Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    abi iyide adamlar 336 tl diyor anlamadım ben bu olayı sen nereden bakıyorsun 111 tl yi nerde gördün ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi iyide adamlar 336 tl diyor anlamadım ben bu olayı sen nereden bakıyorsun 111 tl yi nerde gördün ?
    Senin 336 TL dediğin ön, arka dişli ve zincir. Ben diyorum ki servisten sadece ön ve arka dişliyi al 111 TL, zinciri de verdiğim linkten ya da başka bir yerden DID marka x-ring zincir al.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    He tamamdır şimdi anlaşıldı Eyvallah.

Bu arada bu gün yolda kalan 2 bayan motorcuya yardım için durdum ve şans eseri olsada motorlarını çalıştırdım çok mutlu oldum
    Motosikletli Kaplumbağa...

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    merhaba arkadaşlar..

motorunu satan varsa özelden mesajlarınızı beklerim..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..

motorunu satan varsa özelden mesajlarınızı beklerim..
    özeline yazdım kardeş. teledon numaramda var orda
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Bu arada bu gün yolda kalan 2 bayan motorcuya yardım için durdum ve şans eseri olsada motorlarını çalıştırdım çok mutlu oldum
    bak ogreniyorsun cirakligin faydalarini gordun

egsantirk zincirini nin linkini vermisin ama arkadas uyarmis seni
    koreye siparis vermeden telefonlasalim ben sana daha uygun ve cabuk bulabilirim

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ogreniyorsun cirakligin faydalarini gordun

egsantirk zincirini nin linkini vermisin ama arkadas uyarmis seni
    koreye siparis vermeden telefonlasalim ben sana daha uygun ve cabuk bulabilirim
    Selam kaya abi benimde bikaç parçaya ihtiyacım var.
    Biri sol kumanda konsolu (jikle-sinyal ve kornanın olduğu takım) ve zincir koruma plastiği.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

Motor neydi skutır mıydı

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözün aydın Semir. Canan'ın sattığını ve yeni intruder aldığını öğrenmiştim burdan. İnşallah sende gönlüne göre bir intruder bulursun Bizim güzelim GV hiç bize yamuk yapmadı senin sattığın arkadaşta neden böyle sorunlar çıktı anlamadım bende inan. Kesinlikle arkadaş bir yerde hata yapıyor bence ama gidip bakmak lazım dediğin gibi.

Sabah ilk çalıştırmada hava soğuksa ben biraz jikleyi çekerdim sonra yarım gaz yapıp bırakır ondan sonra marşa bastım mı tık diye çalışırdı motor. Arkadaş bir yerde hata yapıyor ama nerede. Hele yokuşlarda çekiş düşmesi bende sende yaşamadın acaba jikleyi açıkmı gidiyor arkadaş

Tayfunbora arkadaşım verdiğin ilanlara baktım ben olsam
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7494341/detay/ bu motora bakardım. Tabi biraz pazarlıkla çünkü fiyatını biraz yüksek yazmışlar bana göre. Neden bunu tercih ederdim çünkü bir türlü şu tek egzosu sevemedim ben. Zevk meselesi tabiki ama bence çift egzos daha hoş görünüyor. Bu ilandaki motorda bence aksesuar olarak bir tek ön cam ve yan çanta takarsan full aksesuar olmuş olur.

Eğer tek egzoslu modelleri seviyorsan
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-gv-250/detay/

ilandaki motorda çok hoş ve aksesuar olarakda dolu bir motor. Git sahibiyle görüş tanış nasıl birisi olduğuna bak. Belki enteresan gelecek ama ben 2.el alırken sahibinin nasıl biri olduğuyla çok ilgilenirdim, karşımdakinin verdiği güvene çok daha önem veririm.

Yukarıdaki düşüncelerim tamamen fotolardan gördüğüm kadarıyla ve motorlar hakkında bilgim olmadan yapılmıştır. Hangi motoru alırsan al için rahat etsin bir ustaya götür göster motoru.

Son olarak gidip Regal alacağına 4-5 yaşında GV al seni daha çok memnun edecektir. Hiç Regal kullanmadım ama çok samimi arkadaşım Regalden inip GV'ye binince şahinden inip mercedes'e binmiş gibi oldum demişti. Regalde titreşimden dolayı keyif alamadığını söylerdi hep.
    Sevili Orko_ye arkadaşım.Senin seçtiğin iki seçenekten tek eksoz olan motora yönelmeye karar verdim.Tavsiyen için saol.Kadıköyde bir servis aradım.Onlardan motorun km sini söyleyip bilgi aldım.Normal dediler.Her hangi bir kötü düşünce belirtmediler.35 tl yede motora baştan aşağıya bakıyorlar.Dedim siz baktıktan sonra motorda gözden kaçan bir sıkıntı olabilir mi diye.Olmaz içiniz rahat olsun dediler.Herşeyine bakarız varsa ayıbı söyleriz dediler.Bakalım daha motoru görmedim müsait zamanda gidip görücem sonra sıra pazarlıkta.Motorda bir takım aksesuarlar var çanta filanda var.Eğer indirim yapar ise diğer sıfır almayı düşündüğüm Regal Raptor Spyder la kafa kafaya gibi olacak.Gerçi onun 2 yıl garantisi olacaktı ama bununda kalitesi farklı.Hangisini alırsam alayım inşallah pişman olmam.Sonra geriye eşimle bana kask mont koruma.onlarda 1000 tl tutar herhalde....
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan neden bana sormuyorsun sana uygun zicir bulalim garaj ne gunler icin
    merhaba, bu garaj denilen yer tam olarak nasıl bir yer? sizin işyeriniz filan mı? bir mahsuru yok ise, bir ara o taraflardan geçerken uğrayıp tanışmak isterim. Malum ara sıra duyuyoruz garaj, garaj diye..

Motosikleti
    Hyosung GV250

paylaşımlar

merhaba arkadaşlar kısa bir ayrılıktan sonra tekrar beraberiz

sizlerle iki durumu paylaşmak istedim birincisi yakıt sarfiyatı ölçümüm

bu depo bitip yedek depoyla benzincide depoyu dolduruşum ve km yi sıfırladım.

sonra vurdum kendimi yollara çok yakması için elimden geleni yaptım
    devirsiz kullanmak çok hızlı gitmek iki kişi binmek şehir içi kullanım vb. km oldu 235

depoyu tekrar doldurup farkı göreyim dedim netice aşağıdaki gibi oldu

demekki neymiş 45.55tl/235km=0.193 yani km de 193Krş para olarak ve 100km de 4.69 lt benzin olarak yakıt sarfiyatıııı.

gelelim ikinci paylaşıma motordaki 12v elektriği 5v adüşüren basit bir devre yaptım ben bunu nokiya şarjı için düşündüm sizde navigasyon vb. 5v ile çalışan cihazlarınıza uyarlayabilirsiniz. Öncelikle şemamız bu diyecektimki imageshack çalışmıyor maalesef yükleyemedim resimleri akşam tekrar denerim görüşmek üzere...

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Bende aybaşında eskişehire gittiğimde benzer bir durum oldu. Normalde bir depoyla ortalama 350 km giderim. Eskişehir dönüşü epey abandım motora. Zaten TEM'e girdikten sonrada 120 nin altına hiç düşmedim. Henüz köprüye varamamıştımki benzin bitti. Yanlış hatırlamıyorsam 270 km falandı. Ama akıllı akıllı gidersen 90'ı geçmeden, menzilini 400 km ye yaklaştırırsın.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    Hyosung GV250

devam

katılıyorum kardeşim

evet kaldığımız yerden devam

şema bu

gerekli malzemeler

bunlarda, ortadaki esas oğlan ve saz arkadaşları 7805 regüle entegresi ve iki adet 470nf kondansatör.

parçaları şekildeki gibi lehimliyoruz.

fiş için bir dönüştürücüyü kesip fişini kullandım kırmızı artı siyah eksi yeri gelmişken aleti kesinlikle aküye bağlarken ters bağlamayın çat diye bir ses geliyor ve esas oğlan sizlere ömür

aleti tamamlayınca bir deneme yaptım gayet güzel çalışıyor fakat bayaa ısınıyor.

baktım çok ısınıyor olacak gibi değil uygun bir soğutucuya göre aynı bağlantıyı değiştirip sorunu çözdüm. motora montajının kolaylaşması iin üzerinede iki cırt taktım.

son resimdeki uzunca kabloyuda motorun aküsüne yönünü doğru bir şekilde bağlayıp gerekirse anahtar ve sigortada ilave edilebilir. Güle güle kullanın

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Cevahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum kardeşim

evet kaldığımız yerden devam

Temiz işçilik çıkartmışsın güle güle kullan.
    Bana da gps için lazım fakat ben normal çakmak girişi bağlamak istiyorum.Bu şekilde kendi şarz aletini bağlayabilirim ve de başka birşey bağlamak istersem onu da bağlayabilirim.
    Timoti nerelerdesin sen yapacaktın çakmak girişi ne oldu yapabildin mi?

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar merhaba

Cevahir çalışman güzel olmuş fakat söylediğin gibi senin kurduğun sistem ısınır biraz. Soğutucu umarım işe yarar.

Bu arada imageshack a ben üye olduğumda virüs programım o siteyi kullanmamı engelledi. Site bilgilerinizi paylaşıyor olabilir bence dikkatli olun.

Kilitci ben marine tipi bir çakmaklığı motora monte ettim. Benim sistem şöyle çalışıyor. Akü ile dişi çakmaklık girişi arasına gps in orjinal erkek çakmaklık girişindeki devreyi koyarak 12 V u 5 V a indirdim. Zaten küçük elektronik aletler genelde 5V la çalışıyor. Böylece hem gps hem de pda şarj edilebiliyor. Sistemi dışarıda denemekle beraber kablolarını daha bağlamadım.

12 V u 5 V a indiren devreyi otomobiller için satılan çakmak girişlerinin içinde bulabilirsiniz. Hediyesi 15-20 tl. Tabi bu erkek çakmaklık girişini de doğrudan kullanabilirsiniz fakat su geçirdiğinden sakıncalı olabilir.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde 3 tane normal cam tek kargoyla getirildi. Sadece bunu alıyorsan gümrükte sorun olmaz.
    Bu linkteki parçayı spariş etmiş ve burada da paylaşmıştım daha önce.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=982

Parça 2 günde koreden istanbula geldi. tam 7 günde istanbuldan çorluya gelemedi. Bugun PTT ye tlf açtım. Muhatap bulmak için tam 42 dk beklettiler. En sonunda oğrendim ki ürün gümrüğe takılmış. Beni, çorludan istanbul çağırıyorlar. Pul parası vs odenecekmiş ki bunlar yaklaşık 80-100 tl tutuyor. Bir de işten izin alıp taa istanbula gitmek cabası. Sonunda işi şirket gümrükçümüze havale ettim. halledeceklerini soyledi. bakalım ne olacak.

Motosikleti
    Ktm 690 Sm

Hyo gv 250 2009 model 28000 km de

Arkadaşlar merhaba.

Uzun süredir araştırmama rağmen kafamda halen netleştiremedim.

Servislere düşmeden,sürüşünden zevk alacağım bir motor arıyorum.

Sorum şu 2009 model gv 250 28000 km de.

Servisten illa bilgi alacağım ama bu km bu motor için fazla mıdır?
    Ben 2 sene sorunsuz binmeyi düşünüyorum.Sonra kısmetse Honda Shadow almak istiyorum.

Tecrübelerinizden faydalanmam için cevaplarınızı beklemekteyim

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Uzun süredir araştırmama rağmen kafamda halen netleştiremedim.

Servislere düşmeden,sürüşünden zevk alacağım bir motor arıyorum.

Sorum şu 2009 model gv 250 28000 km de.

Servisten illa bilgi alacağım ama bu km bu motor için fazla mıdır?
    Ben 2 sene sorunsuz binmeyi düşünüyorum.Sonra kısmetse Honda Shadow almak istiyorum.

Tecrübelerinizden faydalanmam için cevaplarınızı beklemekteyim
    Hocam merhabalar

motorsiklet konusunda fazla hatta hiç tecrübem yok 1 ay önce benimde kafamda bi kaç tane model vardı karar veremiyodum ancak 2 hafta önce 2010 model gv250 aldım daha 100 km de. gayet memnunum henüz fazla kullanamama rağmen kalite ve görünüş olarak beni çok tatmin etti tüm form sitelerini taradım eğer regal mi hyosung mu dersen araştırmalarıma göre kesinlikle hyosungu tercih etmelisin
    senin baktığın 28000deki motora gelince eğer iyi kullanılmışsa ve iyi bakılmışsa sanırım sana sorun çıkarmaz gibi geliyor
    şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız
    a helicopter pilot, motorcycle adventurer, sailing boat captain, photographer

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı bozzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar

motorsiklet konusunda fazla hatta hiç tecrübem yok 1 ay önce benimde kafamda bi kaç tane model vardı karar veremiyodum ancak 2 hafta önce 2010 model gv250 aldım daha 100 km de. gayet memnunum henüz fazla kullanamama rağmen kalite ve görünüş olarak beni çok tatmin etti tüm form sitelerini taradım eğer regal mi hyosung mu dersen araştırmalarıma göre kesinlikle hyosungu tercih etmelisin
    senin baktığın 28000deki motora gelince eğer iyi kullanılmışsa ve iyi bakılmışsa sanırım sana sorun çıkarmaz gibi geliyor
    şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız
    Evet bende araştırmalar sonucu kafamdaki bir çok soru işaretini giderdim.Şimdi sıra temiz gv 250 bulmaya geldi.En son soru işaretim ise km olayı.Onuda aşar isem serviste olumsuz birşey demez ise alıcam motoru..motor temize benziyor ama daha gözümle görmedim.Fikrin için teşekkürler.Bu arada ne kadar aldın motoru?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende araştırmalar sonucu kafamdaki bir çok soru işaretini giderdim.Şimdi sıra temiz gv 250 bulmaya geldi.En son soru işaretim ise km olayı.Onuda aşar isem serviste olumsuz birşey demez ise alıcam motoru..motor temize benziyor ama daha gözümle görmedim.Fikrin için teşekkürler.Bu arada ne kadar aldın motoru?
    Kardeş motoru 6500 e aldım bilmiyorum fiyatı nasıl? pek araştırmadım piyasayı motorun sahibi arkadaşımdı o alalı 2 ay olmuş henüz 100 km de motor.
    a helicopter pilot, motorcycle adventurer, sailing boat captain, photographer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı extactica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu linkteki parçayı spariş etmiş ve burada da paylaşmıştım daha önce.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=982

Parça 2 günde koreden istanbula geldi. tam 7 günde istanbuldan çorluya gelemedi. Bugun PTT ye tlf açtım. Muhatap bulmak için tam 42 dk beklettiler. En sonunda oğrendim ki ürün gümrüğe takılmış. Beni, çorludan istanbul çağırıyorlar. Pul parası vs odenecekmiş ki bunlar yaklaşık 80-100 tl tutuyor. Bir de işten izin alıp taa istanbula gitmek cabası. Sonunda işi şirket gümrükçümüze havale ettim. halledeceklerini soyledi. bakalım ne olacak.
    Verdiğin link çalışmıyor ama sanırım aldığın ürün Full windshield. Eğer buysa kargo dahil 126 Euro tutuyor yani 150 euro olan gümrük sınırını geçmiyor. Yani gümrüğe takılmaması lazım. Ayrıca gümrüğe takılan bir ürün için de o kadar para harcanmıyor. Sadece 150 euro'nun üzerinde kalan kısmın %20'sini vergi olarak ödüyorsun. Eğer siparişin sadece oysa bir yanlışlık var bu işte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler