Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Beyler,Fethiye'de bizim motorlarin dilinden anlayan,isini iyi yapan usta veya servis var mi?Birkac gun sonra orada olucam su isinica veya belli bir km sonra cekisten dusmesi durumunu gosteriyim diyorum daha cok yolum var yaptirayim aradan ciksin.Marmaris te olur ama Fethiye'ye daha cok yakinim.Tel ve adres bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Herkese merhabalar, aramıza yeni katılanlara hoşgeldin diyorum

Uzun zamandır foruma giremiyordum. Son bir ay içinde bitirme projesi, kına, düğün, balayı gibi ufak işlerim vardı çok şükür kazasız belasız geçti hepsi:D

İki haftadır motoru sürmüyordum ve bugün motoru çalıştırdığımda önceki mesajlarımda bahsettiğim gaz yememe problemi tekrar oldu. 7-8 kere stop edip tekrar çalıştırdım düzeldikten sonra da yola çıktım. 2-3km gittikten sonra sorun tekrar başladı 2-3km de öyle devam ettim. Eve ulaştığımda üstteki egzozun çok sıcak olduğunu farkettim. Baktığımda ise renginin sararmadan bile öte bir kısmının morarmış olduğunu gördüm. Motor soğuduktan sonra tekrar yanına indiğimde renk değiştirmenin kalıcı olduğunu gördüm:(

Motorun yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve zincirini değiştireli çok olmadı. Avcılardaki servise daha önce iki kere giderek böyle bir sorun yaşadığımı belirtmiştim ama gittiğimde sorun olmadığı için Erdal usta bir şey yapamayacağını söylemişti. Açıkçası şu an canım çok sıkılmış durumda ve ne yapacağımı bilemiyorum. İnternette arattığımda benzer problemleri pek bulamadım. Okuduklarım ve sürerken hissettiklerimi birleştirince yanma odasına havanın az gittiği sonucuna varıyorum. Sebebi aynı mıdır bilmiyorum ama birisi hava filtresinin çatlak olması sebebiyle bu sorunun oluştuğunu yazmış: http://www.scooter.web.tr/forumlar/6...or-yardim.html

Hem herhangi bir servise güvenemiyorum hem de güvendiğim Avcılar servisine ise iki seferde de bir şey yapmadığı için biraz kızgınım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, aramıza yeni katılanlara hoşgeldin diyorum

Uzun zamandır foruma giremiyordum. Son bir ay içinde bitirme projesi, kına, düğün, balayı gibi ufak işlerim vardı çok şükür kazasız belasız geçti hepsi:D

İki haftadır motoru sürmüyordum ve bugün motoru çalıştırdığımda önceki mesajlarımda bahsettiğim gaz yememe problemi tekrar oldu. 7-8 kere stop edip tekrar çalıştırdım düzeldikten sonra da yola çıktım. 2-3km gittikten sonra sorun tekrar başladı 2-3km de öyle devam ettim. Eve ulaştığımda üstteki egzozun çok sıcak olduğunu farkettim. Baktığımda ise renginin sararmadan bile öte bir kısmının morarmış olduğunu gördüm. Motor soğuduktan sonra tekrar yanına indiğimde renk değiştirmenin kalıcı olduğunu gördüm:(

Motorun yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve zincirini değiştireli çok olmadı. Avcılardaki servise daha önce iki kere giderek böyle bir sorun yaşadığımı belirtmiştim ama gittiğimde sorun olmadığı için Erdal usta bir şey yapamayacağını söylemişti. Açıkçası şu an canım çok sıkılmış durumda ve ne yapacağımı bilemiyorum. İnternette arattığımda benzer problemleri pek bulamadım. Okuduklarım ve sürerken hissettiklerimi birleştirince yanma odasına havanın az gittiği sonucuna varıyorum. Sebebi aynı mıdır bilmiyorum ama birisi hava filtresinin çatlak olması sebebiyle bu sorunun oluştuğunu yazmış: http://www.scooter.web.tr/forumlar/6...or-yardim.html

Hem herhangi bir servise güvenemiyorum hem de güvendiğim Avcılar servisine ise iki seferde de bir şey yapmadığı için biraz kızgınım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Servise gittiğinde o an ortada olmayan bir sorun için, sürekli karşılaşılan kesin olan bir şey değilse hiç bir yer bir şey yapamaz. Yaparsa da deneme yanılma yöntemiyle parça değiştirir, her tekrar gidip olmadı dediğinde de yeni bir parça değiştirerek sorun çözülene kadar devam eder. Sonucunda da bakarsın ki değiştirilmesi gerekmeyen bir sürü parçaya para vermişsin. Ben de arabamdaki bir ses yüzünden belki 20 sefer servise gitmişimdir ama gittiğimde o ses olmadığı için her seferinde tahmini yerleri söküp kontrol ettiler sadece ve sorun daha sonra kendi kendine çözüldü. Bunları servisi ben tavsiye ettiğim için bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Benimki her ne kadar sadece tavsiye olsa da "buraya gidebilirsiniz iyi bir servis" dememden kaynaklı sorumluluk hissetmemden. Hatta servisin hatalı olduğunu düşündüğüm bir şey olsa yarın gidip "niye böyle yaptınız" da derim, bunu da biliyorlar.

Neyse sorununa gelirsek, önceden hiç bir bilgi yokken şimdi silindirin çok ısınması gibi bir bilgi var ve servisin yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Hatta ön silindirin ateşleme sorunu olabilir bile diyebilirim. İstersen bir telefon et, önceki durum ve şimdi de silindirin ısınmasından bahset, bakalım fikir yürütülebilecek bir şey mi?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Selamlar Beyler,

Dun yoldayken debriyaj telim koptu, allahtan ustanin dukkana cok yakindikta, geldi, bakti, telin alt taraftaki kopan kismini keserek ucuna vidali kursun benzeri bir zimbirti takti, o sekilde ayarladi ve simdilik kullaniyorum.

Simdi, yarin sabahtan eskisehire gidicem insallah, yanima her ihtimale karsi tel alayim dedim ve burda servise sordugumda aldigim cevap 75 lira oldu. Fiyat abarti geldi bana. Daha ucuza mal etme sansim yok mudur, keni yaptiran falan var mi aranizda, ya da ne bileyim baska bir model motorun ki uyar mi bizimkine, Ridvan ustaaaaaa, ne diyosunn
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Beyler,

Dun yoldayken debriyaj telim koptu, allahtan ustanin dukkana cok yakindikta, geldi, bakti, telin alt taraftaki kopan kismini keserek ucuna vidali kursun benzeri bir zimbirti takti, o sekilde ayarladi ve simdilik kullaniyorum.

Simdi, yarin sabahtan eskisehire gidicem insallah, yanima her ihtimale karsi tel alayim dedim ve burda servise sordugumda aldigim cevap 75 lira oldu. Fiyat abarti geldi bana. Daha ucuza mal etme sansim yok mudur, keni yaptiran falan var mi aranizda, ya da ne bileyim baska bir model motorun ki uyar mi bizimkine, Ridvan ustaaaaaa, ne diyosunn
    Debriyaj teli değiştirme mevsimi geldi galiba herkesin ki kopuyor. Debriyaj teli kuralkan'da geçen yıl 30 TL civarında bir fiyata satılırken bir an da dediğin gibi 75 TL oldu, hatta bizim servis fiyatın yanlış olduğunu söyleyerek defalarca kuralkan'la görüştü ama sonuç değişmedi. İhtiyacın acil olduğu için de hyosungsource'dan gelmesini de bekleyemezsin. Kısacası gidip çinlilerden falan uydurmak en mantıklı çözüm olur. Zaten telin boyu yettikten sonra başka bir olayı yok. En kötü ihtimalle ömrü biraz daha kısa olabilir ama her türlü 75 TL'den ucuza gelir.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gittiğinde o an ortada olmayan bir sorun için, sürekli karşılaşılan kesin olan bir şey değilse hiç bir yer bir şey yapamaz. Yaparsa da deneme yanılma yöntemiyle parça değiştirir, her tekrar gidip olmadı dediğinde de yeni bir parça değiştirerek sorun çözülene kadar devam eder. Sonucunda da bakarsın ki değiştirilmesi gerekmeyen bir sürü parçaya para vermişsin. Ben de arabamdaki bir ses yüzünden belki 20 sefer servise gitmişimdir ama gittiğimde o ses olmadığı için her seferinde tahmini yerleri söküp kontrol ettiler sadece ve sorun daha sonra kendi kendine çözüldü. Bunları servisi ben tavsiye ettiğim için bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Benimki her ne kadar sadece tavsiye olsa da "buraya gidebilirsiniz iyi bir servis" dememden kaynaklı sorumluluk hissetmemden. Hatta servisin hatalı olduğunu düşündüğüm bir şey olsa yarın gidip "niye böyle yaptınız" da derim, bunu da biliyorlar.

Neyse sorununa gelirsek, önceden hiç bir bilgi yokken şimdi silindirin çok ısınması gibi bir bilgi var ve servisin yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Hatta ön silindirin ateşleme sorunu olabilir bile diyebilirim. İstersen bir telefon et, önceki durum ve şimdi de silindirin ısınmasından bahset, bakalım fikir yürütülebilecek bir şey mi?
    Servisin tamamen iyi niyetle bir şey yapmadığını biliyordum ama bir şeyler yapmayı deneyebilirler diye düşünmüştüm. Bugün yanlış düşündüğümü anladım. Sorun beyindeymiş. Beyindeki sorun motorun tek silindir çalışmasına sebep oluyormuş. Muhtemelen beynin içinde arada temas eden arada etmeyen bir yer var. Temas ettiği zaman motor normal çalışıyordu böylece. Yolun ortasında çalışmaya başlayan silindir içinde biriken yakıt birden yanınca da egzozdaki sararmaya sebep olmuş muhtemelen. Beyni ve ateşleme bobinini değiştirerek sorunu çözdü Erdal usta.

Uğur'u arayarak servise çağıran ve internetten çıkma beyin bulup adresini tarif eden Rıdvan'a ve benimle saatlerini harcayarak çıkma beyin peşinde koşan Uğur'a çok teşekkür ederim. Onlar olmasa motor yatıyor olurdu muhtemelen.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Motor kullanmak cok buyuk bir zevk ve burada mt ailesinde ogrendigim motor kullanmak kadar motorcularinda birbiriyle dayanismasi benim motora olan zevkimi iyice istahlandiriyor
    sizler gibi abilerim kardeslerim oldugu icin cok sansliyim
    insallah birdahaki sezon da tam anlamiyla araniza katilmis olurum sevgi ve saygilar sunar ii geceler dilerim

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşlar paraya ihtiyacım olduğu için çok uygun fiyata gv250 yi çok az kullanılmış motor ekipmanlarımı çok ama çok çok uygun fiyata bırakacağım link aşağıda
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98045950/detay

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sevgili fen6484 biz sizinle tanıştık mı?buraya gelip kendiniz ile ilgili bir tanıtım vs bişiler yazdınız mı?yoksa sadece ticaret maksatlı mı kullanmıyorsunuz bu başlığı?
    ikincisi bu motorun kmsi oynanmış gibi hissettim acaba böle bişi varmı?birde haziran sonu, temmuz başı gibi aldığınız bu motoru neden şimdi satma gereği duydunuz?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    yörük , ben sizinle tanıştığımı hatırlamıyorum.bu forumu bilgi paylaşımı için kullanıyorum.motorun km oynanmadı.nerden çıkardınız bunu? 3 senelik motor 2009 trafiğe çıkışlı 23000 km normal değilmi sizce ? bu his nasıl nerden uyandı sizde? cbf 150 kullandım 1 sene.sonra sattım bu motou aldım.çok memnunum.hiç bir sorunum yok fakat belirttiğim gibi paraya ihtiyacım var.bunu belirttim yazımda.neden satıyorsunuz sorusu mantıksız değil mi ? dedim ya paraya ihtiyacım var diye.bu açık.tekrar niye soruyon anlayamadım kardeş? sahi niye soruyon

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sevgili fen6484,
    evet benimle tanışmadınız,hatta tahmin ettiğim kadarı ile bu başlıktaki kimse ile tanışmadınız..bu forumu bilgi paylaşımı için kullanıyorsanız o zaman bu başlıktaki herkes gibi kendinizi tanıtır ve motor ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunurdunuz..hemen siteye üye olup, arkadaşlar motorumu satıyorum bilginize diyen arkadaş hele hele bilgi paylaşımı için buradayım diyorsa o zaman ben bu durumu pek samimi bulmam..km olayına ve motoru neden satıyorsunuz olayına gelince..gv250 arayan bir arkadaşım ben forumu okurken sizin satış sayfasına bakınca ben bu motoru aramıştım ancak o zaman 28 bin kmdeydi dedi..bende onun söylediğine istinaden km nin oynanmış olacağını,düşürülmüş olabileceğini sordum.aklıma da piyasadaki kar amaçlı motor alım satımı yapan kişilerden biri olabileceğiniz geldi..bu şartlar altında da bu yazıyı yazma gereğinde bulundum..sonuç olarak sadece motorunuzu satmak için burada olacaksanız hiç olmayın zira motor almak isteyen biri sahibinden.com daki ilanı teker teker inceliyorlar,sizinkini de göreceklerdir..
    Blackwidow ve unkazan bunu beğendiler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey iyi yakaladınız açığı. Birde dürüst olmak lazım ,artık dünya eskisi kadar büyük değil ve bu tür ayrıntıların deşifre edilmesi na dürüstlüğü belki sonlandırmayacak ama bu kişileirn işini zorlaştıracağı kesin Kalemine sağlık....vesselam.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı fen6484 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumu bilgi paylaşımı için kullanıyorum.
    Toplam mesaj sayınız 3 bunun iki tanesi yukarıda. Bir tanesinde de foruma soru sormuşsunuz, cevabını almışsınız ve zahmet edip bir teşekkür bile etmemişsiniz (Buradaki arkadaşlar genelde teşekkür beklemez ama...).

KM meselesini bilmem motoru tanımıyorum.

------------------------------------------------------------

İlker Hocam yeni motorun performansı nasıl?

Kullanımı rahat mı?

Siz nasılsınız? Motorcu olunca önce motoru soruyor insan
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur'u arayarak servise çağıran ve internetten çıkma beyin bulup adresini tarif eden Rıdvan'a ve benimle saatlerini harcayarak çıkma beyin peşinde koşan Uğur'a çok teşekkür ederim. Onlar olmasa motor yatıyor olurdu muhtemelen.
    Önemli olan sorunun çözülmesi, sorun değil. Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada Eskişehir Motofest'e gelmeyenler, kısakanmanız için gerekli fotoğraflar yakın zamanda yüklenecek.

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Masallah mt ajanlari cok sıkı calisiyor Motorumla gezmekten pek bakamamistim foruma neyseki herkesin keyfi yerinde allah bozmasin yazin geride kalan son gunlerinde herkese keyifli surusler..

Motosikleti
    GT250 naked

Patara

Biz artık buluşmaları tarihi yerlerde yapıyoruz! Patara, gv'ler ve günbatımı.

Motosikleti
    GV250
    Arkadaşlar; GV250 için en uygun yağ hangisidir, çünkü servisinin koyduğu yağda sanki vites geçişlerinde sorun yaşıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdikden teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ziyar180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; GV250 için en uygun yağ hangisidir, çünkü servisinin koyduğu yağda sanki vites geçişlerinde sorun yaşıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdikden teşekkürler.
    Hiç duyulmamış markalar haricinde herhangi 10w40 4T motosiklet yağını kullanabilirsin. Yağdan dolayı da viteslerde fazla bir farklılık olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    yörük arkadaşım , gerçekten çok ayıp ettiğini düşünüyorum.
    bu siteye üyeysem burası da gv 250 başlığı ise yaptığımın yanlış olmadığını düşünüyorum.ha sana göre yanlışsa bu beni enterese etmez kardeşim.senin doğruların herkesin doğruları değil.lütfen ama lütfen motorumun kaza yaptığını, o aradım diyen kişinin ismini veriniz.böyle bi olay söz konusu değildir.kesin bilgiye dayanmadan ispat etmeden herkesin içinde çamur at izi kalsın yaptınız.beni mağdur ettiniz.iddianızı ispat ediniz. yada yok arkadaş aradı 28 bin km deydi.bu tür sözlerinizi geri alınız.duydum filanla kesin hüküm verilmez.kesinlik yoksa bahsedilmez bile hiç bunları bilmiş olmalısınız.böyle bir olay kesinlikle yaşanmamıştır.motor kazasızdır.motor 23 bin dedir.ispat edemeyen yalancı olarak kalacaktır.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi sanirim gv 250 isini hizlandirmam gerekecek
    belkide ikinci ele yonelegim
    bildigin ikinci el temiz ve sana gelir diyebilecegin 2009 model ve ustu ayrica hafiften aksesuarli(cantave sisybar yeterli simdilik)
    Ve en onemlisi benim driftle takaslayabilecek bi gv kullanicisi var midir. Cok sey istedim galiba saka bi yana abi de hakkaten hizlandirmak istiyorum bu sureci
    cumartesi pazar iki gunluk bi tatil yaptik esimle (olimpos adrasan ) ama artci icin cok rahatsiz bi seleye sahip drift onun haricinde de bi sikinti cimadi cok sukur memnunum simdilik kendimi toplayincaya kadar idare edeyim diyorum
    ama esim icin biran once degistireyim diyorum hadi hayirlisi artik

ben bu forumun bu sayfasinda ve bu motoru kullanan abi ve kardeslerim den her zaman dogru duzgun ve seviyeli bi sekilde bilgi alisverisinde bulundum hala tam olarak bi gv ci olmama ragmen. Herkesin ellerinden geldigi kadar birbirine yardimci oldugunu hatta motorun bi parcasini saatlerce birlikte aradiklarina sahit oldum.. Birbirlerne takilip gulustuklerini de gordum.. Herseyi forum kurallari ve GV250 kullanici sayfasindaki kurallara uygun olarak.. Yanlis anlasilmalari konusarak cozumlendigi bi ortamda da ilk defa *YALANCİ* kelimesini de okudum ki bu ibareyi hakli da olsaniz kullanmamaniz gerekirdi.. Cunku yukarida da bahsettigim gibi buradaki kardeslik derecesine varan dostluklarin olustugu ortamda bulunmak icin karsinizdakini arkadas abi kardes iliskisi icerisinde gormeniz gerekir

Yanlis anlasildiysam affola ama sadece kullandigimiz ifadelere
    dikkat edilmesi gerektigini animsadim biran
    tekerlerimiz her daim duz bassin sevgi ve saygilarimla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler