Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Haklısın bteo, iyi bir usta bulabilmek çok önemli. Ben eve gidince ustanın telefon numarasını yazarım sana. (İnşallah unutmam akşam girersen foruma özelden bi mesaj at hatırlarım hemen)
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yellowrock-windy 125
    peki arkadaşlar hyo ile s&t arasında enjeksiyondan başka fark varmı yani hyo alma s&t al veya tam tersini al gibi bi durum varmı çünkü arada 300 ytl ye yakın fiyat farkı var
    [B][COLOR="DeepSkyBlue"]KAPTANI BENİM BU GEMİNİ EN SON BEN ÇIKARIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ileride gv250
    sanırım aşık oluyorum forumu bastan sona kadar bir solukta okudum(sabaha kadar olduğu düşünülürse baya ii nefesim varmış)
    neyse arkadaslar hepinize çok tesekkür ederim beni bir dertten kurtardınız ve yeni bi dert sahibi ettiniz
    ....bahsettiğim dertler şunlar
    ....birincisi kanuni tiger250 malum bu çinli kardesimiz fiyat olarak görüntü olarak çok cezbedici öte yandan satıs sonrası yasanılan teknik sorunların fazla olusu...yanlıs anlasılmasın bu motora sahip olan arkadaslar alınmasın ben çok uzun süredir takip ediyorum ve çok şikayet var sonuçta yeni bir motor alacaksam arastırmam gerek dimi neyse konuyu saptırmadan dert olarak bahsettiğim şey şu tam bu motoru çok kararsız kalmama rağmen almayı planlarken sizin sayenizde gv250 ile tanışmam ve bende karşı konulamaz bi tutku oldu adeta şimdi extradan biraz daha para biriktirecek olmam....ikinciside buydu....
    yanlız şöyle bir sorunum daha war daha yeni öğrenmekle beraber hyosungun tam olarak bilmiyorum ama ya pazarlama yada üretim konusunda kanuni ile bir anlasma yapmıs olusu...bu açıkcası beni çok endişelendiriyor dedim ya çok arastırdım tigercilerin şikayeti ekseriyetle satıs sonrası olusan sorunlar birde genel bir şikayet ise motorcuların sık sık tekrarlamalarına rağmen kroınik sorunları giderilmemiş olusu...
    işte böyle bir şirketin hyosungla ilişkilendirmek açıkcası beni çok endişelendiriyor....yani demem o ki benim tigerden vazgeçmemin en büyük nedeni bu...şimdi o motordan vazgeçip başka bir motor almayı kafaya koyuyosun yine aynı şeyle karsılasıyorsun beni bu konuda bilgilendirseniz sevinirim hepinize derin saygılarımla...
    birde şu var gv250nin düz siyah rengi varmı sitasinde aradım ben ama renk değişmiyor....
    ölmek için değil ölene kadar motosiklet.....

Motosikleti
    -
    memet ferit, Seni çok iyi anlayabiliyorum. Bende cruiser bir motor ararken bu topice rastladım ve resmen evet benim istediğim motor bu dedim ve şimdi bu motora sahibim. Bahsettiğin sorunları bende çok düşündüm ve özellikle bu gv 250.lerin 5500 devirde gaz kesme problemini kafaya takmıştım. Ayrıca bu Kanuni ile Global motor arasındaki Hyosung markasını paylaşamama ve mahkemelik durum endişelenmeme sebep olmuştu. İlk defa motora başlayacak biri olarak ikinci el aramaya başladığımda bahsettiğim bu gaz kesme sorununu CDI unitesini garanti kapsamında değiştirmiş bir motor buldum ve gidip aldım. Motorumu alalı yaklaşık 5 gün oldu, ehliyeti henüz almadığımdan çok gezemedim. Yaklaşık bi 120 km. yol yaptım sürekli sokak araları ve trafiği olmadığı yerlerde. İlk izlenim olarak kesinlikle doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Motora beklediğimden çok daha kısa sürede alıştım ve kullanımı çok rahat. Tavsiyem o dur ki, bence sende biraz paranı biriktir ikinci el bir temiz GV 250 al. Tabi tercih yine senin.

Motosikleti
    ileride gv250
    sewgili orko_ye arkadasım ilgin için çok teşekkür ederim motorun hayırlı olsun

kazasız nice km lere diyorum....ilerde ehliyetini aldıktan sonra uzun tur

fotoraflarını bekliyoruz artık nitekim önceden gv250ye sahip arkadaslarımızın

tecrübelerine bakarak söylüyorum tabii bu motor uzun tourlar için çok ideal

insallah bende ilerde bir adet gv250 edinirsem burdan tüm gvcilerle iletişim

halinde olurum o zaman muhakkak görüşürüz belki beraber gezilere bile çıkabiliriz....

ama dediğim gibi bu kanuni işi aklımı çok karıştırıyor şöyle ki sen sanırım ikinci el

almıssın sanırım senin motorun global ama ben o km bir motor istiyorum rodajını

kendim yapıp ona ruh katmak istiyorum komik gelebilir ama arkadaslar bu böyle

hiç nasip oldumu bilmiyorum ama kendinizin açtığı bir motorun aynı modeline

bindiğinizde ne demek istediğimi anlıcaksınız motor çok garip geliyo size bu

sanırım tüm araçlar için geçerli...işte derdim bu açıkcası kanuniden motor alma

fikri bana hiçte güvenli gelmiyo.....

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Alıntı memet ferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sewgili orko_ye arkadasım ilgin için çok teşekkür ederim motorun hayırlı olsun

kazasız nice km lere diyorum....ilerde ehliyetini aldıktan sonra uzun tur

fotoraflarını bekliyoruz artık nitekim önceden gv250ye sahip arkadaslarımızın

tecrübelerine bakarak söylüyorum tabii bu motor uzun tourlar için çok ideal

insallah bende ilerde bir adet gv250 edinirsem burdan tüm gvcilerle iletişim

halinde olurum o zaman muhakkak görüşürüz belki beraber gezilere bile çıkabiliriz....

ama dediğim gibi bu kanuni işi aklımı çok karıştırıyor şöyle ki sen sanırım ikinci el

almıssın sanırım senin motorun global ama ben o km bir motor istiyorum rodajını

kendim yapıp ona ruh katmak istiyorum komik gelebilir ama arkadaslar bu böyle

hiç nasip oldumu bilmiyorum ama kendinizin açtığı bir motorun aynı modeline

bindiğinizde ne demek istediğimi anlıcaksınız motor çok garip geliyo size bu

sanırım tüm araçlar için geçerli...işte derdim bu açıkcası kanuniden motor alma

fikri bana hiçte güvenli gelmiyo.....
    selam arkadaşım. şuanda aynen senin hissettiğin gibi hissediyorum. ama bence kanuni cıtayı yükseltmek istiyor. ve üstelik hyo nun kanıtlanmış bir kalitesi var, sadece ismi değişti. üretim yine kore de yapılıyor. hemde st kanuni enjeksiyonlu. yani düşünüyorumda ne kadar kötü olabilir ki. ben bu moto yu alıcam.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba arkadaşlar, gv 250 nin far ayarı var mı? Benim far yolu değil tabelaları aydınlatıyor, kısalarda uzunlarda yukarıyı aydınlatıyor.

Motosikleti
    ileride gv250
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım. şuanda aynen senin hissettiğin gibi hissediyorum. ama bence kanuni cıtayı yükseltmek istiyor. ve üstelik hyo nun kanıtlanmış bir kalitesi var, sadece ismi değişti. üretim yine kore de yapılıyor. hemde st kanuni enjeksiyonlu. yani düşünüyorumda ne kadar kötü olabilir ki. ben bu moto yu alıcam.
    merhaba arkadasım aradığım cevapları yavas yavas alıyorum ilginiz için hepinize tesekkür ederim
    birde şöyle bi sorum olacak,sorudan çok merak aslında şimdi kısmet olurda biz bu motoru alırsak tutup buna gv650 farı takabilir miyiz?(çok mu fastastik oldu ne?)

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    forma yeni katılan herkese hoşgeldiniz diyorum.

son olarak fotoğrafta görüldüğü gibi motora orjinal ön cam ve koruma demirinin üstüne(radyatörün hemen yanına) sis farı taktırdım.fena durmadılar galibakoruma demirindeki sis farını daha elektiriğe bağlamadım ama gidona yeni anahtar düğmesi koymayı düşünüyorum.Artık gündüzleri sadece koruma demirindeki sisleri yakacağım böylece gösterge lambaları ve kuyruk lambası boşuna yanmamış olacak yeni takılan farları elektiriğe bağladıktan sonra bütün lambaları yakınca nası bi aydınlatma yapacak merak ediyorum.Ama trafikte hepsini yakacak kadarda şuursuz değilim tabi...

krom sis farı 40 YTL. hyo servisinden orjinal ön camı 220 YTl .
    bence piyasaya göre ön camın fiyatı pahalı....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forma yeni katılan herkese hoşgeldiniz diyorum.

son olarak fotoğrafta görüldüğü gibi motora orjinal ön cam ve koruma demirinin üstüne(radyatörün hemen yanına) sis farı taktırdım.fena durmadılar galibakoruma demirindeki sis farını daha elektiriğe bağlamadım ama gidona yeni anahtar düğmesi koymayı düşünüyorum.Artık gündüzleri sadece koruma demirindeki sisleri yakacağım böylece gösterge lambaları ve kuyruk lambası boşuna yanmamış olacak yeni takılan farları elektiriğe bağladıktan sonra bütün lambaları yakınca nası bi aydınlatma yapacak merak ediyorum.Ama trafikte hepsini yakacak kadarda şuursuz değilim tabi... :

krom sis farı 40 YTL. hyo servisinden orjinal ön camı 220 YTl .
    bence piyasaya göre ön camın fiyatı pahalı....
    cok güzel olmuş bence olay budur hayırlı olsun. yaa allah ım ölmeden önce bana da şu motordan almayı nasip et yarabbim. artık her gece rüyamda binmekten bıktım.

merhaba arkadasım aradığım cevapları yavas yavas alıyorum ilginiz için hepinize tesekkür ederim
    birde şöyle bi sorum olacak,sorudan çok merak aslında şimdi kısmet olurda biz bu motoru alırsak tutup buna gv650 farı takabilir miyiz?(çok mu fastastik oldu ne?)
    valla ne yalan söyliyeyim bende aynen senin gibi düşünüyorum. süper olur bence.

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    cok güzel olmuş bence olay budur hayırlı olsun. yaa allah ım ölmeden önce bana da şu motordan almayı nasip et yarabbim. artık her gece rüyamda binmekten bıktım.
    ağlamak istiyorum ya bende ölmeden önce almalıyım bundan mutlaka. bu motoru yapan g.koreye gidecek paralar kuruşuna kadar helal olsun. daha doğrusu bu markayı çıkaran diyeyim.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Motosikleti
    -
    mrock, çok hoş olmuş yeni aksesuarlarınla motorsikletin, allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Motosikleti
    yaya
    Alıntı MrCoopan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, gv 250 nin far ayarı var mı? Benim far yolu değil tabelaları aydınlatıyor, kısalarda uzunlarda yukarıyı aydınlatıyor.
    bir cm kadar yukarı aşagı oynatabilecegin bi ayar yeri var.. far kasasının arkasında... ama sis farın takılıysa ayar yapman biraz zor çünkü sisleri takınca kasaya pek oynayacak yer kalmıyor..

Motosikleti
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağlamak istiyorum ya bende ölmeden önce almalıyım bundan mutlaka. bu motoru yapan g.koreye gidecek paralar kuruşuna kadar helal olsun. daha doğrusu bu markayı çıkaran diyeyim.
    gel kardeşim beraber ağlayalım.

Motosikleti
    yaya
    aglamayın arkadaslar niye aglıyosunuz allah izin verirse enkısa zamanda sizde motor sahibi olursunuz insallah... gönlünde motor askı olan hiç kimseyi motorsuz bırakmasın allah.. dileyin, isteyin ,çaba sarfedin, allah verir gönlünüzdekini.

Motosikleti
    Alıntı MONTANA72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aglamayın arkadaslar niye aglıyosunuz allah izin verirse enkısa zamanda sizde motor sahibi olursunuz insallah... gönlünde motor askı olan hiç kimseyi motorsuz bırakmasın allah.. dileyin, isteyin ,çaba sarfedin, allah verir gönlünüzdekini.
    sağol kardeşim. ama icimizdeki bu motosiklet sevdası oldukca ve motosiklete binememek insanı öldürüyo. gecmiyor günler gecmiyooooorr...

Motosikleti
    ileride gv250
    _bakteri_ , perishte ve ben bu motor için ne uykumuz uyku ne günümüz gün heralde arkadaslar bu sayfayı kesfettiğimden beri bana uyku yok arkadaslar sanırım sizede öyle...burda birbirinden güsel gv250leri gördükçe günden güne içim eriyo....
    mrock kardesim ne o öyle nispet yapar gibi olan var olmayan var kardesim canımız çekiyo bir yerimiz şişecek....kardesim tabi ki yaptığım saka güzel günlerde binmen dileğiyle kazasız şürüşler diliyorum.....

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock, çok hoş olmuş yeni aksesuarlarınla motorsikletin, allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

t.ederim arkadaşım

Alıntı MONTANA72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir cm kadar yukarı aşagı oynatabilecegin bi ayar yeri var.. far kasasının arkasında... ama sis farın takılıysa ayar yapman biraz zor çünkü sisleri takınca kasaya pek oynayacak yer kalmıyor..
    kolayca far ayarı yapılabiliyor tornavidalık işi var sadece...

hiç ağlamayın arkadaşlar sadece sevinin elbet sahip olacaksınız bir gv250 ye...

_bakteri_ , perishte ve ben bu motor için ne uykumuz uyku ne günümüz gün heralde arkadaslar bu sayfayı kesfettiğimden beri bana uyku yok arkadaslar sanırım sizede öyle...burda birbirinden güsel gv250leri gördükçe günden güne içim eriyo....
    mrock kardesim ne o öyle nispet yapar gibi olan var olmayan var kardesim canımız çekiyo bir yerimiz şişecek....kardesim tabi ki yaptığım saka güzel günlerde binmen dileğiyle kazasız şürüşler diliyorum.....
    bu formun ilerleyen sayfalarında sizlerin fotoğraflarınızı koyacağınız günü iple çekiyorum bende gönlünüze göre olur inş.

GV650 benmde çoğu zaman rüyalarıma giriyor hiç acelesi yok hatta satmak aklımdada pek yok ama motorum hala satılıktır.

http://www.sahibinden.com/tertemiz_b...XQQdisplayitem
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    saol mrock kardeş. bu arada gv250 10 numara olmuş. allah kaza bela göstermesin inşaallah. ama hicbir teselli gönlüme fayda etmiyor. nerden
    gördüm ben bu motoru allah ım. allah nasip ederse
    15-20 güne kadar bir kızım olacak. ama bu bile gv 250 sevdamın önüne gecemiyor.
    allah ım galiba kafayı yiyorum sonunda olacağı buydu zaten.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    arkadaşlar bende sizin gibi gv250ye çok takmıştım bir aralar.. hatta bayağı bir süre para biriktirmeye başladım.. işe girdim çıktım falan filen dayanamdım gv250 almaktan vaz geçtim.. biriktiremedim bi türlü 5000ytlyi.. sabit bir işim olmadından ötürü birde yaptığım işte ne kadar harcama olacanı hiç bir zaman kestiremediğimden ötürü birikmedi işte.. neyse napayım ne edeyim dedim keeway sl150 alayım dedim.. uygun sayılabilecek bir miktara aldım.. daha 2 haftalık ama gözüm hala daha gv250de.. sl150 gv250nin yanına bile yaklaşmaz ama yinede 1-2yıl beni idare eder.. en azından 2 yıl sonra ya gv250 yada vn600lerden niyetliyim.. ilk motorum şimdillik ufak tefek sorunlar var ama kısmen memnunum.. ama aklımda hala daha gv250 öle duruyor..

mrock arkadaşıma da bişey sorcam.. farın yanındaki sisler standart piyasada satılan sislerden sanırım.. kaça aldığını merak ettim.. çok şık durmuşlar gerçektende.. yeni taktırdığın sisler zevk meselesi.. bi yorum yapmıycam :-))

bu arada mrock sen motorunu satmıyomuydun.. ben mi yanlış hatırlıyorum :-))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler