Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu, 2011'de de Technomag ile yarışacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Kenan Sofuoğlu, bu sene son iki yarışa beraber katıldığı Technomag-CIP Suter takımıyla gelecek sene de devam etme kararı aldı.

İlk yarışta etkileyici bir performans gösteren Sofuoğlu, şampiyon Tony Elias'ın yerine geçmesi için Gresini Honda'dan teklif aldığı belirtilmişti. Ancak Technomag'ın web sitesindeki açıklamaya göre 2011'de de aynı ekiple devam edecek.

Sofuoğlu Technomag'da hayatını kaybeden Shoya Tomizawa'nın motoruna geçmiş ve ilk yarışında lider gittikten sonra beşinci tamamlayarak herkesin dikkatini çekmişti.

Kenan Sofuoğlu ayrıca iki şampiyonluk ve 17 zafer ile Dünya Supersport serisi tarihinin en başarılı sürücüsü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoglu on signing with CIP Technomag for 2011

Haberine göre Kenan 2011 Moto 2 sezonunda bu sezonun son iki yarışında da yarıştığı Technomag takımı ile yarışacak. Geçen senenin şampiyon takımı Gresini de teklifte bulunmuştu bildiğim kadarıyla.
    Kaynak:MotoGP.com Detaylar...
    Dileriz gelecek sene bu kategoride de şampiyonluğu alır. Haber Moto gp nin resmi sitesinde de yayınlandı.Yarış esnasında da bahsedildi.Kenan gelecek sezon Technomag ile yarışacak. Şampiyonanın en favori isimlerimden biri.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Motosikleti
    CBR 125R
    Neden şampiyon takımla üstelik şampiyon Elias'ın koltuğunda devam etmek istemedi anlamadım. umarım şampiyon olur yükselişine devam eder ve motogp'de d görürüz onu. Başarılar Kenan Sofuoğlu!!
    [COLOR="DeepSkyBlue"][U][B][I]Özgrlk için motosklt..![/I][/B][/U][/COLOR] :cat: [B]CBR[/B][COLOR="#FF0000"][B] 125[/B][/COLOR][B]R[/B]

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    eğer tercih etseydi üstünde ağır bir baskı olacaktı bence bu tecnomag doğru tercih başarıya aç bir ekipler

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    6.sırada başladı,2.liğe kadar çıktı.Bradl ın onu dışa atması,ve onunda sonuna kadar pes etmemesi üzerine yarış dışı kaldı 38. liğe kadar düştü 2-3 tur sonra bıraktı.Ama ne güzeldir ki ilahi adalet tecelli etti,Sofuoğlu nu dışarı bırakan Bradl, virajda kayarak düştü ve yarış dışı kaldı.İyi de oldu ona.Yoksa Kenan kesinlikle podyumda idi..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6.sırada başladı,2.liğe kadar çıktı.Bradl ın onu dışa atması,ve onunda sonuna kadar pes etmemesi üzerine yarış dışı kaldı 38. liğe kadar düştü 2-3 tur sonra bıraktı.Ama ne güzeldir ki ilahi adalet tecelli etti,Sofuoğlu nu dışarı bırakan Bradl, virajda kayarak düştü ve yarış dışı kaldı.İyi de oldu ona.Yoksa Kenan kesinlikle podyumda idi..
    ya bunun ilahi adalet ile ne alakası var, hayret birşey geçilmişsin daha ne zorluyorsun bırak geçsin diğre turda sen geçersin. Bradl kimseyi yarış dışı bırakmadı Kenan kendini yarış dışı bıraktı.
    habe habe

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yazık oldu yarışın bitmesine çok tur vardı Kenan sabırlı davranamadı bana göre 3. lüğe düşsen ne olur sonraki turlarda işi bitirebilirdi o yetenek Kenan'da mevcuttu.

Ekibinin yüzünden düşen bin parçaydı böyle bir sonucu onlarda beklemiyordu bizde...

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bunun ilahi adalet ile ne alakası var, hayret birşey geçilmişsin daha ne zorluyorsun bırak geçsin diğre turda sen geçersin. Bradl kimseyi yarış dışı bırakmadı Kenan kendini yarış dışı bıraktı.
    adam kenani viraja girmeden en saga sikistirdi ve yatacak alan birakmadi kendisine avantaj saglamak icin sonrada kendi beceriksizliginden dustu olay bundan ibaret ama has oldu demeden gecemeyecem

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hepimiz için hayirli olsun.
    Kenan yeni bir antreman periyoduna girmek zorunda.
    Her segment degisikligi, ogrenmesi gereken yeni seyler demek.
    Burada daha sansli olacak.

Düsmesi konusunda soylenecek bir sey yok.
    Kenan bunca tecrubesine ragmen bu hatayi yapmamaliydi.
    Açik verdi.
    Olur verirsin.
    Ama yola bakacaksin arkadas.
    Yoksa boyle baktigin yere gidersin.
    Gitti de.
    Allah'tan son anda motordan atti kendini.
    sezonu sakatlikla kapatabilirdi.
    Kenan çok çalisacak.
    Oradaki pilotlardan asagi kalmadigini gosterdi.
    Simdi aradaki teknik açigi kapatmali.
    Bunun için zamani bol.
    Gelecek sezon firtina gibi olacak insallah....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Bu kısa uyum sürecini bu kadar iyi bir şekilde tamamlaması gelecek sezon için umut verici. Kenan'nın kazasında çekiştiği yarışçı Blandl nın bu sezon başından beri yarıştığı moto2 de ilk 1ciliğini gecen yarış almıştı ki o da Kenan'nın ardından birkaç tur sonra düşerek yarış dışı kaldı. Kenan gelcek sezon için umut verici bir performans gösterdi.

Alıntı celalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden şampiyon takımla üstelik şampiyon Elias'ın koltuğunda devam etmek istemedi anlamadım. umarım şampiyon olur yükselişine devam eder ve motogp'de d görürüz onu. Başarılar Kenan Sofuoğlu!!
    Şampiyon olan Gresini takımını tercih etmemesinin bir nedeni de sanırım takımın bazı şartlar ile teklifte bulunmasıymış.Yani Kenan'dan sponsor talebinden bulunmak gibi ya da benzeri bir istek olabilirmiş. Bir de kendi açıklamasına göre; şuanki yarıştığı takımın şampiyonluğa ve başarıya daha aç bir takım olduğunu, ve şampiyon olma potansiyeline sahip olduklarına inandığı içinde tercih ettiğini belirtmişti.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Sofuoğlu Fransız takımıyla anlaştı
    Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Moto2'nin son iki yarışında tulumunu giydiği Fransa'nın Technomag-CIP takımıyla 1 yıllığına anlaştı.

Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalyan takımı Honda Gresini Racing Moto2 ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını kaydetti. İtalyan ekibin, “Motosikletimiz bu, istiyorsan gel” dediklerini ve bunu kabul etmediğini anlatan Sofuoğlu, “Technomag-CIP takımı motosikletine güveniyor. Ben de burada şampiyon olacağıma inanıyorum” dedi.

Moto2'de sporcuların sponsor bulması gerektiğini ve diğer takımların Technomag-CIP'ten daha fazla sponsor desteği istediklerini ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu: “Technomag-CIP, bana değer veriyor. Fransız takımıyla bir yıllık sözleşme imzaladım. Moto2'de öncelikli olarak kendimi görmek istiyorum. Bu nedenle de 1 yıllık anlaşma yaptım. Anlaşma için kaybedecek zamanım yoktu. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) de bana onay verdi. Anlaştığım takımın bütçesinin bir kısmını da Fransa Motosiklet Federasyonu veriyor.”
    Moto2'de pilotların, takımlarına sponsor da getirdiğini belirten Sofuoğlu, “Takımlar, her bir pilot için sezonluk yaklaşık 1 milyon dolar harcama yapıyor. Ayrıca pilotların birçoğundan da bu tutarda sponsorluk desteği istiyorlar. Ama benden bu kadar rakam talep etmediler” dedi.

“Burada hiçbir şey Supersport şampiyonası gibi olmayacak” diyen milli motosikletçi açıklamasını şöyle sürdürdü: “Moto2'de pilotların yüzde 90'ı para kazanamıyor. Ama sporcunun popülerliği artıyor. Burası pilotların kendilerini kanıtlayabileceği bir arena. Burada tulum, kask gibi sponsorluk getirisi oluyor. Ne yazık ki motosiklet sporunun böyle sıkıntıları var. Eğer GSGM'den destek alamazsam ilk yarışa bile çıkamam.”
    Yılda 100 bin avronun üzerinde tulum gideri bulunduğunu anlatan Sofuoğlu, “Yılda 20'nin üzerinde tulum kullanıyorum. Bu sezon 30 tulum eskittim. Bir tulumun fiyatı 5 bin avro. Tulum ve kask için para vermiyorum. Sponsorluk karşılığı parasız alıyorum. Aksi takdirde benim için ayrı bir gider olacak” diye konuştu.
    A.A. - 10 Kasım 2010
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben geçen sene dedim Kenan'a:
    Oglum tulumlari büyük al, seneye de giyersin dedim.
    Ama dinlemedi.

Al iste hiç yoktan 150bin euro masraf açti basina.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler