Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    merhabalar cevahir kardeş gerçekten tebrik edilecek bi insansın bravo çok acıklıyıcı ve net bi paylaşım olmuş en kısa zamanda bende açıp bakıcam teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Merhaba Arkadaşlar;

Sizlere bir sorum var. Aranızda daha önce Regal Raptor 250cc kullanan var mı bilmiyorum. Ancak biliyorsunuzdur bizim makineler 18hp sizin makineler 28hp arada bir 10 beygir kadar fark var. Sizin makinelerin güç/ağırlık oranı 0.18 bizim makinelerde bu oran 0.11. Kısacası sizin makineler kg başına daha iyi güç üretiyor. Fakat bunu 10.000rpm de yapıyor. Benim size sormak istediğim şu. Regal ile 90km/s sabit hızla giderken sollama yapmak istediğim gazı açtığımda tepki alıyor ve hızlanıyorum ancak bu zaman alıyor. Sizde bu durum nasıl ara hızlanmalarınızdan memnun musunuz bu hızlarda ? 10.000Rpm de bu gücü almak zor oluyor makine zorlanıyor mu ? Ve yine bu 10.000rpm de bu gücü alabilmek yakıt tüketiminizi nasıl etkiliyor ? Farz-ı misal Regal ile full depo (ki bu 13.7Lt ye denk geliyor) Şehir dışı 380-400km gibi bir menzilim var. Bu Gv250 de nedir ?

Teşekkürler şimdiden bilgiler için
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Regal Raptor kullanmadım ancak, 130 km/h hıza kadar herhangi bir hızda ve herhangi bir devirde (10 000 devire genelde çıkmıyorum) her gazı açtığımda gazdan istediğim tepkiyi alabiliyorum. Yani 100'le giderken ihtiyaç olduğunda seri bir şekilde 120-130'a çıkabiliyorum. Yakıt tüketimine gelirsek. Senin yakıt tüketimin 3,6 lt/100 km. Bizim motorlarda 3,5-4,5 lt arasında kullanıma bağlı olarak değişebiliyor. ama 100'ün altına hiç düşmeden ve devirli kullanarak yaptığım 1250 km 'lik gezimde ortalama tüketimim 4 lt oldu.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Cevap için teşekkürler. Raptordan genel anlamda memnunum, hatta ilk 3 vitesde umduğumdan çok da seri bir makine çıktığını söyleyebilirim sadece şu ara hızlanma konusu canımı sıkıyor biraz. Yoksa cc si , ağırlığı ve yakıt tüketimi benim için çok ideal. aradaki 10hp lik fark nedeni ile Regal i elden çıkarıp Gv250 ye geçsem mi geçmesem mi onu düşünmekteyim.

(Malzeme kalitesi, Çin-Kore kıyaslaması denklem dışıdır onlara hiç girmeyin )

DipNot: ST-Kanuni olmayan modellerde yedek parça için yurt dışına mı muhtacız bu arada ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DipNot: ST-Kanuni olmayan modellerde yedek parça için yurt dışına mı muhtacız bu arada ?
    ST-Kanuni olmayan modellerde sadece karbüratör ve gaz teli için evet. Aklıma gelmeyen başka bir parça varsa da sadece yakıt sistemiyle alakalı olanlar. Yeni modellerde karbüratör yok enjeksiyon var. Onun dışında vidasına kadar aynı.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Herkese merhaba,

Arkadaşlar iyi dilekleriniz ve olumlu yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sağolun varolun.

Az önce baktımda benim eklediğim resimler donmuş kurbağa şeklinde görünüyor. Resimleri görebilmek için en kolay yol kurbağanın üzerine sol tıklamak. O zaman resim upload edilen sitenin penceresinde ayrıca açılır.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Cevahir hocam çalışman çok güzel olmuş paylaşım için teşekkür ederim.

YÖRÜK Hocam ben 12V 9 Ah lik bir akü kullanıyorum ve kablo ya da sigortalarda değişiklik yapmadım. Canan Hocam haklı Amper artınca daha kalın kabloya ihtiyaç duyulur fakat bizim motorlar kaliteli olduğundan mutlaka bir güvenlik payı bırakmışlardır diye düşünüyorum. Bazen bunu evde bulduğum tarihi geçmiş yiyecekler için de yapıyorum ve şimdiye kadar zehirlenmedim .

Ben farımı gece gündüz açarak dolaşıyorum ve biraz araştırdığımda ilave sis farlarının aküye fazla yükleneceği ve sürekli açık dolaşmanın uygun olmayacağı sonucuna vardım. Led ampül kullanabiliriz fakat onlar da aydınlatma açısından zayıflar. Sonunda bu

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...-80-Fazla-Isik

ampülü buldum 55W ve %80 daha fazla ışık verdiğini iddia ediyor. Deneyince sonucu yazarım.

Sis farını estetik amaçlı istiyorsanız, içinin ampülünü daha düşük vatlı birşeyle değiştirebilirsiniz.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    Alıntı Cevahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Arkadaşlar iyi dilekleriniz ve olumlu yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sağolun varolun.

Az önce baktımda benim eklediğim resimler donmuş kurbağa şeklinde görünüyor. Resimleri görebilmek için en kolay yol kurbağanın üzerine sol tıklamak. O zaman resim upload edilen sitenin penceresinde ayrıca açılır.

resımlı anlatım ıcın tskler.sanırım benm sorunda senın soruna benzer denemem ıcın bır ısık dogdu bana.
    aklıma takılan soru şu: şamandırayı nasıl mont ettın yanı contası mı var yoksa sılıkon mu kullandın anlarsın bu benzıne hıcbırsey dayanmıyor.sızdırmazlık acısından kullandıklarını ogrenebılır mıyım tskler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resımlı anlatım ıcın tskler.sanırım benm sorunda senın soruna benzer denemem ıcın bır ısık dogdu bana.
    aklıma takılan soru şu: şamandırayı nasıl mont ettın yanı contası mı var yoksa sılıkon mu kullandın anlarsın bu benzıne hıcbırsey dayanmıyor.sızdırmazlık acısından kullandıklarını ogrenebılır mıyım tskler
    açtığınızda altında zaten orjinalden conta gibi bişey çıkıyor, geri takarkende eski haliyle geri kapatıp iyice sıkınca damla sızdırmıyor.

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    tesekkeurler bılgılerın ıcın en kısa zamanda bende deneyecegım sagol

Motosikleti
    Hyosung GV250
    forumda in cin top oynuyo herkes fuaramı gitti ne

Motosikleti
    Hyosung GV250
    evet arkadaşlar cumartesi akşam da ben gidiyorum fuara bakalım geçen seneki gibi mi olacak

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Davetiye bulamadım yoksa çok gitmek istiyorum.Bu sene her yer kurumuş hiç bi yerde davetiye bulamadım.Ya niyeti bozup pazar günü parası neyse bastırıp gidicem fuara ya da bu sene de gitmeyi vereyim noolur ki diicem

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    ALLAHHIM SANA GELİYORUM...

ya arkadaslar bu kuralkan ın sitesi beni kanser etti:S aticam kendimi bir yerlerden ya ne parçanın resmi war adam akıllı ne bişi teknik resim çizmiş yazmış asmıs ama tırt isan her parçanın fotosunu ceker bişi yapar adam cıvataya numara wermiş ama kocaman cant a wermemiş:S:S:S floy emrah abinin yanına geldiğinde ara benide bi bakalım suna adamlara maill atayım dedim ama mail atıcak yer bile yok nede mail adresi:S serwis demiş serwisin adresi yok yrdek parça demiş adresi yok adamları arayıp nerde sizin dukkan demem mi lazım yani? offffffffff offffffffffffffffffff alıcam bi honca en iisi onda:D serwisiide biliopm:D içim karardı yaaa
    hyosung gv 250

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAHHIM SANA GELİYORUM...

ya arkadaslar bu kuralkan ın sitesi beni kanser etti:S aticam kendimi bir yerlerden ya ne parçanın resmi war adam akıllı ne bişi teknik resim çizmiş yazmış asmıs ama tırt isan her parçanın fotosunu ceker bişi yapar adam cıvataya numara wermiş ama kocaman cant a wermemiş:S:S:S floy emrah abinin yanına geldiğinde ara benide bi bakalım suna adamlara maill atayım dedim ama mail atıcak yer bile yok nede mail adresi:S serwis demiş serwisin adresi yok yrdek parça demiş adresi yok adamları arayıp nerde sizin dukkan demem mi lazım yani? offffffffff offffffffffffffffffff alıcam bi honca en iisi onda:D serwisiide biliopm:D içim karardı yaaa
    sen sıkma canını apocum aslında çok basit ama sen çözememişsin neyse enkısa zamanda ben ulaşırım sana sen merak etme hemende canım motoru yerden yere vurma cnm yeterki neyi nerde aradıgını bil ararım ben seni

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davetiye bulamadım yoksa çok gitmek istiyorum.Bu sene her yer kurumuş hiç bi yerde davetiye bulamadım.Ya niyeti bozup pazar günü parası neyse bastırıp gidicem fuara ya da bu sene de gitmeyi vereyim noolur ki diicem

aşağıdaki link yardımcı olur umarım

http://www.motosiklet.net/forum/etki...iz-yerler.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Cevahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağıdaki link yardımcı olur umarım

http://www.motosiklet.net/forum/etki...iz-yerler.html
    2 yıl kadar geç kalmış bu linki kullanmak için

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl kadar geç kalmış bu linki kullanmak için
    Eyyyvahhh ben nasıl böyle bir hata yaptım. sanırım kendim gidemediğim için ayrıntısına bakmamışım özür.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhabalar, ben istanbul beylikdüzünden Mehmet Ay , birkaç ay önce ramzey qm250'den gv250ye transfer olarak aranıza katıldım. 2005 model 20bin km.de gri bir motorum var.. Motorumun lastikleri sanıyorumki orjinal lastikleri shinko.. dün fuarda baktım lastiklere fakat uyan tek lastik michelin bulabildim, ön lastik 95, arka lastik içinde 265 tl. istediler, IRC lastiklerde ise 130-90-16 ebattandan daha kalınını bulamadım. Forumun önceki sayfalarında Duro'nun 150-90-15 lastiğinin 1cm. büyük çapına rağmen uyduğunu okumuştum.. Fakat fuarda duro yoktu yada ben göremedim. Duronun avcılarda atılgans motor bayisiymiş, aradım ve konuştum, ordaki abimiz 170-80-15 taksak nasıl olur dedi, bende bilemiyorum forumda abilerime sormam lazım dedim biraz abartılı gibi, uyacağını sanmıyorum ama takan takmayı düşünen, deneyen yanılan birisi varmı acaba aramızda ? sanki bu motoru almadan önce öyle bi gv250 görmüştüm gibi hatırlıyorum, ama emin değilim.. Lastik konusunda kafam iyice karıştı, şu mevzuyu çözümleyebilirsek hayırlısıyla sonrasında sisibar problemim için başınızı agrıtıcam kısmetse vereceğiniz cvplar için şimdiden teşekkürler..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben istanbul beylikdüzünden Mehmet Ay , birkaç ay önce ramzey qm250'den gv250ye transfer olarak aranıza katıldım. 2005 model 20bin km.de gri bir motorum var.. Motorumun lastikleri sanıyorumki orjinal lastikleri shinko.. dün fuarda baktım lastiklere fakat uyan tek lastik michelin bulabildim, ön lastik 95, arka lastik içinde 265 tl. istediler, IRC lastiklerde ise 130-90-16 ebattandan daha kalınını bulamadım. Forumun önceki sayfalarında Duro'nun 150-90-15 lastiğinin 1cm. büyük çapına rağmen uyduğunu okumuştum.. Fakat fuarda duro yoktu yada ben göremedim. Duronun avcılarda atılgans motor bayisiymiş, aradım ve konuştum, ordaki abimiz 170-80-15 taksak nasıl olur dedi, bende bilemiyorum forumda abilerime sormam lazım dedim biraz abartılı gibi, uyacağını sanmıyorum ama takan takmayı düşünen, deneyen yanılan birisi varmı acaba aramızda ? sanki bu motoru almadan önce öyle bi gv250 görmüştüm gibi hatırlıyorum, ama emin değilim.. Lastik konusunda kafam iyice karıştı, şu mevzuyu çözümleyebilirsek hayırlısıyla sonrasında sisibar problemim için başınızı agrıtıcam kısmetse vereceğiniz cvplar için şimdiden teşekkürler..
    Hayırlı olsun motosikletin kardeşim..lastik soruna cevap veremiycem ama gelen cevaplardan faydalanacam lakin benimde lastikleri yenilemem lazım..fakat merak ettiğim şey neden 170-80-15 taksak nasıl olur diye sordular? ellerinde 150 lik olmadığı içinmi?
    Hakan GÜNDÜZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler