Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    doğru söylüyorsun motoru çok özledim... tamam o zaman bu önümüzdeki 2 hafta içinde halletmeye çalışalım kardeşim.. selçuk resimleri koy abi sana zahmet merak ettim nasıl durduğunu..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Orhancığım ve Koraycığım kusuruma bakmaz iseniz bi'şey dicem.. Dikkat ederseniz koruma demiri olayına ben hiç girmedim. Ama bu samimi foruma samimi açıklama yapmak boynumuzun borcu. Koruma demiri bir ihtimal yandan bir araba vurur ise bir çare ufak bir ihtimal korumak içindir. Yoksa motosikletin ile yolda giderken motor altında kalırsam beni korusun diye bi'şey yok. Emin olun düşmüş ve bu olayı tecrübe etmiş bir kişi olarak; motor ile senin aranda mesela 70 KM lik hızda en az 70 m mesafe olacaktır. Motor koruma demiri bence yanlışlıkla motoru park halinde tutamama gibi nedenle yan yatma durumlarında birde yandan araba vurma ihtimaline karşı olacak ki; o koruma demiride allah göstermesin çok ciddi koruma sağlamayacaktır. Ama yapılsın yalnız koruma demirimiz var deyip güvenlik şansa bırakılmamalıdır. Ben 30 km lik hız ile düştüğümde 20 metre kadar eşimle motosikletimin ilerisinde idik. 100 km hızda ne olur siz düşünün.. Bence o esnada koruma demirinin sizi koruması yıldızlara ulaşmak gibi... O sebeble koruma demiri ile senin aranda kaza esnasında ciddi mesafe olacağı muhakkak...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    selçuk dediğin doğru ben zaten büyük kazalar aklıma geldiğinde yapacak hiç birşey yok gözüyle bakıyorum.. ama küçük düşmeler ve yakın geçişler için biraz daha güvende hissetmek için düşünüyorum.. olacak oldumu korumaya bakmıyor çünkü..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    resimleri ekledim arkadaşlar.. Orhan teşekkür ederim... İŞte kriz ekonomisi...
    Bu arada iyi geceler arkadaşlar.. Ben çıkıyorum.. Oğlan hala yatmadı, eşimde sinir krizleri geçiriyor.. Beni nette görmesinler...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selçuk dediklerin doğru, ben o kadar çok motosiklet kazası videosu izledim ki, kaza anında motor ile sürücü çoğunlukla ayrılıyor. Zaten yandan araç çarpmasında bile o demirlerin bacakları tam anlamıyla koruyacağını düşünmüyorum. Dediğin gibi düşük hızlarda düşmelerde motorun bacağının üzerine düşüp engellemesi açısından, ayrıca yine çarpmalarda yada düşmelerde motor bloğunun yerle temasını engellediğinden dolayı taktırmak istiyorum ben. Düşme esnasında motoru yatırıp asfaltta süründüğünü düşündüğümde gidon ve aynalar zaten hasar görür kesin ama deponun, radyatörün ve motor bloğunun yerle teması yerine koruma demirinin bu görevi üstleneceğini düşünüyor ve taktırmak istiyorum.

Ayrıca görüntü olarak da çok beğeniyorum koruma demirini. Üzerine ileride Emrah gibi sis farı taktırmak istiyorum.
    Pardon Emrahın eski GV 250 motorunda olduğu gibi diyecektim
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    iyi geceler öp oğlanı bizim için.. orhan keşke işin olmasaydı pazar günü floryada kahvaltı varmış sonrada fuara gidilecekmiş.. oraya giderdik arabayla.. hanımlarıda alırdık.. fuar çıkışındada biraz gezerdik yemek yer dönerdik akşamda.. gerçi motorlarla gitmek var ama daha cesaret edemiyorum..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırlı gecelr arkadaşlar,
    şu sıralar motor eklentileri revaçta sanırım.Bende 10 yıldır devamlı motor kullanırım.Motor koruma demiri kişiyi sadece motor altında kalmaktan koruyor birde motorun düşme hızına göre blok,ayaklık,ayna ve direksiyonu . Allah korusun sağlık önemli ama düşme esnasında bu saydıklarımı yenilemek bir kaç koruma demiri almaya eşdeğer gibi geliyor bana.ehliyetsiz polise yakalanıpta 2 kat ceza yemek gibi.
    Bende nisan mayıs gibi şu zam olayı tam oturmasını bekliyorum ya çatır çatır bir pazarlık yapıp uygun fiyata yada temiz bir 2. el st kanuniye sahip olacağım.
    inşaallah.
    onun için şu koruma ve aksesuar bilgi paylaşımlarınızı önemsiyor ve ilgi ile takip ediyorum.siz bizim öncülerimiz oluyorsunuz bu konularda hepinize bu tecrübe ve paylaşımlarınız için teşekkürle ..iyi gecler

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    emrah yanlış hatırlamıyosam sis farı için koruma demirini delmişti... ama aldıktan sonra üstünde yaptığı işlemler ona harcadığı vakte paha biçilemez diyebilirim... Sonra sattı :'( =))) ama olsun GV650 aldıı:D

bu arada koray abi sen arabayla geldin sanırım buraya dimi?
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler öp oğlanı bizim için.. orhan keşke işin olmasaydı pazar günü floryada kahvaltı varmış sonrada fuara gidilecekmiş.. oraya giderdik arabayla.. hanımlarıda alırdık.. fuar çıkışındada biraz gezerdik yemek yer dönerdik akşamda..
    Korayım inan bende o kadar çok istiyorum ki fuara gitmeyi. Bugün bir ara çıtlattım fuarı, birde evlilik fuarı varmış yakınsa ikisine de gidelim diye bir espri konusu oldu. Ben bir tekrar hatırlatayım bakalım ne diyecek nişanlım. Hep birlikte gidebilsek süper olur vallahi, hem hanımlarda kendi aralarında muhabbet eder sıkılmazlar fuarda. Ben şansımı deneyeceğim pazar fuar için

Bu arada bugün gün aldık belediyeden nikah için 10 Mayısta evleniyorum kardeşim inşallah

Motosikleti
    BMW - F650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada bugün gün aldık belediyeden nikah için 10 Mayısta evleniyorum kardeşim inşallah

Aman tanrım süper bir haber Hadi hayırlı olsun mutlu mesut olursunuz bir hayat boyunca inşallah
    ooops!

Motosikleti
    emrah aşmış bi adam bu sitede olması gerçekten bizim için şans olan arkadaşlardan biri.. OUMAR yarın nerede buluşuyoruz abi söyle hadi.. istersen akşamda 10ridersin buluşmasına gidebiliriz vivadaki.. bu gün sevsay motorun sahibi abimizle tanıştım.. çok samimi bir insana benziyor.. KARDEŞİM BENİM TEBRİKLERRRRRRRRRRRRR..... ALLAH MESUT ETSİN.. UMARIM HAYATINIZ BOYUNCA ÇOK MUTLU OLURSUNUZ..

Motosikleti
    -
    Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman tanrım süper bir haber Hadi hayırlı olsun mutlu mesut olursunuz bir hayat boyunca inşallah
    Oumar, çok teşekkür ederim kardeşim. Evli misin bilemiyorum o yüzden darısı başına diyorum her ihtimale karşı

emrah aşmış bi adam bu sitede olması gerçekten bizim için şans olan arkadaşlardan biri.. OUMAR yarın nerede buluşuyoruz abi söyle hadi.. istersen akşamda 10ridersin buluşmasına gidebiliriz vivadaki.. bu gün sevsay motorun sahibi abimizle tanıştım.. çok samimi bir insana benziyor.. KARDEŞİM BENİM TEBRİKLERRRRRRRRRRRRR..... ALLAH MESUT ETSİN.. UMARIM HAYATINIZ BOYUNCA ÇOK MUTLU OLURSUNUZ..
    Koraycım sağolasın kardeşim, sende eşinle hep mutlu olursunuz inşallah. Nikah davetiyelerimi ayrıca buradan bildiririm

Bana müsade dostlar, yarın erken kalkıp işe gidicem maalesef
    Herkese iyi geceler diliyorum... Kalın sağlıcakla...

Motosikleti
    BMW - F650
    Evli Mi? Yok abi yaş 19 daha Evet darısı başıma ozaman

Koray bence biz 7gibi buluşalım sonra 8.30da oraya geçelim uyarmı sana?
    ooops!

Motosikleti
    lan harbiden yaşlanmışız yaaaa.... :( oumar ben 32 yaşındayım bak sonra ben sizle takılmam yaşlı başlı adamsınız içiniz geçmiş deme bak tamam 7 de buluşuruz telefonlaşırız..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhancığım ve Koraycığım kusuruma bakmaz iseniz bi'şey dicem.. Dikkat ederseniz koruma demiri olayına ben hiç girmedim. Ama bu samimi foruma samimi açıklama yapmak boynumuzun borcu. Koruma demiri bir ihtimal yandan bir araba vurur ise bir çare ufak bir ihtimal korumak içindir. Yoksa motosikletin ile yolda giderken motor altında kalırsam beni korusun diye bi'şey yok. Emin olun düşmüş ve bu olayı tecrübe etmiş bir kişi olarak; motor ile senin aranda mesela 70 KM lik hızda en az 70 m mesafe olacaktır. Motor koruma demiri bence yanlışlıkla motoru park halinde tutamama gibi nedenle yan yatma durumlarında birde yandan araba vurma ihtimaline karşı olacak ki; o koruma demiride allah göstermesin çok ciddi koruma sağlamayacaktır. Ama yapılsın yalnız koruma demirimiz var deyip güvenlik şansa bırakılmamalıdır. Ben 30 km lik hız ile düştüğümde 20 metre kadar eşimle motosikletimin ilerisinde idik. 100 km hızda ne olur siz düşünün.. Bence o esnada koruma demirinin sizi koruması yıldızlara ulaşmak gibi... O sebeble koruma demiri ile senin aranda kaza esnasında ciddi mesafe olacağı muhakkak...
    Koruma demiri maalesef bizi değil motoru korumak için, yabancı sitelerde engine guard diye satarlar, kaza anında sadece motoru koruyor ki benim bir kazamda sadece elcik ucunun zedelenmesini koruma demirine borçluyum, bu arada arkadaşlar koruma demirinin bir usta tarafından yapılmış olmasına güvenmeyin fazla, saç kalınlığı ne kırılıyor mu yamuluyor mu, yamulma mesafesi ne motor bloğuna değecek mi önemli bunlar; o yüzden marka olmasına dikkat edin, görevi bir seferlik ve koruma demirinin ortadan kırılıp motorunuza daha fazla hasar verme ihtimali de var... Kişisel korumanız sizi koruyacak sonuç olarak motor demiri değil, bir de bir püf noktası fazla geniş olursa motorla kazada yattınız diyelim, sürükleniyorsunuz fazla geniş olursa motorun takla atmasına da sebep olabilir, o yüzden motoru koruyacak genişlikte olmasına dikkat edin fazla geniş olmasın.

Son not: Ben de artık koruma demiri yok motorumu higway hawk pedallar ve aksesuarlarla süsleyeceğim için şu an çıplak ama bu halini daha çok sevdim

Motosikleti
    draggy maşallah motorum pırıl pırıl siyah inci gibi verdiğin bilgiler için teşekkür ederiz.. konuyla alakası yok ama ben senin sisibarın arkasındaki stickerlardan istiyorum nereden temin edebilirim? hatta bide MTstickerı... fuardada bulamazsam kendim yaptırıcam..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Sağolasın, stickeri da Mitingde dağıtmışlardı Ben de taktım çıkarmıyorum

Motosikleti
    umarım fuarda mt standı olur ve orada bulurum.. ben hem motora hem kendi arabama hemde zorlada olsa öğretmen arkadaşların arabasına yapıştırıcam.. öğrenciler şimdiden görsün bilinç altına yerleşsin ve yetişkin olup araba kullandıklarında bizi farketsin diye biraz uzun vade ama olsun....

Motosikleti
    Dragstar 650
    umarım fuarda mt standı olur ve orada bulurum.. ben hem motora hem kendi arabama hemde zorlada olsa öğretmen arkadaşların arabasına yapıştırıcam.. öğrenciler şimdiden görsün bilinç altına yerleşsin ve yetişkin olup araba kullandıklarında bizi farketsin diye biraz uzun vade ama olsun....
    amin amin amin

Motosikleti
    Regal Raptor DD250-E
    arkadaşlar sahibinden.com da 4.250 liraya 2005 model 23000 km de bu makineden buldum. bende bu fiyatlarda bir chopper almak istiyorum zaten, regal raptor ve bu makine arasında gidip geliyorum...sizce 3 yaiındaki bu makineye bu fyat değermi
    [I][B][COLOR="Red"]Tembeller Şikayet Eder,Acizler İsyan Eder,Asiller Yönetir...[/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler