Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet var yoksa plaka o yüke dayanmaz
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak her ne kadar kullanmamış olsam da bol bol araştırma yapmış biri olarak aynı fiyattaki Unilli'yi tavsiye ederim. Daha iyi olduğu söyleniyor.
    Gösterge paneline giden kablolardan şase kablosu ve belki bir kaç kablo daha hasar görmüş. Km saatinin 40'ın üzerine çıkmaması ayrı bir sorun. 100 TL bana çok gibi geldi. Avcılar Motopark'a gitmeni kesinlikle tavsiye ederim. Şurada fazlasıyla detaylı bir şekilde tarif etmiştim servisi http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2668046

Sağolasın hacı
    Gideceğim motopark'a sana da ulaşacağım gidince
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2009)
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Bir süredir motora binemedim, şimdi bir kaç gündür biniyorum, sanki motor çok ısınıyormuş gibi.
    Benzin deposunun alt kısmı çok ısınıyor sanki. Bizim motorların soğutma sistemi için su ilavesi vs gerekiyor mu? Yani yapmam gereken ama yapmadığım bir şey olabilir mi?
    Bir de motorun fazla ısınmasına sebep olabilecek bir arıza türü var mı?
    "Nâçar kalacak yerde/Nâgâh açar ol perde/Derman eder her derde.
    Mevlâ görelim neyler/Neylerse güzel eyler." Erzurumlu i.Hakkı

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bodruma gittim geldim toplamda 2200 km yol yaptım bir haftada; gayet güzeldi valla; anlatılmaz yaşanır. Evli olsam karım karşı çıksa kusura bakma ben motoruma aşığım sen ikinci plandasın der boşarım. Bekara boşanmak da rahat tabii. Ama eğer hanım karşı çıkıyorsa biraz daha ısrar et bence; yok anne babaysa mesela onlar arabayla gelsin sen motorla derim ben...
    bekarken bende estirirdim böyle hey gidi günler hey!

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı karanar889 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Bir süredir motora binemedim, şimdi bir kaç gündür biniyorum, sanki motor çok ısınıyormuş gibi.
    Benzin deposunun alt kısmı çok ısınıyor sanki. Bizim motorların soğutma sistemi için su ilavesi vs gerekiyor mu? Yani yapmam gereken ama yapmadığım bir şey olabilir mi?
    Bizim motorlar hava artı yağ soğutmalı suyu nerden çıkardın? Havalar sıcak, motorunun önceden bindiğin zamana göre bir miktar daha sıcak gelmesi normal. Hem motorun kendi sıcaklığı hem çarpan havanın sıcaklığı. 40 derecede bodruma geldim, senin motora da kolay kolay bişey olmaz bence. Yine de radyatörü kontrol edebilirsin çatlak, tıkanıklık olmasın,ne olur ne olmaz. Yağı da eksik olmasın tabii.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0018261/detay/

arkadaşlar motorla tatil planım araba ile gidelim diye ısrar edilmesi üzerine iptal edildi. motorun fiyatını da 7300 den 6500 e çekiyorum. uzun yol yapmak için aldığım motoru bakkala gitmek için kullanacaksam anlamı kalmıyor benim için. tamamen soğudum motor işlerinden. ilgilenenlerin bilgisine. teşekkürler...
    umarım istediğin fiyat da alıcı bulursun ama 7300 zaten hayal di bence 6500 e de zor.. 1.5 bin fazla verir 0 alır 2011 2012.. motordada kızma ama koruma demiri bile yok..full aksesuar diyemiyecem
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    yau beyler şu ön lastiği aldım irc marka, ama arka lastik bulamıyorum bir türlü.
    Çıkma lastik bile yok adam gibi.
    Sizce şunu alsam nasıl olur ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...56422824/detay

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım istediğin fiyat da alıcı bulursun ama 7300 zaten hayal di bence 6500 e de zor.. 1.5 bin fazla verir 0 alır 2011 2012.. motordada kızma ama koruma demiri bile yok..full aksesuar diyemiyecem

200 tl lik koruma demiri var diye 17000-20000 km deki motorlar 6000 i hakediyor o zaman. km nin 2.500 olması önemsiz bir ayrıntı yani! 2011 mayıs trafiğe çıkışlı olması önemsiz bir ayrıntı mı? elbette 2 lira daha verip sıfırı alınabilir ama aksesuarsız geldiği ve eklemelerle( ruhsat-plaka +aksesuarlar) 9.500 tl yi bulduğunuda gözardı etmeyelim lütfen. tekrar belirtmek istiyorum motorum 2011 mayıs trafiğe çıkışlı. ilanımda da full aksesuar diye bir iddiam yok zaten...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hocam yanlis anlama yani, ben daha bu topic de yeniyim bu sezon basinda aldim motorumu, insallah istedigin fiyata satarsin ama, 17000-20000 dediklerin de cok bi km degil zaten, senin motorun temiz duruyo eyvallah istersin ama ne kadar temiz olursa olsun sonucta eski kasa, karburatorlu, onun da bi gideri var yani, bana soracak olursan bu fiyattan pazarlik kabul ederek 6000 civarina razi ol derim ben ama tabii bu benim gorusum, ha eger ihtiyacim yok parasina, acelem yok diyosan, sitede bekler durur, belki satarsin o fiyata o da olabilir. Site de bir tane samsun dan satilik makina var, onu almayi dusunmustum zamaninda ama kismet olmadi, Ankara da olsaydi muhtemelen onu alirdim, hala sitede duruyor, 1 seneyi gecti, sahibi arkadas da inatla fiyat indirmiyor. Yani bunu sana fiyat indir diye soylemiyorum yine yanlis anlama, ama boyle bir durumla karsilasabilirsin haberin olsun diye soyluyorum. Eger sadece sahibinden fiyatlarini baz alarak fiyat belirlediysen fiyatin cok yuksek degil ama o fiyatlarin cogunun sisirme oldugunu da hepimiz biliyoruz degil mi?
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0018261/detay/

arkadaşlar motorla tatil planım araba ile gidelim diye ısrar edilmesi üzerine iptal edildi. motorun fiyatını da 7300 den 6500 e çekiyorum. uzun yol yapmak için aldığım motoru bakkala gitmek için kullanacaksam anlamı kalmıyor benim için. tamamen soğudum motor işlerinden. ilgilenenlerin bilgisine. teşekkürler...
    kardeş mal senin istediğin fiyata satarsın ama 2007 model bir motorun 2011 de trafiğe çıkması senin için anataj gibi görünse de kimileri için yatması sebebiyle bir dezavantaj olabilir...
    hayırlı satışlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

bülent sana rıdvan bu akşam gelecek demiştim ama o dünü kastetmiş, telefon açtı akşam geldi...buluştuk...bugün de bursa için teker çevirecek öğleden sonra...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bülent sana rıdvan bu akşam gelecek demiştim ama o dünü kastetmiş, telefon açtı akşam geldi...buluştuk...bugün de bursa için teker çevirecek öğleden sonra...
    Tuh lan ben de gorusuruz diyodum, iki muhabbet ederdik valla, neyse kismet degilmis, bi dahakine artik.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bodrum'dan günaydın. Burada galiba gündüzleri sokağa çıkma yasağı falan var.

Her şeyiyle aynı sadece silindir hacmi farkı olduğundan yakın bir fiyata satılır, bazı ülkelerde olduğu gibi ehliyet avantajı da olmadığını için hiç satılmazdı ondan. Mesela 7000 TL civarı bir fiyatı olsa alır mıydın?
    abicim o capta bir motoru maksimum 400-4.500 den pahaliya satmalari dogru olmazdi bence fiyat olarak cok uygun olursa guzel olurdu diye dusundum ama dogru diyorsun cok buyuk bir fiyat farki olmazsa kimse kucuk hacimli motoru secmez. biraz arastirdim korkunc derecede az yakan bir motormus gv125

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2009)
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlar hava artı yağ soğutmalı suyu nerden çıkardın? Havalar sıcak, motorunun önceden bindiğin zamana göre bir miktar daha sıcak gelmesi normal. Hem motorun kendi sıcaklığı hem çarpan havanın sıcaklığı. 40 derecede bodruma geldim, senin motora da kolay kolay bişey olmaz bence. Yine de radyatörü kontrol edebilirsin çatlak, tıkanıklık olmasın,ne olur ne olmaz. Yağı da eksik olmasın tabii.
    Hocam ben de su soğutmalı olmadığını tahmin ediyordum da emin olmak istedim Yani motorun fazla ısınması gibi bir durum söz konusu değildir diyorsun.
    E su soğutmalı değilse radyatörde yağ mı var?
    "Nâçar kalacak yerde/Nâgâh açar ol perde/Derman eder her derde.
    Mevlâ görelim neyler/Neylerse güzel eyler." Erzurumlu i.Hakkı

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet motor yağı aynı xamanda radyotör yağı oluyor yani yağ bir manda devir daim ile kısmen soğuyup motora tekrar dönüyor..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    En son taktığım Gold marka seramik fren balataları 8000km sonunda tek tarafının aşınması sonucu bitmiş ve tam duruş anında ötme yapımaya başlamıştı.Hatta motor dururken sadece gidonu sola çevirsem bile ''ciykk'' ediyordu.Bir önceki Brenta fren balatası da 16000 km kadar gitmişti.Bu sefer Gold'dan daha ucuz olan Brenta'dan yeniden sipariş verdim ve taktım.
    Fren balatası arayanlar için tavsiyem Brenta marka balatalardır.Bir çok yerde fiyatları 25tl ile 40tl arası değişmekte,ancak sahibinden de kargo dahil 20 tl ye buldum.Aklınızda bulunsun derim...2 günde kapınızda.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4908423/detay/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    12 Gün ve 3144 km'ni ardından geldim, İstanbul'dayım.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın hacı
    Gideceğim motopark'a sana da ulaşacağım gidince
    Akşama doğru gelirsen iş çıkışı (6 gibi) uğrayabilirim, muhabbet ederiz.

Alıntı karanar889 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağını kontrol edebilirsin ama ısınması normaldir. Ben sıcak falan dinlemeden Antalya dahil binlerce km yol yaptım, sorun yok.

yau beyler şu ön lastiği aldım irc marka, ama arka lastik bulamıyorum bir türlü.
    Çıkma lastik bile yok adam gibi.
    Sizce şunu alsam nasıl olur ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...56422824/detay
    Bizim servise Unilli sorabilirsin, aynı ölçüde vardır eğer varsa ama var mıdır, kaç paradır bilmiyorum. Sadece Unilli sattığını biliyorum.

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuh lan ben de gorusuruz diyodum, iki muhabbet ederdik valla, neyse kismet degilmis, bi dahakine artik.
    Ben senden kaçmak için öyle bir strateji uyguladım, motorumun başına bir şey gelmesin diye.
    Facebook'dan gece yarın gelecem diye mesaj atmıştım, Erhan sabah okuyunca bir yanlış anlaşılma olmuş, Ankara'dayım diye arayınca o da şaşırdı. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum yaptıkları için.

Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim o capta bir motoru maksimum 400-4.500 den pahaliya satmalari dogru olmazdi bence fiyat olarak cok uygun olursa guzel olurdu diye dusundum ama dogru diyorsun cok buyuk bir fiyat farki olmazsa kimse kucuk hacimli motoru secmez. biraz arastirdim korkunc derecede az yakan bir motormus gv125
    Motorun bütün parçaları aynı sadece silindir hacmi küçük olduğu için 7000 TL'den aşağı satılacağını hiç sanmıyorum. Madem öyle neden böyle bir motor yapıyorlar dersen, bazı ülkelerde 125cc motorlar otomobil ehliyetiyle ya da 15-16 yaşındakilerin alabildiği kısıtlı ehliyetlerle kullanılabiliyor. Onun için 125cc hacminde çok güzel motorlar olabiliyor, mesela Honda Varadero'nun bile 125'liği var ama Türkiye'de alınma ihtimali olmadığı için getirilmiyor.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Benzin filretsini değiştirebilirsin. Herhangi bir motosiklet tamircisinde 5-10 TL civarı bir fiyatla bulunabilir.
    Cumartesi 100km'den fazla yol yaptım, motor bir anlık bile sorun çıkarmadı. Hatta 140'a yakın gittiğim bile oldu. Erdal Usta'nın yanına gidip sorunu anlattım. Motor şimdi gayet güzel çalışıyor ya arıza yapınca getir ya da bırak biz kullanalım arıza yapınca bakalım dedi. Ben ısrarla 3-4 kere yakıt filtresi dedim ama yakıt filtresinden olsa sorun sürekli olur diye bakmayı denemedi bile
    Pazar günü ise motoru çalıştırdım yine aynı sorun. 1-1,5km yol yaptım kendiliğinden düzeldi.

Sorun ne ise çok gıcık olmaya başladım. Erdal Usta sorun olunca getir dedi ama sorun olunca yola çıksam 32km içinde büyük ihtimalle yine normale döncektir. Ne yapsam bilemedim:(

Çalıştırdığımda gaz verince egzozda patırdanmalar oluştu arada. Normalde olmuyor ama. Aklınıza gelen yapılabilecek bir şey var mı?

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Akşama doğru gelirsen iş çıkışı (6 gibi) uğrayabilirim, muhabbet ederiz.

Bizim servise Unilli sorabilirsin, aynı ölçüde vardır eğer varsa ama var mıdır, kaç paradır bilmiyorum. Sadece Unilli sattığını biliyorum.
    Arka lastiği Sakarya'dan buldum abi. Siparişi verdim bugün p.tesi gelecek dedi adam.
    Ama muhtemelen çarşamba falan gelir
    Bende 6 da çıkıyorum zaten işten.
    Yani geldiğim zaman 7 gibi falan orda olmuş olurum. Kozyatağı'ndan Avcılar'a anca

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi 100km'den fazla yol yaptım, motor bir anlık bile sorun çıkarmadı. Hatta 140'a yakın gittiğim bile oldu. Erdal Usta'nın yanına gidip sorunu anlattım. Motor şimdi gayet güzel çalışıyor ya arıza yapınca getir ya da bırak biz kullanalım arıza yapınca bakalım dedi. Ben ısrarla 3-4 kere yakıt filtresi dedim ama yakıt filtresinden olsa sorun sürekli olur diye bakmayı denemedi bile
    Pazar günü ise motoru çalıştırdım yine aynı sorun. 1-1,5km yol yaptım kendiliğinden düzeldi.

Sorun ne ise çok gıcık olmaya başladım. Erdal Usta sorun olunca getir dedi ama sorun olunca yola çıksam 32km içinde büyük ihtimalle yine normale döncektir. Ne yapsam bilemedim:(

Çalıştırdığımda gaz verince egzozda patırdanmalar oluştu arada. Normalde olmuyor ama. Aklınıza gelen yapılabilecek bir şey var mı?
    Ateşlemeyle alakalı olma ihtimali de var. Bujilerin yeni mi?

Arka lastiği Sakarya'dan buldum abi. Siparişi verdim bugün p.tesi gelecek dedi adam.
    Ama muhtemelen çarşamba falan gelir
    Bende 6 da çıkıyorum zaten işten.
    Yani geldiğim zaman 7 gibi falan orda olmuş olurum. Kozyatağı'ndan Avcılar'a anca
    Tamamdır, geleceğin zaman haber ver ben de takılırım orada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Tamamlamış olduğum gezimin rotası;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler