Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    accilis hoşgeldin.. bizi mutlu ettin ruhsat değişikliği derken alım satım olayınımı kastediyosun ? GADAŞIM dün arayacaktım dinleniyorsundur diye uyuyorsun diye akşam aramadım.. toplantıya giriyorum şimdi çıkınca alo diycem.. geçmiş olsun tekrar tekrar..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    orhan çok geçmiş olsun inşallah biranevvel düzelir kendine gelirsin
    koray kolay gelsin sana da
    acciliss hoşgeldin öncelikle, aşağıda alım satım ile ilgili bütün gerekli evrakları bulabilirsin

Motosiklet Alım-Satım İşlemleri

1 –- Satıcı motosikletin ruhsatını yanına alarak vergi dairesine (taşıtlar vergi dairesi) gidip motosiklet için aracın borcu olmadığına dair belge (temiz kağıdı) alır.

2 –- Satıcı ile alıcı beraber notere gidip motosikletin devri (noter satışı) işlemi yaptırılır, motosikletin bedeli satıcıya ödenir.

Motosiklet devrederken;
    - Trafik ve tescil belgeleri(ruhsat) aslı olmalıdır.
    - İlgili trafik bürosunda motosiklet üzerinde herhangi bir haciz çalıntı, tedbir vb. kayıtların olup olmadığı kontrol edilmelidir.
    - Alıcı ve satıcının vergi numaraları öğrenilmelidir.

3 –- Bu aşamada motosiklet artık alıcınındır. Satıcının işi bitmiştir. Alıcı noter tarafından ruhsata yapıştırılan bir kağıt ibare ile trafiğe gidip ruhsat plaka devri isini(tescil) halleder. Tescil için alıcının 30 gün süresi vardır. Eğer bu süre aşılırsa para cezası ödenir.

Tescil işlemleri için;
    - Noter satış senedi,
    - Vergi ilişik kesme belgesi (temiz kağıdı),
    - Trafik sigorta poliçesi,
    - Trafik ve tescil belgeleri (ruhsat),
    - Plakalar (TR rumuzu yoksa),
    - Vekalet (Kişi işlemi kendisi takip ediyorsa vekalet gerekmez)
    - Vergi numarası
    Ride hard or stay at home

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Korayım kardeşim sağolasın,
    Burak çok teşekkürler sağol iyi dileklerin için...

Bugün daha iyiyim ilaçlar etkisini gösterdi hastalığı atma aşamasındayım Sesim biraz kötü o kadar, zaten şarkı söylecek değilim

acciliss, sende hoşgeldin, motorun hayırlı uğurlu olsun. Güzel tercih yapmışsın, inşallah mutlu mesut km.ler yaparsın yeni motorunla
    ..::.. GO ..::..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Orhan geçmiş olsun.. Accilis hoşgeldin.... Arkadaşlar size bir sorum olacak. Acaba yolda 60 km hız ile giderken depodaki benzin tükense ve karbüratöre yakıt gitmese motorsiklet üzerinde ki sürücüye nasıl bir etkisi olur? Teşekkürler..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    -
    Selçuk teşekkürler...

Benim bir kere benzinim yolda giderken bitti ama hızım yaklaşık 40-50 km/s civarıydı. Motor birden gaz yememeye başlıyor ve teklemeye başlıyor. Ben o durumda kenara çekip yedek depoya geçmeyi düşünürken zaten yedek depoda gittiğim için onuda bitirdiğimi anladım Sonrası malum benzinciye kadar iterek götürdüm motoru.

Senin demek istediğin birden motorun durması anında mı neler olur? Onu mu merak ediyorsun? Açıkcası bende merak ettim şimdi de

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan geçmiş olsun.. Accilis hoşgeldin.... Arkadaşlar size bir sorum olacak. Acaba yolda 60 km hız ile giderken depodaki benzin tükense ve karbüratöre yakıt gitmese motorsiklet üzerinde ki sürücüye nasıl bir etkisi olur? Teşekkürler..
    Tek etkisi motora gaz versende hızlanmaması ve yavaşlamaya başlamasıdır, bu durumda debriyaj kavrayıp sağa çekmezsen bir silindirde benzin var diğerinde yoksa bir öne gider sonra ani durma hissi yaşarsın,bu o kadar etkili bir şey değildir ama motorunda bir silindir çalışırken diğeri çalışmazken gaz vermeye çalışmışsan ve 1 silindir çalışmaya devam ettiyse motorun kilitlenebilir, kilitlenen motorla birlikte sanki ani fren yapmış gibi olur şansın yoksa da yatırırsın. Bu durumda en kötü başına gelebilecek şey krankın aşınması hatta kırılmasıdır ki. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda debriyajla motoru boşa alın ve hemen sağa çekip rezerve alın...

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba herkeze

bugün ruhsat işlemleri ile uğraştım ama yetişmedi yetişmeyince ordaki bir muameleciye söledim sanırım yarın hallolacak ama malesef benimde iznim bitti yarın iş var

bu arada kullanma kılavuzunu bana gönderirseniz çok sevinirim

tarkanvarol@hotmail.
    enjoy your ride and enjoy forever

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar selam ben yine kafeden yazıyorum :( arıza modemdeymiş.bugün gönderdim servisine sanırım 10-15 gün daha böle ara ara takılmak zorunda kalacağım.en azından bir şekilde aranızdayım

koray abi service manual diye bir kitapçık var bir de Türkçe kullanma kılavuzu var.ikisi de bende var ama bilgisayarımda.ve evde şuan net bağlantım olmadığı için gönderemem.

orhan çok geçmiş olsun dostum.şimdi nasılsın?aman çok dikkat et sağlığına.

accilis hoşgeldin aramıza.
    arkadaşlar gv250 kesinlikle süper bi motor bence.ya nasıl gözümde tütüyor anlatamam.yeni aldığım kaskı montu pantolonu eldiveni dizlikleri hepsini arada bir giyip giyip evde o şekilde dolaşıyorum robocop gibi.o kadar kafayı yedim.motor antalyada yatıyor bende evde iç çekip duruyorum.ya nisan gibi gidip alacam bir terslik olmazsa.ve en uzun yolculuğumu yapacağım.antalya-izmir bol fotoğraflı bir gezi olacak ve "bir başka olur gvcilerin gezisi" nden önce sağlam bir tecrübe olacak benim için

tarkan tekrar hayırlı olsun dostum.fotoğraflarını bekliyoruz.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    ilker hallettir hemen sorunu abi özledik.. manuel i orhan daha önce göndermişti bana ama ben adını bilmiyordum.. öğrenmiş olduk ilker benimde akü bitti hiç basmıyordu.. bugün söktüm yarın şarja vericem. bakalım ne olacak.. eğer olmazsa yeni bitane alıcam.. orhanla konuştum iyiymiş..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi akü olayı bende şimdilik yok gibi.ama orjinal üzerindeki akü pek dayanıklı değilmiş diye duymuştum.fiyatları ne alemde bilmiyorum ama değiştirmekte fayda var eğer maddi olarak imkanın varsa.

Motosikleti
    ilker değiştiricem ama denemek istiyorum bir kere.. bu hafta sonu feyizoğluna gitmek istiyorum belki oradan alırım..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi feyizoğlunda akü de mi satılıyor?hiç dikkat etmemiştim

Motosikleti
    -
    Selam dostlar...

Hastalığı atma aşamasındayım iyileştim sayılır, ilaçların etkisiyle kendimi daha iyi hissediyorum.

İlker kardeşim sağolasın, hallet artık şu interneti yahu özledik vallahi. Antalya-İzmir arası motoru getirirken çok dikkatli olmalısın dostum. Uzun yol biliyorsundur arabada da öyledir hata affetmez. Tam dikkat ve tam konsantreyle yol almalısın. Sık sık ta mola ver. Gerçi o zamana kadar konuşuruz nasılsa sen modemi hallettikten sonra.

Tarkan bu bilgisayarda yok maalesef service manual. Ben yarın işyerinden hem türkçesini hemde ingilizcesini mail ile gönderirim sana.

Korayım kardeşim benim, sağolasın aradığın için Kendimi daha iyi hissettim

Yaklaşık 2 haftadır motora binemiyorum içim gidiyor yahu :( Hatta öyle ki İngiltereye gitmeden önce depoyu fullemiştim daha depodaki benzin bile bitmedi o derece yani.

Motosikleti
    gadaşım ne güldüm bu gün kendime.. demiştim ya sökemedim vidaları diye... akşam bidaha deneyeyim dedim ve birde baktımki yıldız tornavida ile uğraştığım şey hem anahtarla hem tornavidayla açılabilen bir vidaymış.. adamlar anahtarla sıkmışlar tabi ben tornavidayla açamadım.. neyse pense ile bi kıvırdım çıktı vidalar kutup başlarını söktüm ama varya ne güldüm.. acemilik ne zor bişey.. yarın vericem şarja gebzedende akü bakıp alıcam.. ikiside dursun.. ilkerim aküde var orada.. ve yapılan yorumlarda güzel...

Motosikleti
    -
    Olur böyle şeyler kardeşim Yaşayarak öğreniyoruz bir çok şeyi. İyi yapmışsın ikisi de dursun. Baktın şarja taktığın akü uzun süre idare ediyor diğerini satarsın olmadı kardeşim

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan çok geçmiş olsun inşallah biranevvel düzelir kendine gelirsin
    koray kolay gelsin sana da
    acciliss hoşgeldin öncelikle, aşağıda alım satım ile ilgili bütün gerekli evrakları bulabilirsin

Motosiklet Alım-Satım İşlemleri

1 –- Satıcı motosikletin ruhsatını yanına alarak vergi dairesine (taşıtlar vergi dairesi) gidip motosiklet için aracın borcu olmadığına dair belge (temiz kağıdı) alır.

2 –- Satıcı ile alıcı beraber notere gidip motosikletin devri (noter satışı) işlemi yaptırılır, motosikletin bedeli satıcıya ödenir.

Motosiklet devrederken;
    - Trafik ve tescil belgeleri(ruhsat) aslı olmalıdır.
    - İlgili trafik bürosunda motosiklet üzerinde herhangi bir haciz çalıntı, tedbir vb. kayıtların olup olmadığı kontrol edilmelidir.
    - Alıcı ve satıcının vergi numaraları öğrenilmelidir.

3 –- Bu aşamada motosiklet artık alıcınındır. Satıcının işi bitmiştir. Alıcı noter tarafından ruhsata yapıştırılan bir kağıt ibare ile trafiğe gidip ruhsat plaka devri isini(tescil) halleder. Tescil için alıcının 30 gün süresi vardır. Eğer bu süre aşılırsa para cezası ödenir.

Tescil işlemleri için;
    - Noter satış senedi,
    - Vergi ilişik kesme belgesi (temiz kağıdı),
    - Trafik sigorta poliçesi,
    - Trafik ve tescil belgeleri (ruhsat),
    - Plakalar (TR rumuzu yoksa),
    - Vekalet (Kişi işlemi kendisi takip ediyorsa vekalet gerekmez)
    - Vergi numarası
    herkese teşekkürler,
    HeruNolweo verdiğin bilgiler işin çok saol ama aklıma bişey takıldı.
    Ben noter işini hallettim, sadece trafikteki işlerim kaldı. Satıcı noter işlemi sırasında temiz kağıdını notere verdi (noter temiz kağıdı olmadan işlem yapmıyor) yani senin yazdığın Vergi ilişik kesme belgesi (temiz kağıdı) bende değil noterdeki nushalarda kaldı, bu bi sorun yaratırmı yoksa tekrar almak mı gerekiyor? yardım için çok teşekkürler

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    accilis benim de kafam karıştı şimdi peki temiz kağıdı noterde kalıyor mu yoksa sana veriyor mu noter kağıdı gördükten sonra geri zaten geri veriyorsa öyle bir sorun ortada kalmıyor.

bu arada arkadaşlar uzun süredir yazamadım pek ama bu sürede motoru alamamayı hayra yorup yeni motor arayışlarıma devam ettim bir aksilik çıkmazsa bu sefer pazartesi veya salı günü evimizde olacak yeni motorumuz
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    -
    Benimde bildiğim ve aklımda kalan, noter işlemi yaptıktan sonra temiz kağıdını geri veriyor. Fakat ruhsat işlemleri için temiz kağıdına ihtiyaç yoktur diye biliyorum. Satış sözleşmesi ve muameleciye vereceğin vekalet yeterli oluyor. Burak herşeyde olduğu gibi bunda da bir hayır vardır demek lazım. Allah gönlüne göre versin istediğin motoru inşallah

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    arkadaşlar noter temiz kağıdının bir fotokopisini diğer evrakların arasına koyuyor merak etmeyin . sorun olmaz

hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz Nerunolwea

Burak kullanım kılavuzu içi teşekkür ederim.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    motosiklet sahibi olurken yaşanan en tatlı telaşları yaşıyorsunuz.. ne güzel.. hayırlı olsun herkeslere.. gadaşım akü birazdan şarjdan gelecek çok merak ediyorum nasıl olacağını.. bu arada topicin kalabalıklığına nazar değmesin isim hafızam sıfır olduğundan isimleri karıştırıcam diye korkuyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler