Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Vardır bir hayır Selçuk

Arkadaşlar bugün Maltepedeki adamla tekrar konuştum en az 2 kişi olmak üzere, 4 kişinin aynı koruma demirinden istediğini söyledim. Fiyatta maalesef indirim yapmadı. Tanesine 200 TL diyor, bana şu şartlar altında çok geliyor. İlk fırsatta Kadıköydeki Şahin Egzos'a da bakıcam.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    selçuk hayırlısı.. herşeyde bir hayır var çünkü... GADAŞIM ; hayret valla nasıl indirim yapmıyor 4 kişi dediğin halde.. kriz koruma demiri sektörüne teğet geçti herhalde neyse diğerinide öğrenelim bakalım ne olacak.. benim acil akü almam gerek.. bu gün marşı hiç döndürmedi bile.. YUASA 12-9 akü alıcam kara verdim.. gadaşım, BAUHOUSE da varmıdır eğer gidersen bakarmısın? bende buradan araştırıcam yarın.. hepsiburada da yok genelde oradan alışveriş yapıyorum güvenerek ama yok..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    -
    Valla bende anlamadım Koraycım adam hiç olmazsa 175 felan yapar diye bekliyordum ama kurtarmıyor gibisinden konuştu. Bende çok ısrar etmedim.
    Benimde bu aralar maddi sıkıntılar baş gösterecek haliyle, o yüzden ucuza halledebilirsem taktırırım yoksa yaz başına kadar bekliycem sanırım. Aslında benimde zinciri değiştirmem lazım.

Koray kardeşim ben yarın bakarım Bauhause'a istediğin aküyü. Bugün yemekten sonra girdim Bauhause'a aklımda olsaydı bugün bakardım. Krom parlatıcı, üstübü ve zincir temizliğinde kullanmak için ufak bir fırça aldım. Bakalım havalar düzelince krom parlatıcıyı deniycem. Egzosda bazı yerler var oraları parlatmaya çalışıcam.

Sende araştır kardeşim bende bakayım aküye yarın

Motosikleti
    valla orhan taktırsak bile bu havalar yüzünden kullanamıycaz hiç... :( hep yağmur hep yağmur.... gerçi barajlar doluyor çok iyi bir yandan ama ya biz

Motosikleti
    -
    Öyle Koraycım valla, bu haftada sürekli yağmur var. Aslında barajlar ve yeraltı suları için kar daha iyidir ama bu sene kış olmadı İstanbul'da.

Napalım sabredicez artık baharı...

Motosikleti
    gadaşım anasayfada bir topic var baktınmı bilmiyorum.. ( hyosung regal ) oradaki adamın yaralarının yerlerine bir bak abi.. korumalar ne kadar önemli.. eller karın diz...

Motosikleti
    -
    Biliyorum kardeşim okudum ben o topici. Hatta bugün işyerinde de okumuştum. Halende güncel sanırım. Topic hortlamış

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Deliçerkes koruma demirinin öenminden bahsediyor, size tavsiyem sanayi ustalarına yaptırtmayın, bilindik marka alın...

Motosikleti
    yok abi aklımızın yatmadığına güvenmeyiz zaten.. iş olsun diye olmaz yani.. sağolasın.. koruma önemli..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkse iyi geceler...

regal & gv 250 yazısını okudum,deli çerkeşide okudum... kazayıda gördüm....

aslında herkes konu hakkında haklı durumda....

güvenlik had safhada çok önemli,özelliklede lastikler!!! koruma demirleride önemli bir ayrıntı... ama esas olan kişisel güvenliğimiz...

bende 29 ekimde kaza geçirmiştim,hatta topic'i bile var... beni montum kurtardı ve motor botum kurtardı,kesin bilek kırılırdı yada kaval kemiğim...

yani çizme bile kazada çok önemli,eldivende.... sonraki aşamalarda acıları büyük oluyor...

gv 250'yi çok beğeniyorum,almaya karar vermiştim ancak kymco venox görünce vaz geçtim...

gv 250 ve gv 650'yi yakından takip ediyorum... güzel ve sağlam aletler,az bişey kronik sıkıntıları varmış... kimin yokki...

sizlerden tek isteğim; kötü haberlerinizi duymamak...

ve son olarak; emekkoray arkadaşım yazmış; sırası geldiğinde yüz yüze bakıyoruz,toplanıyoruz,omuzomuza oluyoruz diye....

ne güzel yazmış.... çok haklı!!!

hepimizi allah (cc) korusun....

Motosikleti
    ayberk arkadaş teşekkür ederim.. bazı arkadaşlar malesef koca bir ormanı görmeyip bir ağaca takılıyorlar çok üzülüyorum.. MT ailesi dev gibi.. buradaki arkadaşlık çok farklı.. neden biribirimize laf sokarak zehir edelim.. umarım sizlede yol yapabiliriz havalar düzelince.. ben darıcadayım e istanbul sayılır.. ( bu arada çok çok geçmiş olsun )

Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayberk arkadaş teşekkür ederim.. bazı arkadaşlar malesef koca bir ormanı görmeyip bir ağaca takılıyorlar çok üzülüyorum.. MT ailesi dev gibi.. buradaki arkadaşlık çok farklı.. neden biribirimize laf sokarak zehir edelim.. umarım sizlede yol yapabiliriz havalar düzelince.. ben darıcadayım e istanbul sayılır.. ( bu arada çok çok geçmiş olsun )
    benim annem darıcadoğumlu... dayımda orda oturyor...

eski topraklar rahmetli dedemi iyi tanırlarmış; lakabı...

kaçak tahir

zaten birgün darıcaya ziyarete geleceğim,o gün mutlaka görüşürüz...

Motosikleti
    mutlaka beklerim.. gelmeden önce özelden bi mesaj atarsanız.. MT deki bu dostluk güzel işte..

Motosikleti
    -
    Günaydın arkadaşlar...

Ayberk sende hoşgeldin topice Biliyorum abi senin o kazanı, hatta Kadıköyde birlikteydik annende arkandaydı, siz korteje katılıp gitmiştiniz benim işim olduğu için gelememiştim. Sonradan kaza haberinizi duyunca çok üzülmüştüm. Ama hafif atlattınız çok şükür.

Evet koruma demiri çok önemli, zaten motorumu aldığım ilk günden beri taktırmayı düşünüyorum, fakat bir türlü denk getiremedim işte. Maddi olsun veya zaman oldun ikisini bir araya getiremedim daha Koruma demirinden de önemlisi bence kişisel korumalar. Tahmin ediyorumki herkes Deliçerkes o kazada mont,eldiven,dizlik kullansa aldığı yaraların hiçbiri olmayacak belki bir kaç ezilme ve morluklarla o kazayı atlatacaktır diye düşünüyordur.

Ayberk, seni de şöyle güzel bir cruiser üzerinde görmek isteriz

Koray kardeşim bugün Bauhause'den senin akü için bakıcam, bulursam ararım seni.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba arkadaşlar
    ve beklenen gün yaklaşıyor tabi benim heyecanımı benim kadar şu anda hissedemezsiniz ama hepiniz bu yollardan geçtiniz ve benim halimi anlıyorsunuz.
    Pazartesi günü ordayım motorumu alıcam en sonunda.Noter satışından sonra zamanım kalırsa emniyete gidip ruhsata başvuracağım. olmadı muameleciye vericem halletsinler.
    Bu arada Orko koray koruma demiri bende taktıracağım mutlaka benide ekleyin listeye. Yakında umarım hep beraber turlarız ne dersiniz? havalar biraz düzelse . Bu arada dua edin pazartesi hava güzel olsunda rahat rahat gideyim
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    -
    nightshift merak etme arkadaşım, uygun bir yer bulursak zaten buradan duyurucaz, hem sende aklımızdasın.

Halini ve heyecanını çok iyi anlıyorum, inşallah sorunsuzca kavuşursun GV'ne

Yalnız maalesef pazarteside yağışlı gösteriyor şu anda :( ama hiç belli olmaz o zamana kadar değişebilir tahminler.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ya inşallah değişir o zaman daha rahat olurum çünkü yeterince techizatım yok rüzgarlık yağmurluk vs. gibi. nede olsa yeniyiz herşey tam hazır olmuyor. Bir şekilde götüreceğim motoru eve. bakalım hayırlısı ile hallolur umarım.

bu arada orko ( ve tabiki diğer arkadaşlara da) sorum olacak. şimdi alacağım motor 1900km de. yani daha motoru bile tam açılmamıştır. Motor açmak için nasıl kullanmak lazım yüksek devirdemi düşük devirdemi yada bi süre yüksek devir sonra vites yükseltip yine bi süre yüksek devirde gidip vites değiştirmekmi. Bu en iyi nasıl olur bilen varmı?yani benim bildiğim yüksek devir yapıp bir süre devam etmek ama emin değilim bana akıl verin arkdaşlar
    enjoy your ride and enjoy forever

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    dostum hayırlı olsun.Rodajda ilk 1000 km gaz 2/4 ten fazla açılmaz. 1000-2000 km arasıda 3/4 ten fazla yani tam gaz açılmaması uygundur.Motorunuz rodajının en önemli safasını bitirmiş.Eğer eski sahibi sürekli düşük devirde kullandıysa sizin motoru açmanız gerekecek.Onun içinde düz veya çok hafif rampa aşağı yolda 4 veya 5. vitese kadar süratlenip tam gaz yapmadan motorun devrini iyice yükseltin ve gazı aniden bırakıp frene basmadan motoru komprasöre alın ve uygun devire düşütüğünde bi alt vitese alın.Bu şekilde 1. vitese kadar düşün. Bir kaç kez tekrarlayın ve arada birde motorunuza bunu uygulayın.Amaç yüksek basınçta metallerin birbirine alışmasıdır. Sürekli yüksek ve aynı devirden kaçının.Çok düşük devirde motorun hareketli parçaları sadece parlar ve sığlaşabilir. İlerde sormayı düşünüyordum ama şimdi sırası geldi.Eğer maks. hıza ulaşmış GV250 sahibi dostlarım varsa değerlerini aktarırlarsa sevinirim.

Mesela Selçuk abi maks. 130 km/h dan bahsetti. Bense düz yolda bu motorda 2 kişi 135 km/h tek kişi 140 km/h görüyordum.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Nightshift, Mrock gayet güzel açıklamış, zaten bu konuda benim bilgi verecek kadar deneyimim yok maalesef.

Emrah bende 1 kere 135 gördüm, belki biraz daha giderdi ama zorlamak istemedim daha fazla. Sadece 1 kez normalde hiç hızlı gitmem

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar...

Ayberk sende hoşgeldin topice Biliyorum abi senin o kazanı, hatta Kadıköyde birlikteydik annende arkandaydı, siz korteje katılıp gitmiştiniz benim işim olduğu için gelememiştim. Sonradan kaza haberinizi duyunca çok üzülmüştüm. Ama hafif atlattınız çok şükür.

Evet koruma demiri çok önemli, zaten motorumu aldığım ilk günden beri taktırmayı düşünüyorum, fakat bir türlü denk getiremedim işte. Maddi olsun veya zaman oldun ikisini bir araya getiremedim daha Koruma demirinden de önemlisi bence kişisel korumalar. Tahmin ediyorumki herkes Deliçerkes o kazada mont,eldiven,dizlik kullansa aldığı yaraların hiçbiri olmayacak belki bir kaç ezilme ve morluklarla o kazayı atlatacaktır diye düşünüyordur.

Ayberk, seni de şöyle güzel bir cruiser üzerinde görmek isteriz

Koray kardeşim bugün Bauhause'den senin akü için bakıcam, bulursam ararım seni.
    iyi dilek ve temennilerin için çok teşekkür ederim....

kazayı unuttuk bile,ama yola devam....

kısmetse kymco venox 250cc almayı planlıyorum,gv 250 düşünüyordum ama benim altımda küçük kaldı

ama yinede cruser alacağım,allah'ın emri oldu....

kendinize iyi bakın,tekeriniz düz bassın.......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler