Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geçemeyince Kenan'a arkadan çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum. Kenan bütün haftasonu boyunca son sektörde en hızlı isimdi ve yarışta da o viraja Laverty'den hep daha geç fren yaparak giriyordu. Laverty son turda belki liderliği geri alabilirdi, ancak o virajda 100 defa denese 99'unda başaramazdı.

Bence basit bakkal hesabıyla "2. olursam 5 puan fark yerim, ikimizde düşersek fark 12 puanda kalır" diye düşündü ve sadece Kenan'ı biçmek için hareket etti. Düşerek biçmeyi hesap etmiş olamaz, ancak düşmeseydi yine Kenan'ın üzerine yaslanacak veya Kenan'a çarpacaktı.

Bizim buralarda şark kurnazlığı deniyor kısaca. Bu yarıştan diskalifiye edilmeliydi Laverty. Bu yıl 2 etti. Silverstone'da Lascorz'a çarparak sakatlanmasına sebep oldu. Aynısının Kenan'ın (veya kendisinin) başına gelmeyeceğinin de garantisi yoktu. Kenan Miller 2009'da bitime 3 viraj kala Laverty'yle temas yaşamıştı, ancak düşürmedi. Ben 4 senedir izliyorum, Kenan'ın çok sert çok agresif blok geçişleri oldu ama hiçbir zaman başka bir pilotu biçmedi. Laverty bu sene şampiyonadaki 2 rakibine de çarparak(kasıtlı veya değil) düşürdü.
    Kenan Laverty'i birkaç kez dusurdu ya da pistin kenarina atti.
    Hem de yaristan once nerde olacaginin bile hasabi yapilmisti.

Yani bunlar olagan seyler.
    Ha Kenan tabiki kimseyi biçmedi.
    Ama bazen ufak seyler yaparsiniz, biçmenize gerek kalmaz.
    Laverty'de yapmak istedi ama olmadi.
    Nasip degilmis.

Siz asil burdaki yarisa bakin.
    Nerde duseceklerini soyliyemmi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz asil burdaki yarisa bakin.
    Nerde duseceklerini soyliyemmi?
    Kenan'da en ufak akıl kırıntısı varsa 3-4-5 gider garantiler kupayı. Laverty ne zıkkım yiyecekse yesin. Tek endişem bir sakatlığının olması bu kazadan sonra. Yok gibi görünüyor ancak sıcakken anlaşılmaz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan'da en ufak akıl kırıntısı varsa 3-4-5 gider garantiler kupayı. Laverty ne zıkkım yiyecekse yesin.
    Yok Kenan eski Kenan degil.
    Akillandi.
    Ama yanima geliyor.
    Bozarsam ben bozarim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Kenan 2006'da takım arkadaşı Sebastien Charpentier şampiyonluk için savaşırken 1. götürdüğü yarışta Charpentier'in geçmesine izin vermişti. Ne kadar ironiktir ki pist yine Imola'ydı. Ben Pirro sıralamalarda 3. olunca yarışta Kenan'a yardım edebileceğini düşünmüştüm, ancak Laverty ve Kenan'ın yarış temposunu tutturmasına pek ihtimal vermiyordum ve öyle de oldu. Pirro'yu suçlayamayız, ancak yine de arkasına şöyle iyice bir bakıp Kenan'a fazladan 5 puan kazandırabilirdi. Ancak bitiş çizgisine 50-60 metre kalmış, arkasından gelen var mı yok mu yavaşlarsam geçilir miyim diye düşünene kadar zaten çizgiden geçmiş olurdu her halükarda.

Kendi evinde, kendi seyircisi önünde yarışıyor ve daha önce hiç birincilik almamış olması da cabası.
    Bu senaryonun SBK geçmişinde daha önce olup olmadığını da merak ediyordum. Bilgi için teşekkürler.

Bahsettiğin gibi Pirro'nun kendi evinde, kendi seyircisi önünde olması ve birinciliğinin bulunmaması da etken.

4. olarak yarışa devam ederken ilk iki pilot kaza yapıyor. 3.olan pilotun benzini bitiyor ve yarışı kazanıyorsun. Pirro açısından da çok garip bir yarış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

www.kenansofuoglu.net adresinin açılışındaki duyuru:
    Do you know Laverty.
    You are coward and villainous.
    Maybe, you can win next year.
    Kenan Sofuoglu's Fans
    Biraz dozajı yüksek bir yazı olmuş sanki :
    Alıntı http://www.kenansofuoglu.net adlı üyeden alıntı
    Kenan Sofuoglu 2010 Supersport Dünya Sampiyonasinda ikinci oldu.Bastan sona üstün götürdügü yarista,bitime 200 metre kala rakibi laverty haince bir sekilde ,kasti olarak , bir korkaga yakisir bicimde, arkadan carparak milli sporcumuzu düsürdü.Yaris görevlileride aciz bir sekilde Türk yariscinin sampiyon olmasini gururlarina yediremediklerinden olsa gerek,direk laverty 'e yardima kostular.Ne var ki Türk sporcu milyonlarin destegini yaninda hissederek tekrar yarisa dahil oldu ve laverty korkaginin önünde yarisi bitirdi.Puan siralamasinda 16 puan önde olan yariscimiz,son yarisini Fransa Magny Cours pistinde yapacak.

Yaris komitesinin laverty icin nasil bir karar verecegini merakla bekliyoruz.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca düştükten sonra 2kişi lavertynin motorunu kaldırmasına yardım etti kenana 1 kişi yardım etti o halde kaldırdı kenan bitirdi yarışı hemen :D
    Kenan'a da 2 kişi yardım etti dikkatli izle göreceksin...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Kenan zoru sever...

Son yarışında 1. olacağına adım gibi eminim...

Yolu açık olsun, tebrik ediyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    kaza sonrası şanslıydık, kenan motosikletini önce çalıştırmayı başarabildi.Şansın da bizden yana olması gerekiyordu zaten

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Laverty'nin yaptığı tamamen isteyerek olmuş gibi görünüyor.
    Amacına ulaşamadı tabi ki.

Dualarımız seninle Kenan Sofuoğlu...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kenan'ın kaskının vizörü kazanın etkisiyle açılmış sanırım..Güvenlik diye yırtınan takımlar için çok tuhaf bir durum değil mi bu?

Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla heryerde minik mıcır parçaları uçarken iyi ki girmemişler kasktan içeri..

Skull'un koyduğu fotoğraflar da harika bu arada..

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ben Pirro ya da kıl oldum arkana baksana be adam F1 de ferrari takımında az mı gördük bunları finish çizgisine birkaç yüz metre kala lider götürenin yol verip şampiyon olacak olan pilota yol vermesini(bu genelde Michael Schumacher oluyordu) haksız bir yarış oldu ben Kenanın buradan şampiyonluğunu ilan ettiğinin hayalini kuruyordum ta ki son viraja kadar
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Laverty nin suçu yok burada adil bir başabaş mucadele olmuş.... laverty nin duşmesinin sebebi pistteki viraj içinde bulunan kırmızı beyaz tırtıklı zemine ön tekerleğinin temas etmesinden dolayı olmuştur eğer önunde kenan olmasaydıda o adam duşucekti... emin olunki o çekişmede böyle birşey yapmak aklına gelmez...o adamlar işinin hakkıyla yapan rekabeti seven zaten bunun için yarışan insanlar... laverty bunu kastılı olarak yapmamıştır...eğer bunu yapıyor olsaydı kafası viraj içine dönuk değil kenanın motosikletine bakıyor olurdu..! kaza sahnesini bir daha izleyiniz..! ön tekerin kontrolu kaybetmesinden kaynaklıdır..!

kenan açısındanda kısmet değilmiş bir dahaki yarışı alır eminimki... böyle olması daha hayırlıymış... uzulmek yok kenan duşup kalktıktan sonra bile ikincilik harika bir derece..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika aksanindan anladigim kadari ile.

� Bla bla...Sampiyona nasil gidiyor,2 round kala kolay degil dimi?
    � Hala kolay degil, brno ve diskalifiyden sonra 22 puan geriye dustuk,yaris kazanmam gerekiyordu ben isimi yaptim ve kazandim ama ne yazik ki Kenan da ayni sekilde bunu basardi.Aradaki fark 10-12 puan son yarislardan birinde kazanmam gerek.
    � Eminim ki supersport a sampiyon unvani ile gecmek istiyosun,daha once sampiyonluga cok yaklastin ve bu yollardan daha once gectin.Bu sefer de degistirip sampiyon olmak istiyor musun?
    � Kesinlikle, bu sene sampiyonlugu hak ettigimizi dusunuyorum.Takimim en iyi motora sahip, en dominant surucu benim sezon boyunca yedi birincilik ile.Kenan cok dayanikli bu yuzden hala sampiyonluga tutunuyor.Gecen sene durum tam tersiydi ben cabalayandim, bu yuzden hep geri cektim kendimi gecen sene.Itiraf etmeliyim bu sene 1. olmazsam uzulucem.

Geri kalan superbike a gecisi hakkinda ve spikerin tabiri caizse Laverty i poh pohlamasi.
    harikasınn teşekkur ederimm çeviri için..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    başabaş mücadele her ikiside yüklendi.. kenanda hata yapabilirdi.. fakat çizgisini korudu .. burda hırs tüm riskleri almanıza neden olur.. son viraj son şans. geçmek için ugraşmış ama laverty ön tekerin kayması sonucu kenana çarpmış..

güzel bir mücadeleydi ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Gerçekten müthiş bir yarış olmuş.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Beklediğimden daha da beter şeyler yazılmış. Hakkatten hevesim kaçtı, yorum yapmıycam. Ama aklı başında yorum yapanlar da yok değil. Bazı okuduklarım hakatten çok garip...Enteresan... Bilmiyorum Kenan kalkamsaydı yazılanlar nasıl olurdu. Hala sonuca endeksli kafa yapımızdan kurtulamamışız. Çok saçma sapan şeyler yazılmış. Saniyoruz ki bütün dünya bizim etrafımızda dönüyor... Hangisine ne yazacağımı hatta kendi yazacağımı bile şaşırdım. Kendi başımıza geldimi "AMAN!", yoksa devam...

Şukadarını söyliyim, bir M.Pirro ya değinmediğimiz kalmıştı, sağolsunlar onu da boş geçmemiş bazıları. Onun da faturası kesilmiş burada. Hatta Laverty'nin anasına kadar gitmiş olay. Süper ya.....Şike felan...Hatta ben de iddia ediyorum ki Laverty yarış öncesinde motoruna "eğer geçemezsem kontrollü bir şekilde düşeyim+düşüreyim" ayarları yaptırmış.Çok belli oluyor...Şikeci, hileci herif. Pis herif...Kenanı nasıl düşürürsün sen, kaka adam! Birde geçemeyince arkadan çarptı yazılmış... Hiç yarış izlemiyoruz biz zaten. Arkadan nasıl çarpılır bilmiyoruz, görmedik...

Hatta ben Laverty'nin belinde beylik tabancasını gördüm viraj girişinde. Kenan ayağa kalkıp finişe giderken silahını çekip arkadan ateş etti 3 el...Benden başka kimse görmemiş demekki...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçemeyince kenana arkadan çarptı ??? Başlık enteresan.Kıyasıya bir mücadelede şahsen,gayet doğal gördüğüm bir kaza sonrasında oluşan durum.Yorumlar hakikaten harika,duygusal ötesi milletiz vesselam.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kenan'ın başı asfalta temas etmiş
    Vizör de bu yüzden açılmış olmalı.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Laverty isteyerek çarpmamış bu çok açık, www.kenansofuoglu.net te Laverty'i suçlayan yazıları görünce çok şaşırmıştım, bu forumda bile yanlı alınmış konu,

"geçemeyince arkadan çarptı"

yok artık...

Tamam duygusal bir milletiz ama birazcık objektif olabilmek çok mu zor?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Umarımım devletimiz Balketbolcular gibi Kenan'ı da görür. En azından sponsor olur.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Valla bakıyorumda ağzı olan konuşmuş.. Dicem ama o eskiden di.. Şimdi Mouseyi klavyeyi bulan coşmuşş..
    Şunu unutmayın beyler bu bir yarış.. 1ri geçmek için uğraşır.. 1ri geçilmemek için uğraşır.. O anda oradaki piskolojiyi kimse bilemez yada hiç birimiz tahmin bile edemeyiz.. Zordur o anki insanın ruh hali. Ki bunun aksine düşümek istese bunu çok önceki turlar yapar zaten.. Son turda kimse kimseyi riskke atmaz.. Apekslerin üstünden geçisi sırasında önce tekerin salması sonucunda oluşan bir durum bu, teker salmadığı müddetçe Laverty virajdan daha iyi bir çıkış yapabilirdi.

Yani arkadaşalar bir çoğunun buradaki hareketi şu olmuş, Biz müslüman o Gavur
    - Vurun Kahpeye misali olmuş

Bence bu bizim sitemize hiç yakışmıyan yorumlar olmuş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)