Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Yarın denerim Levent. Sana da haber veririm. Aslında çok pimpirikliyimdir ben bu konularda bu tür bir şey olsa hissederdim diye düşünüyorum ama dediğim gibi yarın sabah okula giderken bir deneyeyim. Sana bilgi vereyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
    Alıntı cem5106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm arkadaşlara iyi akşamlar ve geçmiş Kurban bayramınız ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.
    Çok uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum; neredeyse tümünüzü gıyabında tanıdım ve GV 250 hakkında oldukça bilgi sahibi oldum. Motorum ehliyetim ve hiç kullanmışlığım olmadığı için kenardan takip ediyorum sizleri. 40 yaşında ve hiç motorsiklet tecrübesi olmayan biriyim öncelerin gv ile başlamaya karar vermiş ve forumu 1nci sayfadan itibaren okumuştum. Ancak zamanla enduro ruhunun bana çok daha yakın olduğunu hissettim zaten mesleğim gereği sürekli doğa ile başbaşayım bunu motorla daha da pekiştirmek istiyorum ayrıca emekliliğe hazırlanıp eşimle eğer yapabilirsem uzun yurtdışı gezilerine çıkmayı hayal ediyorum. tüm bunları neden yazdım çünkü 180 cm boy ve yaklaşık 100 kg ağırlığındayım enduro tarzında en küçük motor kle 500 direk 650 ile başlarsam sıkıntı olur mu? tarz olarak çok farklı biliyorum ama gv de çok yakışıklı gv ile mi başlayayım çok kararsızım Yörük arkadaş 250 den 650ye geçti düştü kalktı. Kafam çok karışık arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var.
    sinan bey aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar ben yazana kadar size yardımcı olmuşlar gereken cevapları almışsınız ancak sadece şunu söyleyebilirim ki küçük hacimli motorla başlamadan büyük hacimli motora geçerseniz ciddi anlamda zorlanırsınız ve daha kötüsü kaza yapmamak içten bile değil..hele hele hiç motor tecrübeniz yoksa o zaman intihar gibi bişi olur benim kanaatimce..saygılar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar,

Musluk ve jikle konusundaki paylaşımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Benim motorum da 2011, calistirmadan once boşa alıp acil durum anahtarını da çalıştırma konumuna getirince deponun içinden pompanın sesi geliyor. Yaklaşık 5 sn kadar çalışıyor. Bu arada gaz sabitleme nasıl yapılıyor? Ole bise mi var?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada gaz sabitleme nasıl yapılıyor? Ole bise mi var?
    Elinle gazı sabit tutuyorsun, gaz sabitlenmiş oluyor. Cruise control mü bekliyordun.
    TwisTeD bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Herkese iyi geceler..Arkadaşlar arasıra kontak çalışmıyor yada onun gibi bişey.Kontağı çeviriyorum vites boşta veya 1 de debriyaj çekili yan ayak kapalı..Marşa basıyorum tık yok.Anahtarı çeviriyorum bi iki kere on off düğmesini falan kurcalıyorum marş basıyor..Böyle bi durumla karşılaştınız mı?
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler..Arkadaşlar arasıra kontak çalışmıyor yada onun gibi bişey.Kontağı çeviriyorum vites boşta veya 1 de debriyaj çekili yan ayak kapalı..Marşa basıyorum tık yok.Anahtarı çeviriyorum bi iki kere on off düğmesini falan kurcalıyorum marş basıyor..Böyle bi durumla karşılaştınız mı?
    Kontağa kontak sprey sık düzelir. İlginç bir cümle oldu sanki sprey onun için yapılmış gibi Ama anahtarı taktığın deliğe sıkacağın az bir kontak sprey sorunu çözecektir. Yıllar boyu yağmurdu, yıkamaydı falan normal bir şey. Ayrıca kontak sprey bulup da sıkana kadar fazla uğraşmamak için; kırmızı düğmeyle falan uğraşmadan kontağı da açıp kapamadan, kontak açıkken anahtarı hafif sağa sola oynat çalışır.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontağa kontak sprey sık düzelir. İlginç bir cümle oldu sanki sprey onun için yapılmış gibi Ama anahtarı taktığın deliğe sıkacağın az bir kontak sprey sorunu çözecektir. Yıllar boyu yağmurdu, yıkamaydı falan normal bir şey. Ayrıca kontak sprey bulup da sıkana kadar fazla uğraşmamak için; kırmızı düğmeyle falan uğraşmadan kontağı da açıp kapamadan, kontak açıkken anahtarı hafif sağa sola oynat çalışır.
    Evet sanırım o anahtarı oynattığım için çalışıyor.kontak spreyini de yazdım bi kenara.Teşekkür ederim.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Levent mesajı yazdım ama ulaştı mı bilemiyorum. en iyisi buradan bir daha yazayım dedim.

Bu sabah motor soğukken denedim dediğin gibi oldu deviri 4000'de tutmaya çalıştım ama bir türlü tutamadım. daha sonra motor ısındıktan sonra bir daha denedim gene aynı şekilde oldu. ama mesela yolda giderken belirli bir devirde tutmaya çalıştığımda sorun yok. sürekli 4000 veya 5000 devirde sabit tutuluyor. yarın ya da cumartesi servisteki arkadaşımın yanına uğrayıp soracağım bunu. belki de enjeksiyonlu olduğu için vites boştayken yapıyordur. Çünkü viteste herhangi bir sorun olmuyor. bakalım artık mantıklı bir cevap öğrenince sana yazarım. İyi geceler diliyorum.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(

Arkadaşlar şimdi bakım yapmak için motorun depoyu söktük işte bujiler falan fakat şu kablo kafamıza takıldı boşta kalıor karbüratörden gelen t şeklinde bi boru t şeklinde karbüratörlere bağlanıyor ve bu şekilde geliyor bu boru böyle boştamı normalde ??

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    arkadaşlar şimdiye kadar pasif olarak izlediğim, çok nadir konuşmayada katıldığım forumda inşallah pazartesiden itibaren aktif olarak katılacağım. 2010 model bir GV 250 ile aranızda olacağım.pazartesi ankaradan alıp konyaya getireceğim( herhangibir hava durumu aksiliği olmazsa) bundan sonra kullanıcı olacağımdan sorularımla kafanızı şişirebilirim şimdiden kusuruma bakmayın. her ne kadar tüm GV 250 sayfalarını okumuş olsamda aradığım sorunla ilgili sayfayı bulmam herhalde kolay olmayacak.herkese selamlar saygılar
    kırkından sonra azanı

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    volkan dün ankaradan gv650mi alıp geldim konyaya, algida dondurma fabrikası şantiyesinde çalışıyorum 2. org. sanayide, görmek istersen bosnada akşam çay içelim))

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hayırlı olsun motorlariniz kazasiz belasiz kullanın umarım..
    @mali_181 o hortumu sorduğumda benzin tahliye hortumu olduğunu öğrendim,boşta duruyor aşağıya doğru sarkıyor problem yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Gerbiş teşekkür ederim aldım mesajini,sorunun geri kalan kısmını buradan yazıyorum su an,senin km az olduğu için henüz hissetmiyor olabilirsin ancak ben 3000i devirdim ve hafif rampa aşağı inerken sabit gazda yine cok hafif sekilde farkedebiliyorum devrin değiştiğini.saniyorum yeni beyin boyle kronik bir durumun icinde.motor incelendi sorun yok dendi,ki cekiste yada hızlanmada sorun yok.bu durum giderek artarsa ve arızaya dönüşürse yine buradan yazarım şimdilik öyle bir durum yok selamlar..
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi bakım yapmak için motorun depoyu söktük işte bujiler falan fakat şu kablo kafamıza takıldı boşta kalıor karbüratörden gelen t şeklinde bi boru t şeklinde karbüratörlere bağlanıyor ve bu şekilde geliyor bu boru böyle boştamı normalde ??
    Normal o sorun teşkil eden bir şey yok

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerbiş teşekkür ederim aldım mesajini,sorunun geri kalan kısmını buradan yazıyorum su an,senin km az olduğu için henüz hissetmiyor olabilirsin ancak ben 3000i devirdim ve hafif rampa aşağı inerken sabit gazda yine cok hafif sekilde farkedebiliyorum devrin değiştiğini.saniyorum yeni beyin boyle kronik bir durumun icinde.motor incelendi sorun yok dendi,ki cekiste yada hızlanmada sorun yok.bu durum giderek artarsa ve arızaya dönüşürse yine buradan yazarım şimdilik öyle bir durum yok selamlar..
    Ne oldu sorun var diyenler, yok mu sorun değilmiş mi dedi

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Sorma yahu,durum normal degil ama sorun diyebilmek için sürüşü,güvenliği yada motorun performansını etkilemesi yada cihazlarda test edince arıza vermesi gerekir diyorlar..digerinden parça söküp buna taktığında da değişen birsey olmayacaksa "sorun yokmuş",mantığa bak))
    Bu arada beyne format atıldı güncellendi serviste,onu da belirteyim.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    [QUOTE=Johnizm;2850378]volkan dün ankaradan gv650mi alıp geldim konyaya, algida dondurma fabrikası şantiyesinde çalışıyorum 2. org. sanayide, görmek istersen bosnada akşam çay içeli
    teşekkürler A.Can bende konyada yeniyim daha 1-1.5 ay oldu geleli. uygun bir zamanda gelip tanışmak isterim. hafta içi akören ilçesinde çalışıyorum.bu hafta motoru alınca konya turlarına başlamak istiyorum havaların müsade ettiği kadarıyla. önümüzdeki hafta içi yada hafta sonu görüşelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

bu arada A.Can gv 650 hayırlı olsun demeyi unuttum .allah kazası belasız binmek nasip etsin
    Johnizm bunu beğendi.
    kırkından sonra azanı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bugün 8W'lık power LED'le tanıştım ve motora selektör yapmak için takmayı düşündüm. Sonra selektör yapacağım insanların da yaşamaya hakkı olduğunu düşünüp vazgeçtim.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    volkan dün ankaradan gv650mi alıp geldim konyaya, algida dondurma fabrikası şantiyesinde çalışıyorum 2. org. sanayide, görmek istersen bosnada akşam çay içelim))
    Hayırlı olsun Ahmet fotoğraflarını koy da biz de görelim.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    volkan beyde gelmiş ,hoş geldiniz kendinizi ve motorunuzu ayrıntılı bir biçimde tanıtırsınız.forumu okudum dediğinize göre burada paylaşımve seviyeli sohbetin varlığını farketmişsinizdir.Her bir kişi yeni bir bakış açısı demek benim için tekrar hoş geldiniz..vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ahmet hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanı dilerim..resimleri görebilir miyiz?

volkan bey motorunuz şimdiden hayırlı olsun..umarım kazasız belasız getirirsiniz..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadşlar cevaplar için teşekkürler içim rahatladı.
    Size bir şey daha soracağım benm motorumda castrol 10-40 yağ vardı ve yağının değişmesi gerekiyordu Babam da çarşıdaydı bende dedimki castrol 10-40 yağ al gel bi motosiklet tamircisi demişki
    -Ben castrol vereyim istersen fakat bu motora o yağ gitmez ben sana başka bir yağ vereyim sen onu kullan bak viteslerin geçişi motorun gidişi dahi rahatlayacak rahatlamassa gel tekrar castrol koyalım demiş.BU motorda o yağ sübab sesi yapar motoru zorlar demiş.
    Neyse ben yağı değiştirdim gerçekten motorum çok rahatladı fakat kafama takıldı yağ 15-40 tam sentetik miş markasıda Bp galiba bunun
    15-40 olması veya tam sentetik olmasının bir zararı olurmu??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler