Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı modellervar onlarla bunu kalıbı
    km sayacın kaç km de peki en fazla
    tubejh arkadaşım cümlelerin düşük tam olarak ne demek istediğini anlayamıyorum
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    arkadaşlar bu kaçıncı yazışım bilmiyorum ama yazdığım konuyu bidaha bulamıyorum hyosung kullanıcıları bilir bu gv 250 lerin son hızı kaç acaba?

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    helal olsun bu kadar güzel acıklanır. tebrik ederim. saygılar. valla zaten bu makinaya bitiyorum bir de böyle olumlu şeyler söylenince bir daha aşık oluyorum.

Motosikleti
    -
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kaçıncı yazışım bilmiyorum ama yazdığım konuyu bidaha bulamıyorum hyosung kullanıcıları bilir bu gv 250 lerin son hızı kaç acaba?
    Arkadaşım önceki sayfada Selka açıklamıştı bakarsan görürsün. Bende son hız olarak 135.i bir kere görmüştüm zorlasam daha da çıkardı ama hiç gerek yok o kadar hıza çıkmaya. Zaten motorun yapısı hız için uygun değil. Cruiser sonuçta

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Orhancığım burada arkadaşlarıma bir açıklamayı zorunlu buluyorum. Değerli motosiklet sever arkdaşlarım; TORK ve Beygir hakkında yani GÜÇ ve KUVVET hakkında biraz halk dilinde bilgi vermek umarım faydalı olur. O sebeble gerçek bir motorsever "abi bu kaç yapıyoo?" şeklinde soru sormanın mantıksızlığını keşf eder.
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.. Motosiklet konusunda çok uzman sayılmam ama Tork ve kuvvet denince bu işi en iyi yüksek fizik (SERWAY) bilir ve onun hakkında son derece kısa bir bilgi vermek istedim. Şimdi bazı cruıser motorlar düşük devirlerde yüksek tork bazı motorlar ise yüksek devirlerde yüksek kuvvet (HP)üretirler. Lakin motordaki kuvvet yani beygir kuvveti ile motorun torku (Nm) tam ters şeylerdir. İkisi bir an aynı anda olabilir, yani grafiksel biri inerken diğeri çıkarken rakamasal bir yerde karşılaşırlar ; ama sürekli aynı oran fiziken mümkün değildir. Yani kuvvet ve güç birbiri ile ters orantılıdır. Bir yerde kesişirler ancak kuvvet artmaya devam ederken güç azalır yada güç artarken kuvvet azaları. Kısaca F/P dir. Aslında biz bunu her araba kullandığımızda pratikte uyguluyoruz fakat nedeni üzerinde fazla düşünmüyoruz.
    Daha rahat anlaşılması için motorların şanzumanı bu güç ve kuvvet oranını daha rahat kullanmak ve sürüşü keyifli hale getirmek için sürekli kullanırız.
    Yani; tork isterseniz kuvvet olmaz kuvvet isterseniz tork olmaz. Değerleri hep birbirini negatifler.
    Şöyleki, motorunuzu yada arabanızı 1. vitese taktınız ne hissedersiniz. Ben motorumda gücü hissederim. Gaz pedalına çok hassatır ufak bir gaz temasında resmen aracın önü yükseklir. Çok büyük güç.. Hız ise 10 km/h. Peki 10 km/h ile aracımı duvara vurdum. Ne olur? Bu büyük güç arabama ne yapar? Hiç. Çünkü güç var kuvveti yok...
    Devam edelim hızımız artıkça devreye kuvvet girer. Hep şanzumı bir üst rakama getirerek motorun gücünü azaltır kuvvetini artırırız. Bu arada vitesi yükseltip dişlileri değiştiriz, burada motora diyoruz ki ben gücü azaltıyorum artık kuvvetliyim ve kuvvet istiyorum dedikçe vites 5 e gelir hız 130 km/h olur. Ama motor gaz pedalına artık ilk baştaki gibi tepki veremez hatta gaza yüklendikçe motor nazlı nazlı davranır ve belki arabanın hızını 135 km ye çıkarır. Çünkü burada motorun gücü çok azdır, ama çok kuvvetlidir. Kuvveti nasıl anlıcaz. Gücü birinci viteste hissetik. Peki 135 km de kuvvet diyoruz ama nerede! O kuvveti 135 km/h giderken bir tümseğe yada duvara vurduk mu motorun ne kuvvette olduğunu anlarız. Çünkü o kuvvet aracı paramparça yapacak bir kuvvettir. O sebeb ile güç azaldıkça, motor kuvveti artar. Kuvvet arttıkça güç azalır. Ters orantı vardır. O sebeble düşük hızda motorda kullanıcı herzaman yüksek tork ister, yüksek hızda ise tork istemez kuvvet yani HP ( Beygir) arar. Umarım forumda bir fizikçi varsa daha iyi açıklayabilir mi bilemem.. Benden bu kadar bu arada bu güç ve kuvveti isteme şekli kullanıcıya kalır.. Mesela bir kamyon AS900 damperli kamyonun gücü muhteşemdir. Arkasına bir kamyon bağlayın zorlanmadan çeker ancak 130 km lik hıza gelecek kuvveti yoktur.. Ancak sıradan bir binek arabanın kuvveti (115HP) mesela o kamyonu 2 ye katlar... O sebeble cruiser lar için önemli olan güç iken; racingler için önemli olan kuvvetdir...Naçiazane o tork ve kuvvet grafiğinde ortak nokta yüksek devirde karşılaşıyor ise işte o an 130 km den 150 km ye az da olsa diğer düşük devirli cruıserlara göre ivmesi çok daha iyi olur.(a).

İyi günler...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubejh arkadaşım cümlelerin düşük tam olarak ne demek istediğini anlayamıyorum

kusura bakma yazımı düzelttim.

Motosikleti
    -
    Selçuk güzel bir açıklama, biraz teknik bilgisi olan herkes rahatlıkla anlayabilir.

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Bunu böyyyle oturup yazıyosunuz ya hiç üşenmeden valla helal ossun ... pravo valla
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    orhan motor harika görünüyor gerçekten.. maşallah... nasıl bir temizlik yaptıysan aynısını banada yapıcaz kardeşim olurmu? gerçi bensiz çıkmışsın bozuldum ama ehehehehe az kaldı 1 hafta sonra oradayım.. bi geleyim kafa kafayada çekeriz resimlerini... çok özledim motorumu.. binmeyi geçtim keşke sesini kaydetseymişim telefona.. sesini çok özledim.. yarın miting var gidemiyorum ayvalıktayım ama çok heyecanlıyım.. televizyonun başında bekleyeceğim haberleri..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam millet uykum kaçtı gireyim dedim.sabahın 5 inde de kimsenin olmaması gayet normal tabi.orhan motorun çantalarına bayıldım bende istiyorum aynısından.çok kalıplı durmuş.

selam arkadaşlar bakıyorum da yine herkes çevrim dışı nedense şaşırmadım
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    -
    Koraycım valla motoru gitmeden önce temizleyip kaldırmıştım, gelince geçen hafta çalıştırıp temizlemiştim. Özel bişey yapmadım valla su ve süngerle temizledim sadece Kardeşim gelde kafa kafaya verelim motorları özledim valla. Bugün Maşukiye'ye gittik üniversiteden arkadaşlarla minibüsle. Fakat nişanlımla daha sonra motorla oraya kahvaltıya tekrar gitme kararı aldık. İnşallah hep beraber eşlerle gideriz birgün.

İlkercim çantalarımı bende çok seviyorum, dediğin gibi çok kalıplı duruyor ve çok kullanışlı. İnşallah tanıştığımızda daha ayrıntılı şekilde incelersin çantaları. Armode'nin çantaları benden önceki sahibi almış o yüzden nerden alabilirsin bilemiyorum kardeşim, ama araştırırız almaya niyetlendin mi.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    o zaman bendende bi kaç foto gelsin.Temizllik zamanı

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    ya şu resimlere bi nazar boncuğu eklermisiniz buraya koyarken.. gidelim kardeşim valla.. bi geleyimde.. tatil bitsin diye dua ediyorum..

Motosikleti
    -
    Emrahcım maşallah kardeşim allah kazalardan belalardan korusun inşallah... Senin ön cam siyah mı öyle? Yoksa cam değil başka bir şey mi o?

Motosikleti
    Shadow VT750
    saolun abi cam orjinalde eski sahibi deri ile kaplamış...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    -
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun abi cam orjinalde eski sahibi deri ile kaplamış...
    Güzel olmuş kardeşim

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Emrah GV650 gerçekten muhteşem. Yalnız Gv250 de çok hoş. Çamurluklarımıza bayılıyorum. GV250 tam klasik. Doğrusu GV650 de isterim GV250 de.
    Bu arada arkadaşlar GV250 nin orijinal yolculuk rüzgar siperliği kaç para ve nerede bulabilirim.?
    Emrah sissy bar düşünmüyormusun?

Motosikleti
    Shadow VT750
    t.ederim selçuk abi GV250 nin orjinal camı 230 TL ydi en son.

Sis bar kromcuda abi bi kaç haftaya gelcek beklemedeyim.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    230 YTL eh napalım sanırım vercez galibada nerede bulabiliriz? Kuralkanda akseusarlar bölümünde yok.

Motosikleti
    bu aksesuar olayıda ciddi maliyetli birşeymiş... ama ilk koruma demiri sanırım.. onu bir halletsem diğerlerinide yavaş yavaş artık.. selçuk bi ara 17 ytl ye halletim demişti bir arkadaş ama sonra birdaha yazmadı.. öncamı nasıl yapmış olabilir acaba? (bu arada saat 03:43 )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler