Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motogp'de yeni bir sezona başlarken...

Motovento
    REKLAM ALANI
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Hepinizin bildiği gibi 2006 sezonu Hayden'in birinciliğinle sonuçlandı. Markalar 800cc prototiplerini test ettiler ve yavaş yavaş sezona adımlarını atıyorlar. Jerez pistinde yapılan test sürüşlerinde alınan derecelerde ise ilk 10 şöyle :

1-) Pedrosa : 1'39.910
    2-) Rossi : 1'40.213
    3-) Melandri : 1'40.524

4-) Vermeulen : 1'40.766
    5-) Hopkins : 1'41.049
    6-) Nakano : 1'41.142
    7-) Edwards : 1'41.186
    8-) Barros : 1'41.276
    9-) Capirossi : 1'41.492
    10-) Stoner : 1'41.595

Honda performanstan memnun durumda şu anda. Yamaha ile ilgili pek iyi şeyler söylemek mümkün değil çünkü yamaha halen teknik arızalar ve lastik problemleri ile uğraşmakta... Suzuki takımı yeni sezon için umutlu .. Vermeulen iyi bir performans sergiliyor. Stoner çok genç olmasına rağmen hala umutlular ... Ducatiler de yeni sezona hazırlar onların da hedefleri arasında en azından ilk 3 var . Bu arada Nicky Hayden sürpriz sakatlığı nedeniyle test sürüşlerine katılamadı .

Sezonun yarış tarihleri birçok yerde belirlenmesine rağmen tam olarak bir netlik kazanmamış durumda şu anda... Her an pistlerin yerleri ve tarihleri değişebilir

[B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    konuyu Haberler -> motorsporlarına taşıyorum.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu, 2007 MotoGP takvimini açıklarken, Türkiye sezonun 3. yarışına ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu FIM, 2007 yılının MotoGP takvimini açıkladı. Yeni sezonun üçüncü yarışı olan Türkiye Grand Prix'si 22 Nisan'da yapılacak.

MotoGP 2007 sezonu 18 yarıştan oluşacak. Sezon 10 Mart'ta Katar'da açılacak. Katar ve İspanya'dan sonra 22 Nisan'da Türkiye GP'si yapılacak.

Taslak takvimde 4'üncü yarış olarak yer alan Türkiye, Çin ile yer değiştirerek bu yıl olduğu gibi yine sezonun üçüncü yarışına sahne olacak. İstanbul'dan sonra MotoGP heyecanı Şangay'a taşınacak. Sezon, 4 Kasım'da İspanya'nın Valencia pistindeki mücadele ile son bulacak.

Takvimdeki en büyük değişiklik ise Misano pistinde yapılacak San Marino / Riviera di Rimini yarışının eklenmesiyle gerçekleşti. Böylece İspanya'dan sonra İtalya da birden fazla yarışa birden evsahipliği yapacak. İspanya'da yine Jerez , Katalunya ve Valencia pistinlerinde olmak üzere toplam üç yarış düzenlenecek.

March 10** Qatar Doha/Losail
    March 25 Spain Jerez de la Frontera
    April 22 Turkey Istanbul
    May 6 China Shanghai
    May 20 France Le Mans
    June 3 Italy Mugello
    June 10 Catalunya Catalunya
    June 24 Great Britain Donington Park
    June 30 ** Netherlands Assen
    July 15 Germany Sachsenring
    July 22 United States * Laguna Seca
    August 19 Czech Republic Brno
    September 2 San Marino & Riviera di Rimini Misano
    September16 Portugal Estoril
    September23 Japan Motegi
    October 14 Australia Phillip Island
    October 21 Malaysia Sepang
    November 4 Valencia Ricardo Tormo – Valencia

Motosikleti
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu Haberler -> motorsporlarına taşıyorum.

MotoGP 2007 takvimi netleşmiş değil GP nin İstanbul ayağıda tehlike olduğuna dair söylentiler var. Umarım bu senede MotoGP Türkiye 'ye gelir.

Aslında pek fazla tehlikeye girmedi büyük ihtimal yapacaklar buradaki gp'yi ... Çünkü haliyle zaten yeni bir pist ve büyük yarışlar yapılıyor ... İstanbul ayağı tehlikede değil fakat bir tane gp'yi iptal edecekler .. İptal nedeni de 2 türlü zaten. Bir ülkede 2 yarış yapılabilir bu sene veya yeni bir pist yapıldığı için bir tane gp iptal edilir . Tabi haberlerin bir netliği yok bunlar sadece söylenti. Ama sanmıyorum Türkiye gp'sini iptal edeceklerini .. Yani umarım etmezler

Ben zaten yeni model çıktıkça ve yeni haberleri duydukça siteye yazmaya devam edeceğim
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sene rossi den bi şampiyonluk beklıyoz
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Motosikleti
    Alıntı N_O_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene rossi den bi şampiyonluk beklıyoz
    Yamaha sorun vermeye devam ederse zor gibi gözüküyor

Bence bu yıl, Pedrosa'nın yılı olacak. Buraya yazıyorum!
    Test sürüşlerinde Hayden'i göremeyince, şaşırdım. Sakatmış meğer. Bence değidir. Bu yıl Honda içinde Hayden-Pedrosa savaşı da çıkabilir.

Motosikleti
    cbr 125 r
    rossi... rossi.... istanbul park elde bira rossi isteriz isteriz!!!!

Motosikleti
    Haydenin şampiyonluğu bir senelikti bence... Ben pedrosanın büyük işler başaracağına eminim ama Rossinin biraz etkisinde kalacak

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bu sene hayden veya pedrosa diyorum. rossi'nin motoru nasıl olsa yine sorun çıkarır
    gerçekten honda bu sene yine lider olcak buraya yazıyorum. şampıyonluk ilan edildiginde bu topigi hortlatcam görcezz

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Olcak olmuyacak Yerine Super bike gelecek derken en sonunda Moto GP 22 Nisan da Turkiyeye geliyor ve Super bike da geliyor bu sene baya guzel olacak anlaşılan

yarışçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda-cg+mz+cbr125+R1
    Bu Sene Bayabİ EĞleneceĞİz.İŞler Bayabİ İlerledİ Artik Superbike+supersport+motogp+tÜrkİye Pİst Şampİyonasi İyİ İyİ İİİİ Kroslar.

Özellİklede SÜper Moto ArkadaŞlar Hatta AkŞam Hayden'i İzledİm Bİaggİ İle KapiŞiyor SÜperdİ Hayden 1 Geldİ Adamlar CoŞturdu Valla?
    MOTOSİKLETİN ER MEYDANI PİSTTİR.........!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler