Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor boşta, hareketsiz iken de titreşimin olması, çukura düşmenin de etkisiyle olabilecek muhtemelen bir çatlak ya da kırığa işaret gibi sanki.
    Motoru şaseye bağlayan civata somun gibi parçaları bir kontrol etmelisin.
    Diğer yandan yine düşmenin şiddeti ile CDI ünitesine giren soketlerde gevşeklik olmuş olabilir, senkron çalışmayı etkiler. O soketlerir de kontrol etmelisin (CDI ünitesi selenin altında).
    Aklıma şimdilik bunlar geliyor, bir kontrol edip burada sonucu yazarsan sevinirm.
    Kolay gelsin şimdiden...
    canantaş dediklerine baktim tum soketleri zorladim biri tam bagli diilmiş onuda taktim ama değişiklik yok +bir bilgi daha geldi aklima yokus assaği motoru salip debriyaji çektiğimdede motor da tireşim kesilio bu kesin motorla alakali bişi:S
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canantaş dediklerine baktim tum soketleri zorladim biri tam bagli diilmiş onuda taktim ama değişiklik yok +bir bilgi daha geldi aklima yokus assaği motoru salip debriyaji çektiğimdede motor da tireşim kesilio bu kesin motorla alakali bişi:S
    Diğer konuda motorda herhangi bir hız değişimi ya da tekleme olmadığını yazmışsın. Dolayısıyla CDI ya da buji gibi bir sorunun yok. Eğer şasede kırık gibi bir şey varsa yine debriyaja bastığında titreşim kesilir. Ama ben şasenin o kadar kolay hasar göreceğini hiç sanmıyorum. Motor bağlantılarını görsel olarak kontrol edebilirsin.

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elma ile armut kıyaslaması olmuş ama bu dostum. Gv 250 yayla gibi bir cruiser dir CBR a göre. Ne kadar rahat olursa olsun CBR bir racing neticede

Farklı konseptler olduğunun farkındayım, işte bende bunun için soruyorum. benim daha önce scooter tecrübem var. fazla tecrübem yok. GV250 kullanıcıları arasında racing kullanmış olanlar olabilir diye sormak istedim. Bende yapılı birisi olmadığım için CBR125 herhalde çok ufak durmaz. Evet racingler rahatsız.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ötesini söylemek istemiyorum ama sanırım krank mili ile ilgili bir sıkıntı da olabilir. Bunu anlamak içinse motoru açtırmak gerekir.
    Motor çok mu sert düştü çukura??
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Honda nc750X
    Ötesini söylemek istemiyorum ama sanırım krank mili ile ilgili bir sıkıntı da olabilir. Bunu anlamak içinse motoru açtırmak gerekir.
    Motor çok mu sert düştü çukura??
    ya 100 km lile giderken 2 tane gemiş çukura girdim cıktm ama o çukurlardan sonra200 km daha yol geldim arti kac aydirda biniorum

slayer senin dediğinde mantikli geldi saşenin heryerine baktim ama bişi goremedim

canantaşın dediğide olabilir tabi

urlada sabri usta we oğullari warmiş heralde ole bişi ona gidiim diorum artik
    hyosung gv 250

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrimcim cıbır gelmez sana, sen cruisere devam et Ya da al bir enduro bitir işi

extactica, hadi hayırlı uğurlu olsun motorun, kazasız belasız kullanırsın inşallah..
    Yok bana değil yasmine düşünüyom

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:03 ----------

rkadaslar herkeze slmlar yardimlarinizi bekliyorum

şimdi motorumu aldiktan sonra gram titreşim derdim yoktu on numaraydi
    fakat motorumla izmirden cıkıp kutahya ya ordan bursaya yaptiğim gezinin sonunda herşey değişti izmire giderken yolun ortasina açilan kocaman 2 çukura girdim cıktım izmire dondugumde motorun yawas hızlarda yukselip indiğini farkettim hızlı giderkende hafif bir titreşim oluyordu biraz araştirinca arka tekerin tellerinin koptugunu balon yaptiğini anladim. dedim tekeri değiştiricez gittim değiştirdim. değiştirdim yola ciktim oda ne??? motor daha fazla titriyor dondum lastikciye dedim motor titremeye basladi balansi yapamadinizmi? adam sehpaya kaldirdi motoru çaliştirdik werdik gazi adam bi bakti dedi senin cant yamulmuş ii dedim olmustur sağlam cukura girdim nede olsa. neyse gittim bir motorcuya abi dedim canti yamulmuş titreşim yapio bin bi tur at sende onalarsan bi goz at yaptiricam adam gitti geldi ewet titreşim war dedi motoru sehpaya kaldirdik werdik gazi adam iice inceledi dedi cantin normal bişi yok sen al bunu manawkuyuda buz motor war orda bi balansina baksinlar kurşun murşun koyarlar hallolur gittim buz motora adam bakalim warsa balansinda bişi yapariz aldilar soktuler balansina baktilar 17 gram warmiş adam kurşunu koydu ayarladi geri takti okeyleştik çıktım yola titreşim sanki biraz azaldi ama hala resmen titriyor:S:S:S

motorcularda ole enine boyuna ilgilenmio cantta yamukluk yok balansini yaptirdik hala titriyor sizce nedendir aklima birde su geldi motor dururken bosta gaz werdiğimde motor da bir titreme oluyor acaba pistonlar doğrumu çalışmıyor? uzun yol birşeyi etklilemişmidir? sübab ayarimi yapmak lazim? ne olabilir?

herşeyi ayrintili aciklamaya caliştim

cevaplarinizi bekliorum yorumlariniz icin şimdidien teşekkürler

konuyu mt atölyeyede actim sizinde yardimlarini bekliorum
    Karbüratörün ayarsız çalışıyor ya da filtren çok eski...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaslar selamlar. Bugun NGK Buji Marketten gelen yeni bujilerimi taktim GV me. Sesi bile degisti ve birde on silindirdeki bujinin gevsemis oldugunu farkettim. egsozdaki patlama sesi buymus demekki. hemen denedim aleti cok rahatlamis sanki serilesmis. Buji gercekten onemli.
    Ayrica Hudson deri den Zeus acik kask aldim onuda denemis oldum bu arada gercekten basarali bir urun komforlu kaliteli herkese tavsiye ederim.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bana değil yasmine düşünüyom

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:03 ----------

Karbüratörün ayarsız çalışıyor ya da filtren çok eski...

filtre hawami yağ mi? hawa filtresi ewt çok eski bugun cikardim hemende sipariş ettim olmus resmen yağ filtreside alacaktim motorcu almana gerek yok yağ filtreleri temizlenir dedi bu arada benim motor enjeksiyonlu...
    hyosung gv 250

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı wolverineGV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar. Bugun NGK Buji Marketten gelen yeni bujilerimi taktim GV me. Sesi bile degisti ve birde on silindirdeki bujinin gevsemis oldugunu farkettim. egsozdaki patlama sesi buymus demekki. hemen denedim aleti cok rahatlamis sanki serilesmis. Buji gercekten onemli.
    Ayrica Hudson deri den Zeus acik kask aldim onuda denemis oldum bu arada gercekten basarali bir urun komforlu kaliteli herkese tavsiye ederim.

Uploaded with ImageShack.us
    merhaba arkadaşım kaskın hayırlı olsun buji ile ilgili bişiy sorucam yeni aldıgın bujilerin üzerindeki numaralar neydi acaba hatırlıyormusun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı floy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım kaskın hayırlı olsun buji ile ilgili bişiy sorucam yeni aldıgın bujilerin üzerindeki numaralar neydi acaba hatırlıyormusun
    Kullanım kılavuzunda yazanlar işine yarayacaksa yazabilirim

Motosikleti
    Dragstar 650
    filtre hawami yağ mi? hawa filtresi ewt çok eski bugun cikardim hemende sipariş ettim olmus resmen yağ filtreside alacaktim motorcu almana gerek yok yağ filtreleri temizlenir dedi bu arada benim motor enjeksiyonlu...
    enjeksiyonlu ise karbüratör yok elenecek, evet dediğim hava filtrendi. Rolantide düzgün yakıt alamıyor motorun, oksijen sensöründe bir sorun olabilir, egsozu açmayı denemedin değil mi, eğer bunlarda da sorun yoksa, sübaplar kontrol edilecek... Jiklesiz çalıştırdığında çık çık diye ses duyarsan sübap yayları gevşemiş demektir..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu ise karbüratör yok elenecek, evet dediğim hava filtrendi. Rolantide düzgün yakıt alamıyor motorun, oksijen sensöründe bir sorun olabilir, egsozu açmayı denemedin değil mi, eğer bunlarda da sorun yoksa, sübaplar kontrol edilecek... Jiklesiz çalıştırdığında çık çık diye ses duyarsan sübap yayları gevşemiş demektir..
    egsoz ben aldiğimda acikti motor ciklesiz rolantide ii calisio bayildiği olmuor benim aklimda giidp gelip subab ayarina gelio duzgun calismiolarsa bu kesin titreşim yapar die ama onuda gostermek gerek heralde
    hyosung gv 250

Motosikleti
    Dragstar 650
    egsoz ben aldiğimda acikti motor ciklesiz rolantide ii calisio bayildiği olmuor benim aklimda giidp gelip subab ayarina gelio duzgun calismiolarsa bu kesin titreşim yapar die ama onuda gostermek gerek heralde
    enjeksiyonlu motorlarda egsoz açılmamalı, ya özel egsoz alacaksın ya da hiç değiştirmeden kullanacaksın, enjeksiyon sistemini bir kontrol ettir, özellikle oksijen sensörünü

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    arkadaşlar merhaba hafta sonu maceralarımı sizlerle paylaşacağım fakat önce fotoğraf linkini bir denemem lazım izninizle...

küçükresim çıkacak galiba bu upload sitelerinin hepsi farklı linkler veriyor neyse yarın yapayım bari iyi günler herkese

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    [QUOTE=Cevahir;2308100]Arkadaşlar tekrar merhaba

Pantolonu içine birşeyler giyerim diye monttan bir beden büyük aldım. Söylemesi ayıp Mont xxl Pantolon xxxl Beden bulana kadar baya uğraştılar ama sonunda başardık Pantolonunda korumaları ve ayar yerleri gayet başarılı beli yanlardan lastikli üstten monta fermuarla eklemeye tam uyumlu. Baldır yanlarında desenli korumalar var. Dizlerdeki korumaları yerini kaydırarak tam ayarlıyabiliyorsunuz. Paçalardada gayet güzel ayar yerleri var çizme vs. için. Pantolonunda içinde kışın kullanmak için içlik var fermuar bağlantılı oda.

Benim merak ettiğim pantolonun boyunun uyumlu olup olmadığı.Daha önce prohel 6767 L beden pantolon aldım.Boyu uymadı.Benim boyum 1.70 pantolon uzun geldi.Sizin boyunuz nedir?Diz korumaları nasıl ayarlanıyor?Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm

İktisat dedikleri.Az para ile çok fayda :)

Dostlar bütçem sıkıntılı 2,500 tl nakitim var .2, el 2007 Gv 250 araştırıyorum genelde 5000 tl civarı. uzun süredir ama içime sinen henüz çıkmadı.

Bide mağazalara bakındım kadıköy civarında.Kredi kartna peşin 12 ay taksit yapıyorlar.Çokta avantajlı.5000 tl bir motor alsam 2500 tl peşin verdim mi kalan 2500 tl 12 ay taksitle kredi kartından çektirirsem hiç sıkılıp bunalmadan 200 tl taksit ödemem oluyor.Eşimle bana da kask,eldiven.mont vs leri çok rahat kaliteli bir şekilde alabiliyorum.
    Sıfır bulduğum motor Regal Raptor DD 250e 10 Spyder.2 yıl garantisi var.Görünüm oldukça albenil.Üzerinde modifiye yapacak çok geniş alan var.Kullanıcılar genel haliyle çok memnun.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-foto/?photo=2

Bende diyorum ki alsam sıfır RR binsem 2 sene doya doya garantiside var zaten.2 sene sonrada toparlanmış bütçem ile daha iyi bir motor belkide 600 lük bir makina alsam ne dersin?
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bütçem sıkıntılı 2,500 tl nakitim var .2, el 2007 Gv 250 araştırıyorum genelde 5000 tl civarı. uzun süredir ama içime sinen henüz çıkmadı.

Bide mağazalara bakındım kadıköy civarında.Kredi kartna peşin 12 ay taksit yapıyorlar.Çokta avantajlı.5000 tl bir motor alsam 2500 tl peşin verdim mi kalan 2500 tl 12 ay taksitle kredi kartından çektirirsem hiç sıkılıp bunalmadan 200 tl taksit ödemem oluyor.Eşimle bana da kask,eldiven.mont vs leri çok rahat kaliteli bir şekilde alabiliyorum.
    Sıfır bulduğum motor Regal Raptor DD 250e 10 Spyder.2 yıl garantisi var.Görünüm oldukça albenil.Üzerinde modifiye yapacak çok geniş alan var.Kullanıcılar genel haliyle çok memnun.

Bende diyorum ki alsam sıfır RR binsem 2 sene doya doya garantiside var zaten.2 sene sonrada toparlanmış bütçem ile daha iyi bir motor belkide 600 lük bir makina alsam ne dersin?
    Başka başlıkta dacevap ayzmıştım, ne kadar sıfır olsa da, Çinin en iyisi de olsa onun bir çinli olduğu gerçeği değişmiyor, kronik titreşim ve yaşatacağı adi malzeme parça sorunu sıkıntı yaratabilir, motor zevkini de öldürebilir...

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

spyder 350yi sıfır olarak 7000 tlye alıp 4 ay sonra 5000 tlye satmış biri olarak şu kadarını söyleyebilirim,çinlilerden uzak dur.görüntü olarak insanı çok cezbediyor ama bence alma.titreşimden zaten bıkkınlık geliyor insana.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Benim de tavsiyem, alabiliyorsam GV250 ya da Kymco Venox al derim.
    GV250, piyasada tutulan ve ikinci eli rahat satılan bir motor, Venox ise daha çok kupon motor konumunda, zor çıkartırsın elinden.
    GV250 de titreşim problemi (problemli bir makina almadığın sürece) yaşamazsın. Malzeme kalitesizliği de yaşamazsın (A kalite malzeme değil ama türkiye şartlarına uygun kalitede).
    Kısacası, fiyat performans oranı en iyi makinadır!
    Fiyatı, kalitesine - görüntüsüne - sürüş zevkine göre çok uygun!
    Umarım kararın GV250 olur

Bu arada Orhan, senin eski motor da satıldı bugün!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Benim de tavsiyem, alabiliyorsam GV250 ya da Kymco Venox al derim.
    GV250, piyasada tutulan ve ikinci eli rahat satılan bir motor, Venox ise daha çok kupon motor konumunda, zor çıkartırsın elinden.
    GV250 de titreşim problemi (problemli bir makina almadığın sürece) yaşamazsın. Malzeme kalitesizliği de yaşamazsın (A kalite malzeme değil ama türkiye şartlarına uygun kalitede).
    Kısacası, fiyat performans oranı en iyi makinadır!
    Fiyatı, kalitesine - görüntüsüne - sürüş zevkine göre çok uygun!
    Umarım kararın GV250 olur

Bu arada Orhan, senin eski motor da satıldı bugün!
    Canan haberim oldu benimde bugün Topicte de önceki sayfada RR soran arkadaş bir topic açıp benim motoru sormuştu. Bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışmıştım ama bu sabah öğrendimki arkadaş bakmaya gidemeden motoru satmış Semir. Alana da satana da hayırlı uğurlu olsun İlk motorum ilk gözağrımdı benim, nakit param olsaydı ben geri alırdım vallahi. Ama mecburen kredi kartına taksitli motor alıyorum şimdi.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler