Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Buranın muhabbeti sağlammış Öncelikle bu başlıkta bilgi paylaşımı yapan siz değerli forum üyelerini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sizlere sormak istediğim bir husus var, muhtemelen önceden konuşulmuş değerlendirilmiştir ancak malumunuz 818 sayfa okumak baya zamanımı alacak Eski bir hyo gv650 kullanıcısı olarak yeni sezon için düşündüğüm motor gv 250. Sebep olarak da düşük yakıt tüketimi başta olmak üzere şehir içi kıvraklığı olabileceğini düşünüyorum. Yalnız ben baya uzun bir türkiye turuna çıkmayı düşünüyorum, sorunsuz seyir hızı kaç km/h dir bu modelin? gv 650 de olan düşük hızda vuruntu sorunu oluyor mu? Parça kalitesini az çok tahmin ediyorum, konjektör ve statör durumları zaten malum, son sayfadan bile bilgi edinebildim az da olsa. Kullanım rahatlığıyla da ilgili kısaca bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

Not: Bu arada bir arkadaş statörün sorunsuz diye servisten gönderildiğini söylemişti, benim eski motorda 3 servis akün şarj ediyo statörün sağlam dedi, sattığım arkadaşın ustası açtığında statör kömür olmuş vaziyetteymiş. O yüzden her ustaya güvenme, statör ve konjektör hyonun yumuşak karnı, statörü mutlaka iyi bir elektrikçide elle sardırın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buranın muhabbeti sağlammış Öncelikle bu başlıkta bilgi paylaşımı yapan siz değerli forum üyelerini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sizlere sormak istediğim bir husus var, muhtemelen önceden konuşulmuş değerlendirilmiştir ancak malumunuz 818 sayfa okumak baya zamanımı alacak Eski bir hyo gv650 kullanıcısı olarak yeni sezon için düşündüğüm motor gv 250. Sebep olarak da düşük yakıt tüketimi başta olmak üzere şehir içi kıvraklığı olabileceğini düşünüyorum. Yalnız ben baya uzun bir türkiye turuna çıkmayı düşünüyorum, sorunsuz seyir hızı kaç km/h dir bu modelin? gv 650 de olan düşük hızda vuruntu sorunu oluyor mu? Parça kalitesini az çok tahmin ediyorum, konjektör ve statör durumları zaten malum, son sayfadan bile bilgi edinebildim az da olsa. Kullanım rahatlığıyla da ilgili kısaca bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

Not: Bu arada bir arkadaş statörün sorunsuz diye servisten gönderildiğini söylemişti, benim eski motorda 3 servis akün şarj ediyo statörün sağlam dedi, sattığım arkadaşın ustası açtığında statör kömür olmuş vaziyetteymiş. O yüzden her ustaya güvenme, statör ve konjektör hyonun yumuşak karnı, statörü mutlaka iyi bir elektrikçide elle sardırın.
    120 km/s diyebiliriz sürekli seyir hızı olarak ama o hızlarda oturuş pozisyonu sebebiyle çok çok fazla rüzgar alıyorsun dolayısıyla çok yoruyor. Ben uzun yolculuklarda 100-110 arası gitmeye çalışıyorum. Vuruntu dediğin düşük hız yüksek vites yani yanlış vites kullanımı sebebiyle olabilir ancak bu da sorun değil zaten olması gereken. Gv250'de 650 olduğu gibi statör-konjektör sorunu yok, arkadaşın bahsettiği enjeksiyonlu motoru vurdurarak-takviyeyle çalıştırarak olmuş bir olay. Bu şekilde çalıştırma çabalarında bazen sorun olabiliyor -ki zaten enjeksiyonlu motorlarda bunlar pek tavsiye edilen şeyler değildir.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Cevap için teşekkürler, vuruntu konusu gv 650 için büyük sıkıntı yaratıyordu, birinci viteste dahi olsan hızı düşürdüğünde yapıyordu, zira torkunu daha yüksek devirlerde vermek üzere konumlandırılmış bir hız makinasıydı, bu da şehiriçinde trafikte sıkıntılara neden oluyordu haliyle. Merak ettiğim gv250 için de böyle bir durum söz konusu mu, kronik başka sorunlar çıkarıyor mu? Hız olarak gayet tatmin edici o zaman, zaten bir cruiser motor için 120+ hızlar çok da uygun olmuyor söylediğiniz sebepten dolayı. Bu aralar motor bakınıyorum, kışın düşen fiyatlardan yararlanıp motor alırsam yeni sezonda bu başlıkta görüşmek üzere. Tekrardan saygı ve selamlar
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler, vuruntu konusu gv 650 için büyük sıkıntı yaratıyordu, birinci viteste dahi olsan hızı düşürdüğünde yapıyordu, zira torkunu daha yüksek devirlerde vermek üzere konumlandırılmış bir hız makinasıydı, bu da şehiriçinde trafikte sıkıntılara neden oluyordu haliyle. Merak ettiğim gv250 için de böyle bir durum söz konusu mu, kronik başka sorunlar çıkarıyor mu? Hız olarak gayet tatmin edici o zaman, zaten bir cruiser motor için 120+ hızlar çok da uygun olmuyor söylediğiniz sebepten dolayı. Bu aralar motor bakınıyorum, kışın düşen fiyatlardan yararlanıp motor alırsam yeni sezonda bu başlıkta görüşmek üzere. Tekrardan saygı ve selamlar
    Haftasonu bağdat caddesine girdim, bir günüm istanbul trafiğine gitti nerdeyse. GV250 çok torklu bir makine olmadığı için şehir içi de gayet rahat. Kronik bir sorunu yok, enjeksiyonlu modellerde FI lambası saçma sapan sebeplerle yanıp öyle kalabiliyor; ama beyinle ilgili pek sorun çıkmaz genelde. Ben de ortalama 95le gidiyorum gayet rahat. Bodrum sakarya arasını iki kere gittim geldim yazın 40 derecede, sorun çıkarmadı. Pek pişman etmez GV650'den sonra diye düşünüyorum.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Herkese selamlar...
    Motorumdan uzak günler geçirdiğim için hasretle yazılanları okuyorum kıskançlıkla paylaşılan resimlere bakıyorum =) Bu arada can ve alper arkadaslarıma geçmiş olsun,en kötü sıkıntınız inşallah bunlardan fazla olmaz.herkese iyi günler..

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga patlat bakalım birkaç resim
    ilker haftason patlatsam..fotoğraf makinesi yanımda değil..haftasonu amasra falan yapıcaz zaten.ozaman çeker yüklerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşım geçmiş olsun aynısını yaşadım takviye yapıldığında çalıştığı anda motordan çekmek gerekiyor. Ben statörü de yaktım, konjektor yandı ise büyük ihtimal statörün de yanmıştır (masraflı ama :/) takvityede ikisi birden gidiyor. Avcılar Motopark erdal usta ya bir git derim. Ben 2 konjektor değiştirdim 3 akü statoru değiştirdikten sonra çözüldü. Statör elektirik üretiyor, konjetor bu elektiriği düzenliyor.

Bu arada bende bugün tatsız bir duruma uyandım gece apartmanın otoparkına dadanmış hırsız motorla ugramış baya monstar kilit vardı disk kiliti onu acamamış kontkla ugraşmış onda bir sey yapamayınca bir beton parçası ile deponuyu ezmiş (gelmişini geçmişini ben onun ) moralmen çalınmadığına sevindim ama deponunda ezilmesine canım çok sıkıldı..

Rıdvan alarm taktırmayı düşünüyorum bir sende var sanırsam tavsiyelerini bekliyorum. Nerden hangi marka alsam ?

Bu arada yeni gelen arkdaşlara selam olsun tekeriniz düz bassın.

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Bu arada herkese GÜnaydın
    Geçmiş olsun hocam..şerefsiz herif..bi de utanmadan depoyu ezmiş..hay allahım yaa..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Can ve Alper çok geçmiş olsun. Aynı sıkıntıları umarım tekrar yaşamazsınız.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    herkese iyi akşamlar..

mustafa çok geçmiş olsun..tez zamanda iyileşirsin umarım..
    Çok sağol İlker bir kaç gündür giremedim. şimdi gördüm mesajını.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Site sakinlerine sevgi ve saygılar..
    Sorun yaşayanların sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmaları, yeni gelenlerin hoş gelişleri, üzüntü ve sıkıntı yaşayanlara geçmiş olsun dileklerimle..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...cir-kilit.html

En korktuğum şeylerden biridir hırsızlık olayı,geçmiş olsun.Benim motor kapalı garajda (evimin ardiyesi ) olmasına rağmen yabancı yerlere gittiğimde kullanmak için yaptırmayı düşündüğüm bir sistem,

Aslında 2. el motosiklette gerçekten riskli ama motordan anlayan ve ekonomisi ancak 2. ele yetenler için olmazsa olmaz bir durum,evet ben şu ana kadar 3 motor aldım "0" km ve sattım 2. el olarak
    gerçi rakamlar küçüktü ama hepsinden önemlisi motor da nevar ne yok olduğu gibi söylemek alanın süprizle karşılaşmaması için, birde benim tüm motorlarımda yaptığım "motor günlüğü" motorun geçmişi için güzel bir belge olarak sunuyorum..her depoda ne kadar yakıt tükettiğine kadar..
    bu arada site sakinlerine sevgi ve saygılarımı sunarım..
    Vesselam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Tolga Amasraya gittiğinde kuş kayasından bir selam söyle benden oralara tam 4 yılım geçti o ilçede foto ve gezi notlarında bekliyoruz vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Can ve alper gecmis olsun arkadaslar
    su hirsizi ve turevlerinin taaaa tobe tobe gunaha sokacaklar zorla yakalarsan hincini al banada bi postala bu aralar icim cok sikiliyo stress aldi basini yurudu
    hic olmazsa bi moral toplar icimdeki sikintiyi uzerine bosaltirm

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0530842/detay/
    Motorum satılıktır arkadaşlar,aklınızda bulunsun

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site sakinlerine sevgi ve saygılar..
    Sorun yaşayanların sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmaları, yeni gelenlerin hoş gelişleri, üzüntü ve sıkıntı yaşayanlara geçmiş olsun dileklerimle..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...cir-kilit.html

En korktuğum şeylerden biridir hırsızlık olayı,geçmiş olsun.Benim motor kapalı garajda (evimin ardiyesi ) olmasına rağmen yabancı yerlere gittiğimde kullanmak için yaptırmayı düşündüğüm bir sistem,

Aslında 2. el motosiklette gerçekten riskli ama motordan anlayan ve ekonomisi ancak 2. ele yetenler için olmazsa olmaz bir durum,evet ben şu ana kadar 3 motor aldım "0" km ve sattım 2. el olarak
    gerçi rakamlar küçüktü ama hepsinden önemlisi motor da nevar ne yok olduğu gibi söylemek alanın süprizle karşılaşmaması için, birde benim tüm motorlarımda yaptığım "motor günlüğü" motorun geçmişi için güzel bir belge olarak sunuyorum..her depoda ne kadar yakıt tükettiğine kadar..
    bu arada site sakinlerine sevgi ve saygılarımı sunarım..
    Vesselam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Tolga Amasraya gittiğinde kuş kayasından bir selam söyle benden oralara tam 4 yılım geçti o ilçede foto ve gezi notlarında bekliyoruz vesselam..
    Söylerim tabi..ama gezi kısa bi gezi olacak çok uzun uzadıya yazıcak bişeyler olmasada herkein amasra hasretini dindirecek fotoğraflar eklerim bi sıkıntı olmaz da gidersek..
    mitmuallim bunu beğendi.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    ''Eskiden Bws 100 Ybr 125 '' Yenisi gv 250 olacak
    Can ve alper gecmis olsun arkadaslar...
    Bu arada depo ezmekte nedir anlamadım?? bu nasıl bir kafadır diye kendime sordum yahu hırsız! insanın ağzına kötü kötü şeyler geliyo ....... affedersiniz ama götüremedi motoru daha sonra neden hasar bırakıyosun !

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Haftanın son günü..hava güzel..herkese şimdiden iyi haftasonları..bol bol gezin..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Size bir sorum olacaktı. Geçen gün motorla mahalle arasında giderken motor stop etti. Motor durdugu içinde tekerlek kilitlendiğinden arka teker kaydı. Çok ufak bir kaymaydı çünkü hızlı değildim. Sonra otobanda falan olsaydım diye düşündüm. Peki böyle bir durumda nasıl birşey yapılabilir? Yuksek hızda giderken motor stop edince hemen debriyaja mı basmalıyız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir sorum olacaktı. Geçen gün motorla mahalle arasında giderken motor stop etti. Motor durdugu içinde tekerlek kilitlendiğinden arka teker kaydı. Çok ufak bir kaymaydı çünkü hızlı değildim. Sonra otobanda falan olsaydım diye düşündüm. Peki böyle bir durumda nasıl birşey yapılabilir? Yuksek hızda giderken motor stop edince hemen debriyaja mı basmalıyız?
    Arka tekerin kilitlenmesi zaten yavaş olduğun için oldu. Eğer hızlı gidiyor olsaydın yavaşlayıp dururdun. Aynı gazı ve debriyajı bıraktığın zaman olduğu gibi.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    Uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun bir aradan sonra tekrardan selamlar ahali)) (kesin rıdvan bu uzun kelimesindeki uzattığım u harflerini sayıp ayrı kaldığım haftalara falan orantılamaya çalışacak ;oP) Konyadayım bazılarınızın bildiği gibi, gv 650 ile yeniden 2 teker sevdama dönmeye karar verdim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97100222/detay <--- şu ilandaki motor çok içime sindi ama Kastamonu'da olduğundan her türlü yoruma tavsiyeye ihtiyacım var. teşekkürler... (gv250 başlığı olduğunun farkındayım ama bizde eski gv250cilerdeniz)

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar...bugün istanbul'da deprem olmuş..istanbul tayfasına geçmiş olsun diliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Teşekkür ediyoruz İlker,baya bi hissettik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun bir aradan sonra tekrardan selamlar ahali)) (kesin rıdvan bu uzun kelimesindeki uzattığım u harflerini sayıp ayrı kaldığım haftalara falan orantılamaya çalışacak ;oP) Konyadayım bazılarınızın bildiği gibi, gv 650 ile yeniden 2 teker sevdama dönmeye karar verdim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97100222/detay <--- şu ilandaki motor çok içime sindi ama Kastamonu'da olduğundan her türlü yoruma tavsiyeye ihtiyacım var. teşekkürler... (gv250 başlığı olduğunun farkındayım ama bizde eski gv250cilerdeniz)
    Toplam 78 tane U harfi kullanmışsın. Hafta başına 3.714 adet, gün başına 0.549 adet U harfi düşmüş.

arkadaşlar herkese iyi akşamlar...bugün istanbul'da deprem olmuş..istanbul tayfasına geçmiş olsun diliyorum..
    Depremin merkezine 3-4 km mesafede olmama rağmen şirkette tek hisseden ben masayı kendim salladığımı düşünmüştüm ki sözlükte başlığı görünce demek deprem olmuş dedim.
    YÖRÜK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler