Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkür ederim bülent tavsiyen için,şu bahsettiğin lastik tarahi olayını alışveriş yaptığım yerden mi öğrenmem gerekiyor ?
    Tabii ki, almadan önce üretim tarihini sor, mümkün olduğu kadar yeni lastik alman sennin yararına olacaktır, sonuçta bu lastiklerin bir kullanım ömrü, raf ömrü var, sıfır lastikte olsa eski olunca performansı yenisine göre daha düşük olacaktır. Üretim tarihi üzerlerinde hafta ve yıl şeklinde bitişik olarak yeralır.

Örneğin bu lastik 2009 un 25. haftası üretilmiş.
    audioslave bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'a gelsen de bulamama ihtimalin var. Bir kaç ay önce başka bir arkadaş arıyordu, ne Metzeler ne Michelin lastik bulamamıştı.

100-150 TL değil 150-200 TL ucuzmuş.

o zaman arayışa devam etmem gerekiyor anladığım kadarıyla =) acaba motorsikletim.com.tr adında bir site hakkında bilginiz var mıdır ?

---------- Post added at 14:33 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki, almadan önce üretim tarihini sor, mümkün olduğu kadar yeni lastik alman sennin yararına olacaktır, sonuçta bu lastiklerin bir kullanım ömrü, raf ömrü var, sıfır lastikte olsa eski olunca performansı yenisine göre daha düşük olacaktır. Üretim tarihi üzerlerinde hafta ve yıl şeklinde bitişik olarak yeralır.

http://img852.imageshack.us/img852/4076/18052011828.jpg

Örneğin bu lastik 2009 un 25. haftası üretilmiş.
    Gerçekten bilmediğim birşey daha öğrenmiş oldum teşekkür ederim tekrardan..büyük ihtimalle internet sitesinden alışveriş yapacağım en azından suan için öyle görünüyor ordakilere sorarım artık.

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Süha, yardımcı olmak isterim ancak Ödemiş'teyim. Kişisel işlerim nedeniyle de İzmir'e gelebileceğimi pek sanmıyorum. İzmir merkezde olan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum, servisler hakkında bir kaç ileti okumuştum ama emin değilim. Ayrıca Fuarın hemen arkasında motorcuların olduğu bir sokak var, Basmaneden yukarı doğru çıkarken ilk sola döndüğün yerde, oraya bir göz gezdir istersen, eğer izmirde elinde satılık GV250'si olan varsa oraya götürebiliyorlar bazen. Ama oradaki elemanlara "ben GV250 bakıyordum" deme sakın. Elemanlar biraz fazla "havai", Harley'den aşağı motor muhabbeti yapınca sanki ağızları pisleniyormuş hissi veriyorlar karşılarındakine.
    Teşekkür ederim cevap verdiğin için.Uğramaya çalışacağım.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Arkadaşlar hepinize sevgilerimi gönderiyorum.

Bugün itibariyle ben de yeni bir gv 250 siparişi verdim. sanırım hafta sonu elimde olacak. Umarım bir kişilik yeriniz vardır.

(Kendimi tanıtmam gerekiyor mu tam bilemedim. Kusuruma bakmayın)

Bu arada gv 250 almamda en büyük pay sizlerin. Günlerdir forumu takip ediyorum. neredeyse yazdıklarınızın tamamını okudum. çok bilgi edindim. sizin sayenizde de bir gv 250 sahibi oldum diyebilirim.
    Blackwidow bunu beğendi.

Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize sevgilerimi gönderiyorum.

Bugün itibariyle ben de yeni bir gv 250 siparişi verdim. sanırım hafta sonu elimde olacak. Umarım bir kişilik yeriniz vardır.

(Kendimi tanıtmam gerekiyor mu tam bilemedim. Kusuruma bakmayın)

Bu arada gv 250 almamda en büyük pay sizlerin. Günlerdir forumu takip ediyorum. neredeyse yazdıklarınızın tamamını okudum. çok bilgi edindim. sizin sayenizde de bir gv 250 sahibi oldum diyebilirim.
    Dostum motorunu görüp te mi karar verdin görmeden mi ?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    12 bin kilometre itibarıyle zincirim can çekişiyor. Zinciri gere gere bir hal oldum şu anda hiza olarak 2 ve 3. çizginin ortasında. Biraz daha gericem yola çıkmadan 2. çizginin üstüne gelecek tahminen. 750 kilometre daha götürür mü bu zincir beni?Milastan Sakarya'ya gitmem gerek.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 bin kilometre itibarıyle zincirim can çekişiyor. Zinciri gere gere bir hal oldum şu anda hiza olarak 2 ve 3. çizginin ortasında. Biraz daha gericem yola çıkmadan 2. çizginin üstüne gelecek tahminen. 750 kilometre daha götürür mü bu zincir beni?Milastan Sakarya'ya gitmem gerek.
    Götürür, zaten çizgileri biraz geçebiliyorsun gibi hatırlıyorum. En kötü ihtimalle biraz bol bir zincirle gidersin.
    lycantrophic bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motorunu görüp te mi karar verdin görmeden mi ?
    forumdan ve youtube'dan izlediğim videolarla açıkçası. eski modellerinden görmüşlüğüm var ama yeni modelini görmedim. ama zaten aralarında ciddi bir fark yok gibi.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gerbiş arkadaşım aramıza hoşgeldin,motorun şimdiden hayırlı olsun,senin de bahsettiğin gibi seni biraz daha yakından tanımamız için kendinden ne kadar çok bahsedersen o kadar iyi olur..katılımcı olman dileğiyle..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerbiş arkadaşım aramıza hoşgeldin,motorun şimdiden hayırlı olsun,senin de bahsettiğin gibi seni biraz daha yakından tanımamız için kendinden ne kadar çok bahsedersen o kadar iyi olur..katılımcı olman dileğiyle..
    çok teşekkür ederim. Aslında birşeyler yazacaktım ama fazla kalabalık yapmamayım istemiştim. Bu durumda biraz kendimden bahsedeyim.
    İsmim Mustafa GERBİŞ. Mersin Silifke'de İngilizce Öğretmeniyim. Motor aşkım :-) ilk olarak 2003 yılında Kanuni popcorn 90 modeliyle başladı. Sarı renkli çok cici bir motordu. (Tabi ben daha o zamanlar üzerine bile hiç binmemiştim ve konuyla uzaktan yakından bir aşinalığım yoktu). motorumu aldıktan sonra nerdeyse gece onunla yatacak pozisyona gelmiştim. sabahtan akşama kadar geziyordum. Kısa bir süre sonra dedim ki bu motor biraz küçük geliyor bana gideyim biraz daha büyüğünü alayım (İşte hayatımın hatasıııııııı). Gittim bayiden 0 km bir kanuni deer 150 aldım. (elim kolum kırılaydı da almasaydım!!!). her gün arıza her gün arıza. İllallah deyip bir sene sonra yalvar yakar 12 taksitle sattım birisine motoru (o zaman 4500 tl ye almıştım 1500'e zor sattım). Neyse bunların ardından ilk kez bir vitesli motor almaya karar verdim (Biraz da buradaki motor ustam sayesinde). Tercihimi mondial 250 mct'den yana kullandım. o zaman daha ilk kez çıkıyordu piyasaya. inanılmaz bir keyif verdi o motor bana (tabiki scooterdan sonra). Tam 20.000 km yaptım satmadan önce. bir kez 3500 km'lik bir akdeniz ege iç anadolu turu yaptım tam 21 gün sürdü. motorum toplamda 1-2 kez arızalandı 20.000 km boyunca. Ne Çinliymiş bu dedim, beni hiç yolda bırakmadı... tam da bu arada bir vosvos sevdasıdır başladı bende. 1973 model bir vos aldım. bu hevesle de MCT garajda beni bekliyor garibim. Ben Vos'tan sıkılıcam da onunla gezicem diye... bu arada Vos çok güzel, eğlenceli, söküyorsun, takıyorsun, eğleniyorsun ama benim Vos km'de öyle bir benzin tüketiyor ki akıllara ziyan. dedim böyle olmayacak ben tekrar iki tekere döneyim. geçen sen honda Pcx scooter ilk piyasaya çıkacağında araştırdım, aldım bir tane. acayip ekonomik, süper ekonomik, neredeyse bedavaya yolculuk yapıyorum. Ama hesaba katmadaığım bir şey var. Motorumla şehirler arası yola çıkamıyorum. uzun yolda sanki birileri beni sopayla dövmüş gibi oluyorum. Zaten sollamaya falan da çıkabildiğim yok. olmuyor. 2 ay sonra sattım pcx'i de. Ama onu satıp aldığım motor da motor. geçen yıl eylül ayında sıfır bir Transalp xl700. ooooooo süüperrrr bir şey bu. rahatlık, güç, ataklık ne istersen var...... ( benden mutlusu yok artık). Ama o da ne ufukta evlilik var motora verince bütün parayı evlenecek para lazım :-))))) maalesef yeniden vedalaşıyorum motorumla......
    ve mutlu son eşim de motora binmeyi seviyor (artçı olarak şimdilik) allem ettim gullem ettim ikna ettim eşimi... Aldım Gv'yi bugün. parasını ödedik sipariş verildi. hafat sonu umarım burada olucak. bayram tatili derken ancak önümüzdeki hafta yollarda olacağım diye umuyorum.
    dediğim gibi yurtiçi ve yurtdışı çok okudum motor hakkında. ancak buradaki arkadaşların anlattıkları üzerine büyük bir güven duyarak aldım motoru. (Sizin lafınıza güvendim artık memnun olmazsam bir güzellik yaparsınız değil mi?? :-))

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Memnun olmaman gibi bir durum yok hiç dert etme o yüzden. Toz toprak taş bayır dinlemeden sadece alt tarafı sürtmemeye özen göstererek her yere giriyorum bununla, gayet de rahat. Mesela bir shadow'a kıyasla hafif de bir motor manevra yapması da gayet kolay. Ufak tefek şeyler olur belki de kolay kolay yolda bırakmaz. Martın 20sinde sıfır aldım motoru şu vakte kadar 12 bin kilometredeyim, perşembe 13bin olacak kısmetse. Seviyorum bu motoru...
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mustafa kardeşim öncelikle allah bir yastıkta kocatsın.tekrar hayırlı olsun.ben iskenderun'da görev yapıyorum.1 ay önce gezmek için eşimle gelmiştik mersin tarafına silifkede de takıldık biraz..motor konusunda olduka tecrübelisiniz..çok iyi bir tercih yaptınız bence inşallah utanmayacaksınız.ancak xl700 den sonra gv250 biraz küçük gelebilir ama sınıfının en güçlü motoru diyebiliriz.hayırlısı olsun..iskenderuna yolunuz düşerse mutlaka beklerim..

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Dediğim gibi sizlerin yorumları sayesinde kafamda hiçbir soru işareti yok neredeyse. Darısı benim başıma nice kilometrelere sağlıkla ve mutlulukla sürmek dileğiyle. Umarım bundan sonra ben de aranızda olurum... Ben de seveceğim gibi gözüküyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa kardeşim öncelikle allah bir yastıkta kocatsın.tekrar hayırlı olsun.ben iskenderun'da görev yapıyorum.1 ay önce gezmek için eşimle gelmiştik mersin tarafına silifkede de takıldık biraz..motor konusunda olduka tecrübelisiniz..çok iyi bir tercih yaptınız bence inşallah utanmayacaksınız.ancak xl700 den sonra gv250 biraz küçük gelebilir ama sınıfının en güçlü motoru diyebiliriz.hayırlısı olsun..iskenderuna yolunuz düşerse mutlaka beklerim..
    Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Eylül ayında bir arkadaşımın düğünü için geleceğim ama sanırım dört teker ben de buralara beklerim dl650 ile gezilecek çok yer var Silifke yaylalarında inanılmaz bir tarih ve doğa...
    Bu arada transalp'ten sonra dediğin gibi biraz küçük olacak ama artık eşimle birlikte sallan sallana gezmeyi tercih ediyorum sanırım. 3-5 sene binerim diyorum ama rüzgarın kokusu hiçbir şeye benzemiyor....

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kısmet bakalım eylül başında izne ayrılacağım...dönüşünde kısmet olursa yüksek ihtimal 4 teker olarak mersin yaparız gibi geliyor tekrar.bizde artık bir de 8 aylık üçüncü ferdimiz olduğu için motora şimdilik tek başıma binmeye çalışıyorum.zira oğlum biraz daha büyüyünce dedelerinin birine bırakıp hanımla uzun yola çıkmayı planlıyorum kısmet hayırlısı,allahım bu mübarek gece de hiçbirimize kaza bela vermesin,motorlarımıza sağlıklı ve güzel günlerde binmemizi nasip etsin..

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Amin diyorum dualarına.. İnşallah sağlıcakla ve mutlulukla, kazasız belasız bineriz hep birlikte...

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. Aslında birşeyler yazacaktım ama fazla kalabalık yapmamayım istemiştim. Bu durumda biraz kendimden bahsedeyim.
    İsmim Mustafa GERBİŞ. Mersin Silifke'de İngilizce Öğretmeniyim. Motor aşkım :-) ilk olarak 2003 yılında Kanuni popcorn 90 modeliyle başladı. Sarı renkli çok cici bir motordu. (Tabi ben daha o zamanlar üzerine bile hiç binmemiştim ve konuyla uzaktan yakından bir aşinalığım yoktu). motorumu aldıktan sonra nerdeyse gece onunla yatacak pozisyona gelmiştim. sabahtan akşama kadar geziyordum. Kısa bir süre sonra dedim ki bu motor biraz küçük geliyor bana gideyim biraz daha büyüğünü alayım (İşte hayatımın hatasıııııııı). Gittim bayiden 0 km bir kanuni deer 150 aldım. (elim kolum kırılaydı da almasaydım!!!). her gün arıza her gün arıza. İllallah deyip bir sene sonra yalvar yakar 12 taksitle sattım birisine motoru (o zaman 4500 tl ye almıştım 1500'e zor sattım). Neyse bunların ardından ilk kez bir vitesli motor almaya karar verdim (Biraz da buradaki motor ustam sayesinde). Tercihimi mondial 250 mct'den yana kullandım. o zaman daha ilk kez çıkıyordu piyasaya. inanılmaz bir keyif verdi o motor bana (tabiki scooterdan sonra). Tam 20.000 km yaptım satmadan önce. bir kez 3500 km'lik bir akdeniz ege iç anadolu turu yaptım tam 21 gün sürdü. motorum toplamda 1-2 kez arızalandı 20.000 km boyunca. Ne Çinliymiş bu dedim, beni hiç yolda bırakmadı... tam da bu arada bir vosvos sevdasıdır başladı bende. 1973 model bir vos aldım. bu hevesle de MCT garajda beni bekliyor garibim. Ben Vos'tan sıkılıcam da onunla gezicem diye... bu arada Vos çok güzel, eğlenceli, söküyorsun, takıyorsun, eğleniyorsun ama benim Vos km'de öyle bir benzin tüketiyor ki akıllara ziyan. dedim böyle olmayacak ben tekrar iki tekere döneyim. geçen sen honda Pcx scooter ilk piyasaya çıkacağında araştırdım, aldım bir tane. acayip ekonomik, süper ekonomik, neredeyse bedavaya yolculuk yapıyorum. Ama hesaba katmadaığım bir şey var. Motorumla şehirler arası yola çıkamıyorum. uzun yolda sanki birileri beni sopayla dövmüş gibi oluyorum. Zaten sollamaya falan da çıkabildiğim yok. olmuyor. 2 ay sonra sattım pcx'i de. Ama onu satıp aldığım motor da motor. geçen yıl eylül ayında sıfır bir Transalp xl700. ooooooo süüperrrr bir şey bu. rahatlık, güç, ataklık ne istersen var...... ( benden mutlusu yok artık). Ama o da ne ufukta evlilik var motora verince bütün parayı evlenecek para lazım :-))))) maalesef yeniden vedalaşıyorum motorumla......
    ve mutlu son eşim de motora binmeyi seviyor (artçı olarak şimdilik) allem ettim gullem ettim ikna ettim eşimi... Aldım Gv'yi bugün. parasını ödedik sipariş verildi. hafat sonu umarım burada olucak. bayram tatili derken ancak önümüzdeki hafta yollarda olacağım diye umuyorum.
    dediğim gibi yurtiçi ve yurtdışı çok okudum motor hakkında. ancak buradaki arkadaşların anlattıkları üzerine büyük bir güven duyarak aldım motoru. (Sizin lafınıza güvendim artık memnun olmazsam bir güzellik yaparsınız değil mi?? :-))
    Hayırlı olsun inşallah memnun kalırsın motorundan Allah kazasız belasız binmeyi nasib etsin.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet arkadaşlar bir öğretmen daha katıldı aramıza mustafa bey ,hoş geldin der motordan keyif alacağını şimdiden söyleyebiliriz tabi güneyda olunca bize gre daha fazla keyif ve sürüş demek,
    Allah kaza bela vermesin ve hep mutluluk içinde sürmek nasip etsin..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Hyosung GV250
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...t-lastigi.aspx

Selam herkese,oglene kadar bu lastiklerin siparisini vermeyi dusunuyorum acaba siz ne dusunursunuz iyimidir,uygunmudur ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...t-lastigi.aspx

Selam herkese,oglene kadar bu lastiklerin siparisini vermeyi dusunuyorum acaba siz ne dusunursunuz iyimidir,uygunmudur ?
    Stokta olup olmadığını bir sor. Bir de Tubeless (iç lastiksiz) olarak kullanacağını belirt.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stokta olup olmadığını bir sor. Bir de Tubeless (iç lastiksiz) olarak kullanacağını belirt.
    Stok durumunu sordum ellerinde mevcutmus 2 gunde elinde olur dedi firma,ic lastiksiz kullanma sebebim nedir acaba dublex oldugu icin midir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler