Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2010 gv 250
    canan hocam sizin taktirinize kalmıs birşey ama bence fiyat biraz yüksek gibi malum sezon sonu. indirim yapmayı denemelisiniz bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 600F
    volusia ve intruder'lar da benim hayalimdeki cruiser'lar... gerçekten güzel seçim... ve ocak sonrası fiyatlar hala düşük ise gv250 den volusia ya da intruder a geçmek istiyorum. Gerçi gaza gelip gv650 de olabilir. Performansı çok met ediyolar aletin. Bi de şu sahibinden de yeni bi tane ilan çıkmış anniversary edition, hastası oldum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30315097/detay

Canan hocam, anlatımın için çok teşekkürler, bu hafta içinde ustaya götürcem motoru mutlaka ayarlatcam fren pedalını... yanlışlıkla fren yapma konusunda evet haklısın ancak şunu da düşünüyorum, ya acil bişey olursa ve panik anında ayağımı fren pedalının altından yeterince hızlı çıkarıp manevra yapamazsam... ön frenden genelde çok tırsıyorum, genelde yüzde 70 arka fren yüzde 30 ön fren ile duruyorum ya da yavaşlıyorum motorda.. en azından uzun yolda biraz daha konforlu bi gidiş sağlarım bu şekilde.. bi de şu artçı koltuğunun belime batmasını engellesem süper olcak

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Canan Hocam;
    Bende merak edip Volusia motosikleti nasıl bir modelmiş diye bakayım dedim. O da ne??? Bizim intrudermiş, benimde gv250 den sonra modelini yüklseltmek istersem, idealimdeki motosiklet modeli. İşin esprisi bir tarafa Canan Hocam, Volusia 800 ile intruder 800 arasında bir fark var mı? Ben hep intruder 800 olarak aklımda kalmıştı.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Fiyat konusu malum, göreceli bir konu! Sonuç itibari ile pazarlıksız bir alışveriş yapılamayacağına göre pazarlık payı da konulmuş fiyat bu! Motoru ilk aldığımda hiç aksesuar yoktu, şimdi ön cam hariç full! Yaptığım masraf + motoru ilk alış maaliyetim hala istediğim rakamın oldukça üstünde ki ben pazarlık payı da bıraktım! Neyse, dediğim gibi göreceli bir kavram!

Ayhan Hocam,
    Aşağıda 3 farklı Suzuki nin teknik detaylarını bulabilirsin!
    Ben büyük makina sevdiğim için gönlüm Volusia dan yana

VS 800 Intruder 2004
    Overall Length: 2 250 mm (88.6 in)
    Overall Width: 885 mm (34.8 in)
    Overall Height: 1 180 mm (46.5 in)
    Seat Height: 700 mm (27.6 in)
    Wheelbase: 1 560 mm (61.4 in)
    Ground Clearance: 125 mm (4.9 in)
    Dry Weight: 201 kg (443 lb.)
    Engine type: Water-cooled 805 cc SOHC 45° V-twin, 8 valves. 50 hp (36,8 kW)/ 6,500 rpm, 62.1 Nm/ 4,000 rpm.

.
    VZ 800 Marauder 2004
    Overall Length: 2 365 mm (93.1 in)
    Overall Width: 750 mm (29.5 in)
    Overall Height: 1110 mm (43.7 in)
    Seat Height: 700 mm (27.6 in)
    Wheelbase: 1 645 mm (64.8 in)
    Ground Clearance: 135 mm (5.3 in)
    Dry Weight: 207 kg (456 lbs)
    Engine type: Water-cooled 805 cc 45° V-twin, SOHC, 8 valves. 50 hp (36,8 kW)/ 6,500 rpm, 65 Nm/ 5,000 rpm.

VL 800 Volusia 2004
    Overall Length: 2 495 mm (98.2 in)
    Overall Width: 985 mm (38.8 in)
    Overall Height: 1 100 mm (43.3 in)
    Seat Height: 700 mm (27.5 in)
    Wheelbase: 1 655 mm (65.4 in)
    Ground Clearance: 140 mm (5.5 in)
    Dry Weight: 239 kg (526 lbs)
    Engine type: Water-cooled 805 cc SOHC 45° V-twin, 8 valves. 52 hp (38 kW)/ 6,000 rpm, 69 Nm/ 3,500 rpm.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139

Görsel olarak göze hoş gelsede,eski modeller bildiğim kadar karburatorlu ve benzini içiyor.
    2006 sonrası modeller enjeksiyonlu olup 100 km de 6-6.5 litre sakin kullanımda tüketimi var. Modelin en zayıf noktası ağır gövdesiyle şehir içi kullanımlarında sıkıntı yaratması ve manevra zorluğudur.Bu ağırsiklete kıvraklık kazandırmak için 3500 devirde 69nm tork verilmiştir.Fakat üst devirlerde sollama ve sıkışma halinde motosiklette performans kaybı hissedilir oranda düşüktür ki 800cc makinanın 50 hp civarında olmasıda ayrıca son hız konusunda zayıf kalmaktadır.Yine en önemli eksikliği arka frenin kampana ve ön disk frenin tek oluşudur ki ani frenlemede başarısız olduğu gibi boyun kırma olayını yapmaktadır.Telli jant sistemiyle iç lastikli yapısıda lastik patladığında ciddi tehlike yaratmaktadır. Mersin olympos arası kullanma şansım olduğu için m800 ıntruderin tepkilerini iyi tanıyorum.
    Kawa vn900 bu segmentte tartışmasız en doğru seçimdir.Hazır segment değişecekseniz bu seçeneği gözardı etmeyin derim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Benim aklımda evvelden beri yani bu motoru almadan önce bile dragstar650 vardı eğer bir gün motorumu değiştirmek istersem tercihim bu yönde olacaktır.Büyük boyutlu ve ağır makineler pek bana göre değil dragstar bu yönde orta karar gibi birşey ne çok büyük ne de çok küçük.Tabiiki konforu,çekişi,gidişi hakkında pek bi bilgim yok ama tahminim hiç fena değildir.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Görsel olarak göze hoş gelsede,eski modeller bildiğim kadar karburatorlu ve benzini içiyor.
    2006 sonrası modeller enjeksiyonlu olup 100 km de 6-6.5 litre sakin kullanımda tüketimi var. Modelin en zayıf noktası ağır gövdesiyle şehir içi kullanımlarında sıkıntı yaratması ve manevra zorluğudur.Bu ağırsiklete kıvraklık kazandırmak için 3500 devirde 69nm tork verilmiştir.Fakat üst devirlerde sollama ve sıkışma halinde motosiklette performans kaybı hissedilir oranda düşüktür ki 800cc makinanın 50 hp civarında olmasıda ayrıca son hız konusunda zayıf kalmaktadır.Yine en önemli eksikliği arka frenin kampana ve ön disk frenin tek oluşudur ki ani frenlemede başarısız olduğu gibi boyun kırma olayını yapmaktadır.Telli jant sistemiyle iç lastikli yapısıda lastik patladığında ciddi tehlike yaratmaktadır. Mersin olympos arası kullanma şansım olduğu için m800 ıntruderin tepkilerini iyi tanıyorum.
    Kawa vn900 bu segmentte tartışmasız en doğru seçimdir.Hazır segment değişecekseniz bu seçeneği gözardı etmeyin derim.
    Çok değerli bilgiler, bu anlattıklarının ışığında tekrar değerlendireceğim Volusia yı! Fakat bir kere gönlümü kazandı benim Biraz zor ayrılırım gibi.

Kawasaki VN900 konusunda tek endişem, sevis ve parça yaygınlığının olmaması! Çevrenizde varsa VN900 kullanan, bu konudaki görüşlerini de almak isterim!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Canan Hocam Merhaba;
    Ben her iki motosikletinde farkı yok sanıyordum, yanılmışım. Benim de hayalimdeki motordu, ama pek bir bilgim yoktu. Viceroy yazdıktan sonra benim de aklım karıştı. Bir daha bu Volusiayı gözden geçirmemizde fayda var. Daha önce incelediğim Mustafa Hocanında dediği Dragstar 650 vardı, o biraz hoşuma gitmişti. Kawasakinin Vn900ü de incelemekte fayda var. Ben henüz motoru değiştirmeye karar vermedim, ama şimdiden niyetine girmekte fayda var diye düşünüyorum.

Viceroy verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Rica ederim. Gördüğümü ve bildiğimi paylaştım. İlla suzuki diyorsanız enazından üretimi devam eden bir modeli tercih etmek lazım maduriyet yaşamamak için.Yalnız teknik sıkıntıları kabul etmek lazım tercihte.
    Kawa z-motordan yana şanssız ama vn900 üretimi devam eden ve dünya pazarında satışı olan,yabancı dergi incelemelerinde beğeni toplayan bir model. Kolay kolay parça sıkıntısından yatacağını düşünmüyorum hatta yurt dışından Hyosung parçası yedeklediğinizdeki gibi tüm parçalarını yine bulabilirsiniz. Almanyada en çok satan Japondur kendisi. Forumda cemal yortanlı beyde vardı ve memnun. Kendiside macerasına yanılmıyorsam gv250-gv650-ıntruder m800-bmw1200gs-vn900 şeklinde devam etti.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    herkese selamlar arkadaslar....
    ismim yavuzhan, istanbul tıp fak. son sınıf öğrencisiyim, bitirecek kadar okumama ragmen bitiremedim 3 yıldır istanbulda motor kullanıyorum, kewayy sl ile başladım kanuni tigerla devam ettim şimdide Hyoya gectim. MT nin bazı toplantılarınada katılmıslıgım vardır tez vakitte sizlerlede tanışmak dilegimle baslıyorum yazmaya...

2 aylık bir motorsuzluk evresinden sonra bi anda kendimde bi güven hissederek arkadaslarımında tavsiyesiyle 2006 model, 22000 km de, baktırdıgım ustalarında deyimiyle yıpranmamış, görünüş olarakta oldukca temiz bir Gv250 aldım.

yaklasık bir haftadır kullanmaktayım. vites değiştirirken manet bazen sertlik istiyo onun haricinde bi sıkıntı yaşamadım cok şükür. Ancak motorla fazla yol yapacak fırsatım olmadı. (toplamda 300km yaptım sadece) bayram haftası yol yapmayı planlıyorum ve sizin tecrübeyle sabitlenmiş olan fikir ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

motorun yagı filtrelerini alırken değiştirdik, zinciri temiz, topigin tamamını okuyamadım malum 400 sayfa bu CDI daki sorunla karsılasmadım ben, 3.viteste de diger viteslerde de teklemeden gaz yiyor ancak motoru fazla zorlamadım ama gec saate yol boşken E5te 130km sürati gördüm daha fazlasına cıkmadı motor.

tavsiyeleriniz ve dikkat etmem gereken husular konusunda bilgilendirirseniz minnettar kalırım....
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Dooly,
    Eğer zincir temizliğine ve yağlanmasına dikkat edilirse, zincir 20000km civarı sorunsuz (zaman zaman gerdirmek kaydıyla) gidebilir. Dişli içinse gözle kontrol ederek karar vermek gerekir. Çoğu kişi zincir ile birlikte dişlinin de değişmesi gerektiğini söyler ama eğer dişlinin dişlerinde şekil bozukluğu, deformasyon, ya da daha doğrusu iki diş arasındaki mesafeyi ve dişin uzunluğunu-genişliğini etkileyecek çok büyük bir deformasyon söz konusu değilse, değiştirmek gereksiz masraftır. Bu da zinciri söktükten sonra gözle kontrol ile anlaşılabilir.

Bakımları zamanında yapılmış bir zincirin 10000km de değiştirilmesine gerek kalmaz. Ama elbette eğer değiştirilmişse, daha iyidir

Ayhan Hocam, kaçırdığım Volusia ları görseniz öyle demezdiniz O kadar emek verdiğim motorumdan ayrılmak zor olacak ama Volusia da gerçekten XL bir makina! Kısmet artık, beklyeceğiz dediğin gibi!
    Zincir ve dişli ile ilgili bilgiler için biraz görsellik eklemek istedim.
    Aşağıda dişlinin yıpranmış ve yıpranmamış halinin şematik resmini görebilirsiniz.
    Zncirdeki maksimum esnekliğin de ölçüsü için de bir resim ekledim.

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Merhaba arkadaşlar..
    Ben bir selam verdim sonra ortadan kayboldum
    Motorumu alıralmaz hayalini kurduğum yolculuğa (kısmen) çıktım.
    1500 km yaptım ve her km si mükemmeldi.
    İstanbuldan çıkıp ege gezisi yaptım. Çok fazla foto çekemedim tek başıma oluşumdan dolayı. Fakat az sayıda olsada fotoları burada paylaşacağım
    Motorumla an itibariyle 3 haftalık bir birlikteliğimiz olsa da birbirimize iyi ısındık.
    Yolculuk sırasında hiç bir sorun yaşamadım. Üstelik çıkarken yanıma sadece bir tornavida ve ayarlı pense aldım. Çıkmadan yağ vs. bakımlarını yaptırmıştım.
    Bayramı sabırsızlıkla bekliyorum daha uzun bir yolculuk yapmak istiyorum ama bu sefer artçılı olacak. Bakalım daha zor mu kolay mı olacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 ----------

Arkadaşlar motoru aldığımda üzerindeki sis farları çalışmıyordu.
    Sis farının aküyü bitirdiğini duymuştum. Bu sebepten bende 9lu led ampül alıp sis farlarına taktım. Normal ampulün onda biri kadar elektrik harcıyormuş. ok fazla aydınlatmasa da beyaz ışığı karşıdan gelenlere sizi fazlaca farkettiriyor. Aynı zamanda aydınlatmayada kısmen yardımcı oluyor. Uzunyolda çok işime yaradı. Herkese tavsiye edilir....

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Yavuzhan;
    Allah hayırlı uğurlu etsin yeni motorunu, güle güle kullan.
    Canan hocam,
    yine teknik bilgi vermişsin teşekkür ederim.
    Merhaba Key-X,
    Ayarlı pense güzel bir fikir, onu da almalıyım yanıma, Ledli sis farları fikrini çok beğendim, nasıl yaptın detaylı açıklarsan çok sevinirim, benim sis farları nerdeyse aküyü çalışırken bitiriyor, ama led takılırsa daha güzel olur.
    Herkese teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Canan abi merhaba.
    Malum motorum 4000 km oldu yağını değiştirdim zinciri temizleyip yağladım hava filtresini temizledim bujileri söküp temizlemeyi düşünüyorum.asıl sormak istediğim subap ayarı hakkında.bu km'de subap ayarı yapmak gerekirmi veya kontrol ettirmelimiyim.

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Yavuzhan;
    Allah hayırlı uğurlu etsin yeni motorunu, güle güle kullan.
    Canan hocam,
    yine teknik bilgi vermişsin teşekkür ederim.
    Merhaba Key-X,
    Ayarlı pense güzel bir fikir, onu da almalıyım yanıma, Ledli sis farları fikrini çok beğendim, nasıl yaptın detaylı açıklarsan çok sevinirim, benim sis farları nerdeyse aküyü çalışırken bitiriyor, ama led takılırsa daha güzel olur.
    Herkese teşekkürler...
    Sis farları çalışır durumda değildi. Kabloları kesilmişmişti. Önce oto elektrikciye gidip sislere park lambasından kablo çektirdim. Sonra sis farının ampulunü söküp aynı sokete sahip led ampul aradım. Aksarayda bir aksesuarcıda buldum. Gerisi kolaydı zaten Aynı duya sahip ampulu bulmam zor oldu. Şimdi parklarla birlikte sürekli yanıyor. Gündüzleri far yakmadan sadece onları kullanıyorum bununda akü açısından faydası olduğunu sanıyorum. Bütün yol farlarım açıktı hiç akü sorunu yaşamadım ;)

Motosikleti
    Dostlar selam.Bugün dayımın keeway supershadowunu 2008 model 1500km de gv250 ile takas yapma kararı aldık. Motoru veriyor üzerine 3.000 tl nakit sayıyoruz. Motosiklet temiz,siyah-gri kilometresinde anlaşıldığı üzere yatmış.
    Ben ilk defa deneme şansı buldum, kısa bir drag yaptım 250cc için tatlı bir performans verdi.Yüksek devir kısa mesafede cdı hatası göremedim. Yalnız gv650 den inip gv250 ye binince özellikle viteslerin aşırı sert olduğunu gördüm.Hatta resmen boş vitesi bulamadım. Yıllık bir bakım yapar,yağları değiştirirsek şekle girer diye düşünüyorum.
    Şimdi dostlar size sorum şu!
    1.Yapacağımız takas mantıklımı?(ikiside v motor,birisi 28hp diğeri 19hp)
    2.Fiyat farkı ve ürün bedeli piyasaya nazaran normalmi?
    3.Sisibar ve koruma demiri yok.Bunların herbiri kaç para?Hyosungsource'denmi yoksa TR denmi almalı?
    4.vites bakım ve rodaj sonrası yumuşarmı?
    5.En zor bulunan ve yedeklenmesi gereken parçası hangisidir?

Şimdilik kazanımlarınızdan bu soruların cevabını alırsam olası sıkıntılarıda motosikleti aldıktan sonra paylaşırız. Saygılar.

sisibarın arkasındaki çanta koymak için krom aparatıda kaça ve nerden en uygun buluruz bunuda ekleyelim sorulara
    [/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canan abi merhaba.
    Malum motorum 4000 km oldu yağını değiştirdim zinciri temizleyip yağladım hava filtresini temizledim bujileri söküp temizlemeyi düşünüyorum.asıl sormak istediğim subap ayarı hakkında.bu km'de subap ayarı yapmak gerekirmi veya kontrol ettirmelimiyim.
    Merhaba Mustafa,
    Bence subap ayarlarını, bütün gerekli bakımları yaptırdıktan sonra bile (yağ değişimi, filtrelerin değişimi, buji değişimi ve karbüratör ayarı) performans düşüklüğü hissediyorsan yaptırmayı düşünmelisin. Dikkat et, yaptırmalısın demiyorum, düşünmelisin diyorum
    Sübap ayarlarında bir sıkıntı olursa, rutin bakımları yapmana rağmen motordan performans ve yüksek verim alamazsın. Bu arada yukarıda bahsettiğin rutin bakımların içinde karbüratör ayarı yok, bence onu da bilen bir ustaya mutlaka yaptırmalısın.
    Aslında egzos emisyon değerlerini ölçerek motordaki birçok problemi önceden kestirme ve zamanında önlem alma şansına sahibiz. Yapılması gerekn tek şey, periyodik olarak egzos emisyon ölçümü yaptırıp raporları mukayese etmek (ölçümü yapan arkadaş yorumlar, olmazsa scan edip buraya kopyalarsın, ben de yorumlarım ) Rapordan anlayabileceklerimiz

1- Hava filtresinin durumu
    2- Karbüratör ayarsızlığı (hava - yakıt karışım oranı)
    3- Benzin filtresinin kirliliği
    4- Buji problemleri
    5- Subap ayarları

Dediğim gibi, subap ayarları performans eksilmesi durumunda her şey yapıldıktan sonra düşünülmesi gereken bir aksiyondur!

Motosikleti
    canan,ilker,coşkun,orhan ve diğer arkadaşlar vereceğiniz cevaplar benim için değerli,sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak arzusundayım. Zaman aralığımız dar takas için. Değerlendirmeleri bekliyorum.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    canan,ilker,coşkun,orhan ve diğer arkadaşlar vereceğiniz cevaplar benim için değerli,sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak arzusundayım. Zaman aralığımız dar takas için. Değerlendirmeleri bekliyorum.
    Kardeşim selamlar, Beni supershadow formundan bilirsin ilk motoruum supershadowdu şu an 2009 gv 250 .

Şimde gelelim sana yardımcı olabilmem için konuya,

kullandığım gv de 1 ve 2. vitesler sert sayılır fakat üstler yumuşak, dolayısıyla senin motordada yağ değişimi ile yumuşayacağını düşünüyorum.
    1.) Supershadow ile takas bence mantıklı.
    2.) Supershadow min piyasası 2000 TL olduğunu düşünürsek + 3000 TL olayıda güzel sayılır. 2008 gv 250 piyasası 5000 üzerinde.
    3.) Sisbar'ı sanayide paslanmazı büktürerek ve döşemecide sırtlığını yaptırıp demircide paslanmaz kaynak ile iki kulak yaptırdım gayet güzel oldu. Maliyeti 100 TL tutmadı bile. ama hyosungsource sitesinden de alabilirsin. Koruma demirini 175 TL ye istanbulde bir demirci, ferforjeci var oradan aldım. sahibinden.com sitesinde ilanı var.
    4. Vitesler yumuşarmı onu bende göreceğim ilk cümlelerde yazdığım gibi olan durum ilerde düzelebilir ama sıkıntı yok. motorum 4000 km de.
    5. Parçası zor bulunmuyor ama supershadow'a göre oldukça pahalı. Kuralkan.net sitesine üye olup siparişi veriyorsun adresine geliyor.

Yardımcı olabileceklerin içinde yokum ama eski bir dosta yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Saygılar.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Dostlar selam.Bugün dayımın keeway supershadowunu 2008 model 1500km de gv250 ile takas yapma kararı aldık. Motoru veriyor üzerine 3.000 tl nakit sayıyoruz. Motosiklet temiz,siyah-gri kilometresinde anlaşıldığı üzere yatmış.
    Ben ilk defa deneme şansı buldum, kısa bir drag yaptım 250cc için tatlı bir performans verdi.Yüksek devir kısa mesafede cdı hatası göremedim. Yalnız gv650 den inip gv250 ye binince özellikle viteslerin aşırı sert olduğunu gördüm.Hatta resmen boş vitesi bulamadım. Yıllık bir bakım yapar,yağları değiştirirsek şekle girer diye düşünüyorum.
    Şimdi dostlar size sorum şu!
    1.Yapacağımız takas mantıklımı?(ikiside v motor,birisi 28hp diğeri 19hp)

Elbetteki takas çok mantıklı. Ama GV250 verip Supershadow alınması, yani klasman düşürülmesi düşündürücü. Bence GV250 yi iyi bir ustaya baktırmak lazım. Bu tarz alışverişlerde şüpheci yaklaşmak gerekir bence.

2.Fiyat farkı ve ürün bedeli piyasaya nazaran normalmi?

Yürür durumda, aksesuarsız 2008 GV250 (enjeksiyonludur muhtemelen, Kanuni nin getirdiklerinden olsa gerek) 5500-6000 civarında olması lazım gelir. Heasbı bu rakam üzerinden yapılabilir.

3.Sisibar ve koruma demiri yok.Bunların herbiri kaç para?Hyosungsource'denmi yoksa TR denmi almalı?

Sisibar için yaklaşık 200 TL, koruma demiri içinde bir o kadar rakam ayırmak gerekir. Benim makinada her ikisi de yerli imalat, orjinaller değil ve çok yakışıklı gösteriyor makinayı. Daha önceki sayfalarda resmi var. Hatta bu başlıktaki çoğu arkadaş aynı koruma demiri ve sisi barı kullanıyor. Sisbar için İstanbul Küçükyalı da Hamdi Usta var, koruma demiri içinse sahibinden.com da GV250 koruma demiri olarak aratırsan karşına çıkıyor.

4.vites bakım ve rodaj sonrası yumuşarmı?

GV250 de şehir içi kullanımda vites geçişleri genelde kemikli ve serttir. Fakat uzun yola çıkınca yumuşar. Tabii burada sizin karşılaştığınız sertlik ne kadar onu da bilmek lazım. Motor uzun zaman yattıysa dişlilerin birbirine alışması yine zaman alacaktır ama bir miktar sertlik mutlaka kalacaktır. Motorun karakterinde olan bir durum bu.

5.En zor bulunan ve yedeklenmesi gereken parçası hangisidir?

Rutin bakımlarında kullanılan buji, yağ-hava filtreleri Kanuni servislerinde mevcut. Fakat hyosungsource dan toplu sipariş ettiğinde daha ucuza geliyor. Bana bugüne kadar ekstra olarak benzin deposu kapağı lazım olmuştu, onu da bulamamıştım Türkiye de. Koreden getirttim. Onun dışında sadece rutin bakımlarını yaptığım için ekstra bir parçaya ihtiyacım olmadı.

Şimdilik kazanımlarınızdan bu soruların cevabını alırsam olası sıkıntılarıda motosikleti aldıktan sonra paylaşırız. Saygılar.

sisibarın arkasındaki çanta koymak için krom aparatıda kaça ve nerden en uygun buluruz bunuda ekleyelim sorulara

Küçükyalı Hamdi Usta hem sisi barı hem de krom aparatı birlikte yapıyor!
    [/COLOR]
    Cevapları yukarıda kırmızı ile yazdım. Bunlar benim tecrübelerim tabi.
    Umarım faydalı olabilmişimdir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler