Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki devrim 150 avro demek 300 tl demek diyelim kabaca.300 tl ye kadar ürünlerimizi direk alabileceksek.bu ürünler adrese teslim mi oluyor yoksa ben antalya gümürükten falan mı alacam yoksaaa ta istanbula gidip oradan mı gümrükten alıcam?
    O konuda çok bilgim yok İlker. Ama gümrük memurları kargoyu açmak isterlerse seni çağırıyorlar galiba. Yoksa direk de gelebiliyor. Bizim ofiste bir arkadaş sualtı mp3playerı aldı. Çin'den direk ofise geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydınlar iyi günler,
    Saat su anda 09:15 vede bir terslik olmassa saat 14 gibi 2006 model 20.000 km de bir GV 250 ye sahip olmş olacağım. Havalar guzelleştikçe yagmurlar azaldıkca sizlerle paylaşacak ve de danısacak cok seyim olacak gibime geliyor
    Gorusmek üzere ...
    Önder Hayırlı uğuğurlu olsun... Ben sahibi oldum ama hala elime geçiremedim :(
    Şarköy'de Sigortacı...

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda çok bilgim yok İlker. Ama gümrük memurları kargoyu açmak isterlerse seni çağırıyorlar galiba. Yoksa direk de gelebiliyor. Bizim ofiste bir arkadaş sualtı mp3playerı aldı. Çin'den direk ofise geldi.
    Öncelikle teşekkürler, çok faydalı oldu açıklaman..
    Şimdi siteden bir bakıyım ne kadar tutuyor almak istediklerim..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin benim aldıklarım kargo dahil 362 tl tutuyor.benim kafama takılan şu: ben ürünleri 150 avronun altına mı düşüreyim?

ürünler ev adresime gelmeyecekmi?ben adres olarak antalyayı verdim.memlekette beklerken,ürünleri açmak isterlerse ben ta istanbul gümrüğe mi gidecem?nasıl olacak teslimatı yaw??
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    yasin benim aldıklarım kargo dahil 362 tl tutuyor.benim kafama takılan şu: ben ürünleri 150 avronun altına mı düşüreyim?

ürünler ev adresime gelmeyecekmi?ben adres olarak antalyayı verdim.memlekette beklerken,ürünleri açmak isterlerse ben ta istanbul gümrüğe mi gidecem?nasıl olacak teslimatı yaw??
    Benimde almayı düşündüğüm;
    Sis farı + Ayaklık = 130 Euro
    Kargo = 45 Euro

Fakat ben bir süre daha beklemeyi düşünüyorum. Aslında ayaklığı istiyorum hemen ama sis farına emin değilim. Arkadaşlardan da pek açıklayıcı yardım gelmedi. Cevap verenlere de teşekkürler bu arada, haklarını yemiyim..

Yörük, senin durumunda ben olsam kargoyu bölerdim. Yani iki paket halinde al, ürünleri farklı şekilde gruplayarak kargo ücretini en aza indirecek konfigürasyonu belirleyip siparişi öyle ver bence. Çünkü %20 vergi, ve %3,7 gümrük vergisi zaten 100 Euroluk bir kargo için 23,7 Euro eder. Pek bir kaybın olmaz bence.

Hem istanbulda falan uğraşmak zorunda kalmazsın, adresine gelir. Tabi sen bilirsin, sadece tavsiye benimki.

Not: Benim motoru aldığım yer, "Biz hyosung'un tüm parçalarını getirebiliyoruz, insanlar nasıl parça arayıp ta bulamıyor, anlamıyorum" demiişti. Ama hyosungsorce.com da 78 TL olan ayaklık için 175 TL fiyat söylemişti. Hemde, motoru alıyorum diye bu fiyata verdiklerini söylediler. Acil parçaya ihtiyacı olan varsa, irtibat kurabilirler.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin kargoyu da bölersek bu sefer her biri için 92 tl kargo fiyatı ödemek zorunda kalacağım.o daha çok girecek gibi..

bu arada orta sehpa siparişi vermişsin ama bizim motorları orta sehpa üzerine almak için kaldırmak çok zor oluyormuş.zamanında murat(rebel) arkadaşımız taktırmıştı motoruna ama kullanmak çok zor demişti,bilgin olsun..

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    yasin kargoyu da bölersek bu sefer her biri için 92 tl kargo fiyatı ödemek zorunda kalacağım.o daha çok girecek gibi..

bu arada orta sehpa siparişi vermişsin ama bizim motorları orta sehpa üzerine almak için kaldırmak çok zor oluyormuş.zamanında murat(rebel) arkadaşımız taktırmıştı motoruna ama kullanmak çok zor demişti,bilgin olsun..
    Ben sipariş vermedim henüz. "Ayaklık" dediğimde orta sehpa değil, ayaklarımızı koymak için geniş pedal gibi birşey var ya onu kastettim.

Sis farı konusunda forumun eski sayfalarını inceleyerek, resim koyan arkadaşların motorlarını inceledim. Sonuç olarak sis farından vaz geçtim. Heybe benim için en acil ihtiyaç durumunda. Sonra da ayaklık. Bunları da 25 Şubattaki motor fuarından bakacağım. Heybeyi de asma şeklinde olanlardan bakıyım diyorum, motora herhangi bir aparat takmaya gerek olmayanlardan.

Sonuç olarak Hyosungsource.com dan birşey sipariş etmiyorum şu anda.

Kargo ücreti aldığın ürünün ağırlığına göre değişiyor. Hatırladığım kadarıyla CDU bakıyordun. CDU yu ayrı alırsan onun için istenilen kargo bedeli 15 Euro. Yani sadece CDU ünitesini içeren 160 TL lik ayrı bir paket yaparsan diğer paketin de 210 TL (yaklaşık 100 Euro) olur. Böylece paketi bölmenin sana maliyeti sadece 15 Euro olur. Bu da eğer paketi bölmezsen 360 TL lik kargo için vereceğin vergi ücretlerinin (toplam %23,7 den 85 TL eder) altında bir mebla olacaktır. Yani kara bile geçmiş olacaksın.

Diğer bir deyişle, Paketi bölersen hyosungsource.com da 15 Euro fazla ödeyeceksin ama 85 tl lik vergi ödemesinden kurtulmuş olacaksın.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alt sehpa için kuralkan.net sitesinde toplam fiyat kargo hariç 70lira civarı ama şu an alt sehpa temin edilemiyor.
    42100HG5102 ALT SEHPA GV250 1 62,54
    42191-35C00 ALT SEHPA MILI GV250 1 2,41
    8316-26106 ALT SEHPA SOMUNU GV250 1 0,21
    8321-31106 ALT SEHPA PULU GV250 1 0,10
    9103H10022 CIVATA, ALT SEHPA GV250 1 3,04
    9321-10001 LASTIK,ALT SEHPA MS3 GV250 1 0,73
    9443-17015 ALT SEHPA YAYI DIS MS3 GV250 1 1,53

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin tmm o zaman ben bir hesap edip tekrar bakayım.cdi ünitesi ile ilgili bir problemim yok,alıştım zaten ama ucuza denk getirirsem alırım.ama sitede 3 farklı tipi var.bizimkisi hangi tipe giriyor onu sormuştum ama arkadaşlar atladı galiba..

pegler bende var.uzun yolda çok rahat ettiriyor ayakları gerçekten.ben şimdi artçım için de peg taktıracağım.o yüzden ikinci takım pegleri(ayaklıkları) sipariş edeceğim.

cam aldım.sadece yan ve arka çantaları kaldı.onda da karar veremiyorum.birde seleyi döşemecide biraz kabartacağım.yani bizim seleler dış bükey gibi duruyor ve uzun yolda kalçam ağrıyor.biraz daha iç bükey hale getireceğim,şöyle oturunca kalçayı saracak bişi olsun istiyorum.eğer olursa da artçı selesinide değiştireceğim.benim seleden aynısı olursaa artçı selesini de benimkinden yaptıracağım.eğer olmazsa biraz genişliğini iarttıracağım döşemecide.sonra hepsini takıp yaza büyük yolculuğa hazırlanacağım.kısmetse antalyadan hakkariye gitmeyi düşünüyorum..

Motosikleti
    FuNDa RR :)
    yasin tmm o zaman ben bir hesap edip tekrar bakayım.cdi ünitesi ile ilgili bir problemim yok,alıştım zaten ama ucuza denk getirirsem alırım.ama sitede 3 farklı tipi var.bizimkisi hangi tipe giriyor onu sormuştum ama arkadaşlar atladı galiba..

pegler bende var.uzun yolda çok rahat ettiriyor ayakları gerçekten.ben şimdi artçım için de peg taktıracağım.o yüzden ikinci takım pegleri(ayaklıkları) sipariş edeceğim.

cam aldım.sadece yan ve arka çantaları kaldı.onda da karar veremiyorum.birde seleyi döşemecide biraz kabartacağım.yani bizim seleler dış bükey gibi duruyor ve uzun yolda kalçam ağrıyor.biraz daha iç bükey hale getireceğim,şöyle oturunca kalçayı saracak bişi olsun istiyorum.eğer olursa da artçı selesinide değiştireceğim.benim seleden aynısı olursaa artçı selesini de benimkinden yaptıracağım.eğer olmazsa biraz genişliğini iarttıracağım döşemecide.sonra hepsini takıp yaza büyük yolculuğa hazırlanacağım.kısmetse antalyadan hakkariye gitmeyi düşünüyorum..
    Pegleri ve camı nereden aldın.Ne kadar ödedin söyleyebilir misin?
    Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Tekrar dan selamlar,
    Dun noterden üzerime yoldostumu satışını aldım. Ruhsat vede plaka işlemlerimin dışında bir olayım kalmadı.Ufak bir not: Noterden satış alırken bilginiz olsun eskisi gibi sizin noterde plaka değişikliğine masraf yapmayalım diye alım işlemini yaptıgımız yerden rastgele bir adres verebiliyorduk. Artık noter direk internetten kimlik sorgusundan adresimizi otomatik olarak işliyor vede değiştiremiyorsunuz. Ben istanbul plakalı motorumu bodrum dan işlemini yaptım. ikametkahım izmir de olduğu için izmirden 35 plaka çıkarmak zorundayım. Ekstradan yol parası ve de zaman kaybına uğramış oldum.. Yeni alım yapacak olan arkadaşlara duyurulur.
    Ilk turlarımı da bolbol yaptım. motordan gercekten cok memnun kaldım. ( Bu arada scooterımdan sonra ilk kez vitesli motor deneyimi mi de yaşamış oldum ) Hersey çok güzel başladı..
    Ben izmir - Karşıyaka danım fakat 6 senedir Bodrum da işim dolayısıyla bulunmaktayım.

Sizlerden ilk etapta 2 konuda yardım ihtiyacım var.
    1. Acilen zincirimi değiştirmem lazım.Uygun fiyat normal kalite zincirleri nerden temin edebilirim.
    2. Sadece vitesi boşa almak istediğimde ya geçmiyor ya da geçsede müşür tam görmediği için sanırım lambası yanmıyor vede tekrardan kendisini viteste sanıyor.Çok çok nadir boşa aldığımda lambası yanıyor ve de sorunsuz olarak vites boşa alınmış oluyor. Bu konudaki yorum ya da deneyimleriniz ?

Almış olduğum motor :
    http://www.sahibinden.com/temiz_hyos...XQQdisplayitem

Herkese Bodrum dan selamlar..

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar dan selamlar,
    Dun noterden üzerime yoldostumu satışını aldım. Ruhsat vede plaka işlemlerimin dışında bir olayım kalmadı.Ufak bir not: Noterden satış alırken bilginiz olsun eskisi gibi sizin noterde plaka değişikliğine masraf yapmayalım diye alım işlemini yaptıgımız yerden rastgele bir adres verebiliyorduk. Artık noter direk internetten kimlik sorgusundan adresimizi otomatik olarak işliyor vede değiştiremiyorsunuz. Ben istanbul plakalı motorumu bodrum dan işlemini yaptım. ikametkahım izmir de olduğu için izmirden 35 plaka çıkarmak zorundayım. Ekstradan yol parası ve de zaman kaybına uğramış oldum.. Yeni alım yapacak olan arkadaşlara duyurulur.
    Ilk turlarımı da bolbol yaptım. motordan gercekten cok memnun kaldım. ( Bu arada scooterımdan sonra ilk kez vitesli motor deneyimi mi de yaşamış oldum ) Hersey çok güzel başladı..
    Ben izmir - Karşıyaka danım fakat 6 senedir Bodrum da işim dolayısıyla bulunmaktayım.

Sizlerden ilk etapta 2 konuda yardım ihtiyacım var.
    1. Acilen zincirimi değiştirmem lazım.Uygun fiyat normal kalite zincirleri nerden temin edebilirim.
    2. Sadece vitesi boşa almak istediğimde ya geçmiyor ya da geçsede müşür tam görmediği için sanırım lambası yanmıyor vede tekrardan kendisini viteste sanıyor.Çok çok nadir boşa aldığımda lambası yanıyor ve de sorunsuz olarak vites boşa alınmış oluyor. Bu konudaki yorum ya da deneyimleriniz ?

Almış olduğum motor :
    http://www.sahibinden.com/temiz_hyos...XQQdisplayitem

Herkese Bodrum dan selamlar..
    hayırlı olsun dostum..ALLAH kazasız belasız kullanmak nasip etsin...sorularını bu konuda deneyimli arkadaşlar cevaplandırırlar

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    35onder48 dostum hayırlı olsun motorun.yalnız bu motor koray abinin motoru değilmi?müzik öğretmeninden mi aldınız?yani son iki resimdeki motor kesinlikle koray abinin motoru.bir de kaça aldın?sitede yazan fiyata mı aldın?

giallo akradaşım benim motordaki sisybar ve pegler orjinal hyosung parçaları.sipariş üzerinde gelmişti.camı da bir arkadaşımdan aldım.o da orjinal hyo ön camı.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Herkese cok teşekkür ederim... Hoşbulduk..
    Evet Koray ın motoru. O takasta birisine bunu vermis kendisi de ondan Honda Varadero almış. 10-15 gun olmamış. Sonra da bizimki bunu paraya cevirmek icin acil satılıga cıkardı. Şansıma da tam benim olduğum yer Bodrum a kadar getirilmiş oldu. Hersey şaka gibi yazılmış oldu ..
    Motora çok güzel bakmış sagolsun. Tek olayım bir önceki mesajda yazdıklarım. Baska bir sorun da yok. Bu tarz motor hayalime başlayıp başlayabileceğim en güzel seçim oldu.
    Koray a da tekrardan temiz bakımı için teşekkürlerimi sunarım.
    Fiyatı ise ufak bir pazarlık payıyla evet bu civarda aldım.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    önder tekrar hayırlı olsun motorun.koray abinin motorunu bilirim.onun ilk motoru olduğu için gözü gibi bakardı.geçmiş sayfalarda senin motorun hikayelerini görebilirsin koray abime bak yaa varedero almış.birlikte vstrom alacaktık hayaller kurardık ama o gitmiş 1000cc lik canavar almış kendine..

koray abim bizi unutmaz umarım.hoş tayini çıkıpta yeni yere yerleştiğinden beri aramaz sormaz oldu ama hayırlısı bakalım.umarım herşey yolundadır,sağlığı ve sıhhati yerindedir.

önder kaç model aldığı varedero biliyor musun?

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Yörük : Yok valla bende bilmiyorum dediğim gibi benim aldığım kişinin motorunu almış ama kaç model nedir bilmiyorum sadece ilk pazarlık aşamasında bahsetmişti. Bende sonrasında hayırlı olsun dedim o kadar ;) Valla şans kısmet güze gönlümce oldu benim. Umarim koray ve diğer arkadaşa da hayırlısı olsun.
    Bu arada motoru almadan 1 gün önce Koray lada telefonla görüştüğümde motorun herhangi bir problemi olmadığını belirtti sadece oda üstüne basa basa zincir değişmemin yeterli olcağını söyledi. Acilen zincir arıyorum. Netten fiyatı uygun normal kalite bir zincir. + taksitli bir net sayfası biliyorsanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    motorun hayırlı olsun önder kazasız ve bol keyifli sürüşler.. egzozları eski sahibi değiştirmiş sanırım, nasıl sesi memnun musun egzozdan?

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    arkadaşlar bu kymco venox 250 hakkında bilgileriniz varsa paylaşırmısınz.hyo gibi vites problemleri veya gaz kesme problemleri yaşatır mı?lütfen rica ediyorum motoru bilmeyenler atıp tutmasın.net bilgisi olanlar varsa paylaşsınlar.teşekkürler.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    cirnfugeos : çok teşekkür ederim.
    Eksoz konusunda aslında orjinalini bu konumda bilmediğimden kıyaslama yapamam ama bu sekli gercekten çok hoşuma gitti ne asiri rahatsız edici nede tatminsiz kalıyor..
    Yeterince vede tadında diyebilirim..

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kymco venox 250 hakkında bilgileriniz varsa paylaşırmısınz.hyo gibi vites problemleri veya gaz kesme problemleri yaşatır mı?lütfen rica ediyorum motoru bilmeyenler atıp tutmasın.net bilgisi olanlar varsa paylaşsınlar.teşekkürler.
    kymco venox sayfasında paylaşman bence daha mantıklı olur. benim sana tek yardımcı olabileceğim konu gaz kesme diye tabir ettiğin şey CDI beyin hatası ve çok önemli birşey değil sadece hyosunglara özgü. boşa geçmeme sorunu bütün 250liklerde olabilecek birşey. vites sorunu olarak sadece bu var hyosunglarda bazen boşa geçerken gaz vermen gerekiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler