Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    İlker komutanım merhaba.. Komutanım olmaz ise Antalya'da buluşur 3-5 gün izin alır hanımları bırakır bir ege turu tapar oradan Koray ve emrahın yanına gideriz. Mesela Ağustos.. Nasıl.. Bu arada aşağıdaki video benim Antalya Üçağıza giderken çekilmiş videosu.. Video cep telefonu ile ama napalım..

SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selçuk kardeşim merhaba.ağustos gibi izin kullanmayı planlıyorum zaten.eğer herşey yolunda giderse tabiki gazlarız.ama ben bir antalya'ya geleyim zaten ağustosu beklemeden senle haberleşip hemen tanışmak isterim ilk fırsatta

videolar da güzel olmuş.geçişler
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM

Yorumsuz..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    YORUM: bizim motorlar-bizim olduklarından mıdır nedir- daha bi hoş görünüyor gözüme.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    seçuk abi form sayfasına linksiz nasıl vidyo koydunuz??bir türlü beceremedim bende de bi kaç gv250 lastik yakma şov var.göstermek isterim

dev chopperlarınız kıymetini bilin yandaki 1600 cc midnightstar ve benim motorda o zaman koruma demiri cam ve demir sis faları yoktu.Heybede olsa,pek bi fark kalmayacak o 1600ccyle...

Ayvalık-Sarımsaklı . Mayo ve havularınızı hazrılayın yazın hepberaber plajda fotoğraf çekiliriz.Omuzumuz güneşte yanarak sadece mayoyla (riskli ama ) belde turu yapılır denize değilde motora binesi geliyor insanın
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    az kaldı 5 6 ay kaldı denize girmeye emrah ne zaman çıkıyorsun yola? son gelişme nedir? ilker kask o daha öncede baktığımız model sport siyah güneş vizörlü olan.. ya bişey sorucam montların üstümüze düdük gibimi olması gerekiyor? selçuk o plan iyiymiş yada ortalarda biyerdemi buluşsak? videolarda süper dayanamayıp çıkartıcaksınız beni ? burası buz gibi...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    koray abi ayın 15 i perşembe sabahı veya 22 perşembe sabahı İstanbul-Maltepe de olacağım kısmetse.2 gün izin yeter,hafta sonuyla 4 gün oluyor zaten.Abi benmde sorum var bu vasıta satışları 1 ocak itibariyle noterden kaldırıldı galiba.Siz satışı nerde yaptınız??ne kadar sürdü masrafı neydi?Ocak zammına yakalandık malesef...

Sattığım motorum bugün çalışamadı.Sahibi arkadaşım olduğu için benim zorumla marşa basalım dedik.Bi baktım leş gibi motor.Üstü nemli,2. viteste bırakmış motoru neyse kontağı çevirdim uzun farlar yandı hemen kapatmamış bile Kızdım ona ben böyle şeyler yapmazdım ona diye )))

Neyse karların içine çıkardık motoru ayakçıkta bile zor duruyor =))) Bi baktım boş ışığı sönük yanıyor.Kendi kendime ilk 3 saniyede marş aldı aldı yoksa akü imkanı yok bi daha basmasına.Jiğleyi çektim tam alırken akü "çuffff " etti .
    Hadi vurduralım dedik.2. viteste yokuşta ite kaka denedik.İnanırmısınız vitese geçtiğinde debraj tam sıkılı olsa bile şanzuman fren yaptırıyor motora.Yağın viskositesi azalmış katı bi halde yaklaşmış.Halbuki -35 e kadar aralığı var. Ama dün gece rekor -19 a girdi havalar. Neyse motor buz gibi oluncada itmekte fayda etmedi.Yarın aküyü söküp 12 saat boyunca şarj ettircem.

Anlayacğınız iş başa düştü eski motoruma hayat vermem gerek.Tekrar pistonları harekete geçirmek için resmen yüzüme bakıyor motor.Ne kötü oldum inanamazsınız.Resmen hüzünlenmiş makine.Küsmüş gibi.Sevdim okşadım.Allahım kafayımı yedim ben İçim acıdı resmen,kız arkadaşımdan ayrılmış gibi tekrar yanyana geldik ve olanlar oldu. :D Neyse yarın akü sökümü esnasında kar üstünde fotolarınıda çekecem keratanın.

Herkese iyi akşamlar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    tamam emrah az kalmış görüşmemize alım satım olayını biz noterden yaptık yine.. valla o kadar karıştıki bi dolu para verdim hesabını tutamadım.. 80 lira sigorta , 160 lira ( muameleci ve ruhsat yenileme ) muameleciye vekalet noterden : 27 lira ............ noter alımsatımı : 163 toplam=430 TL :( soygunmu desem? haraçmı desem? ayıpmı desem? işte bu emrah moral bozmak gibi olmasın bunlar geliyor adamın başına.. ama olsun şu an garajda duran şeyin varlıgı hepsini unutturuyor.. gelmeden önce haber ver olurmu? bende ona göre programımı ayarlıyacagım.. sende kavuş motoruna çok keyifli oluyo.. kimse iki tekersiz kalmaz inşallah... değerini bilecek olanlar tabi..

Motosikleti
    hyosung gv 249
    koray kardeşim inan çok sevindim gv'ne kavuşmana resimlerinizden de anlaşılıyor ki, siz de çok sevinçlisiniz. umarım tez zamanda onunla bir bütün olur, birbirinize alışır, bol bol tadını çıkarırsın gv'nin. deli fişek gibidir gv, az bi gaz verince fırlar 1. viteste. o yüzden 2. viteste kalkış yap. haa unutmadan, havalar düzelene kadar arada sırada çalıştır ki akü heba olmasın. benim gv arkadaşın tamirhanesinde, arkadaşım da araba motor ustası ama o da hevesli motora. sağolsun arada çalıştırıp gv'me bakıyor güneye gittiğimde yanıma alana kadar orada kalacak gv'm :( hasret zor ama dayanacağız artık
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Koray kardeş sen çok mutlusun, Mrock kardeşim hüzünlü.. M rock sahibinden.com da 10.990 ytl ye sıfır 2009 model GV650 lerl varmış son 3 adet kalmış bak bi istersen.. Ama ne diyeyim sana.. Bazen düşünmeden hareket ediyoruz. Benim bir arkadaşım gv sini sattı BMW F650GS aldı. İlk aldığı an biraz iyi gibiydi. Önce yakıt 3.5 lt den 4.5 hatta 5.5-6.0 lara çıktı. Buda aynı mesafede iki kat maliyet demek.Sonra fren teli koptu bi'dünya para verdi. Sonra bi yağ değişimi hava filtresi yağ filtresi deli para. Neymiş 650cc imiş. Son hızıda 140. Sonra bir öğrendi ön disk hafif yamuk. 1mm kadar. Ya yenisi gelecek yada sanayide tesviye edilecekmiş. Yeni disk F650GS nin 800 TL sanayide tesviyesi 300-400 tl civarında. Frene asılınca titreme yapıyormuş. Şimdi kara kara düşünüyor. 30.000 km de 2002 model 8000 YTL ye aldı. Şimdiden ektra 500 YTL yakıt, 150 YTL tel, ve yaparsa 800 YTL disk masrafı var. Toplamda 1500 lira eder. Demem o ki; GV250 li Koraycığım o kadar optimum bir yerdeki; gücü ve torku son derece ideal, yakıtı çok hesaplı, yağ soğutması tam cruıser.. Yedek parçası bence ucuz.. Kuralkandan bakın.. BMW ye sordum F650GS nin yağ değişimi nedir? Adam 400 YTL dedi.. Büyük sınıf tamam ama rakamlarıda büyüyor Mrock.. Ben bilmem! Ama sence değermiydi?
    Ayrıca gerçekten 1600cc ile aynı duruş. Ama yakıtı nasıl çeker 1600cc 10 lt yakar herhal!
    Bu arada video için link;
    http://photobucket.com/login

Bu arada güneye inen olur ise haberim ola! Misafir olun..

Motosikleti
    abi , teşekkür ederim.. gv ye karar vermemde hepinizin payı var.. mesela senin bir cümlen vardı mesela ; gv 250 sahibi olda , kaç kilometrede olursa olsun demiştin.. ondan sonra km davasına takılmadım çok.. hatırladınmı bilmiyorum ?..... ben bu gün evin etrafında bi kaçamak yaptım 2 tur kaskımı deneyeyim diye yoksa çok binesim yok yavaş yavaş tanıyoruz birbirimizi.. siz yine aklınıza gelenleri arada bana tüyo olarak yazarsanız sevinirim.. umarım çok çabuk bi şekilde gv yi yanına alırsın abi.................................... SELÇUK ; bildiğin gibi değil abi ayaklarım yere basmıyo vallaa ben motor alma fikri aklıma düştüğünden beri , internetin başındayım.. ve burada yazdıklarınızı o kadar çok okudumki.. ben daha gv 250 görmeden sesini duymadan ona hayrandım.. her açıdan tam istediğim motor bu benim dedim.. motor böyle olur dedim.. bir çok artısı var.. gv 250 hakkında kötü şeyler söyleyen arkadaşlar şunu düşünmeli.. hangi motorun hiç dezavantajı yoktur? hepsinin var.. ya bi kaç sorum var bu arada.. yağ değişimini kaça yapıyorlar? genel bir bakım yaptırmaya kalksam nelere bakarlar? akü markası önerileriniz? mont insanın vücuduna yapışıkmı çok darmı olmalı? kullanma klavuzunda yagmurdan sonra kullanımdan sonra bazı parçaları yağlayınız diyor.. bu işlemi nasıl ve ne tür yağ ile yapabilirim?

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Koraycım senin bugünkü halini tam olarak anlıyorum. Zaten dün gece motorunu garaja koyduğumuzda da çocuklar gibiydin. Bugün "artık garajımda GV 250 motorum var" düşüncesi iyice oturuyordur kafanda. Bende sabah kursa gidip ordan nişanlımın yanına gittiğim için az önce geldim eve o yüzden ancak yazabildim siteye. Zaten telefonda konuştuk senle. Bu arada nişanlım telefondan senin motorun resimlere baktı o da çok beğendi. Kazasız belasız kullansın dileklerimi iletirsin dedi.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    kardeşim benim.. çok saolsun yengemde.. mont baya bi bol sanırım orhan.. bide balaklava denen şeyden almak lazım sanırım çünkü enseden ve çene altından feci soğuk giriyor.. gerci baktım 9 lira bişeymiş.. ama çözüm olurmu? yani yağış olmadıgı zamanlarda sadece hava soguk diye de 2 tur atmamazlık olmazki

Motosikleti
    -
    Koray kardeşim, montu gönder mutlaka bir küçük bedeniyle değiştir. Mont üzerine tam oturmalı, normal montlar gibi bol durmamalı. Allah korusun düşmelerde yatmalarda korumalıklar yerlerinden kaymamalı. Gönderirsin pazartesi zaten Feyizoğlundakiler yardımcı olacaktır.

Balaklava olarak noname yani markasız benimki gibi ince bir balaklava alabilirsin zaten çok soğuklarda binmezsin kardeşim. Hem kaskın içi temiz kalır hem üşümezsin. Fiyatıda ucuzdu zaten fazla para verme o kadar masraf ettin. Hatta pazartesi montu gönderdiğinde balaklavanın parasınıda gönder içinde montu sana geri gönderdiklerinde içine koyarlar balaklavayı.

Koraycım ufak turlarda da olsa çok dikkat et lütfen olur mu. Bende vesile oldum almana allah korusun düşer bi tarafını yaralarsan felan çok üzülür ve kendimi suçlu hissederim yoksa. Ona göre dikkatli bin kardeşim

Motosikleti
    sen merak etme kardeşim.. söz akılsızca hiç bişey yapmıycam.. sağ kalmam lazım yazın buluşucaz ya ayvalıkta.. parayı monta koymak gerçekten iyi fikir.. pazartesi yapıcam o işi..balaklava şart çünkü çok aralık var ensede ve çene altında.. ama kask güzel oturdu rahat..

Motosikleti
    -
    Sevindim Koraycım kaskını beğendiğine. Motora da iyice alıştın mı (baharı bulur zaten) değme keyfine. O zaman çok daha keyif alacaksın ve daha mutlu olacaksın emin ol. "Motorla her yere gidebilirim artık" düzeye geldiğinde ikitekerin özgürlüğünü tam olarak hissedeceksin kardeşim.
    Git bak bakalım motorun üşüyor mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mondialin 250 ht lik cruisirina degişmem

Motosikleti
    eehehehee sabahtan beri kaç kere gittim baktım şimdi yine çıkıcaktım zaten nerden bildin? bu arada bu gün sadece 1 tane sigara içtim.. motorum geldi bakalım sigarayı bırakabilicekmiyim.. büyük bir fırsat bu benim için.. çok büyük bişey girdi hayatıma GV 250.. bu şaşkınlıktan yararlanıp bırakabilirsem ne mutlu bana.. ya pratik yapabilsem .. havalat bi düzelse.. ben düzenli egzersiz yaparım hatta yaparız.. orhan özel dersmi alsam senden.. sen bana eğitimlerde gördüklerini anlat ben de sana keman gitar ne istersen onu öğreteyim? motopisklet kardeş hayırlı olsun mondial cruisermi aldın? güle güle kullan..

Motosikleti
    -
    Koraycım tahmin edebiliyorum kaç kere gidip baktığını motoruna

İnşallah sigarayı da bırakırsın bu vesileyle, inan o kadar sevinirim ki sigarayı bırakırsan. Pratik yapmak içinse beni Mart yada Nisan'a kadar beklemen gerekir, hem beklesende beni Mayıs'a kadar haftasonları bulabilir misin bilmiyorum evlilik hazırlıklarıyla uğraşmaktan. Ama her müsait zamanımda buluşur birlikte tur atarız biraz. Eğitim konusunda da elimden geldiğince anlatırım sana ama benim gittiğim eğitimi anlatmıştım sana çok verimli olmamıştı. Dün gece beni eve bırakırken dediğim konuyu atlama, havanın kötü olduğu zamanlarda, bilgisayarda boş kaldığın zamanlarda mutlaka eğitim yazılarını sürüş teknikleri yazılarını oku ve kendince bazılarını uygulamaya çalış çok faydasını göreceksin. Yaza doğru seninde maddi durum düzelirse birlikte Honda'ya gidebiliriz eğitim için.

Ben yatayım kardeşim, yarın sabah yine kursum var, bu sabah zor kalktım zaten akşam erken yatarım demiştim ama eve gelince dayanamadım girdim siteye

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence dragstar oldukça klasik bir model. Motor bloğunu teknolojiye kapamış 30 yıldır aynı motoru üreten ve kullanan bir model. Bu iyide olabilir kötü bi'şeyde. Aynı zamanda Dragstar 40HP ve silindir başına 2 sübab toplamda 4 sübab bir motor. Oysa bırak GV650'yi GV250 30HP ve silindir başına 4 sübab la toplamda 8 sübablık DOHC karakterli üstten çift eksantirikli bir motor. Bu arada GV650 ise son teknolojiyi sonuna kadar kullanan klasik çizgileri olmayan hatta sport cruiser denilebilecek kadar hırçın ve agresif çizgileri olan bir motor. Kısaca demem o ki; teknoloji bakımından dragstar ın GV650'ye yaklaşması söz dahi olamaz. Ancak bu motorun fanları, taraftarları, eksoz sesi hastaları hala gündemde tutabilmektedirler. Benim en son tercihim dragstar650 dir. 1.GV650, 2.Honda Shadow derim. Çünkü Honda nın çizgileride klasiktir ama motoru son teknolojidir. Dragstar 30 yıldır aynı motoru kullanmakta..
    Maşallah demek gerekir sanırım 30 yıldan bu yana değişime uğratmadan kullanılan bir motor için

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray kardeş sen çok mutlusun, Mrock kardeşim hüzünlü.. M rock sahibinden.com da 10.990 ytl ye sıfır 2009 model GV650 lerl varmış son 3 adet kalmış bak bi istersen.. Ama ne diyeyim sana.. Bazen düşünmeden hareket ediyoruz. Benim bir arkadaşım gv sini sattı BMW F650GS aldı. İlk aldığı an biraz iyi gibiydi. Önce yakıt 3.5 lt den 4.5 hatta 5.5-6.0 lara çıktı. Buda aynı mesafede iki kat maliyet demek.Sonra fren teli koptu bi'dünya para verdi. Sonra bi yağ değişimi hava filtresi yağ filtresi deli para. Neymiş 650cc imiş. Son hızıda 140. Sonra bir öğrendi ön disk hafif yamuk. 1mm kadar. Ya yenisi gelecek yada sanayide tesviye edilecekmiş. Yeni disk F650GS nin 800 TL sanayide tesviyesi 300-400 tl civarında. Frene asılınca titreme yapıyormuş. Şimdi kara kara düşünüyor. 30.000 km de 2002 model 8000 YTL ye aldı. Şimdiden ektra 500 YTL yakıt, 150 YTL tel, ve yaparsa 800 YTL disk masrafı var. Toplamda 1500 lira eder. Demem o ki; GV250 li Koraycığım o kadar optimum bir yerdeki; gücü ve torku son derece ideal, yakıtı çok hesaplı, yağ soğutması tam cruıser.. Yedek parçası bence ucuz.. Kuralkandan bakın.. BMW ye sordum F650GS nin yağ değişimi nedir? Adam 400 YTL dedi.. Büyük sınıf tamam ama rakamlarıda büyüyor Mrock.. Ben bilmem! Ama sence değermiydi?
    Ayrıca gerçekten 1600cc ile aynı duruş. Ama yakıtı nasıl çeker 1600cc 10 lt yakar herhal!
    Bu arada video için link;
    http://photobucket.com/login

Bu arada güneye inen olur ise haberim ola! Misafir olun..
    Kusura bakma ama rakamların bence fazlasıyla abartılı
    Türkiye Cumhuriyetinde bir diskin tornalanmasına 800 ytl talep edecek usta olacağına asla inanmam.Bir yağ değişimine de 400 ytl değer biçen servisi açıklarmısın biz de bilelim bence bol keseden sallamaktasın öyle ise, yakıştıramadım.

DL 650 nin servis ücretinden söz edeyim bu vesile ile.
    Yağ değişimi, 2 ad. Buji, yağ filtresi, hava filtresi temizlendi, soğutucu su değişti + ıvır zıvır bakım işleri ve işçilik.Toplam fatura tutarı : 175.- YTL.

hacim arttıkca masrafların arttığı biraz abartılı yorumlanmakta. Yüksek hacimli motosiklet kullanmak, çıkacak bilimum masraflara göğüs germek demektir
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler