Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    siteye ben de ulaşamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    DNS adresinde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra ilgili siteye ulaşabilirsiniz arkadaşlar.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    www.ktunnel.com dan ulaştım ürünler çok ucuz değil gibi ama sonuçta ihtiyaç olduğunda kullanılabilir bir site.

Motosikleti
    suzuki an125
    arkadaşlar bu fren balatalarının ömrü ortalama kaç kilometredir.biliyorum kullanıma bağlı ama ortalama soruyorum.kaç kilometrede değiştiniz..8 bin km'de değişmesi gerekirmi?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu fren balatalarının ömrü ortalama kaç kilometredir.biliyorum kullanıma bağlı ama ortalama soruyorum.kaç kilometrede değiştiniz..8 bin km'de değişmesi gerekirmi?
    ben daha geçen gün aldım ön fren balatamı BEŞER diye bir marka gayet memnunum.. motor aldığımda 34000 km deydi ve ön fren balatası daha yeni bitmişti fakat ilk sahibi ön freni çok az kullanıyormuş. sana tavsiyem ön fren balatalarını bi kontrol et eğer derinliği 3mm ve üstü ise iyi durumdadır..arka hala sağlam değiştirmeme gerek yokmuş kampana olduğundan olsa gerek. benim bildiklerim bunlar.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hakan benim motor 20.000 i geçti arka balatalar daha değişmedi ama vakti geldi ses yapıyor. Ama ön balataları aldığımda 12.000 km.de değiştirmiştim ben. En azından 10000 km gider diye düşünüyorum ön balataların.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Benimde merak ettiğim bir soru daha çözüme kavuşmuş burda motorum 2.000 kmde demekki bi 10.000 kmye kadar değiştirmeye gerek yokmuş, teşekkürler.Bu arada motorumu satıyorum bi araba buldum onu kaçırmamak adına linki aşağıdaki gibidir satmamda yardımcı olursanız çok makbule geçer...

http://www.sahibinden.com/fiyat_dust...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    İlker nerelerdesin, sesin soluğun çıkmaz oldu birden?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Arkadaşlar ST antalya bayisinde 2009 gv250 8000 TL , sıfır km de , satışı yapıldığı tarihten itibaren garanti başlıcak , temmuzdan ellerinde kalmış 2010'larda belli olunca bunun fiyatını indirmişler ...

Ne dersiniz bu fiyat St için iyimidir ? Hyosungların 2.elleri çok daha düşük ancak karbiratörlüler için bir süre sonra parça sıkıntısı yaşanabilir korkusu var , yoksa 4000 Tl civarı güzel araçlar bulunabilir 2005 -2006...

Karar veremedim bir türlü...

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ST antalya bayisinde 2009 gv250 8000 TL , sıfır km de , satışı yapıldığı tarihten itibaren garanti başlıcak , temmuzdan ellerinde kalmış 2010'larda belli olunca bunun fiyatını indirmişler ...

Ne dersiniz bu fiyat St için iyimidir ? Hyosungların 2.elleri çok daha düşük ancak karbiratörlüler için bir süre sonra parça sıkıntısı yaşanabilir korkusu var , yoksa 4000 Tl civarı güzel araçlar bulunabilir 2005 -2006...

Karar veremedim bir türlü...
    bu konuyu iyi düşün derim. 8000 az para değil.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu iyi düşün derim. 8000 az para değil.
    Elbette 8000 az para değil , yalnız ST kanuni hyosungların garantisini karşılamasada enazından yedekparçalarına kefil olabilseydi daha rahat olacaktım . aldıktan sonra keşke 8000 verseydim enazından sıfır olurdu böyle başım ağrımazdı demek istemem , tabi kararsızım ama yaza girmeden bir motor sahibi olmak istiyorum haliyle her ihtimalide boş zamanlarda düşünüyor insan ...

Motosikleti
    Kawasaki Z 750

Elbette 8000 az para değil , yalnız ST kanuni hyosungların garantisini karşılamasada enazından yedekparçalarına kefil olabilseydi daha rahat olacaktım . aldıktan sonra keşke 8000 verseydim enazından sıfır olurdu böyle başım ağrımazdı demek istemem , tabi kararsızım ama yaza girmeden bir motor sahibi olmak istiyorum haliyle her ihtimalide boş zamanlarda düşünüyor insan ...
    evet seni anlıyorum dostum. ben de almadan önce çok düşündüm, tabi bütçemiz bir değil, ben seninkinin biraz daha alt versiyonu sıfır caracal200 mü alayım yoksa 2. el gv250 mi diye kararsız kalmıştım ve sonrasında tercihimi baya kullanılmış bi gv250 den yana kullandım. bana artısı kıyafet için param arttı, ben de kaliteli kıyafetler ve kaliteli kask satın aldım. kıyafet için sana bütçenden biraz ayırmanı tavsiye ederim. ha bir de 2. el japonlardan çok korkma bence.

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Merhabalar,
    Şu an senin geçtiğin yollardan yeni geçmiş biri olarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım sana;

8000 TL ye sıfır GV 250 alabiliyorsun ancak çok da iyi motorların 2. elini bulabiliyorsun bu meblaya. GV 250 tabiki güzel motor ancak 2007 modelini (ki bence daha güzel) 5000 gibi fiyatlara alabiliyorken 8000 TL vermek ne kadar mantıklı. Krizden midir nedir o kadar iyi motorlar bulunuyor ki bu meblalara. Örnek olarak Kawasaki KLE 500 var ve yabancı sitelerde falan kullanıcı memnuniyeti en yüksek olan motorlardan..

Ben para konusunda özetle şöyle düşünüyorum:
    5000 tl civarına alabileceğin en güzel motor GV 250 dir. (Şahsen hiç şüpem yok)
    Ancak 8000 TL ye alınacak en güzel motor GV 250 midir???

Ben bu noktada 5000 TL civarında 2. el almaya karar verdim. Sonra bir bayinin elinde 2 tane sıfır 2007 model GV 250 olduğunu öğrendim. Hemde 5750 TL ye. Ben düşünürken biri satıldı, bende son kalanı 5600 TL ye aldım. Kocaeli de hala birtane var ama 7500 istiyorlar. Belki pazarlık payı vardır, ilgilenirsen bayinin bilgilerini yollarım.

Birde şu var, ileride "Motoru büyüteyim" dersen, 2. elde çok kaybedeceğini düşünüyorum sıfır motorda. Ben alırken ST lerin 2. ellerine de bakıyım dedim ama bulamadım motordan. O kadar az satılmış ki. Hatta gittim Kocaeli servisiyle falan konuştum. Ne kadara gidiyor dedim, adam "pek satılmıyor ki" dedi.. fiyat veremedi.

Parça sorununa gelince, forumun önceki birkaç sayfayı okursan, parça tedarrik edilebilen yabancı siteler mevcut ve fiyatları Türkiye fiyatlarının bile altında.
    Ayrıca 2007 model karbüratörlü motorlarda (daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler) sistem çok kompleks olmadığından arızaların giderilmesi de daha kolay. Benim motoru aldığım yer, hyosungların tüm parçalarını temin edebildiklerini, piyasada parça bulamıyanların nasıl bulamadığını anlamadıklarını söylüyorlar.

Son olarak: 2010 model enjeksiyonlu ST ler tek ve büyük egsozlular bildiğin gibi. Bence pek hoş bir görüntü değil. Yabancı sitelerden takip edersen firma tekrar çift eksoza döndü yeni modellerinde.

Umarım hakkında en hayırlı kararı verirsin. Bu karar süreci ne kadar sıkıcı gibi gözükse de bunun da tadı ayrı bence..

İyi günler, iyi yıllar....

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    8000 biraz çok gibi. Aksesuarları da düşünmek lazım. Aksesuarlı 2.el bir motor çok çok ucuza gelebilir. Sisi bar en azından 200 lira, motor koruma demiri 175 lira, geniş ayaklık 100 dolar, ön cam 100 dolar derken baya para tutuyor. 2.elleri aksesuarlarıyla değerlendirip ona göre fiyat kıyaslaması yapmak lazım.

Motosikleti
    suzuki an125
    arkadaşlar hepinize mutlu,sağlıklı,bol kazançlı,huzurlu bir sene dilerim....yeni yılınız kutlu olsun

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşlar hepinize mutlu,sağlıklı,bol kazançlı,huzurlu bir sene dilerim....yeni yılınız kutlu olsun
    Kazasız belasız inşallah...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Herkese umutlu, bol kazançlı, sağlıklı yeni bir yıl diliyorum!!!
    Her şey gönlümüzce olsun arkadaşlar...

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    herkesse selamlar..
    forumun ilk 15/20 sayfasına biraz göz attım. bazı problemler den söz ediliyordu.
    gaz kesme,,beyin problemi,,gaz yememe,,özellikle boşa geçmeme gibi,,
    2007/2008 modellerinde bu sorunlar devam ediyormu , yoksa bo sorunlar çözüldümü..cbf 250 den sonraki motorum olabilir..
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

Motosikleti
    suzuki an125
    nerde bu başlığın vatandaşları huuuuuu......berman kardeş selam...gv250 için bahsettiğin gaz kesme problemi bildiğim kadarıyla 2007 ve üstü modellerde yok..ama olanlardada(örnek benim motorum)kafaya takılacak bi sorun değil...boşa geçme sorunu ise genelde daha rodajını tamamlamadan sorun olarak bahseden arkadaşların abartısı sanırım....her motorda boşa geçme biraz sorun çıkarır neticede araba gibi değil..ama rodajdan sonra daha rahat geçer boş vitese...benim şuan boşa atma ile alakalı hiç sorunum yok şıkır şıkır geçiyo hatta bazen 1 den 2 ye attığım zamanlar veriyorum gazı gitmiyor,bakıyorum boşta kalmış 2 ye atmamış

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    nerde bu başlığın vatandaşları huuuuuu......berman kardeş selam...gv250 için bahsettiğin gaz kesme problemi bildiğim kadarıyla 2007 ve üstü modellerde yok..ama olanlardada(örnek benim motorum)kafaya takılacak bi sorun değil...boşa geçme sorunu ise genelde daha rodajını tamamlamadan sorun olarak bahseden arkadaşların abartısı sanırım....her motorda boşa geçme biraz sorun çıkarır neticede araba gibi değil..ama rodajdan sonra daha rahat geçer boş vitese...benim şuan boşa atma ile alakalı hiç sorunum yok şıkır şıkır geçiyo hatta bazen 1 den 2 ye attığım zamanlar veriyorum gazı gitmiyor,bakıyorum boşta kalmış 2 ye atmamış
    aynı şeyleri yazacaktım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler