Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Motorlar ağır, belki de kasasına göre gücü fazla geliyor ve o yüzden çok yakıyor gv-250ler.Yani motor gücüne göre ürettikleri tork fazla ve pistonlara çok benzin gidiyor yani harcadığınız kadar performans alamıyorsunuz şehir içinde ama şehir dışı performansından herkez memnun, ben çıkmadığım için bilmiyorum nedir ne değildir ama uzun yol için ideal diyenler çoğunlukta...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gv250
    merhaba gv250 kullanıcısı arkadaslar sıze bır sorum olucak. gv250 cam siperlik (windshield) taktıran oldu mu . bu sperlıkler gv250 ıcın ozel uretım mı oluyor yoksa butun sıperlıkler olurmu. buna en ıyı gıden sıperlık nerden temın edılebılr (sadece yurtıcı).. yardımcı olursanız sevınırım.
    sevgıler
    tangoabi

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yak tüketimleri GV250 lerin? bir depo ile 180 KM cok fazla geldi bana tüketimi?
    bir depo ile en az 300km gider
    Now the world is gone. Im just one.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet ben birkaç sayfa önce yazdım,11,3 lt ile 240 km gittimve ban çok geldi demiştim. yani 14lt (tam depo ile herhalde en fazla 320 km falan gidilebilir gibi geliyor bana..her halikarda şehir içi 4 lt üzerinde şehir dışıda 3.5 ile 4 lt arasında yakar..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Benzin tuketimi ile ilgili benim deneyimlerim sehirici daha az yaktigim yonundedir. Cunku sehiricinde deviri 6000 den yukari cikarmadan vites atarim. Ama is uzun yola gelince deviri 8000 civarlarinda (hiz 120 civari) gittigimden daha fazla yakiyorum. Belki hizi 90.dan yukari cikmasam daha az yakicam biliyorum ama otobandada insan dayanamiyor surekli 90 la gitmeye.

En son benzin verim ise benzin aldigimdan bu yana 305 km oldu ve tamami sehirici. Genel ortalamam ise bir depoda 285 km.den az yapmadigim
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin tuketimi ile ilgili benim deneyimlerim sehirici daha az yaktigim yonundedir. Cunku sehiricinde deviri 6000 den yukari cikarmadan vites atarim. Ama is uzun yola gelince deviri 8000 civarlarinda (hiz 120 civari) gittigimden daha fazla yakiyorum. Belki hizi 90.dan yukari cikmasam daha az yakicam biliyorum ama otobandada insan dayanamiyor surekli 90 la gitmeye.

En son benzin verim ise benzin aldigimdan bu yana 305 km oldu ve tamami sehirici. Genel ortalamam ise bir depoda 285 km.den az yapmadigim
    Abi seninkisinin 250 cc olduguna eminmisin?Baksana bizimkiler 400 cc gibi yakıyor :D

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş yaw GV 700...

Resmi buraya da koymaya çalıştım ama beceremedim..

Bu arada arkadaşlar, bildiğiniz gibi benim motorum yeni. Daha 3 gün oldu alalı. Dün akşam mahalle aralarında gezerken bir anda benzin bitti. Hemde çok ters biryerde. Fakat ibre daha yarı depo benzin olduğunu gösteriyordu. Depoyu dolduralı da 180KM falan olmuştu.
    Bende yukaruda bahsedilen vana ile rezervi açtım. Bir süre sonra motor çalıştı, gittim benzin aldım, neredeyse 12,5 lt benzin aldı.

Şimdi size sorularım şunlar:
    1. İbre niye çalışmamış olabilir? Motorun uzun süre deposunun boş kalması (sıfır ve 2007 model) neden olabilir mi? Zamanla düzelir mi? Pas falan varsa benzin çözer diye düşünüyorum.
    2. Benzin tüketimi yüksek. Rodaj sonrasında bu rakam (arabalarda olduğu gibi) düşer mi?
    selam bende kocaeli'deyim ve gv 250 almayı düşünüyorum.motorla ilgili izlenimlerini paylaşırsan sevinirim.şehir içi için motorum var.bu motoru uzun yol için düşünüyorum.uzun yolda rahat ve sorun yaşamadan kullanabilirmiyim.gezilerde ekirün olabilirim istersen motoru aldığımda
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar,
    Motora birkaç gündür binememiştim, biraz önce bindim ama binmeden önce yaptığım kontrollerde bazı şeyler dikkatimi çekti ve birazda sinirimi bozdu.
    Öncelikle motoru hareket ettirdğimde biraz benzinin ve çok az yağın yere aktığını gördüm.
    Benzin akabilecek yer olan Rezerv vanasını kontol ettim, orada birşey gözükmüyor. Muhtemelen çok az bir damlama var, elle anlaşılmıyor. Bu akşam vanayı Off pozisyonunda bırakacağım.
    Yağ akan biryer ise bulamadım.
    Birde asıl can sıkıçı sorun: eksozlardan alttaki olan hafif kahve rengi olmuş.. Yani nikelajın üstü hafif sarı gibi. Yola çıkınca baktım ki motor düşük devirlerde acayip sallıyor. Gaz sabitken bir anda fırlıyor, yavaşlıyor, yani kafasına göre takılıyor. Ama yüksek devirde (7000 rpm civarında) motorun sesi düzeliyor, çekiş süper oluyor..
    Aldığım yer ile telefonda konuştum, eksozun sararması ve motorun teklemesini anlattığımda, motorun karbüretöründe pislik olduğunu, ya karbüratörü temizletmem gerektiğini yada yüksek devirde sürerek motorun pisliği atmasını sağlamam gerektiğini söylediler.
    Ehliyet olmadığından mahalle aralarında sürüyorum ve dolayısıyla da uzun süre yüksek devirde gidemem.
    Karbüratörü temizletmem için de İzmitte veya Gölcükte usta bulmam lazım..

Birde niye tıkanıyor kardeşim sıfır motorun karbüratörü!!
    Deponun içindeki paslardan olabilir mi? Deponun pası temizlenir mi??

Yaw çok canım sıkıldı..

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar..
    İzmitten arkadaşlar da İzmit veya Gölcük te usta tavsiye edebilirlerse sevinirim..

Not: Davids, ben motordan çok memnunum ancak bu yukarıda anlattığım olay biraz canımı sıktı. İleride sende alırsan bir GV 250, beraber katılırız gezilere.. Forumda GV 250 kullanan başka arkadaşlar da var, hep beraber takılırız.. Motorla ilgili yaadığım şeyleri burada paylaşmaya da devam edeceğim.

Motosikleti
    yok
    Selamlar,
    Motora birkaç gündür binememiştim, biraz önce bindim ama binmeden önce yaptığım kontrollerde bazı şeyler dikkatimi çekti ve birazda sinirimi bozdu.
    Öncelikle motoru hareket ettirdğimde biraz benzinin ve çok az yağın yere aktığını gördüm.
    Benzin akabilecek yer olan Rezerv vanasını kontol ettim, orada birşey gözükmüyor. Muhtemelen çok az bir damlama var, elle anlaşılmıyor. Bu akşam vanayı Off pozisyonunda bırakacağım.
    Yağ akan biryer ise bulamadım.
    Birde asıl can sıkıçı sorun: eksozlardan alttaki olan hafif kahve rengi olmuş.. Yani nikelajın üstü hafif sarı gibi. Yola çıkınca baktım ki motor düşük devirlerde acayip sallıyor. Gaz sabitken bir anda fırlıyor, yavaşlıyor, yani kafasına göre takılıyor. Ama yüksek devirde (7000 rpm civarında) motorun sesi düzeliyor, çekiş süper oluyor..
    Aldığım yer ile telefonda konuştum, eksozun sararması ve motorun teklemesini anlattığımda, motorun karbüretöründe pislik olduğunu, ya karbüratörü temizletmem gerektiğini yada yüksek devirde sürerek motorun pisliği atmasını sağlamam gerektiğini söylediler.
    Ehliyet olmadığından mahalle aralarında sürüyorum ve dolayısıyla da uzun süre yüksek devirde gidemem.
    Karbüratörü temizletmem için de İzmitte veya Gölcükte usta bulmam lazım..

Birde niye tıkanıyor kardeşim sıfır motorun karbüratörü!!
    Deponun içindeki paslardan olabilir mi? Deponun pası temizlenir mi??

Yaw çok canım sıkıldı..

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar..
    İzmitten arkadaşlar da İzmit veya Gölcük te usta tavsiye edebilirlerse sevinirim..

Not: Davids, ben motordan çok memnunum ancak bu yukarıda anlattığım olay biraz canımı sıktı. İleride sende alırsan bir GV 250, beraber katılırız gezilere.. Forumda GV 250 kullanan başka arkadaşlar da var, hep beraber takılırız.. Motorla ilgili yaadığım şeyleri burada paylaşmaya da devam edeceğim.
    motoru sıfır mı aldın sen,motor sıfırsa usta neden.servise getirmen daha doğru olmaz mı?bildiğim kadarıyla izmit'te bulvarda bu markayı satan bir bayii var.servisinede bakıyor olabilir.istersen senin için bir konuşurum.bozma moralini bazen olabiliyor böyle sıkıntılar.ilk motorunda bunu yaşamış olman evet biraz sıkıcı.iyi tarafından bak erken deneyim olur senin için.eksozda neden sarama var onu anlayamadım

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar,
    Bulvardaki arkadaşlar artık servis değilmiş. Motoru aldığım yere götürürsem ücretsiz yapacaklar ama istanbul küçükçekmecede.. Yani baya uzak. Ehliyet de yok. Birde motoru o kadar kullanmayayım diyorum bu halde.
    Eksozun sararmasıda tıkanıklık yüzünden silindirde düzgün gerçekleşmeyen yanmanın eksozda olmasından dolayı oluyormuş. Aldığım yer öyle dedi. Zaten durduğumda eksoz neredeyse akkor halindeydi.

Motosikleti
    yok
    Evet ya çok uzak orası,araştıralım bakalım buralarda buluruz büyük ihtimal.motorun garanti kapsamındaysa herhangi birine elletme bence.buralarda olmasa bile büyük ihtimal adapazarın da vardır.ehliyet var bende ama yinede pek cazip bakmıyorum emanet motora kusura bakma.neticede motor zaten bende vermem dermişin

Motosikleti
    suzuki an125
    arkadaşlar motosiklet rolantide çalışırken gidonu sağa çevirince gaz teli gevşediği için rolenti artıyor,gidonu sola çevirince gaz teli gerildiği için motor stop ediyor..bu sorunu yaşayıp çözen varmı..ne şekil çözdünüz?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Yasoe ,yaşadığın sorunlar için bulvardakiler ilgilenmediler ise yeşilova üzerindeki ustalr motor (adem usta ) bu motorların (st kanuni Olarak) satış ve sevisi,dolayısıyla parça temini kanusunda sorun yaşamassın diye düşünüyorum.. .Gölcük te ise murat ustayı ustalık olarak methediyoelar ama fiyat ve parça temini için birşey söyleyemem.kal sağlıcakla..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    suzuki an125
    resimdeki motorun sol tarafında bulunan plastik aparat ne işe yarar arkadaşlar????

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir depo ile en az 300km gider

14 litrede az km yapiyor sanki ama herkez oyle demiş anlaşılan bunun yakıt tüketimi boyle.

yani benzin 3,30TL desek 3,30 x 14 = 46 TL ye 300 KM gidiyoruz degil mi?

Yani edirneye git gel 100 TL ye mal olcak yav arabalar da zaten o kadar yakmıyor mı?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimdeki motorun sol tarafında bulunan plastik aparat ne işe yarar arkadaşlar????
    arkadaşım o senin motorunun rölanti ayarını yapar sıkarsan yavaşlar çözersen hızlanır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 ----------

bir depoyla ben açık egzoz ve şehir içinde toplam 255km yapıyorum. Bu arada çok ara gazı vererek gittiğim içinde biraz yakıtım artıyor. Devirlide kullanıyorum.
    İlk zamanlar orjinal egzoz ve normal kullanımla şehir içi yine yaklaşık300-320km gidiyordum
    İnsan alıştıkça hızlanıyor arkadaşlar ve bu yakıtı yükseltiyor.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben her 250 km'de depoyu dolduruyorum, yaklasık 10 lt civarı ile doluyor, yani ortalama 4 lt yakıyor 100 km'de. Surekli sehir ici kullanıyorum, hızlı kullanmıyorum 100 km'nin uzerine cıkmıyorum ve yuksek devirlere cıkmıyorum, 7-8000 gecmiyorum. Sanırım yakıt tuketiminin normali bu.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Merhaba arkadaşlar,

Yukarıda motorumdaki sorundan bahsetmiştim. Dün tamirciye götürdüm, bujiye falan baktı ama birşey çıkmadı. Aldığım yerdeli ustayla konuştum, sorunun benzin pompasından kaynaklaabileceğini söyledi. Bunun üzerine tamirci pompayıkontrol etti ve harbiden orada arıza buldu. Karbüratöre hava besleyen hortuma da benzin gidiyormuş, silindir de fazla benzinden boğuluyormuş. Hatta benzinin bir kısmı eksoza gittiğinden ve orada yandığından eksoz sararmış.
    Servis parçayı bugün kargo ile gönderecek. Yarın takıldıktan sonra nasıl olacak bakalım motor..
    Bu arada benzin pompası öncesine benzin filtresi takmayı düşünüyordum ama motorun orjinalinden varmış zaten. Yarın motor (inşallah) hallolursa, parçanın fotoğrafını çekip burada da yayınlarım. Sizde de böyle bir problem olursa en azından nereye bakacağınızı bilirsiniz.
    Görüşürüz..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Merhaba arkadaşlar,

Yukarıda motorumdaki sorundan bahsetmiştim. Dün tamirciye götürdüm, bujiye falan baktı ama birşey çıkmadı. Aldığım yerdeli ustayla konuştum, sorunun benzin pompasından kaynaklaabileceğini söyledi. Bunun üzerine tamirci pompayıkontrol etti ve harbiden orada arıza buldu. Karbüratöre hava besleyen hortuma da benzin gidiyormuş, silindir de fazla benzinden boğuluyormuş. Hatta benzinin bir kısmı eksoza gittiğinden ve orada yandığından eksoz sararmış.
    Servis parçayı bugün kargo ile gönderecek. Yarın takıldıktan sonra nasıl olacak bakalım motor..
    Bu arada benzin pompası öncesine benzin filtresi takmayı düşünüyordum ama motorun orjinalinden varmış zaten. Yarın motor (inşallah) hallolursa, parçanın fotoğrafını çekip burada da yayınlarım. Sizde de böyle bir problem olursa en azından nereye bakacağınızı bilirsiniz.
    Görüşürüz..
    saol arkadaşım
    enjoy your ride and enjoy forever

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 litrede az km yapiyor sanki ama herkez oyle demiş anlaşılan bunun yakıt tüketimi boyle.

yani benzin 3,30TL desek 3,30 x 14 = 46 TL ye 300 KM gidiyoruz degil mi?

Yani edirneye git gel 100 TL ye mal olcak yav arabalar da zaten o kadar yakmıyor mı?
    evet aynen oyle. ki benimki iyi açılmış motor 150yihergün goruyorum yol oldukca 130dan aşağı düşmem en kötü hali yine 270-280km gider.
    Now the world is gone. Im just one.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler