Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı karadede3512 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;
    2 sene cbf 150 kullandıktan sonra 250liğe geçeyim dedim. Bu forumda okuduğum kadarıyla benim 12000tl ye kadar olan fiyat aralığına en uygun cruise GV 250.
    Belki burada daha önceden yazılmıştır ama ben göremedim. Öncelikle sıfır ve ikinci el arasında intenette baktığıma göre fazla fiyat farkı yok. Sizin öneriniz nedir? Temiz bir ikinci el iş görür mü? Yoksa 500-1000 tl için değmez mi?
    Memleketim izmir çalıştığım yer istanbul. Bu nedenle cbf 150 ile bile izmir-istanbul yapıyorum. GV 250 uzun yolda nasıl?
    En büyük korkum ise sürekli arıza çıkaran, tamirciden çıkaramayacak bir araç olması. Çevremdekiler "japondan şaşma,yoksa tamirciliği öğrenirsin" diyor. Ama okuduğum kadarıyla bu araç çin markalarından daha iyi.

Bu forumdaki ilk mailim, ufak tefek hatalarım varsa hoş görün
    Belirli bir tecrübeden sonra hacmi yükseltmekte 2. el mi alayım sıfır mı sorusu biraz kişisel bir tercih olur. 2. el şöyle avantajlı olur; sıfır alıp da üzerinde yaptırmak isteyeceğin aksesuar vardır ama bütçen el vermediğinden pek çok aksesuarlı hor kullanılmamış bir modeli almak sıfır almaktan avantajlı olur. Buna istinaden kendi ilanımı da paylaşmak isterim (Link; bu da sıfırı: Link

GV250, sürüş dinamiği, pozisyonu, yere yakınlığı dolayısıyla çok rahat bir motosiklettir. CBF ile yaptığınız uzun yolun daha fazlasını rahatça yapabilirsiniz. Çinlilerle alakası yok bu markanın. Hyosung Kore malıdır. Kalite skalasında Çin ve Japon arası bir noktadadır. Hatta pek çok modeli Japonlarla kafa kafaya görüyorum ben. Japon motosikletleri ve özellikle Honda, marka olarak net overrated. İnsanlar servisten ötürü yöneliyor bunlara. Ben Çinli de, Amerikan da, Japon da kullandım. İyi bakıldığında her motosiklet uzun ömürlü olur. Hor kullanılmış bir Japon üretimi motosiklet de pekala uyduruk Çinliler kadar arıza çıkarır. O Cbf de kronik yağ yakma sorunu olan bir motosiklet değil mi nihayetinde ? Çok takılmamak lazım böyle şeylere.

Son bir bilgi bu forumdan ogzcngdk nickli arkadaşımız hem GV250'sini yeni sattı ve CBF kullanıyor şu anda. 2 motosikleti de kullanmış biri olarak sana epey yardımı dokunur diye düşünüyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

lastik olarak Mitas 110/90-16 59P TL TT Sava MC7 Motorsiklet Lastiği,Mitas 140/90-15 70R TL TT Sava MC7 Motosiklet Arka Lastiği kullanıyorum. aldığımda bunlar takılı idi - bunları yeniledim - şimdilik sorunum yok. ( arka orjinal ebatı zor bulunuyor - pahalı )

koruma demiri aydın kardeşler ile msa idi sanırım, yurt içinde bulabileceklerin. hyosungsource da orjinal koruma demiri de var.

Motosikleti
    Alıntı atasah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2015 modellerle uyumlu koruma demirini alabileceğim bir yer önerebilir misiniz ? Bir de lastiklerimi değiştirmek istiyorum hangisini önerirsiniz ?
    Lütfen biraz okumaya gayret gösterin yazılanları. Sayfa 1134'ten alıntı:

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar; sissybar, portbagaj ve koruma demiri için MSA (Metal Sanatları Atölyesi), sahibinden'deki ilanları güncellemiş. Satın almak isteyenler olur diye paylaşıyorum. Satıcı ben değilim.

Koruma Demiri Linki

Sissy Bar Linki

Portbagaj (Yüklük) Linki
    Aydın Kardeşlerden alacaklarınızda bağlantı noktalarında problemler var. Tam ölçülü değiller maalesef. Orijinali de yerlere sürtecek gibi sanki dönüşlerde. Görsel olarak da bence hoş değil.

Lastik olarak kullandığım lastikler Michelin City Grip:

Ön Lastik
    Arka Lastik

Bunun dışında Sava MC7(Yeni ismiyle Mitas) da oldukça kaliteli. Ben kullanmadım ama kullanıcıları memnun. İyi bir alternatif olabilir.

bu sissybar - aynı üretici - olmasına rağmen nedir bu fiyat farkı ? geçen dikkatimi çekmişti hatta üçüncü bir fiyat daha olması lazım. 140tl civarı idi oda.

atasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı karadede3512 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;
    2 sene cbf 150 kullandıktan sonra 250liğe geçeyim dedim. Bu forumda okuduğum kadarıyla benim 12000tl ye kadar olan fiyat aralığına en uygun cruise GV 250.
    Belki burada daha önceden yazılmıştır ama ben göremedim. Öncelikle sıfır ve ikinci el arasında intenette baktığıma göre fazla fiyat farkı yok. Sizin öneriniz nedir? Temiz bir ikinci el iş görür mü? Yoksa 500-1000 tl için değmez mi?
    Memleketim izmir çalıştığım yer istanbul. Bu nedenle cbf 150 ile bile izmir-istanbul yapıyorum. GV 250 uzun yolda nasıl?
    En büyük korkum ise sürekli arıza çıkaran, tamirciden çıkaramayacak bir araç olması. Çevremdekiler "japondan şaşma,yoksa tamirciliği öğrenirsin" diyor. Ama okuduğum kadarıyla bu araç çin markalarından daha iyi.

Bu forumdaki ilk mailim, ufak tefek hatalarım varsa hoş görün
    Söylediğiniz gibi ikinci el ile çok fazla fiyat farkı olmadığından sıfır aldım bunu yaparken plaka ve ruhsat işleri düşündürse de sıkıntı olmadı bir günde hallettim. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum 1100 km oldu şimdiye kadar ciddi bir sıkıntım olmadı. Lastiklerin kuru zeminde yol tutuşu fena olmasa da bana çok güven vermiyor. Görünüş olarak klasik bir cruiserı andırsa da motor performans olarak çok iyi, anında tepki veriyor bu da insana sürüş sırasında güven veriyor. Bence sadece başlangıç motosikleti olarak düşülmemeli alırken, uzun yıllar zevkle kullanılabilecek bir motosiklet. Onun için iyi ki sıfır almışım diyorum.

Motosikleti
    Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sissybar - aynı üretici - olmasına rağmen nedir bu fiyat farkı ? geçen dikkatimi çekmişti hatta üçüncü bir fiyat daha olması lazım. 140tl civarı idi oda.
    MSA'nınki paslanmaz çelikten imalat. Aydın Kardeşler'inki demirden imalat. Sonradan nikelaj kaplıyorlar.

atasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen biraz okumaya gayret gösterin yazılanları. Sayfa 1134'ten alıntı:

Aydın Kardeşlerden alacaklarınızda bağlantı noktalarında problemler var. Tam ölçülü değiller maalesef. Orijinali de yerlere sürtecek gibi sanki dönüşlerde. Görsel olarak da bence hoş değil.

Lastik olarak kullandığım lastikler Michelin City Grip:

Ön Lastik
    Arka Lastik

Bunun dışında Sava MC7(Yeni ismiyle Mitas) da oldukça kaliteli. Ben kullanmadım ama kullanıcıları memnun. İyi bir alternatif olabilir.
    Çok teşekkür ederim Özür dilerim benim hatam ;)

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    koruma demiri sisi abr ve diger krom mamulleri için özelden mesajlaşabiliriz.

HAZZILHAR ve atasah arkadaşlara bilgilendirme için teşekkür ederim.

Açıkçası olumlu yorumlarınız biraz daha kafamı netleştirdi.
    HAZZILHAR verdiğiniz linklere baktım. İlanınızda da zaten ikinci el ve birinci el konusuna değinmişsiniz.
    ogzcngdk nickli arkadaş ile irtibata geçeceğim.

Tekrar teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma demiri sisi abr ve diger krom mamulleri için özelden mesajlaşabiliriz.
    Koruma demiri, sissy bar ve yüklük gibi aksesuarlara ihtiyacı olan arkadaşların bilgisi olsun; gv650i nickli Kaya Bey de bu parçaları temin edebiliyor. Bilginiz dahilinde olsun. Geçtiğimiz hafta sonu tanıştım kendisiyle, bilgi ve deneyimini de paylaşmaktan geri kalmayan bir insan kendisi. Bu da aklınızın bir ucunda bulunsun.
    natila bunu beğendi.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    Alıntı atasah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğiniz gibi ikinci el ile çok fazla fiyat farkı olmadığından sıfır aldım bunu yaparken plaka ve ruhsat işleri düşündürse de sıkıntı olmadı bir günde hallettim. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum 1100 km oldu şimdiye kadar ciddi bir sıkıntım olmadı. Lastiklerin kuru zeminde yol tutuşu fena olmasa da bana çok güven vermiyor. Görünüş olarak klasik bir cruiserı andırsa da motor performans olarak çok iyi, anında tepki veriyor bu da insana sürüş sırasında güven veriyor. Bence sadece başlangıç motosikleti olarak düşülmemeli alırken, uzun yıllar zevkle kullanılabilecek bir motosiklet. Onun için iyi ki sıfır almışım diyorum.
    bende ikinci el fiyatlarını abartılı bulduğumdan 0 aldım.iyide yapmışım diyorum.ayrıca başlangıç değil final motorum benim.

farukfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Değerli arkadaşlar hepinize merhabalar, bende foruma yeni üye oldum, yaşım 29, 1 aydan buyana ciddi bir motor alma hevesi ile kıvranıyorum, hergün foruma bakıyorum neredeyse bütün yazılan çizilenleri okudum, en sonunda Hyosung Gv 250 sıfır almaya karar verdim ama henüz almadım, paylaşımlar çok hoşuma gitti, herkes birbirine yardımcı oluyor.

Hyosung Gv250 yi taksitli alacağım için bütçeme uygun bir motor, ayrıca okuduğum kadarı ile sınıfının en kaliteli motoru denebilir. 10 yıldır çok iyi araba kullandığımı söyleyebilirim, uzun yıllar bisiklet kullandım, ama hiçbir şekilde motor kullanmadım, bir scooter bile kullanmadım, acaba bu motoru kullanmak zor olur mu. Saygılar..

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı farukfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar hepinize merhabalar, bende foruma yeni üye oldum, yaşım 29, 1 aydan buyana ciddi bir motor alma hevesi ile kıvranıyorum, hergün foruma bakıyorum neredeyse bütün yazılan çizilenleri okudum, en sonunda Hyosung Gv 250 sıfır almaya karar verdim ama henüz almadım, paylaşımlar çok hoşuma gitti, herkes birbirine yardımcı oluyor.

Hyosung Gv250 yi taksitli alacağım için bütçeme uygun bir motor, ayrıca okuduğum kadarı ile sınıfının en kaliteli motoru denebilir. 10 yıldır çok iyi araba kullandığımı söyleyebilirim, uzun yıllar bisiklet kullandım, ama hiçbir şekilde motor kullanmadım, bir scooter bile kullanmadım, acaba bu motoru kullanmak zor olur mu. Saygılar..
    faruk egitim alırsan çok rahat kullanırsın işin başındayken yanlış alışkanlıklar edinmeden güzel bir egitim al kullanımı çok rahat ve kolay bi makinadır.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Forumların çoğunu inceledim 2015 modeller ile ilgili pek bir yorum göremiyorum, alanlar buraya takılma fırsatı bulmuyorlar mı yoksa bu makinalar pek sorun vermiyor mu nedir, Bu konuda deneyimli büyüklerimizden 2015 model ile ilgili de yorum ve açıklamalar olursa güzel olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Teşekkür ederim, bulunduğum yerde eğitim veren yerler var mı bakacağım,

Ayrıca Forumda denk gelirse Sakarya da oturan ve Gv 250 kullanan arkadaşlar varsa tanışmak isterim, dün burada satan bir bayiye uğradım, isim vermeyeyim, Bu motordan 2 tane satmışlar yakın zamanda isim ve telefonlarını veremeyiz dediler, kendin bul tanış dediler çok içerledim, bir daha o arkadaşa uğramam makina orada da var ama çok ilgisiz gördüm onları, güçleri var ama esnaf olamamışlar..

Motosikleti
    Forumların çoğunu inceledim 2015 modeller ile ilgili pek bir yorum göremiyorum, alanlar buraya takılma fırsatı bulmuyorlar mı yoksa bu makinalar pek sorun vermiyor mu nedir, Bu konuda deneyimli büyüklerimizden 2015 model ile ilgili de yorum ve açıklamalar olursa güzel olur.
    Henüz sorunlu bir yanı var mı bilinmiyor. Muhtemelen yoktur. Çünkü 2014 modellerinden tek farkı depo ve çamurluklarındaki kontur boyaları.

Ayrıca Forumda denk gelirse Sakarya da oturan ve Gv 250 kullanan arkadaşlar varsa tanışmak isterim, dün burada satan bir bayiye uğradım, isim vermeyeyim, Bu motordan 2 tane satmışlar yakın zamanda isim ve telefonlarını veremeyiz dediler, kendin bul tanış dediler çok içerledim, bir daha o arkadaşa uğramam makina orada da var ama çok ilgisiz gördüm onları, güçleri var ama esnaf olamamışlar..
    Hiçbir bayi, kriminal bir durum olmadığı sürece müşteri bilgilerini paylaşmakla mükellef değildir. Bunun ilgisizlikle, esnaf olamamakla bir alakası yok. Normal olanı yapmışlar.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Merhabalar öncelikle motor on numara sınıfının kralı bakımlarını zamanında yaptırısan ve dikkatli bakarsan ( zincirini yağlama, yıkama ve yağmurdan sonra wd40 lama vb.)evladiyelik...benim ilk motorumdu ve beni hiç üzmedi 9000 km kulladım sonunda sattım ve yine sıfır motor aldım...sıfır alacak olman çok iyi bir karar.gelelim neden sattığıma...ben sesebini yazınca hyosung kullanıcıları bana kızıyorlar ama doğru yazdıklarım...bikere motor sahipsiz distribitör sorunu var yani bi sıkıntı çıkınca muhattap olacak adam bulamıyorsun o ona o ona şutluyor çok şükür benimkinde bi sorun çıkmadı ama sürekli tedirgindim motoru ben hergün kullanıyorum bana sürekli lazım bu yüzden yatması benim işime gelmez ikincisi servis meselesi servistekiler motordan anlamıyorlar bide 2007 ve sonrası enjeksiyonlu hele hele bundan hiç anlamıyorlar servislerdeki muamelenin çoğu zenin maruz kaldığım tarzda çünkü motoru bilmiyorlar ha bikaçtane insan olarak çok iyi ilgilenen arkadaş var ama onlar da motor konusunda cahil...yalnız avcılarda cengiz diye bi usta varmış çoğu onu öneriyor.motorun bi de elekririk aksamı problemli kim ne derse desin arkadaş eğer bi ekleme yaparsan sis far usb vb.motor muhakkak sorun çıkartıyor tabiki buna itiraz edenlerde var haklılar da muhakkak ben duyduklarım ve okuduklarımdan söylüyorum öyleki korkudan motorumu hiç yıkamadım hep mikrofiber bezle sildim...ben servis peşinde usta peşinde koşacak vakti olan birisi değilim benim için servis ve usta çok önemli saygılar sevgiler...

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben Bayii ile konuşurken bayi referanslarımız var dedi ve ben öyle istedim bana referanslarının telefonunu vermeyecekse veya iletişim kurmamı istemeyecekse o zamana referansım var demesin, 2 ürün sattım bu 3. ürünüm diyor. Birde esnaflıklarını eleştirmemdeki sebep, bende esnafım müşteri içeri girdimi selam verdi mi selamı alınır, buyurulur, istekleri soruları cevaplandırılır, hatta önce yüzüne bakılır. bunlarda bu saydıklarımın hiçbiri yok. biri içeri girmiş mi bişey mi istiyor, yok ukalalıktan başka birşey görmedim, 10 yıldır esnaflık yapıyorum. )

Birde değerli arkadaşlar, 2015 model gv250 lerin renk seçeneklerini görebileceğim bir web adresi bilen var mı aradım bulamadım. sayg.

Motosikleti
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben Bayii ile konuşurken bayi referanslarımız var dedi ve ben öyle istedim bana referanslarının telefonunu vermeyecekse veya iletişim kurmamı istemeyecekse o zamana referansım var demesin, 2 ürün sattım bu 3. ürünüm diyor. Birde esnaflıklarını eleştirmemdeki sebep, bende esnafım müşteri içeri girdimi selam verdi mi selamı alınır, buyurulur, istekleri soruları cevaplandırılır, hatta önce yüzüne bakılır. bunlarda bu saydıklarımın hiçbiri yok. biri içeri girmiş mi bişey mi istiyor, yok ukalalıktan başka birşey görmedim, 10 yıldır esnaflık yapıyorum. )

Birde değerli arkadaşlar, 2015 model gv250 lerin renk seçeneklerini görebileceğim bir web adresi bilen var mı aradım bulamadım. sayg.
    Bu kadar abartmayın, otomotiv sektöründekiler genelde biraz sığır olmalarıyla meşhurlar.

Renkler için Hyosung'un kendi sitesinden sepecifications & colors kısmına; detaylıları için gallery kısmına tıklayınız. Link. Bunn yerine sahibinden.com ilanlarındaki görselleri de inceleyebilirisiniz.

Şu an için 3 renk seçeneği var: Kırmızı, Mavi, Siyah. Fotoğraflardan olmasa da yakından incelediğimde göze en çok hitap edeni kırmızı olandı. 2014 modellerinin de Laciverti çok güzeldi. İnsanlarda kolay satılır psikolojisi Siyaha yönlendirse de 2015 modellerinin iğrenç detay boyaları yüzünden siyah renkte olanlar ucuz Çin motorlarını andırıyor. Tabii bunlar benim görüşlerim.

Bu arada yerinizde olsam sıfır almazdım. Çünkü bomboş bir motora +200 TL civarı daha ödeyip ruhsat + plaka masrafı ödeyeceksiniz. Motor devrildiğinde blok zarar görmesin, bacaklarınız altta kalıp sıkışmasın diye koruma demiri alacaksınız, arkaya yolcu binecekse sissy bar, onun ardına yük koymak için yüklük, yanlara çanta almak için çanta demiri gibi bir çok masrafa gireceksiniz. Hele de ilk motorunuz olacaksa oluşacak hasarlar moralinizi de ciddi anlamda aşağı çekecektir. Ben yerinizde olsam belli bir takım gerekli akseuarları olan çok eski olmayan modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Mesela 2013 ve öncesinde motor bloğundaki pek çok parça nikelajlı olarak geliyor, pırıl pırıl. 2014 ve 2015'lerde bu parçalar tamamen mat. Ben açıkçası 2014'ünü kullanmama rağmen önceki serilerin motor bloklarını daha çok seviyorum. Tabii bu tercih meselesi biraz da.

Şimdiden hayırlı olsun motosikletiniz, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Benim bu motoru bilgisayara bağlatmam gerek enjeksiyon arızası var, yeşilyurt motoru aradım, biz bakmıyoruz ona dediler. Altan motor dediler orayı aradım. Onlar da bizde bilgisayar yok eski servislerden yardım alın dediler, ne salakça saçma sapan iş, sözde servissin elinde en temel olması gereken şey yok, yağ filtre değiştirmeyi buradaki bisikletçiler de yapar. Rezillik başka bişey değil. Var mıdır bunu bilgisayara bağlatabileceğim bir yer? Benzin döküp yakıcam sonunda az kaldı.

Motoru almayı düşünen de almasın, motorun kendisi güzel ona sözüm yok da servistir yedek parçadır sinir bozucu.

istanbulmotor'u bir ara istersen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler