Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    selamın aleyküm arkadaslar ben erdinc 3 aydır gv 250 kullanıcısıyım sizlerle tanışmak isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı ERDINC_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm arkadaslar ben erdinc 3 aydır gv 250 kullanıcısıyım sizlerle tanışmak isterim
    hoşgeldin erdiç kardeş

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Ya kusura bakmayın kendimden bahsedeyim didim de yasıyorum caprice otelde bilgi işlem sorumlusuyum ilk aldığım motor gv 250 fakat acimi bir alıcı olduğum için motoru alırken yanlış secim yaptım galiba motorun durumu vasat gibi yazılarınızdan takip ettiğim ve araştırdığım kadarı ile hyosungsource tan alış veriş yaptım 4 gün önce, ortalama motorum tüm parcalarını yeniden sipariş verdim fakat tek eksik tarafım koruma demiri onuda kendim büktürüp taktırmayı düşünüyorum eğer daha kolay bir yol tavsiye edebilirseniz çok mutlu olurum.
    seçimiyanlışyapmama rağmen motorum çok iyi yapısı vargelecek parçalar dahilinde sıfırından farkı olmayacak.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ya kusura bakmayın kendimden bahsedeyim didim de yasıyorum caprice otelde bilgi işlem sorumlusuyum ilk aldığım motor gv 250 fakat acimi bir alıcı olduğum için motoru alırken yanlış secim yaptım galiba motorun durumu vasat gibi yazılarınızdan takip ettiğim ve araştırdığım kadarı ile hyosungsource tan alış veriş yaptım 4 gün önce, ortalama motorum tüm parcalarını yeniden sipariş verdim fakat tek eksik tarafım koruma demiri onuda kendim büktürüp taktırmayı düşünüyorum eğer daha kolay bir yol tavsiye edebilirseniz çok mutlu olurum.
    seçimiyanlışyapmama rağmen motorum çok iyi yapısı vargelecek parçalar dahilinde sıfırından farkı olmayacak.
    Erdinç Bey öncelikle hayırlı uğurlu olsun motosikletiniz. Allah kaza bela göstermez inşallah.

Koruma demiri ile ilgili kendiniz yaptırmaktansa sahibinden sitesinde hazır yapıp satan bir firma vardı ordan temin etmenizi tavsiye ederim. Ben eski motorumda öyle yapmıştım. Bir bakayım linkini bulabilir miyim.
    Evet buldum,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-demiri/detay?

Ben alırken 175 TL'ye almıştım biraz fiyatını arttırmışlar sanırım. Başka bir yerde bulabilir misiniz bilemiyorum ama malzemelerini çok kaliteli kullanıyor bu firma ve kesinlikle paslanmazdan yapıyorlar, yani normal demir üzerine nikelaj değil malzemenin kendi rengi bu.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Kardeşim teşekkür ederim fakat onlarada baktım koruma demirinini kafamda çanlandırdığım gibi yaptırsam daha iyi olur gibi içime sinsin beraber çalıştığım ve abimgibi olan bir insan var onada 0 km gv 250 aldık tek sorunumuz internette cidden kapsamlı aksesuar ve yedek parça satan kimseyi bulamıyoruz
    hyosung a mail üzerine mail atıyoruz türkiyedeki potansiyeli karsılayamıyolar ne gerçek bir yan çanta bulabiliyoruz nede orjinal aksesuar hep baska modellerin uyan aksesuarlarına yönlendiriliyoruz buda üzücü monifolt lastiği yırtıldı aramadığım yer girmediğim internet sitesi kalmadı son çare koreden sipariş verdim türkiyede ciddi hyosung kullanıcı sayısı var motorumu almadan önce 4 ay araştırma yaptım arkadaşların yorumları fotoğrafları ortalama herşeyi gördüm, yada cidden yanlış yerlere bakarak zaman kaybettim didim de yaşadığım için seçeneklerde kısıtlı ya izmir ya internet velasıl hyosung un ciddi ful aksesuar lı ve yedek parçalarını yakından takip edebileceğimiz bir yer lazım diye düşünüyorum yançantalara gelince seçeneklerde aynısağlam ve büyük yançanta arayışındayım ilk günden sizide fazla bunaltmayayım arkadaşlarkaç aydır çektiklerim bi nebze yansıtmak istedim.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    hoşgeldin kardeşim bulacaz tüm dertlerine tek tek çare var sabırla azimle

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    İNŞALLAH cevahir kardeşim.

Motosikleti
    -
    Kardeşim teşekkür ederim fakat onlarada baktım koruma demirinini kafamda çanlandırdığım gibi yaptırsam daha iyi olur gibi içime sinsin beraber çalıştığım ve abimgibi olan bir insan var onada 0 km gv 250 aldık tek sorunumuz internette cidden kapsamlı aksesuar ve yedek parça satan kimseyi bulamıyoruz
    hyosung a mail üzerine mail atıyoruz türkiyedeki potansiyeli karsılayamıyolar ne gerçek bir yan çanta bulabiliyoruz nede orjinal aksesuar hep baska modellerin uyan aksesuarlarına yönlendiriliyoruz buda üzücü monifolt lastiği yırtıldı aramadığım yer girmediğim internet sitesi kalmadı son çare koreden sipariş verdim türkiyede ciddi hyosung kullanıcı sayısı var motorumu almadan önce 4 ay araştırma yaptım arkadaşların yorumları fotoğrafları ortalama herşeyi gördüm, yada cidden yanlış yerlere bakarak zaman kaybettim didim de yaşadığım için seçeneklerde kısıtlı ya izmir ya internet velasıl hyosung un ciddi ful aksesuar lı ve yedek parçalarını yakından takip edebileceğimiz bir yer lazım diye düşünüyorum yançantalara gelince seçeneklerde aynısağlam ve büyük yançanta arayışındayım ilk günden sizide fazla bunaltmayayım arkadaşlarkaç aydır çektiklerim bi nebze yansıtmak istedim.
    Varsa koruma demirini yaptıracak tanıdık bildik birisi muhakkak ondan yaptır ben hiç seçeneğin yok sanımıştım

Yan çantana da şöyle yardımcı olayım. Dilersen benim motorun eski çantalarından taktırabilirsin. Hem kilitli hemde çok kalıplı duruyordu. Armode markası fotosunu bulabilirsem eklerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:25 ----------

Buldum işte 1-2 foto, çanta konusunda fikir olsun sana Erdinç arkadaşım
    Armodenin yan çantaları, egzosa da temas etmiyor, üstelik kilitlenebiliyorlar.

Bu da bonus olsun topic fotolansın En sevdiğim GV fotolarımdan birisidir...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model 26500 km de Gv 250 var birtane.6000 tl fiyat yazıyor.Nasıl sizce....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...u-gv-250/detay
    Bu motor 1 senedir satılmıyor nedense
    Ben GV 250 alırken vardı, kullandım motoru sattım geçenlerde, hala ilanı var.
    Altında bişey aramak gerek bence o kadar km'li motora verimez o para zaten.

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    ORKO bakıyorum kardeşim yardımın için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    CBR 600F
    slm arkadaşlar... "ufak" bi tarz değişikliği ile 600F sınıfına katıldım... yine aranızdayım, gv250 ile edindiğim tecrübeleri paylaşmak adına.. çok zevk aldım gv250'den bana motor kullanmayı sevdirdi... eski motorumla sorun yaşadığım zamanlarda bana burdan kısa zamanda yardımcı olan herkese tşk ederim

yola aşağıdaki bebekle devam etcem, hayırlısı artık :D

Motosikleti
    -
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar... "ufak" bi tarz değişikliği ile 600F sınıfına katıldım... yine aranızdayım, gv250 ile edindiğim tecrübeleri paylaşmak adına.. çok zevk aldım gv250'den bana motor kullanmayı sevdirdi... eski motorumla sorun yaşadığım zamanlarda bana burdan kısa zamanda yardımcı olan herkese tşk ederim

Hayırlı olsun Onyx250 600F benimde beğendiğim bir makinedir. Kazasız sürüşler diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hayırlı olsun. Gerçekten ufak bir değişiklik olmuş. İki motorun arasındaki tek ortak nokta 2 tekerli olması

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

Hocam sen ne yaptın ya! Hakkaten ufak bi değişiklik
    Güle güle kullan allah kaza bela vermesin.600F bir kere kullanmak nasip oldu gerçekten çok fena makine.

Motosikleti
    CBR 600F
    tşkler evet dediğim gibi "ufak" oldu :D ilk ve sadece gv250 kullanmış biri olarak zorlanırım, oturma yapısı, ayakların geride olması falan diye tasalanıp "allahım ben ne yaptım" derken kendimi e5 de arabaların arasından vızır vızır geçerken buldum :D hoş bişey değil tabi sonra kendimi de motoru da frenledim... çabuk alıştım ama... haftasonu erken kalkcam saat 6 gibi... yollar boşken çıkıp denicem biraz motoru... son sürat olarak değil tabi ki de manevra durma kalkma güç kontrolu falan gibi şeyler...

bu arada toplantı veya toplu gezilerde hala tercihim cruiser grupları... motoru aldıktan sonra bikaç racing tarzı arkadaşla beraber döndüm muhabbet sürekli kim kimi geçere dönüyo :D gereksiz tatminiyetler

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar..

erdinç aramıza hoşgeldin.orhanın gösterdiği koruma demirini aldım bende.kesinlikle kaliteli malzeme tavsiye ederim ama tip olarak beğenmediysen o ayrı.

orhan abi valla son resim gerçekten tam karpostallık.çok güzel çıkmış ya..

onyx250 yeni motorun hayırlı olsun.cruiser dan sonra genelde enduro sınıfı tercih edilir ama sen farklı bir tercih yapmışsın hayırlı olsun,kazasız belasız inşallah.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı floy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba mithat hocam size tavsiyem ön cami L seklindeki aparata baglarken öncamı hafif yukarıya kaldırıp camın önündeki vidaları öle sıkın ben aynen böleyaptım benim boyum 1.84cm ve şimdi problem yaşamıyorum size tavsiyem hocam
    Merhaba, arkadaşıma ek olarak bende kendi çözümümü yazayım, ikisi birleşince daha çok yükseltme şansınız olacaktır;takma çubuklarının açılı yapısı nedeniyle, gidona bağladığımız kelepçelerden yukarı kaldırmak istesenizde cam oturma pozisyonumuza doğru yatıp dahada açı yaptığından yükseklik kazandırmanız kısıtlı oluyor. Dolayısı ile rüzgar bu açıdan yine kafa hizanıza yönleniyor. Ama takma çubuklarını gidona monte ettiğimiz kelepçe şeklindeki aparatları sağ sol yer değiştirerek (açıyı ayarlayabilmek için) başaşağı cevirip ters takarsanız (vidalar aşağıda olacak şekilde) oldukça mesafe kazandırabilirsiniz. Eğer becerebilirsem resim de ekleyeyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:21 ----------

Alıntı BigBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, arkadaşıma ek olarak bende kendi çözümümü yazayım, ikisi birleşince daha çok yükseltme şansınız olacaktır;takma çubuklarının açılı yapısı nedeniyle, gidona bağladığımız kelepçelerden yukarı kaldırmak istesenizde cam oturma pozisyonumuza doğru yatıp dahada açı yaptığından yükseklik kazandırmanız kısıtlı oluyor. Dolayısı ile rüzgar bu açıdan yine kafa hizanıza yönleniyor. Ama takma çubuklarını gidona monte ettiğimiz kelepçe şeklindeki aparatları sağ sol yer değiştirerek (açıyı ayarlayabilmek için) başaşağı cevirip ters takarsanız (vidalar aşağıda olacak şekilde) oldukça mesafe kazandırabilirsiniz. Eğer becerebilirsem resim de ekleyeyim.
    Gidona kelepçelerin ters çevrilerek takılmış hali.

Camın yüksekliği. Bunu bir kaç cm daha artırma şansı var . Ben bu kadar yükselttim.
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

Motosikleti
    CBR 600F
    Uyarı!

Selam beyler... GV250 sahibi olmak isteyenler vardır belki aramızda...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7199010/detay/

Motor benim eski motorumdur. Şu andaki sahibi anında ilanı çıkmış tekrar satış için, motoru dün verdim ona. Zaten takas yaptık, amacı da motoru tekrardan satmaktı orada bi sorun yok. Hoş ben 5500 koymuştum fiyatı ama neyse :D

Temiz sağlam motordur ancak son servisi yaptırmadım vermeden önce. Alacak kişi de böyle bi talepde bulunmadı zaten. Motoru dün vermiş olmam, resimlerin muhtemelen dün çekilmiş olması, ilanın bugün çıkmış olması bir araya gelince henüz yeni sahibinin bunu bir servisten geçirmediğini düşünüyorum. Muhtemelen de öyle satacaktır.

Zincirin gerilmesi, civataların kontrol edilmesi, yağ değişikliği ve fren'lerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca elektrik sistemi de bi gözden geçse iyi olur, geçen haftalarda yine aynı sorunu ve nasıl bi muamma ile çözüldüğünü burda yazmıştım zaten. Vites geçiş sorunu yoktur motorda ancak dediğim gibi güvenli bir sürüş öncesinde yapılması gereken bi ton bakım var. Alırken dikkat edin. Almayı düşünenler motor hakkında bilgi için bana ulaşabilir, canınız yanmasın.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Uyarı!

Selam beyler... GV250 sahibi olmak isteyenler vardır belki aramızda...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7199010/detay/

Motor benim eski motorumdur. Şu andaki sahibi anında ilanı çıkmış tekrar satış için, motoru dün verdim ona. Zaten takas yaptık, amacı da motoru tekrardan satmaktı orada bi sorun yok. Hoş ben 5500 koymuştum fiyatı ama neyse :D

Temiz sağlam motordur ancak son servisi yaptırmadım vermeden önce. Alacak kişi de böyle bi talepde bulunmadı zaten. Motoru dün vermiş olmam, resimlerin muhtemelen dün çekilmiş olması, ilanın bugün çıkmış olması bir araya gelince henüz yeni sahibinin bunu bir servisten geçirmediğini düşünüyorum. Muhtemelen de öyle satacaktır.

Zincirin gerilmesi, civataların kontrol edilmesi, yağ değişikliği ve fren'lerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca elektrik sistemi de bi gözden geçse iyi olur, geçen haftalarda yine aynı sorunu ve nasıl bi muamma ile çözüldüğünü burda yazmıştım zaten. Vites geçiş sorunu yoktur motorda ancak dediğim gibi güvenli bir sürüş öncesinde yapılması gereken bi ton bakım var. Alırken dikkat edin. Almayı düşünenler motor hakkında bilgi için bana ulaşabilir, canınız yanmasın.

Çok teşekkürler.Çatladım kaç aydır makinalara bakıyorum.Hep bir sorunlar ve güvensizlik.O yüzden sıfır başka motor almaya karar verdi.Hyo'nun sıfırına param yetmiyor...2 elde de kazık yerim diye zorlamaktan vazgeçtim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:47 ----------

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor 1 senedir satılmıyor nedense
    Ben GV 250 alırken vardı, kullandım motoru sattım geçenlerde, hala ilanı var.
    Altında bişey aramak gerek bence o kadar km'li motora verimez o para zaten.
    Çok teşekkürler bilgi için.Bende 2. el aramaktan yoruldum artık.Ya hep bana denk geldi belkide aksilikler.Bıraktım Hyo sevdamı bu sene.2 sene sonra sıfırını alırım kısmetse.Şimdi sıfır RR Spyder almaya karar verdim.Hyo kadar kaliteli değil ama olsun.Garantisi var hiç yoktan....
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    CBR 600F
    valla abi motoru al ustaya götür baktır almadan önce... ona göre al... ben gv250 yi aldığımda gıcır gıcırdı. Ben kış boyunca yatırdım ve bakımlarını aksattım ondan böyle sorunlar oldu. Takas sırasında da alacak kişiye bahsettim sorunlardan, tekrardan satacak diye nasıl olsa pek ilgilenmedi. Ama bu işin bi de manevi tarafı var, söylemek lazım. "Hatasız","Ayıpsız","Bu karşılıklı güven meselesi" gibi laflara kanmadan düzgün ustaya baktıraraktan yapmak lazım. Bana da aldığım motor hakkında sezona hazır al yaz boyunca kullan denildi ama ustam sağlam baktığı gibi arka fren yenmiş, motor bloğunda kaynak var gibi sorunlar çıktı. Takas olanağına dayanaraktan aldım, şu anda bebek gibi hazırlanıyo motor Ben sezona hazıra kanıp bassam, frenler tutmasa patlıcam yani, maddi kayıplardan çok daha fazlasına yol açabilecek satış taktiklerinden uzak durmak lazım. Dediğim gibi bu işin bi de diğer tarafı var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler