Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı smyael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende sizin gibi gv250ye çok takmıştım bir aralar.. hatta bayağı bir süre para biriktirmeye başladım.. işe girdim çıktım falan filen dayanamdım gv250 almaktan vaz geçtim.. biriktiremedim bi türlü 5000ytlyi.. sabit bir işim olmadından ötürü birde yaptığım işte ne kadar harcama olacanı hiç bir zaman kestiremediğimden ötürü birikmedi işte.. neyse napayım ne edeyim dedim keeway sl150 alayım dedim.. uygun sayılabilecek bir miktara aldım.. daha 2 haftalık ama gözüm hala daha gv250de.. sl150 gv250nin yanına bile yaklaşmaz ama yinede 1-2yıl beni idare eder.. en azından 2 yıl sonra ya gv250 yada vn600lerden niyetliyim.. ilk motorum şimdillik ufak tefek sorunlar var ama kısmen memnunum.. ama aklımda hala daha gv250 öle duruyor..

mrock arkadaşıma da bişey sorcam.. farın yanındaki sisler standart piyasada satılan sislerden sanırım.. kaça aldığını merak ettim.. çok şık durmuşlar gerçektende.. yeni taktırdığın sisler zevk meselesi.. bi yorum yapmıycam :-))

bu arada mrock sen motorunu satmıyomuydun.. ben mi yanlış hatırlıyorum :-))
    haklısın motorum satılık ama acilliyeti yok satılmazsa dursun tok satıcıyım anlayacağın ilan duruyor daha çok takas teklifleri var ama ben pek yanaşmıyorum.

http://www.sahibinden.com/tertemiz_b...XQQdisplayitem

hayırlısı olsun arkadaşım yeni motorunla nice km ler diliyorum.Farın yanındaki büyük sislerin şuanki fiyatı 65 YTL civarı.Yeni takılan sisler biraz aşırı gibi duruyor lakin chopper gösteriş işidir diye boş nere varsa bişeyle doldurmaya çalışıyorum.Şimdiki planım arka çantanın yanlarından 2 tane bayrak için anten şeklinde direkler bağlayacağım.Maksat dikkat çekmek değil mi yan yana durunca shadow dragstardan gösterişli duracak alet kafamdaki heybe çantayı hala bulamadım enlemesine çok kalın ve egsoza deymeyecek iri bi heybe çanta arıyorum.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın motorum satılık ama acilliyeti yok satılmazsa dursun tok satıcıyım anlayacağın ilan duruyor daha çok takas teklifleri var ama ben pek yanaşmıyorum.

http://www.sahibinden.com/tertemiz_b...XQQdisplayitem

hayırlısı olsun arkadaşım yeni motorunla nice km ler diliyorum.Farın yanındaki büyük sislerin şuanki fiyatı 65 YTL civarı.Yeni takılan sisler biraz aşırı gibi duruyor lakin chopper gösteriş işidir diye boş nere varsa bişeyle doldurmaya çalışıyorum.Şimdiki planım arka çantanın yanlarından 2 tane bayrak için anten şeklinde direkler bağlayacağım.Maksat dikkat çekmek değil mi yan yana durunca shadow dragstardan gösterişli duracak alet kafamdaki heybe çantayı hala bulamadım enlemesine çok kalın ve egsoza deymeyecek iri bi heybe çanta arıyorum.
    teşekkür ederim iyi niyetli dileğin için.. umarım çantalarını bulursun.. motoru aldıktan sonra hiç eklemesi bitmiyor.. gerçektende dediğin gibi cruiser motorlara ekleme yaptıkça yapıyosun.. yaptıkça yapıyosun.. bende çanta işine giricem ama akşamları önümü iyi görebilmem için önce sis almam lazım.. sana kazasız belasız gezmeler dilerim kardeş.. allah nazardan saklasın motorunu ;-)

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    mrock arkadaşım, bu büyük sis farları nerde taktırabilirim. Acemi olduğumdan pek bilgim yok o yüzden soruyorum. Bu arada senin aradığın tarz büyük çanta sanırım şu an benim motorun üzerindeki çantalardan. İstersen resim gönderebilirim, markası armode.

Ayrıca belki konu ile alakasız ama GV 250'nin en ekonomik motor devri nedir arkadaşlar bilen varmı? Mesela ben sahilde ağır ağır gitmek istiyorum genelde, 40-50 ile 5000 devirde giderken vites yükseltip deviri 3000'e yakın tutarak gidiyorum. Hem istediğim egzos sesini alıyorum hemde ekonomik olur az yakar diye düşünüyorum. Ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar GV 250'nin en ekonomik devir aralığı hangisidir acaba?
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock arkadaşım, bu büyük sis farları nerde taktırabilirim. Acemi olduğumdan pek bilgim yok o yüzden soruyorum. Bu arada senin aradığın tarz büyük çanta sanırım şu an benim motorun üzerindeki çantalardan. İstersen resim gönderebilirim, markası armode.

Ayrıca belki konu ile alakasız ama GV 250'nin en ekonomik motor devri nedir arkadaşlar bilen varmı? Mesela ben sahilde ağır ağır gitmek istiyorum genelde, 40-50 ile 5000 devirde giderken vites yükseltip deviri 3000'e yakın tutarak gidiyorum. Hem istediğim egzos sesini alıyorum hemde ekonomik olur az yakar diye düşünüyorum. Ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar GV 250'nin en ekonomik devir aralığı hangisidir acaba?

Büyük sis farlarını tüm aksesuarcılarda bulabilirsin.Ben burada bile bulabiliyorsam istanbulda kimbilir nasıl sis farları vardır. Motorun resmini hiç koymadın heybe çantalı bi fotoğrafın varsa koyarsan memnun olurum ona göre bende armode alırım gerekirse.

Devir durumuna gelice bence sahilde-şehirde gideceğin gezinti devri 3.vites 3000-4000 devir arasıdır.Dediğin gibi en güzel eksoz patlamaları bu devirde oluyor.Ama devir olayı hasas bi durum chopperların racing makinelerden uzun ömürlü olamasının en büyük sebebi düşük devirde kullanılmalarından kaynaklanır.Anlıyacağınız 40000kmdeki racing motoruyla 40000kmdeki chopper motorunun yıpranma oranı bir değildir. Ama sürekli iyi ses alabilmek için çok düşük devirlerde kullanılırsada mekanik problemler yaşanabilir.

örneğin 5. vites 3500-4000 devirde sürekli gitmek iyi bi sürüş değildir.Ama 2. veya 3. vites 3500-4000 devirleri makine çok rahat kasılmadan çevirebilir.4 ve 5. viteslerde en az 4000 devir üzeri gitmek makineyi rahatlatırır.

Eğer performanslı kullanacaksanız 3ten4e 4ten5. vitese geçerken devir iyice yükseltin.4.vites 8000 devir ve üstünde 5.vitese geçince maksimum hıza ulaşmak çok rahat.Bilhassa gv250liler gt250R la aynı motora sahip olduğu için asıl şahlanmayı yüksek devirlerde sağlıyor.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    -
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler mrock,

Resim koymuştum diye hatırlıyorum ama yine ekleyeyim. İşte benim yan çantalar

Burdan daha yakın görünüyor,

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Orko_ye motor cok temiz ve guzel gorunuyor gule gule kullan, tekerin yere duz bassın

Motosikleti
    Shadow VT750
    http://www.sahibinden.com/hyosung_gv...oruma%20demiri

gv250 için koruma demiri arayan arkadaşlar için......

Motosikleti
    -
    Alıntı bteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orko_ye motor cok temiz ve guzel gorunuyor gule gule kullan, tekerin yere duz bassın
    bteo, çok teşekkürler dostum.

Motosikleti
    Shadow VT750
    bteo, çok teşekkürler dostum.
    gereçekten çok kaslı durmuş motorun.sendeki heybe çantaları nerden bulabilirim acaba??

Motosikleti
    GV 250
    ya beyler,

ateşleme bobini bana 350 liralık masraf açtı harbi çok moralim bozuldu,motor daha 6 aylık ama bu olay beni çok soğuttu makinamdan.silivri deki ulu motor sinan abi 350 lira istedi.garanti maranti yok mu?satış sonrası destek mahmut beyle görüştüm,adam garanti dışı dio.deli oldum ya.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı karaoglan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler,

ateşleme bobini bana 350 liralık masraf açtı harbi çok moralim bozuldu,motor daha 6 aylık ama bu olay beni çok soğuttu makinamdan.silivri deki ulu motor sinan abi 350 lira istedi.garanti maranti yok mu?satış sonrası destek mahmut beyle görüştüm,adam garanti dışı dio.deli oldum ya.
    bobin 350 YTL mi hemde garanti dışı.
    Bu bobin denen şey siparişe falan gerek yok sanırsam. illa orjinalini alcan die bişy yok.başka uygun modellerinkilerden uyuyodur mutlaka.

Motosikleti
    -
    gereçekten çok kaslı durmuş motorun.sendeki heybe çantaları nerden bulabilirim acaba??
    Dostum valla benden önceki sahibi yaptırmış, ama istersen arayıp öğrenebilirim.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Dostum valla benden önceki sahibi yaptırmış, ama istersen arayıp öğrenebilirim.
    arkadaşım bende buldum senin çantanın modelinden 130ytl+kargo fiyatıyla göndereceklerini söylediler.

Alıntı karaoglan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler,

son durum nedir hocam bilgi verirmisiniz.Diğer motorların ateşleme bobinleri bizim motorlara olmuyormuymuş???

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    merhaba arkadaslar forumu takip ediyorum ama bi turlu yazmak kısmet olmadı.ben motorumu sıfır aldım 2 senedir kullanıyorum 11.000 km ye yaklaştı hiç bi sorun cıkarmadı gayet memnunum.2 günde 1600 km yol yaptım banamısın demedi cok ii motor bence sınıfında birinci bi kaç resimde ben koyayım.rüzgarınız bol olsun

(eski nickim engineer23)

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar forumu takip ediyorum ama bi turlu yazmak kısmet olmadı.ben motorumu sıfır aldım 2 senedir kullanıyorum 11.000 km ye yaklaştı hiç bi sorun cıkarmadı gayet memnunum.2 günde 1600 km yol yaptım banamısın demedi cok ii motor bence sınıfında birinci bi kaç resimde ben koyayım.rüzgarınız bol olsun

motorundaki tankpad mi deniyor nedir çok şık duruyor. çantalarla çok iyi kombine duruyor. kazasız bol sürüşler..

hiç ağlamayın arkadaşlar sadece sevinin
    tok açın halinden anlar mı hocam.

ağlama diyorsun, göz pınarlarımız kurudu neredeyse

bu formun ilerleyen sayfalarında sizlerin fotoğraflarınızı koyacağınız günü iple çekiyorum bende gönlünüze göre olur inş.
    inşallah. yapacağım ilk geziye kardeşimle çıkacağız. gezi planımız bile hazır sadece motor yok. ama geziden döndüğümüz zaman fotoğrafları yayınlamayan bir daha geziye çıkamasın. hatta motorunu çaldırsın. o kadar kararlıyım.

GV650 benmde çoğu zaman rüyalarıma giriyor hiç acelesi yok hatta satmak aklımdada pek yok ama motorum hala satılıktır.
    hocam işin "duygusal" kısmını halledebildiğim gün alacağım şunu da, o kısım cidden zorluyor adamı. ama olacak inşallah kararlıyım.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Motosikleti
    -
    [QUOTE=kimyacı_23;1256894]merhaba arkadaslar forumu takip ediyorum ama bi turlu yazmak kısmet olmadı.ben motorumu sıfır aldım 2 senedir kullanıyorum 11.000 km ye yaklaştı hiç bi sorun cıkarmadı gayet memnunum.2 günde 1600 km yol yaptım banamısın demedi cok ii motor bence sınıfında birinci bi kaç resimde ben koyayım.rüzgarınız bol olsun

Kazasız sürüşler arkadaşım. Bende çok yeni sayılırım motor konusunda ve tabiki GV 250 konusunda. Ama şimdiye kadar çok memnunum tek derdim boşa almaydı onuda hafif gaz vererek çözdüm Bu arada motorun sanırım bir ara satılıktı yanlış hatırlamıyorsam. Sahibinden de GV250.leri araştırırken senin motorun resmini de gördüm gibi sanki.

Motosikleti
    yaya
    arkadaşlar merhaba... formun eski sayfalarında bu konu gündeme gelmişti ama ben tekrar şu km de kaç para yakıyor mevzusunu gündeme getirmek istiyorum.. son günlerde depo doldurup hesaplamıs kimse varmı aranızda,varsa ortalam nedir şuanki durum?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı MONTANA72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba... formun eski sayfalarında bu konu gündeme gelmişti ama ben tekrar şu km de kaç para yakıyor mevzusunu gündeme getirmek istiyorum.. son günlerde depo doldurup hesaplamıs kimse varmı aranızda,varsa ortalam nedir şuanki durum?
    Benim şehiriçinde 250 km de 9 litre yakıyor şehirlerarası ise 250 km de 8 litre yakıyor. Her 250km de bir benzin aldığımdan bu birimleri kulandım

Motosikleti
    yaya
    Alıntı MrCoopan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şehiriçinde 250 km de 9 litre yakıyor şehirlerarası ise 250 km de 8 litre yakıyor. Her 250km de bir benzin aldığımdan bu birimleri kulandım
    benzin şuara ortalama 3.31 ytl*9lt:29.79 ytl...
    yuvarlak hesap 28.00 ytl dersek
    28/250:1.12 krş...

evet fena diil.. bundan daha az yakan motorlarada sahip olduk ama onlardada bunun gücünü ve tadını almadık.. gülü seven dikenine katlanır napalım..

evet arkadaslar baska ortalama verecek kimse yokmu?..

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı MrCoopan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin hesaba göre şehiriçi 3,6 lt/100 km, şehirdışı 3,24 lt/100 km oluyor. şimdiye kadar okuduklarımda sanki daha düşüktü diye hatırlıyorum. hatta en ekonomik 250 cc cruiser hyo gv 250 deniliyordu. seninki fazla yakıyor olmasın
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler