğin iş..

şimdi bir bayi ile görüştüm kredi kartına yüzde 15 komisyon ile 24 ay taksit yapabileceğini söyledi. Buda kredi çekmekten daha uygun oluyor.
    36 ay kredi çektiğimde ise ayda 312 lira ediyor + sağlık sigortası. toplamda ise11,500 ediyor. Kredi kartı daha mantıklı geldi ama kararsızım.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    benim motosikletimde rahatsız edici derecede cızırtı ve titreşim mevcut..ellerim ve ayaklarım sürekli titriyor...sürüş zevkli olmuyor böyle olunca. rodajı tamamlanınca bu bitermi bu durum? henüz 200 km de....teşekkürler ..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motosikletimde rahatsız edici derecede cızırtı ve titreşim mevcut..ellerim ve ayaklarım sürekli titriyor...sürüş zevkli olmuyor böyle olunca. rodajı tamamlanınca bu bitermi bu durum? henüz 200 km de....teşekkürler ..
    Öyle bir şey olmaması lazım, kesinlikle titreşim olmadı rodajda ancak 120yi geçince çok az bir titreşim var benim motorda. Montajda bir sıkıntı olabilir, o halde motoru kullanma bence.
    helin126 bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben de kredi kartıyla 0 almıştım, 12 aylık yaptık, vade farkı/komisyon almadılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Önce gv250 deneyimi olan birine denet, çok hafif titreşimi var alışık değilsen sana fazla gelmiş olabilir. Deneyimli arkadaş da titreşim olduğu konusunda hemfikirse servise götür, montajda gevşek bağlanmış bir şeyler olabilir.
    helin126 bunu beğendi.

Motosikleti
    GV650 EFI
    Silindirlerden biri ateşlemediğinde/çalışmadığında aşırı titreşim yapar
    helin126 ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Bilgi paylaşıldıkça çoğalır!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler