Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadşlar cevaplar için teşekkürler içim rahatladı.
    Size bir şey daha soracağım benm motorumda castrol 10-40 yağ vardı ve yağının değişmesi gerekiyordu Babam da çarşıdaydı bende dedimki castrol 10-40 yağ al gel bi motosiklet tamircisi demişki
    -Ben castrol vereyim istersen fakat bu motora o yağ gitmez ben sana başka bir yağ vereyim sen onu kullan bak viteslerin geçişi motorun gidişi dahi rahatlayacak rahatlamassa gel tekrar castrol koyalım demiş.BU motorda o yağ sübab sesi yapar motoru zorlar demiş.
    Neyse ben yağı değiştirdim gerçekten motorum çok rahatladı fakat kafama takıldı yağ 15-40 tam sentetik miş markasıda Bp galiba bunun
    15-40 olması veya tam sentetik olmasının bir zararı olurmu??
    Şimdi öncelikle Castrol 10w-40 supap sesi falan yapmaz, element uydurmasın. Ancak castrol'den kastı motosiklet yağı değil de araba yağıyla farklılık olabilir. Yağ olarak daha önce ayçiçek yağı falan kullanmadıysan farklı yağ koymakla motor falan da rahatlamaz. Yağ değişimiyle tek fark edilebilir değişiklik vites geçişleri olabilir. Eğer başka bir değişiklik hissediyorsan ya yağ değişim zamanı geçtiği için ya önceden çok kötü ya da uygun olmayan bir yağ kullanıldığı için ya da (yüksek ihtimalle) öyle olacağını düşündüğün için öyle hissediyorsun.

Tam sentetik ve 15w-40 sorularına gelirsek de; tam sentetik yağ bizimkiler gibi çok yüksek devir çevirmeyen ve 2 silindirli motorlar için bir gereklilik değil israf bile denilebilir diye düşünüyorum. Ama istersen ve memnunsan kullanabilirsin. Bence tavsiye edilen 10w40 yağ kullan ama 15w40 kullanman da sakıncalı değil. Bu arada Castrol markası da BP'nin bir ürünü Yalnız BP'nin motosiklet yağını gördüğümü hiç hatırlamıyorum, emin misin BP olduğuna ya da motosiklet yağı olduğuna?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi öncelikle Castrol 10w-40 supap sesi falan yapmaz, element uydurmasın. Ancak castrol'den kastı motosiklet yağı değil de araba yağıyla farklılık olabilir. Yağ olarak daha önce ayçiçek yağı falan kullanmadıysan farklı yağ koymakla motor falan da rahatlamaz. Yağ değişimiyle tek fark edilebilir değişiklik vites geçişleri olabilir. Eğer başka bir değişiklik hissediyorsan ya yağ değişim zamanı geçtiği için ya önceden çok kötü ya da uygun olmayan bir yağ kullanıldığı için ya da (yüksek ihtimalle) öyle olacağını düşündüğün için öyle hissediyorsun.

Tam sentetik ve 15w-40 sorularına gelirsek de; tam sentetik yağ bizimkiler gibi çok yüksek devir çevirmeyen ve 2 silindirli motorlar için bir gereklilik değil israf bile denilebilir diye düşünüyorum. Ama istersen ve memnunsan kullanabilirsin. Bence tavsiye edilen 10w40 yağ kullan ama 15w40 kullanman da sakıncalı değil. Bu arada Castrol markası da BP'nin bir ürünü Yalnız BP'nin motosiklet yağını gördüğümü hiç hatırlamıyorum, emin misin BP olduğuna ya da motosiklet yağı olduğuna?
    Ben gidip yağı görmedim benimde çok kafama takıldığı için yarın gidip konuşacağım adamla fakat şu gerçek inan motosiklet çok rahatladı castrolü ilk koyduğum zamanıda hatırlıyorum hiç böyle olmamıştı vites geçişleri çok rahat önceden boşa geçerken zorlnırdım şimdi ise hemen geçiyor 4 lt lik yağdan ayırmış adam yağı motosiklet yağıdır yani o konuda aklıma şüphe takılmadı adam motosiklet tamircisi yani gidipte araba yağı koymaz heralde :/ en iyisi yarın gidip bakmak koyduğu yağ ne şüphelendirdin şimdi

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar motorlarınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Günaydın herkese..@mali yahu dostum viteslerin şıkır şıkır geçiyor,motorun rahatlamış,zaten hararette de 15-40 daha az incelir,icine de sinmiş belli ki motorun performansı, e daha neyin kurdu düşüyor icine anlamadım ki
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese..@mali yahu dostum viteslerin şıkır şıkır geçiyor,motorun rahatlamış,zaten hararette de 15-40 daha az incelir,icine de sinmiş belli ki motorun performansı, e daha neyin kurdu düşüyor icine anlamadım ki
    Bende şimdi bununla ilgili yazmak için girmiştim sabah sabah bu kıllığımdan dolayı ustanın yanına gittim.Aramızdaki diyolog
    -Günaydın ustam geçen makinanın yağını veren sensin demi(motoru görünce selam vermişti zaten hemen kask vardı kafamda)
    --Günaydın kardeşim evet ben verdim doğru geldin.
    -Ya ustam bu yağ gerçekten çok iyi geldi markası ne bunun kutusunu görme imkanım varmı
    --Var tabide biz bunları teneke teneke alıyoruz sen almassınki öyle
    -Olsun ustam ben bi göreyim ki başka bi şehre gidecek olursam hep aynı yağı kullnayım
    --Tamam.Oğlum bi yağ tenekesi gösterin abinize.
    VEEEEEEEEEEEEE İŞTE BOMBA YAĞIN ÜSTÜNDE YAZANA BAKIN:::.O. (burası normal) 15-40(okey) Maximus (e iyi) Turbo Diesel S (Hdaaaaa bu ne ya)

Yazan düzgünce şu MAXIMUS Turbo Diesel S 15-40

-E ustam bu ne
    --Kardeşim bak bu motorlarda bu yağ daha iyi olur şıkır şıkır olur motorun mis gibi yağ gibi olur
    Benim kafa karışık zaten gece hiç uyumadım.Ya usta falan derken çıktım bi hışımla eve geldim
    Arkadaşlar Allah aşkına bu hareket ne kadar mantıklı tamam motosikletıim şıkır şıkır yağ gibi vites geçişlerim kalkışım duruşum çok çok hoş ama ya zarar verirse

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bayaa bir güldüm sabah sabah yahuo şaşkınlığı tahmin edebiliyorum.soyle bir ornek vereyim;servis der ki:"yağ hangi marka olursa olsun üzerinde jaso ma yazmalı" bunun dısında full sentetik yağ koyuyorlar bakımda.hem soğutma hem sanzuman hem motor aynı yagi kullandığından dolayı bu icerik gerekliymis.
    Ustanın kullandığı yağ belki uygundur(birkaç ustadan boyle farklı fikirler duymuslugum var) ancak göz karardır cogu zaman,sıcaklıkla basincla zamanla ne kadar sağlıklı kalır onun garantisi yok bence,bişey olursa gel abi ben burdayim gibi durumlar hoş olmuyor ama arabada ben de yasıyorum açıkcası ama motosiklette tamirciye güvensem de riske girmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Bence avatarini değiştir derim kendine çekiyor boyle durumları herhalde

Motosikleti
    Bugün birkaç tanıdığım ustaya gidip soracağım eğer çıkabilirsem

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum birsey olmaz sen yağını biraz erken değiştir yeter çünkü bildigim kadarıyla motora zarar vermemekle birlikte Kıs için biraz kalın gelebilir ve icinde kimyasal deformasyonu önleyen katkılar olmadıgı icin(motosiklette yağ cok ısınıyor) ömrünü daha erken tamamlıyor.bence tekrardan masraf etme ama icin rahat etmezse değiştir tekrar..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese günaydın..

mehmet ali valla gülmekten öldüm yaa..senin motor dizelmiş de bizim mi haberimiz yokmuş dostum bence sen hiç vakit kaybetmeden o yağı değiştir..

arkadaşlar antalyadayım..dün babamı ameliyat ettirdik(boyun fıtığı vardı 2 senedir,artık baya bir sıkıntı vermeye başlamış ben de hazır gelmişken izni biraz uzattım ve dün işi bitirdik..şimdi hastanede başında bekliyorum,eşimin netbook'unu da aldım sizlere yazıyorum..

bu arada hala bir araba bulamadınız bana nasıl bir çetesiniz yaw?ha aklıma gelmişken son bir aptal cesaretiyle üst limiti 12500 tl ye kadar çıkarmış bulunuyorum..3 kapılı yerine 5 kapılı hatchback araba bakalım diyorum..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Gecmis olsun ilker umarım ameliyat da basarilidir..

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    bu başlık altına koymak ayıp olur diye resim eklemedim, hatta tek bir resim bile çekmedim henüz))) (ilginç bi not düşeyim, dün konyada ilk günümde bi alışveriş merkezinin girişine park ettim motoru, 5 dk sonra çıktığımda 4 bayan arkadaş üzerinde fotoğraf çekme derdindeyken yakaladım) çantaları söktüm bugün motorun, daha bi sade ve güzel oldu, şık aynalar taktım... üzerinde baya uğraşacağım galiba, şimdilik son motorum olacak hissiyatım var gv650 için... ilerisini bilemem)) akşam bi yıkatayım ozaman motoru yarın bikaç güzel resim eklerim.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    İlker Hocam geçmiş olsun, umarım babanız tez zamanda sağlığına kavuşur.

Bu aralar çok çok yoğun çalıştığımdan forumu pek okuyamıyorum. Muhabbetin ortasından giriyorsam kusura bakmayın. Küçük bir araba arıyorsanız ben polo önerebilirim. 1.6 olanların performansı da fena değil. Ben 2000 model benzinlisini geçen sene 12500'e almıştım. Ama tüp falan da taktırırsanız 1000-1500 de o tutuyor.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi gecmis olsun illa hatcbak mi olmasi lazim astra var 98 model sanirsam yalniz sedan 13500 diyo 13*e alinir
    13500 *e birtane de polo var gri gecende rast geldim durusu duzgun 99 model aradim ama adam okuz cikti iki uc gune haber ederim eger satmazsaniz dedim tak suratima kapadi okuz kil oldum ondan soylememistim numarasini silmediysem yollayayim bi ara istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

İlker abi polo sahibini senin icin bir daha aradim aracta komple boya varmis ve kapi sacinin biri degismis ama komple bakimini yaptirdim dedi eger istersen bi bakitirim numarasini da vereyim
    bi konus sen sor istersen 5442970548

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şimdi bununla ilgili yazmak için girmiştim sabah sabah bu kıllığımdan dolayı ustanın yanına gittim.Aramızdaki diyolog
    -Günaydın ustam geçen makinanın yağını veren sensin demi(motoru görünce selam vermişti zaten hemen kask vardı kafamda)
    --Günaydın kardeşim evet ben verdim doğru geldin.
    -Ya ustam bu yağ gerçekten çok iyi geldi markası ne bunun kutusunu görme imkanım varmı
    --Var tabide biz bunları teneke teneke alıyoruz sen almassınki öyle
    -Olsun ustam ben bi göreyim ki başka bi şehre gidecek olursam hep aynı yağı kullnayım
    --Tamam.Oğlum bi yağ tenekesi gösterin abinize.
    VEEEEEEEEEEEEE İŞTE BOMBA YAĞIN ÜSTÜNDE YAZANA BAKIN:::.O. (burası normal) 15-40(okey) Maximus (e iyi) Turbo Diesel S (Hdaaaaa bu ne ya)

Yazan düzgünce şu MAXIMUS Turbo Diesel S 15-40

-E ustam bu ne
    --Kardeşim bak bu motorlarda bu yağ daha iyi olur şıkır şıkır olur motorun mis gibi yağ gibi olur
    Benim kafa karışık zaten gece hiç uyumadım.Ya usta falan derken çıktım bi hışımla eve geldim
    Arkadaşlar Allah aşkına bu hareket ne kadar mantıklı tamam motosikletıim şıkır şıkır yağ gibi vites geçişlerim kalkışım duruşum çok çok hoş ama ya zarar verirse
    En ucuz motosiklet yağını bile kullanabilirim ama en kalitelisi bile olsa araba yağını motosiklete koymam. Yani bence değiştir ama kısa bir süre kullanmaktan da motorun zarar göreceğini sanmıyorum.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hala bir araba bulamadınız bana nasıl bir çetesiniz yaw?ha aklıma gelmişken son bir aptal cesaretiyle üst limiti 12500 tl ye kadar çıkarmış bulunuyorum..3 kapılı yerine 5 kapılı hatchback araba bakalım diyorum..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler..
    İki tane motosikleti birleştirip üzerine de bir branda gersek olma mı?

Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlık altına koymak ayıp olur diye resim eklemedim, hatta tek bir resim bile çekmedim henüz))) (ilginç bi not düşeyim, dün konyada ilk günümde bi alışveriş merkezinin girişine park ettim motoru, 5 dk sonra çıktığımda 4 bayan arkadaş üzerinde fotoğraf çekme derdindeyken yakaladım) çantaları söktüm bugün motorun, daha bi sade ve güzel oldu, şık aynalar taktım... üzerinde baya uğraşacağım galiba, şimdilik son motorum olacak hissiyatım var gv650 için... ilerisini bilemem)) akşam bi yıkatayım ozaman motoru yarın bikaç güzel resim eklerim.
    Motorun piyasası iyi yani

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..iyi dilekleriniz için teşekkürler..babamın durumu şimdilik iyiye gidiyor inşallah böle devam eder..levent,hakan hocam ve mesut kardeşim teşekkür ederim..

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki tane motosikleti birleştirip üzerine de bir branda gersek olma mı?
    sen istersin de olma mı hiç..ama tasarımını senin yapman kaydıyla olar

arkadaşlar polo güzel araba ancak daha çok şehir içi kullanım içiğin küçük hacimli bir araç bakıyorum..suzuki alto ları gördüm bu sıralar..fena değil,abs,2 hava yastığı ve klima mevcut..1.1 lt motoru var.tam aradığım gibi 12-13 bin tl ye bulunabiliyor..siz ne dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8752938/detay/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sen istersin de olma mı hiç..ama tasarımını senin yapman kaydıyla olar
    Tamam 2025 gibi hazır olur.

arkadaşlar polo güzel araba ancak daha çok şehir içi kullanım içiğin küçük hacimli bir araç bakıyorum..suzuki alto ları gördüm bu sıralar..fena değil,abs,2 hava yastığı ve klima mevcut..1.1 lt motoru var.tam aradığım gibi 12-13 bin tl ye bulunabiliyor..siz ne dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8752938/detay/
    Şöyle bir şey daha hoş olmaz mı? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98054524/detay

Ya da şöyle daha genç bir şey? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04097171/detay

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hımm olabilir dostum ancak tata nasıl bir araç bilmem ancak olabildiğince genç olması daha iyi olacak gibi..daihatsu sirion değil de coure lar var daha şirin küçük ancak daihatsu japon markası olarak dayanıklı mıdır,nasıldır onu da bilmem..kafam karıştı hadi bir el atında düzgün bir araba bulalım rıdvan ya. :(

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey babanıza geçmiş olsun,sağlığına tam kavuşması dualarımla..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mithat hocam allah razı olsun..çok teşekkürler..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar şöyle bir motosiklet var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94724410/detay

fiyatı çok düşük sahibide aşşağıya bişeyler yazmış ruhsatı falanmı yok acaba motorun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler