Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim benim nerdesin yaaaa valla bak bütün yazdığım cevaplarda sonuna BENCE diye yazdım bilmediklerime hiç bişey yazmıyorum zaten.. yağmur hiç durmadı bugün.. zaten sabah 11 den akşam 17 ye kadar dersim vardı kafamda kazan gibi oldu... ara ara garaja gidiyorum bakıp bakıp geri eve giriyorum.. bi ara bana şu temizliğini anlatırmısın orhan detaylı olarak... bide yağlanması gereken parçaları hangi yağ ile yaglamam gerektiğini anlatsan.. geldiğinden beri yolun çamuru ile duruyor.. yanlış bişey yapıcam diye dokunamıyorum.. sen neler yaptın kardeşim tatil dimi?
    Zincirli motorumda en gıcık olduğum şey zincirleri temizlemekti ta ki zincir temizleme kutusu alana dek, öncelikle bu aleti tavsiye ederim sana

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...e-yaglama.html

Artı çok uzun süre kullanacaksan parça stoklamaya başla, mesela inşallah olmaz ama düşmeyen motorcu yoktur ve çoğunlukla sol taraga düşersin, öncelikle koruma demirini en iyisinden taktır, çünkü bir kere işlevi var. Hava filtresi, buji, yağ filtresi, Sinyal camı kapağı, far ampülü, sigorta, debriyaj, gaz ve km teli al, zincirleri de daha güzel bir marka ile değiştirmeyi düşünebilirsin. İngilizcen varsa yurtdışından manyak ucuza alabilirsin. Dragstar Debriyaj takımı ( balata, ayna, yay ve conta ) TR de 300 $ a gelirken ben tüm takımı hem de barnett marka kevlarlı 75 $ a aldım nakliye dahil (100$-150$ a da aldıklarım da oldu amaç stok yapmak ). Eğer dur kalk çok yapıyorsan ve trafikte değişik devirlerde kullanıp, sürekli debriyajla haşır neşir olacaksan Debriyaj balataları eninde sonunda bitiyor, onuda yedeklesen iyi olur. Korumalarına mutlaka önem ver, motorundan daha değerli canın. Yanmaz branda al, yoksa elinde pasta kromajlardan leke çıkarmakla uğraşırsın Bir de araba için olan pasta cilalardan alma, motor boyası çok daha incedir, narin olanları var turtlewax öneririm, ben hem pasta cilasından hem krom parlatıcısından çok memnun kaldım, tabi ki bolca da fiber bez ve benim yaptığım gibi eski bir şarjlı tornavidayı keçe başlığı takarakta kullanabilirsin, kolların yorulmaz

En önemlisi GV için yağ değişim sıklığını bilmiyorum ama kitapçığında mutlaka yazıyordur. Ben hep kontrol ederim yağı akışkan mı rengi güzel mi, kokusu var mı diye, Yağ motorunun kanıdır, düzenli değiştirmeye önem ver ve kesinlikle araba yağı koyma... Ayrıca bulunduğun mevsime ve bölgeye göre yağ çeşitleri vardır onu koy. Yaz için uygun olan bir yağla kışın motoruna işkence etme...

Sonuncu olarak motorun hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    çok sağol draggy okuyorum şimdi yağlama sayfasını.. teşekkür ederim draggy yeni eklediklerinide okudum şimdi.. çok sağol dostum eyvallah.. daha yeni motorcu oldum.. öğrenicem yavaş yavaş.. il önce yağı sonrada koruma demiri yapmak istediğim ilk şeyler.. bu site süper.. paylaşmak süper bişey.. buluşmalarda görüşürüz umarım.. tekrar teşekkür..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Koraycım tatil ama valla sabah kursa gittim sonrada nişanlımla vakit geçirdim anca gelebildim eve.

Biliyorum kardeşim, sen kendince düşüncelerini söylüyorsun sonuçta, bende yaptığım yorumlarda "bence" kelimesini çok kullanırım. Benimki şakaydı zaten Yakında sende deneyimlenir ve tecrübelerini yeni başlayan arkadaşlarla paylaşırsın.

Temizlik işine gelince, ben sana anlattığım gibi su ve sünger ile yıkayıp sonrada kurutuyorum. Benim motorda çok pis valla uzun zamandır yıkayamadım. Gündüzleri işim olduğundan yıkayamıyorum, bir tek akşamları evde oluyorum o yüzden kirli kirli duruyor. Zincirin temizlenip yağlanması gerekiyor, kullanıma bağlı olarak, birde kullandığın hava şartı ve zemine de bağlı tabi. Senin zincirinde en azından bir yağlanması gerekebilir. Bu yağlama için sprey zincir yağlarını kullanabilirsin. Yalnız sende orta ayak yok o yüzden zincir yağlanması senin için biraz daha zahmetli olacaktır. Yağmurdan sonra zincirden başka yağlanması gereken yerleri ve hangi tür yağ kullanılacağını açıkcası bende bilmiyorum. Sende öğrenirsen senden öğreneyim bende

Dragy teşekkürler alet için. Ben genelde götürür bir yerde zinciri temizletip yağlatırım 5 Ytl veririm ama kendim temizlemek ve yağlamak daha hoşuma gidiyor. Bu alet nasıl birşeydir? Fiyatı nedir acaba? Uygunsa bende almayı düşünebilirim
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koraycım tatil ama valla sabah kursa gittim sonrada nişanlımla vakit geçirdim anca gelebildim eve.

Biliyorum kardeşim, sen kendince düşüncelerini söylüyorsun sonuçta, bende yaptığım yorumlarda "bence" kelimesini çok kullanırım. Benimki şakaydı zaten Yakında sende deneyimlenir ve tecrübelerini yeni başlayan arkadaşlarla paylaşırsın.

Temizlik işine gelince, ben sana anlattığım gibi su ve sünger ile yıkayıp sonrada kurutuyorum. Benim motorda çok pis valla uzun zamandır yıkayamadım. Gündüzleri işim olduğundan yıkayamıyorum, bir tek akşamları evde oluyorum o yüzden kirli kirli duruyor. Zincirin temizlenip yağlanması gerekiyor, kullanıma bağlı olarak, birde kullandığın hava şartı ve zemine de bağlı tabi. Senin zincirinde en azından bir yağlanması gerekebilir. Bu yağlama için sprey zincir yağlarını kullanabilirsin. Yalnız sende orta ayak yok o yüzden zincir yağlanması senin için biraz daha zahmetli olacaktır. Yağmurdan sonra zincirden başka yağlanması gereken yerleri ve hangi tür yağ kullanılacağını açıkcası bende bilmiyorum. Sende öğrenirsen senden öğreneyim bende

Dragy teşekkürler alet için. Ben genelde götürür bir yerde zinciri temizletip yağlatırım 5 Ytl veririm ama kendim temizlemek ve yağlamak daha hoşuma gidiyor. Bu alet nasıl birşeydir? Fiyatı nedir acaba? Uygunsa bende almayı düşünebilirim
    Ben 10 a almıştım çok basit bir alet ki ulen bende yaparım demiştim MZ e görünüş olarak benzer bir rus motorum vardı o zamanlar yağla haşır neşir olup üst baş kirletince alternatifler aramıştık. ama temizleyici sprey aletin fiyatından pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam, bizde gazyağı ile temizlemeye başlamıştık 200 liraya aldığın motora bu kadarı bile fazla zincir derdinden, yağ benzin karışımından üst baş mahvolunca, elbiseleri kurtarmak için tasişden 98 de ihale ile 300 e 54 model hurda bir bmw almıştım adam ederim diye ama nasip olamadı daha, parçası çok nadir ve ileri bir döneme attım restarasyonunu Ha unutmadan bir de vd 40 yağ sökücü, pas önleyici var, mutlaka elinizin altında bulunsun, sökülmeyen vidalar için, paslanan yerler için ama sakın çelik kısım harici kullanmayaın, kromajı ve boyayı sökebilir.

Motosikleti
    -
    Evet dragy o temizleme spreyi çok pahalı. Ben bir kere kullandım 17 ytl.mi neydi, bir kullanımda da bitmişti sinir olmuştum. Temizleme spreyiyle yağı birlikte almıştım yağ 3 kullanımdır kullanılıyor ama sprey tek kullanımda bitiyor. Bende geçen gün gazyağıyla temizledim zinciri ama dediğin gibi üstüm başım hep gazyağı oldu, diş fırçasıyla temizlemekle uğraşmaktan sağ kolum ağrımıştı. Bu alet çok iyiye benziyor, kafaya taktım alırım sanırım bundan bir tanede ben.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah koray sağol yorumların için gidersem mutlaka haber vericem tabiki. aslında bir tane daha var o da çok temiz bi makine 1600km de 5000tl ye bıraktı. sıfır gibi ama kadıköyde ben avcılardayım. özellikle oraya gitmem lazım bide motordan anlayan usta lazım bakması için :(
    nasıl yapcam bende bilmiyorum.
    öncelikle herkese günaydın.nightshift arkadaşım kadıköydeki o motoru 5000 liraya alabilirsen kaçırma derim.tabi ustaya götür bir baktır ama 1600 km'de olan bir motorun da arıza çıkaracağını sanmam,kaldı ki rodajı bile devam ediyor diyebiliriz o motor için.

naklov,o depodaki küçük ezikten bir sıkıntı olmaz,gerekirse vakumlatarak düzeltebilirsin ileride.ama fiyat bana biraz düşük geldi yani resimde de biraz bakımsız gibi geldi(dış görünüş olarak) ama motor ve yürüyen aksamında sorun yoksa bence alınabilir.yani depo üzerindeki eziklikten dolayı listeden çıkarma o motoru.

draggy verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler.o zincir temizleme aleti kullanışlı birşeye benziyor.internette satılıyorsa ben de alayım.

koray dostum bakıyorum da motorla hasret gidermeye tam gaz devam ya benim motorunda yağlanması gerekiyor kışın hiç kullanılmayacağı için ama fırsat bulupta gidebilir miyim bilmiyorum.yav imreniyorum sana koray

orhan şuan tek çevrimiçi olan sensin sanırım.sana da kolay gelsin.

ha bu arada ben muhtemelen birkaç gün sizlerle olamayacağım dostlarım.bugün hastaneye gidip yatacağım.karaciğerle ilgili küçük bir operasyon geçireceğim.biyopsi yapacaklar.sonra tam gaz kaldığımız yerden devam
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca DRAGGY bey ve Hasan bey ve onun gibi düşünen diğerleri; Diyorum ki; 3.000.000 km motor üzerinde yol almış olabilirsiniz bende 3800 km yol almış olabilirim. Bu sizin veya diğer forumdaki Hasan beyin 3.000.001 kilometrede kafasının üzerinde düşüp beynini asfaltın ortasına dağıtmayacağı anlamına geldiğini düşünüyorsanız gerçekten kafatasınızın içinde koruyabileceğiniz bir materyal olmadığına inanmaktatım.
    Sen ne saçmalıyorsun arkadaş?
    Kim kime tecrübesinden dolayı fikir beyan edemezsin dedi şimdi?
    İnsanların beyninin asfalta çakılması nerden çıktı şimdi, kazadan falan bahseden mi oldu?
    Terbiyesizlik yapma lütfen, burası bir motosiklet sitesi kimse kimsenin başına kötü birşey geldiğini duymak istemez. İçinden ne geçtiği gayet iyi anlaşılıyor, gerçek yüzünü belli ediyorsun. Bunlar iki teker üzerinde olan insanların birbirine sarfedeceği sözler değil.
    Madem kafadan atmıyorum diyorsun Dragstarın 30 yıllık olduğunu, motorunun 30 yıldır revizyona uğramadığını da hangi kaynaktan öğrendin bi zahmet açıklayıver.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan tüm uyarıların %5 ini doğru buluyorum. geri kalanları ise tamamen uydurmadır.hiç birine itibar etmeyiniz.. hayali senaryolar hepsi.. birde hasanı burada yazanların tanıdığını sanmıyorum..onu tanısalar bu şekilde yazmazlardı..
    ...
    ...................

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum kaldera sana, 3 aylık motor tecrübeleri ile motor uzmanı, rota uzmanı kesilenler var aramızda...
    ..............

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki yorumlarnda Selka Bey 650gs hakkında övücü yazılar yazarkenneden acaba birden ters döndü acaba inanın çok merak ediyorum. ..

burada sadece 3 ADET ÖRNEK... HAYATIMDA YALAN SÖYLEMEDİM. YUKARIDAKİ ALINTILARIN DETAYINI DRAGGY BİLMEKTE İSTENİRSE AÇIKLARIM. DRAGGY EFENDİ O ROTA BENİM DEĞİL SAYIN RAHMİ BARUTCUNUN ŞU AN KATMANDUDA VE O TAVSİYE EDİYOR WEBTE OKUYABİLİRSİNİZ işte link ve belirttiği rota tıklayın bakın benim mi onun mu (http://www.lamaorda.com/?attachment_id=240) AYRICA 3 AYLIK MOTORCU ROTA YAZAMAZ MI HERHANGİ BİRYERDE 30 YILLIK MOTORCULAR ROTA YAPABİLİR GİBİ BENİM VE DİĞER ARKADAŞLARIMIN BİLMEDİĞİ BİR MOTORCU KURALIMI VAR! O YORUMDA DA O HOCANIN İSMİNİ VERİYORUM İYİ OKU İYİCE EMİ ANLAYARAK OKU. EFENDİ ANLAMADAN NASIL BÖYLE YORUM YAZARSIN BANA KASTIN NEDİR ANLAMIŞ DEĞİLİM.. YAZILARIMI YARIM YAMALAK OKUYUP SALDIRIYORSUN.. BU ARADA GENE YANLIŞ OKUMUŞ OKUDUĞUNU ANLAMAMIŞSIN BEN F650 GS Yİ SEVERİM HATTA ALMAK İÇİN BAYİYE ACENTASINA GİTTİM DİYORUM SEN MOTORU KÖTÜLÜYORSUN DİYORSUN.. O AN ÖĞRENİLMİŞ YENİ Bİ'ŞEY PAYLAŞILAMAZ MI? AYRICA KESİNLİKLE KÖTÜ MOTOR DEMEDİM Kİ SADECE BAKIMI YÜKSEK DEDİM YOKSA MOTOR MÜKEMMEL SEN BANA DÖNÜP "NEDEN 650GS DÜŞMANI OLDUN BİRDEN!" DİYE HALA AMA HALA İMALI YAZI YAZIYRSUN YAHU.. BENİM TECRÜBEM 3800 KM DİYE YORUM YAZMAYA HAKKIM YOK MU? YA DA NE DEMEK İSTEDİN AÇIKLASAN BÜYÜK MOTORCU YADA NE BİLEYİM SELAM MI DURMA MI İSTİYORSUNUZ DRAGSTAR SÜRÜYORSUNUZ DİYE ....

AYRICA BENİM GÜRCİSTAN VE ARTVİN MURGULDAKİ 3 YILLIK TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTEMİŞTİM. ALAY EDİLDİ HER FIRSATTA.. YOLLAYACAĞIM RESİM VE DİPLOMALARIM İLE ANINDA İFTİRA OLDUĞUNU İSPATLARSAM KALDERA DRAGYY ASCOEPHSE BU FORUMDAN ÜYELİĞİNİZİ SİLECEK MİSİNİZ?
    öRNEKLERİ 10'A KADAR ARTIRABİLİRİM...
    BEN İSPAT EDEMEZ İSEM BU TECRÜBELİRİMİN GERÇEK OLMADIĞINI BEN ÜYELİĞİMİ SİLERİM..
    ŞİMDİ SORARIM ACEOPSCE MİSİN NESİN VARMISININZ DRAGGY SENDE?
    YADA YUKARIDAKİ DRAGGY NİN BANA KARŞI YAPTIĞI YORUMU DİĞER GV ARKADAŞLARIM NASIL YORUMLAR? GV Cİ ARKADAŞLARIM BEN O FIRUMDA BU YAZILANLARA CEVAP YAZMADIM OKUDUM ÜZÜLDÜM CEVAP VERMEDİM KAÇTIM OLAYI BÜYÜTMEDİM VE EĞER BU YAZILANA DRAGGY AKSİNİ SÖYLER HAYIR CEVAP VERDİ DERSE VE CEVAP VERDİĞİMİ İSPATLARSA ÜYELİĞİMİ SİLECEĞİM AMA BU ADAM ARIYO BULUYO BENİ BENİM FORUMUMDA GENE BANA CEVAP YAZDI. BEN O FORUMA GİRMİYORUM BIRAKTIM. ANCAK SESSİZİM DEDİYSEM ALTTAN ALIRIZ DEDİYSEM UYSAL KOYUNDA DEĞİLİM.
    HODRİ MEYDAN, KİM SAÇMALIYOR..

HA! BU ARADA DEĞERLİ GV Cİ ARKADAŞLARIM İÇİNİZDEN BİR TANESİ İSTERSE "KALDERA"YA NE YAZDIĞIMI ALINTI OLARAK EKLERİM HERKES OKUR SADECE İSTEMENİZ YETERLİ!
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..............

...................
    burada sadece 2 ADET ÖRNEK... HAYATIMDA YALAN SÖYLEMEDİM. YUKARIDAKİ ALINTILARIN DETAYINI DRAGGY BİLMEKTE İSTENİRSE AÇIKLARIM. DRAGGY EFENDİ O ROTA BENİM DEĞİL SAYIN RAHMİ BARUTCUNUN ŞU AN KATMANDUDA VE O TAVSİYE EDİYOR WEBTE OKUYABİLİRSİNİZ O YORUMDA DA O HOCANIN İSMİNİ VERİYORUM İYİ OKU İYİCE EMİ ANLAYARAK OKU. EFENDİ ANLAMADAN NASIL BÖYLE YORUM YAZARSIN BANA KASTIN NEDİR ANLAMIŞ DEĞİLİM.. YAZILARIMI YARIM YAMALAK OKUYUP SALDIRIYORSUN.. BU ARADA GENE YANLIŞ OKUMUŞ OKUDUĞUNU ANLAMAMIŞSIN BEN F650 GS Yİ SEVERİM KÖTÜ MOTOR DEMEDİM Kİ SADECE BAKIMI YÜKSEK DEDİM YOKSA MOTOR MÜKEMMEL SEN BANA DÖNÜP "NEDEN 650GS DÜŞMANI OLDUN BİRDEN!" DİYE HALA AMA HALA İMALI YAZI YAZIYRSUN YAHU.. BENİM TECRÜBEM 3800 KM DİYE YORUM YAZMAYA HAKKIM YOK MU? YA DA NE DEMEK İSTEDİN AÇIKLASAN BÜYÜK MOTORCU YADA NE BİLEYİM SELAM MI DURAYIM SİZE DRAGSTAR SÜRÜYORSUNUZ DİYE ....

VE BENİM GÜRCİSTAN VE ARTVİN MURGULDAKİ 3 YILLIK TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTEMİŞTİM. ALAY EDİLDİ HER FIRSATTA.. YOLLAYACAĞIM RESİM VE DİPLOMALARIM İLE ANINDA İFTİRA OLDUĞUNU İSPATLARSAM KALDERA DRAGYY ASCOEPHSE BU FORUMDAN ÜYELİĞİNİZİ SİLECEK MİSİNİZ?
    öRNEKLERİ 10'A KADAR ARTIRABİLİRİM...
    BEN İSPAT EDEMEZ İSEM BU TECRÜBELİRİMİN GERÇEK OLMADIĞINI BEN ÜYELİĞİMİ SİLERİM..
    ŞİMDİ SORARIM ACEOPSCE MİSİN NESİN VARMISININZ DRAGGY SENDE?
    YADA YUKARIDAKİ DRAGGY NİN BANA KARŞI YAPTIĞI YORUMU DİĞER GV ARKADAŞLARIM NASIL YORUMLAR?
    HODRİ MEYDAN, KİM SAÇMALIYOR..
    Banane senin Artvin-Murgul tecrübenden, sordum mu sana?
    Başka topiclerde başka insanlarla tartışmışsın, benimle alakası yok. kişisel problemlerini bu topiğe taşıyorsun. Kiminle hangi başlıkta tartıştıysan git orada iddiaya gir. Benim sorduğum soruya cevap ver sen önce bu konu ile alakalı olarak.

Bugüne kadar herhangi bir şeyin arkasına saklanarak hiç kimseyi küçük görmedim ya da ahkam kesmedim. (bu motor cc si olabilir yol tecrübesi olabilir.)
    herkesin birilerinden öğrenebileceği birşeyler olduğuna inanırım bildiğim konuda yardım ederim bilmediğim konuda yardım isterim.
    Daha yüksek cc'li motor kullanıyor diye kimsenin bana selam dur dediğini falan görmedim ben burada, hatta tecrübesi fazla olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşarak daha fazla yardım etmeye çalışıyor insanlara. kimsenin ayrımcılık yaptığını görmedim. Bence sen kendin kompleks yapıyorsun bu konuyu zira her başlık altında okulunla bilmemnenle kendini uzun uzun anlatıp övünen sensin.

Ayrıca diğer gv arkadaşlarım ne düşünüyor ne demek? burada tüm gv 250 kullanıcıları ile tartışan kimse yok. Aynı marka motoru kullanıyorsun diye kimse de seni savunmak zorunda değil. Bu güne kadar benimle aynı marka motoru kullanan insanlarla anlaştım da tartıştım da. Önemli olan motosikletinizin markası, modeli, performansı, sübabı değil üzerine bindiğinizde size hissettirdikleridir.

Motosikleti
    -
    Yahu arkadaşlar bırakın şimdi tartışmayı, gerçekten çok gereksiz bence bu konuşulanlar. Üzülüyorum inanın bu yazdıklarınızı görünce

Kış geldi motora binip stres atamıyoruz zaten, birde burda kendimizi hırpalamayalım bilgisayar başında. Lütfen biraz daha sakin olalım arkadaşlar.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gv 250 sayfasını ziyaret edip sohbetimize katılan diğer arkadaşlarım öncelikle hoşgeldiniz.
    bakın ben bu münakaşanın en başından beri tüm yazılanları takip ediyorum.tartışmalar selka (selçuk) arkadaşımızın gv 250 ile dragstar gibi 650-750 cc'lik motorları karşılaştırmasıyla başladı.selçuğun gidip kimsenin motoruna hakaret ettiğini yada kötülediğine şahit olmadım.sadece kendi fikrini beyan etti ki zaten forumun amacı fikirlerin beyan edilip paylaşılması değil midir?bu olayda ben selçuk arkadaşımızın arkasındayım çünkü az tecrübeli yada çok tecrübeli olması önemli değil.önemli olan paylaşımda bulunması.kırgızistan gezisi adlı başlıktada selçuk kendi başından geçen olayları anlatmıştır.az yada çok kendi tecrübesini aktarmıştır ki yola çıkacak olan arkadaşlar için yardımda bulunabilsin diye.şimdi bir arkadaş o sayfada "hasan'ı tanımadan konuşuyorlar halbuki hasan'ı tanısalar böyle konuşmazlardı" gibi bir cümle kurmuş.şimdi hasan bey kim tanımam ama o arkadaş selçuk'u tanıyor mu acaba?ben de o zaman şöyle söyleyim: ""selçuk'u tanımadığınız için sürekli "yanlış" anlayıp yada söylediklerini tam okumayıp yorum yaparak arkadaşı kötülüyorsunuz.bence siz de selçuk'u tanısanız böyle davranmazdınız.""
    bazı arkadaşlar da tartışmanın tamamanı takip etmeden aradan bir cümleye takılıp onu takıyorlar.neyse bu tartışma bu şekilde uzayıp gidecek.

kısaca ben derim ki,selçuk arkadaşımızın tek amacı yardım amaçlı paylaşımlarda bulunmak.az yada çok tecrübelerini aktarmak.ama nedendir bilmiyorum bazı arkadaşlar ısrarla adeta YANLIŞ anlamak ister gibi münakaşa ediyor selçuk ile.şimdi bunları boşverin.herkesin motoru kaliteli olmak zorunda değil.herkes istediği rotayı çizip istediği yere gidebilir.bunu kimse değiştiremez engelleyemez de.o yüzden herkes motoruna binsin ve keyfini çıkarsın.

son olarak ta rica ediyorum arkadaşlar;selçuk ile tartışma içine girecek arkadaşlar bu sayfada yapmasınlar bunu,özeline mi atarsınız yoksa başka birşey mi düşünürsünüz bilmem ama buradaki diğer gv 250 sahibi arkadaşların keyfini kaçırmaya kimsenin hakkı yok.

bu sayfanın kullanıcısı,bir bireyi olarak; gv 250 haricinde motorunun markası ve modeli ne olursa olsun tüm arkadaşlar paylaşım için her zaman buyursunlar başımızın üstünde yeri var ama abuk subuk şeyler için lütfen bu sayfaya mesaj atmasınlar yada girmesinler.

herkese sonsuz saygılarımı sunuyorum ve tartışmaların biran önce bitmesini umuyorum.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 sayfasını ziyaret edip sohbetimize katılan diğer arkadaşlarım öncelikle hoşgeldiniz.
    bakın ben bu münakaşanın en başından beri tüm yazılanları takip ediyorum.tartışmalar selka (selçuk) arkadaşımızın gv 250 ile dragstar gibi 650-750 cc'lik motorları karşılaştırmasıyla başladı.selçuğun gidip kimsenin motoruna hakaret ettiğini yada kötülediğine şahit olmadım.sadece kendi fikrini beyan etti ki zaten forumun amacı fikirlerin beyan edilip paylaşılması değil midir?bu olayda ben selçuk arkadaşımızın arkasındayım çünkü az tecrübeli yada çok tecrübeli olması önemli değil.önemli olan paylaşımda bulunması.kırgızistan gezisi adlı başlıktada selçuk kendi başından geçen olayları anlatmıştır.az yada çok kendi tecrübesini aktarmıştır ki yola çıkacak olan arkadaşlar için yardımda bulunabilsin diye.şimdi bir arkadaş o sayfada "hasan'ı tanımadan konuşuyorlar halbuki hasan'ı tanısalar böyle konuşmazlardı" gibi bir cümle kurmuş.şimdi hasan bey kim tanımam ama o arkadaş selçuk'u tanıyor mu acaba?ben de o zaman şöyle söyleyim: ""selçuk'u tanımadığınız için sürekli "yanlış" anlayıp yada söylediklerini tam okumayıp yorum yaparak arkadaşı kötülüyorsunuz.bence siz de selçuk'u tanısanız böyle davranmazdınız.""
    bazı arkadaşlar da tartışmanın tamamanı takip etmeden aradan bir cümleye takılıp onu takıyorlar.neyse bu tartışma bu şekilde uzayıp gidecek.

kısaca ben derim ki,selçuk arkadaşımızın tek amacı yardım amaçlı paylaşımlarda bulunmak.az yada çok tecrübelerini aktarmak.ama nedendir bilmiyorum bazı arkadaşlar ısrarla adeta YANLIŞ anlamak ister gibi münakaşa ediyor selçuk ile.şimdi bunları boşverin.herkesin motoru kaliteli olmak zorunda değil.herkes istediği rotayı çizip istediği yere gidebilir.bunu kimse değiştiremez engelleyemez de.o yüzden herkes motoruna binsin ve keyfini çıkarsın.

son olarak ta rica ediyorum arkadaşlar;selçuk ile tartışma içine girecek arkadaşlar bu sayfada yapmasınlar bunu,özeline mi atarsınız yoksa başka birşey mi düşünürsünüz bilmem ama buradaki diğer gv 250 sahibi arkadaşların keyfini kaçırmaya kimsenin hakkı yok.

bu sayfanın kullanıcısı,bir bireyi olarak; gv 250 haricinde motorunun markası ve modeli ne olursa olsun tüm arkadaşlar paylaşım için her zaman buyursunlar başımızın üstünde yeri var ama abuk subuk şeyler için lütfen bu sayfaya mesaj atmasınlar yada girmesinler.

herkese sonsuz saygılarımı sunuyorum ve tartışmaların biran önce bitmesini umuyorum.
    O arkadaş sağdan soldan duyduğu doğru olmadığı forum kullanıcılarınla ispatlanan bilgilerle kimseye yanlış bilgiler vermesin. Bir başka topikte hatalı olduğunu kabul edip farklı topiklerde ısrarla aynı bilgilere devam etmesin. Kimsenin kendisi ile bir derdi yok ama şimdi ilk atışmaları önce kendisi başlatıp mazlum yoluna da gitmesin. Düzgün bilgiler, doğru bilgiler verecekse devam etsin. Yoksa yanlış bilgileri ile bir çok yeni kullanıcıyı kötü yöne sevkedecek... Eğer buna razı iseniz bize hava uyar. Yoksa işimiz gücümüz yok beyefendiyi kötülemek için bir topicte onun söylediklerini düzeltiyoruz hep...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    draggy arkadaşım insanlar tartışa tartışa öğreniyorlar bu forumda gördüğüm kadarıyla.şimdi ben hasbel kader bir arkadaşımdan gv 250 ile ilgili yada ne bileyim bmw f 650gs ile ilgili bir haber duysam ve yanlış bir bilgi olsa bu benim bunu forumdaki arkadaşlarla paylaşmam suç mu?yani benden daha fazla bilgili ve tecrübeli arkadaş bunun yanlış olduğunu söylemesi ve doğrusunu anlatması şeklinde cereyan etmez mi muhabbet?bu şekilde öğrenilmez mi bilgiler?şimdi selçuk arkadaşımız da yanlış olduğundan belki bihaber bir şekilde forumda paylaşmak için birşeyler yazıyor ama nedense sanki düşmanmış gibi yanlış birşey söyledi diye suçlanıyor.bu forumda 14 yaşında da üye var 60 üstü yaşlarda da üye olduğunu düşünüyorum.şimdi tüm üyelerin takdir edersiniz ki hepsinin foruma doğru bilgiler getirip paylaşılması beklenemez.sizin motor tecrübeniz benden ve belki çoğumuzdan fazla olabilir.ben sizinle-siz müsade ettiğiniz sürece-tecrübelerimi arttırmak için motor ile ilgili muhabbet ederim.ama şimdi birini de kardeşim sen sürekli yanlış şeyler yazıyorsun diye suçlamak yerine bunu düzgün bir üslup ile düzeltmek gerekmez mi?bizlere de yakışan bu değil midir?sonuçta buradaki üyelerin çoğunun kültürel seviyesi yüksek insanlar.bize yakışan üslupta ve şekilde davranmamız gerekmez mi?buradaki hiçkimsenin üstüne gidilmediği sürece kismeye üslupsuz davranacağını düşünmüyorum.
    o yüzden eğer isterseniz yanlış olanları düzeltirsiniz,istemezseniz saygı duyarız.ama kimsenin gerilmesini üzülmesini istemeyiz.
    saygılarımla..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba arkadaşlar
    tansiyon çok yükselmiş... Ya gerçekten tartışılsın tartışılmasına da bu şekilde sert ve üzücü olmasın. Sonuçta insanlar kırılıp forumdan bile uzaklaşabilirlerki bu hiç kimsenin işine yaramaz. Ne derler el elden üstündür. Herkez birbirinden birşeyler öğrenecektir. Yanlış biliyorsada doğruyu sizler göstereceksiniz. Bu herkez için geçerli bir konu bence. Ayrıca sert olmanın gereği yok diye düşünüyorum. Hepimiz burda arkadaşız, hepimiz iki tekere ve rüzgara sevdalıyız...

Neyse Yörük arkadaşım saol yorumun için. Şimdi 4000tl hazır da 1000tl yi toparlamam lazım ha bide en az 250tl devir işlemleri için. Yani sanırım ben bi ay daha bu sevdadan uzak kalacağım gibime geliyor

Bi elime geçirsem
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    draggy arkadaşım insanlar tartışa tartışa öğreniyorlar bu forumda gördüğüm kadarıyla.şimdi ben hasbel kader bir arkadaşımdan gv 250 ile ilgili yada ne bileyim bmw f 650gs ile ilgili bir haber duysam ve yanlış bir bilgi olsa bu benim bunu forumdaki arkadaşlarla paylaşmam suç mu?yani benden daha fazla bilgili ve tecrübeli arkadaş bunun yanlış olduğunu söylemesi ve doğrusunu anlatması şeklinde cereyan etmez mi muhabbet?bu şekilde öğrenilmez mi bilgiler?şimdi selçuk arkadaşımız da yanlış olduğundan belki bihaber bir şekilde forumda paylaşmak için birşeyler yazıyor ama nedense sanki düşmanmış gibi yanlış birşey söyledi diye suçlanıyor.bu forumda 14 yaşında da üye var 60 üstü yaşlarda da üye olduğunu düşünüyorum.şimdi tüm üyelerin takdir edersiniz ki hepsinin foruma doğru bilgiler getirip paylaşılması beklenemez.sizin motor tecrübeniz benden ve belki çoğumuzdan fazla olabilir.ben sizinle-siz müsade ettiğiniz sürece-tecrübelerimi arttırmak için motor ile ilgili muhabbet ederim.ama şimdi birini de kardeşim sen sürekli yanlış şeyler yazıyorsun diye suçlamak yerine bunu düzgün bir üslup ile düzeltmek gerekmez mi?bizlere de yakışan bu değil midir?sonuçta buradaki üyelerin çoğunun kültürel seviyesi yüksek insanlar.bize yakışan üslupta ve şekilde davranmamız gerekmez mi?buradaki hiçkimsenin üstüne gidilmediği sürece kismeye üslupsuz davranacağını düşünmüyorum.
    o yüzden eğer isterseniz yanlış olanları düzeltirsiniz,istemezseniz saygı duyarız.ama kimsenin gerilmesini üzülmesini istemeyiz.
    saygılarımla..
    Maalesef bu laf "kusura bakmayın hatalı bilgi verdim" diyebilenler için geçerli, kendi açtığı topikte herkesin yanlış olduğunu söylemesine rağmen ben haklıyım ben haklıyım diye sürekli laf getiren, yanlış bilgi veriyorsun diyenlerle laf dalaşına sürekli giren ve bir topikte hatası ispatlandıktan sonra başka bir topikte yine yanlış bilgilerini ısrarla aktaran bir kişi var. Sizce bu kişi için ne kadar geçerli sözleriniz? Ayrıca bir kişi duyduğu bir sözü yazabilir ama hatası belirtildiğinde hemen karşı saldırıya geçmez, yanlış bilgisini düzeltir. Maalesef Selka da bu durum hiç olmuyor. Bir tane olumlu, yön gösterici yazısı yok, sürekli insanları tartışmaya götürecek şeyler ortaya atıyor. Milletin tartışmasından zevk mi alıyor ne?

Biz zevk almıyoruz onunla tartışmaktan, buralara kadar gelmesinin de sence bir sebebi olamaz mı? İnsan konuşurken önce düşünmeli sonra konuşmalı demişler, ne yazdığını bilmeli sonra da yazmalı. Sallamasyon bilgiler değil...

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Gv 250 almak istiyorum ama 2. el düşünmüyorum. S&T Kanuni GV 250 kullanan varmı herhangi bir sorunu varmı? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    -
    Mamnaris hoşgeldin, GV250 çok güzel motordur tavsiye ederim. Yalnız burada S&T kullanan varmı tam bilmiyorum. Şimdiden hayırlı olsun motorun, yakında resimlerini de görmek isteriz.

Motosikleti
    sanırım topic e nazar değdi.. ben kiminle konuşsam siteyi övüyordum.. ben hepinizin yazılarını okuyarak sevdim motoru.. ben şu iki gündür süren tartışmalar yüzünden yeni aldığım motorumun heyecanını yaşayamadım.. halbuki aylardır tek hayalimdi bunu sizinle paylaşmak.. çok üzlüyorum olanlara.......................................... ..........mamnaris hoşgeldin arkadaşım normalde bu topic böyle degildir ne oldu bilmiyorum.. nazar sanırım :(

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    Hoşbuldum arkadaşlar. Motoru aldıktan sonra zaten fotoğraflarını çekicem o zaman koyarım siteye ama almama daha var gibi gözüküyor. :(

Motosikleti
    buradaki insanların feci bir gücü var birlikte dua ediyolar 3 vakte kadar gv sahibi oluyosun bana öyle oldu.. sen alırsan bildiğim kadarıyla sitenin ilk enjeksyonlu gv 250 si olacak.. bu gün 5 dakikalık bir kaçamak yaptım evin etrafında 2006 model 9500 km bir motor bu kadar keyif veriyorsa 2009 u nasıldır tahmin edemiyorum.. AMAAAAA YİNEDE DÜNYANIN EN GÜZEL MOTORU İNSANIN KENDİ MOTORU mamnaris şimdiden hayırlı olsun ... orhan özledim kardeşim ya..... şu havalar düzelsede ortada buluşsak akşamları.. hem havada geç kararıyo yaza doğru... ooffff ya motor yokken bi eziyet.. motor var hava bozuk gezemiyosun ayrı eziyet.. :( bu arada montumu feyizoğluna gönderdim değiştirebileceklerini söylediler.. bir beden küçüğünü gönderecekler.. bide balaklava istedim dayanamıyorum naapiim.. olmıycak böyle seyrede seyrede..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler